13ti měsíční dcera nechce skoro nic jíst

dendy03
18. zář 2011

Maminky chci se zeptat, zda jste také neměla některá stejný problém s dítětem jako já. Mála ma 13m. a nechce mi skoro nic jíst. Jedine co jí tak jsou kukuřičné křupky a UM. Sní mi třeba trošku oběda, ale neche mi žadné kaše, krupici ani nic takového. Zrhruba do toho roku to bylo v pohodě jedla bez problémů jogurty, přesnídávky, ovoce, chleba namazaný lučinou... ale pak jak kdyby utlo a jogurty nechce, přesnídávku vůbec, ovoce jen trošku a pořád jen to svoje UM. A pak se to hlavně projeví v noci, kdy 4x vstavam, protože malá není najezena ze dne a pak se budí hlady. Jedíné co ji fakt chutná a sní je víděňský párek s bramborovou kaší, ale zase to jí nemůžu dávat každý den...

weri1
18. zář 2011

a zkoušíš ji dávat už normální jídla? rajskou, svíčkovou atd?párky nedávej, to není dobrý ani pro dospěláka....vím co to je když dítě nejí, malej se rozjedl pořádně až po roce,ale to chce naše jídlo 😉 takže to co nejmíň kořením a je to

dana3262
18. zář 2011

My tedy problemy s jidlem nemame, ale jsou u nas hodne oblibeny omacky, jak pise @weri1 . Pres leto jsme byli na cuketach, dynich, patyzonech, bramborach. Tedy nevim, jestli parek neni horsi nez nic... Co treba jeji oblibenou brambotovou kasi posypat kozym syrem nebo lucinou? Myslim, ze podavani parku a podobne pikantnich potravin povede spis k tomu, ze mala bude malo ochucena jidla spis odmitat. Take pises, ze je to asi mesic, co moc neji, to muze byt taky jen obdobi. A jeste neco..treba nas byl ve 12.m asi na 10ti potravinach. Jen zelenina, jablka, hrusky, zl.meloun, avokado a ryze. Zadny lepek, maso nic.

dendy03
autor
18. zář 2011

zrovna dneska jsme meli na obed svickovou a vubec mi to nechtela, vyplivovala to. Ale hlevne ja mam ten problem ze nechce nic jako behem dne. Na ten obed vzdycky aspon neco sni (teda az dnes na tu svickovou) ale jako snidane, svacinky a vecere. Tady je ten hlavni problem ☹

weri1
18. zář 2011

@dendy03 já si myslím, že to přejde...malej není taky nějak extra žravec....všechno po pár lžíčkách, pár soust, nejvíc mu jede ovoce. Tak aspoň něco, a kojím teda pořád

crca
18. zář 2011

@dendy03 já měla to samé,kluk mě přestal jíst všechno co bylo bílé-jogurty,tvaroh,sýr.....prostě ani boha,myslím v tom věku co je tvoje malá..taky jsem z toho byla už na mrtvici,ale pak jsem to přestala řešit,však až budeš mít hlad,tak to sníš 😅 ...mlíko pil v pohodě z flašky,tak aspoň to mě uklidňovalo,ale po pravdě,je nám 28měsíců a oba jsou -nežravci do teď 😅 ,do všeho jen dloubnou a konec a pak to dojídám já 😠 😅 ,vážej 12,3kg-kluk a 12,7kg holka 😅 Prostě nechtěj i kdybych se na hlavu stavěla a tvoje malá už není zase tak malá,aby jí ublížilo to,že nemá svačinku 😉 dej jí to co chce a kdy chce,nikdy jsem nejela podle tabulek co by měli jíst,jak by měli jíst 😅 Uvidíš za čas se to zase změní 😉 ,ale s tím dojídáním v noci to znám,taky už mě to rozčilovalo,než aby se najedla přes den,tak v noci to bylo třeba 3x mlíko po 120ml 😠 Dneska už má jen flašku na celou noc 😀

dendy03
autor
18. zář 2011

@crca no malá mi taky pije mlíko po 120-150ml ☹

fiallinka
18. zář 2011

u nás taky po roce nastal zlom, ale přece jen jedl víc... zjistila jsem, že jednak on fakt má takové období, třeba 14 dní a víc, kdy jí málo, a pak to dohání, a jednak že tehdy chtěl jídlo jiné konzistence... když to tak vezmu, tak prakticky dva roky v kuse je živ hlavně z polévek 🙂

kacci
18. zář 2011

ahoj, děti mi v roce jedli tak 2-3x tolik co nyní ve 26 měsících. Holčička v pohodě, ale kluk je jak za groš kudla a minulý týden to dosáhlo vrcholu, 3 dny nesnědl VŮBEC nic, jen večer si dal 120 ml mléka. Brečela jsem jak želva, už jsem nevěděla, co dělat, cokoliv jsem mu nabídla, ani neochutnal. Jo, párky a lentilky by si dal, ale nedostal.
Nevím, jestli to byl zázrak, tchýně mi doporučila mu koupit vitamín B, že to podporuje žravost, hned jsem vyrazila do lékárny a tam mi magistra doporučila sirup Pikovit - nekecám, večer snědl rohlík se sýrem a druhý den ráno ještě spal a už řval z postýlky PAPAT!!! a drží se ho to pořád, opravdu si připadám, jak kdyby se stal zázrak.
Jsou to vlastně vitamíny...kopíruju z letáku:
...nahrazuje nedostatek vitamínů ve stravě a pokrývá zvášenou potřebu vitamínů organismu. Doporučuje se jako doplněk k nedostatečné a nevhodné stravě u děti v době intenzivního růstu, při nechutenství, při nadměrné únavě u školních dětí, během zimního a jarního období. Obsahuje vitamín C, niacin, kyselinu pantothenovou, vitamín B1,2,6,12, vitamín A,D.
Navíc je to docela dobré🙂)

weri1
19. zář 2011

@dendy03 teĎ mi kacci připoměla že doktorka mi doporučila Nutrolin B pro podporu chuti, ale i když je to vanilková chuť do malýho jsem to nemohla dostat

jop
19. zář 2011

@dendy03 O problémech s jídlem bych mohla napsat román. Jak už tady někdo psal, rozhodně zkus PIKOVIT, nám to pomohlo min. o 50%!

werroniika
16. led 2013

Dobrý den mám 11 měsičního chlapce a mám dost veliký problém s jídlem. Někdy se mi stává že za celý den nesní vůbec nic jen v noci UM. Co mi s ní tak jsou přesnídávky, jogurty(čokoládové), hami kašičky a UM, žádnou zeleninu nechce. Jednou jsem mu udělala dušenou mrkev s bramborem a svíčkovou tak mi to krásně papal, ale když jsem ted nedávno dělala opět svíčkovou tak jí nechtěl. Nechce žádné normální jídlo a ani to co jíme doma my, někdy sem tam si od nás vezme ale to jsou opravdu 2-3 lžičky a více už neche. I když mu zkouším dávat chleba nebo tous. chléb s lučinou nebo s máslem tak také odmítá. Prostě nic nechce jít jen to co jsem napsala. Už opravdu nevím co dělat. :( Mám obavy s toho že nezačne jíst normální jídla. :/
Budu moc ráda když mi někdo poradíte co mám dělat, vím že čas je to nejlepší ale tohle už nejde tak dál. :/
Předem Vám všem moc děkují za odpovědi. 🙂

monyliny
16. led 2013

@dendy03 Tak tě můžu uklidnit,protože můj syn je na tom úplně stejně a je mu taky 13 m.Do roka pohoda a najednou začal bojkotovat úplně vše.Buď nejí vůbec a nebo si zobne pár lžiček☹Ale kojit to jo 😉 To mu jede 😉 Snad se to zlepší.Přičítám to stoličkám,které se mu klubou,tak uvidíme 🙂

monyliny
16. led 2013

Zkusím ten PIKOVIT🙂Budu doufat v nemožné 😀

marrgret
11. dub 2013

Syn má 18m a máme velký problém s jídlem. Za celý den do něj nedostanu žádné teplé jídlo. ☹ Už vážně nevím co s ním mám dělat. Do teď jedl všechno, od polévek až k zelenině. Teď vidí jen lžičku a začne hystericky křičet, a tím to všechno končí. Když se pokusím mu dát trochu polévky nebo jiného jídla, tak to vyplivne a ještě se u toho nadavuje. ☹ několikrát se stalo, že se poblinkal... Jsem už zoufalá. Dneškem je to 4. den, co nejedl... Vůbec nevím jak k němu přistupovat, většina dětí si s jídlem chce hrát, ale Dany jen uvidí talířek s jídlem a lžičkou a řve... Ani patlání se v tom, prostě nic... Dnes jsem mluvila s doktorkou a řekla, že mu mám dávat kašovitou stravu, ale to mi taky nechce... Jsem ráda, že mi usíná aspoň s láhví kaše... Svým způsobem jediné jídlo za den...☹ Už ani ty rohlíky, po kterých se mohl utlouct nechce... Zítra jdu koupit ten Pikovit a budu se modlit, aby se to přes víkend nějak pohnulo... Jinak máme v pondělí přijít k doktorce...

salomee
13. dub 2013

....ani nebudu popisovat, jak je to u nás, tak nějak podobně, jak u ostatních, syn v posledku nepřibíra, vždycky jsem myslela, že dítě prostě ví, co má chtít, když nechce jíst, nemá se nutit...ale u nevím...kojení jo, jídlo ne, nebo jen trochu. Zkouším všelico, nechám ho hrabat v jídle, ale to se fakt jen hrabe a hází to na zem....atp. Zaujal mě ten Pikovit...ještě nějaké kladné reference?