Nechce jíst
baterie
26. čer 2014

15měsíční dcera je extrémní nejedlík

Jsem už zoufalá. Dceři je 15 měsíců a téměř vůbec nejí. Vím, že děti mají taková období, ale u ní je to setrvalý stav, dokonce ani kojená nikdy po mléku extra netoužila. Vždy pila jen 5 min a nikdy jsem nezažila, že by brečela hlady. Když jsem v roce přestala ze dne na den kojit ani po tom nevzdechla. Teď akceptuje pár jídel a ty jedeme pořád dokola. Není nic, co by si dala s chutí, co by jí opravdu chutnalo, třeba i nějaká sušenka do ruky. I když ji něco přijde k chuti nebo má hlad, stejně od všeho sní maximálně 10 dětských lžiček, 50 - 100ml. V roce začala pít mléko (Nestle Doremi) a to je základ našeho jídelníčku, jinak by si neudržela ani tu váhu co má (8kg). Odmítá jíst kousky, takže musím pořád mixovat do hladka. Zkouším to, ale vždy to dopadne tak, že vše vyplivne a tím oběd skončil, i když jí nabídnu něco jiného, už nejí. Zkouším aby jedla sama, jen si s tím hraje, nevezme si sama ani sousto. Nechce ovoce, křupky, piškoty, polévky, pečivo, nevypije nic jiného než mléko a čistou vodu. Někdy sní za celý den jen malého pribiňáka, nebo je jen na mléku. Je jako kost kůže, vypadá tak na 7 měsíců, nechodí, špatně spí. Sledují nás na gastru, neustále podstupujeme různá vyšetření, na nic fyziologického nepřišli. Odmítám se smířit s tím, že prostě nejí, protože musí mít tragicky málo vitamínů a živin a mám strach o její zdraví. Přemýšlím i o nějaké alternativní léčbě, protože si myslím, že ten její odpor ke všemu jídlu je asi psychický, ale nejsem v téhle oblasti zběhlá a nevím, kam bych se měla obrátit.

Děkuji pokud někdo poradí, vím, že je tu skupinka pro nejedlíky, ale tam jsou všechny maminky stejně bezradné 😞
dezyre
26. čer 2014
My máme doma také extrémního nejedlíka. Sice váží celkem dost - 4 roky 18 kg, ale je kost a kůže, žebra mu lezou i na zádech, ale za celý den toho sní zoufale málo. Ale když si tak matně vzpomínám, tak v roce a půl snědl na snídani brumíka, na oběd trochu polévky, na svačinu banán, na večeři si zobl něco co bylo na oběd jako druhé jídlo. Nikdo to tenkrát neřešil. Jen jsme dávali multivitamíny - konkrétně Multisannostol. Teď už jí trochu víc, ale žádná sláva, ve všem se nimrá 2 hodiny. Začne ráno v osm snídat, skončí v deset, a to má namazaný rohlík, na oběd to samé - v jídle se vrtá dvě hodiny. A nebrali dceři krev, zda má dostatek vitamínů a minerálů?
irennn
26. čer 2014
Jen mě tak napadlo,pracovala jsem v nemocnici a měli jsme tam skvělou dietní sestru Mgr a ta některým dětem na dětském oddělení předepisovala Nutridrink pitíčka , prostě když nic nejedly a byly nemocné a potřebovalo se do nich něco dostat, tak i když by nic nesnědly,ale za den daly aspoň jedno až dvě ty pitíčka, tak to bylo super. Mají spoustu příchutí...jako juice,takže ovocné šťávy,ale i jen mléčný,banánový,jahodový,lesní ovoce, neutral je mlékový ...nechcete zkusit občas dát to?
irennn
26. čer 2014
Ještě jsem jako staniční měla právě pravidelně dealery od společnosti Nutricia a ti mi právě říkali, že se mohou právě dávat i dětem,kdybyste se s nimi spojila, třeba by i nějakou radou pomohli...oni právě řeší i jídelníčky onkologicky nemocných dětí,které mají nechutenství po chemoterapiích
baterieautor
26. čer 2014
@dezyre Tak nás Mudr honila všude, protože nepřibírala a hubla, když jsem kojila ještě kojila. Až když začala pít UM, tak se váha srovnala. Žádné nedostatky se u ní zatím neprokázaly, dokonce ani anemická není. Ale děkuju za typ na vitamíny, hledala jsem nějaké vhodné pro takhle malé děti.
irennn
26. čer 2014
http://nutricni-doplnky.heureka.cz/nutrinidrink...

Omlouvám se,že tu tak spamuju, ale nakupovali jsme i různé dezerty od nich,které obsahují mnoho vitamínů a jsou velmi kaloricky výživné,takže i kdyby snědla jeden dezertík měla by to víc jak oběd. Já bych se s nimi zkusila spojit,jsou to fakt odborníci a mají mnohaleté zkušenosti...
baterieautor
26. čer 2014
@irennn Děkuji, nutridrink jsem zkoušela, ale ona opravdu pije jen jeden druh mléka, jí jeden druh kaše, jí jen jeden jogurt atd...... Takže jsem koupila několik příchutí, ale nepila to. Dezert bych možná do ní dostala, ale píšou, že je až od 6-ti let, tak to raději nechci zkoušet.
bonavoxa
26. čer 2014
@baterie Mám podobně starou dceru. Už v porodnici nechtěla mléko, u kojení se nechtěla přisát, umělé mléko pila jen za řevu a nucení. 😞 Sestry jenom chodily a stresovaly, že už má vypít 50 ml...a já do ní s bídou dostala 20. Pokračovalo to i doma, byli jsme na týden v nemocnici na pozorování. Nikdo to celkem moc neřešil, protože vždy jsem do ní něco dostala a přibírala na spodní hranici. teď má něco přes 10 kilo, je drobná. Stále má 3 krát denně mléko 150-200 ml, pak 200 g masozeleniny, kousky jí jenom u jednoho kupovaného, jinak musím taktéž mixovat. Domácí bojkotuje,, ale snažím se vařit. Semtam kousne do rohlíku, sušenky, pozobe hroznové víno. Večer si dá 150 g pudingu, kaše. V podstatě jí celý den, furt nabízím, zkouším. U nás to zatím nikdo neřešil, protože prospívá hraničně, ale co mě to stojí sil....Multisanostol jsem koupila taky. U nás je to ještě s tím rodeem, že jí a pije jen u pohádek nebo jiné zábavy...jinak bych do ní nedostala vůbec nic 😞
všude jsou chytré matky, zasloužilé samice, které by dítě nechaly hlady a že jinak nezvládám domácnost, ani péči o sebe. každé jídlo tlačí hodinu čistého času..dokáže sousta držet v puse jako křeček i 15 minut než to spolkne. Včera jsem jí zkusila dát meloun a jen k němu přičichla, tak vyzvracela i ranní mléko...A tak je to furt dokola. Radu nemám..snad to, že já jsem taky nejedla..ale takhle extrémně teda ne...a teď bych jedla furt. Ono většinou těm dětem nic není. Jen ty reakce okolí mi přijdou fakt mimo..nechat dítě hlady...vím, že by si neřekla o jídlo ani za dva dny, jakto, že nic nestíhám a vypadám tak hrozně....neměla pro to pochopení ani tchyně a naočkovala muže, jak jsem neschopná, takže to u nás dopadlo celkem špatně. Ale nepřestávám bojovat s mou malou nejedlicí.
bonavoxa
26. čer 2014
@irennn Jsem taky zdravotník. Nutridrink mám v zásobě, kdyby bylo opravdu moc zle, což ještě naštěstí nenastalo 🙂 Dospělým moc nechutná, ale mě třeba osobně některé příchutě chutnají 🙂 Akorát by mi to malá brčkem ještě nevypila...a on je dost hustý....
bonavoxa
26. čer 2014
A ještě jsem zapomněla, kolik energie a peněz stojí zkoušení nových jídel a potravin, jen aby dítě něco snědlo....
jhoki
26. čer 2014
Mám doma totéž. Kdo nezažil, neuvěří. Bude jí rok a kromě jogurtu, mixované masozeleniny a UM ve spaní nejí nic. Taky vyhazuji jídlo a doufám, že mi někdo poradí a něco se změní, ale...Dávám jí teď infatrini, protože zatím nemá 8kg. Je to každodenní psychická masáž. Také nic nestíhám, sebe ani domáctnost, protože se snažím celý den a noc tlačit do ní jídlo.
baterieautor
26. čer 2014
@bonavoxa Mluvíš mi z duše, já jsem si taky vyslechla svoje - no to u mě by měla školu, kdyby měla hlad tak to sní atd...... Přitom mě dokonce doktorka, řekla, ať mě ani nenapadne nechat ji hladovět, že ona je ten typ dítěte, které když nechce, nebude jíst i proti svému pudu sebezáchovy. My pro změnu jíme jen u reklam, mimo ně, nesní nic. Jak začne znělka, otvírá pusu, s koncem reklamy končí i jídlo. Takže když vidím, že ještě je šance, skáču na další kanály a hledám reklamy, no jak debil 🙂 TO ani nemůžu nikomu říct, protože by si každý klepal na čelo, že jsem jí to tak naučila, ale kdo nezažil, nepochopí a já jsem vždycky šťastná, když sní alespoň něco i za takových podmínek. O penězích a času ani nemluvím, kupuju od farmářů maso a zeleninu, vařím vždy čerstvé a nakonec stejně skoro všechno skončí v misce tchánova psa 🙂 Kdyby alespoň jedla normální konzistenci, dojedli bychom to po ní my. Občas dám skleničku, ty bez kousků jsou víceméně dietní.

10 kg je krásná váha, my jsme se s námahou dostali na 8kg. Jakou jste měli porodní?
ivda
26. čer 2014
My měli doma nedávno problém s 5-ti letým synem. Je to tedy už u staršího, ale nejedl a už jsme byli zoufalí. A pomohlo nám toto: http://www.lekarna.cz/pediakid-pro-chut-k-jidlu...
Teď mám pocit, že nás sní i s ledničkou 😃
blka
26. čer 2014
@baterie Syn byl a stále je taky extrémně hubený a byl obrovský nejedlík. Nějak jsem se s tím smířila a přestala to řešit, protože to stejně nemělo smysl. Taky jsme byli sledovaní na gastru - konečně nás po 4 letech propustili s tím, že nic nenašli a je prostě hubený. Co za vyšetření jsme museli absolvovat, hrůza. Ale na gastru nám tenkrát předepisovali nějaké mlíčko - nebyl to nutridrink, ale něco pro ještě menší děti. Ale dcerka by ti to asi nepila, když píšeš, že jí a pije výhradně jen 1 druh. Jídlo jsem mixovala taky do 1,5 roku, protože jak píšeš, s kouskama nejedl a jak zjistil, že tam je, vyplivl to a bylo po jídle. Takže jsem radši mixovala. V té době jsem teda ještě kojila, ale pak jsem najela na mlíčka s kaší, co mi pil i v noci - klidně i 1 krabičku. Což mi bylo vytýkáno nutriční poradkyní, ale nedostala jsem od ní žádné rady, jak na něj, jen mi spočítala jeho kalorický příjem a že by to mléko ve svém věku v noci už neměl. Na to jsem teda kašlala, protože mu to tvořilo víc než polovinu kalorického příjmu. Nehledě na to, že syn byl a je strašně aktivní, nikdo jsme nechápali, kde tu sílu bere, když nejí. Taky byl schopný být na 1 malém pribinákovi denně.
A, to je to mlíko, jak píše @jhoki infatrini, to je pro malé děti.
@bonavoxa To mě teda mrzí, že tchýně naočkovala muže a dopadlo to u vás špatně, kvůli tomuhle :-| . Taky jsem slýchávala rady tipu, nech ho o hladu, však si řekne - no, neřekne. A, když nechce oběd, nechce, další dostane až svačinu, nechce, dostane večeři, nechce, dá si snídani. Ale tohle by u nás prostě nefungovalo...

U nás teda pomohl až nástup do školky. Začátky byly krušné, protože je mamánek a nesl to odloučení hodně špatně. Ze začátku ve školce teda vůbec nejedl, ale pak se to spravilo a teď do něj paní učitelka dostane i kousek masa 😃 .
baterieautor
26. čer 2014
@blka S tím mlékem to mámě stejně. Jsou to krabičky po 200ml, jednu vypije dopo jako svačinu a v noci min. 2. Takže přes noc vypije 400ml mléka, což je teda hodně a možná i proto jí méně přes den. Ale nechci s tím přestat, když ho vyžaduje, dalo nám tolik práce aby alespoň nějaké mléko začala pít a mám strach, že jí to odnaučím a na denním jídelníčku to nic nezmění a bude zase hubnout.

a jak jste zvládli přejít k nemixované stravě?
bonavoxa
26. čer 2014
@baterie my měli porodní váhu 2 160 g. Doktoři všechno svádějí na to, že je malá a drobná od začátku. Jenom já to prostě řeším a nedá mi to. Je velice živá, nebývá ani nějak extrémně často nemocná. nechápe to ani rodina, ani muž. Kolikrát slyším, proč nejsme dávno venku..jenže když skoro nic nesní ani nevypije.... 😞 Nic si z toho nedělej...naše malá musí mít taky určité pohádky, písničky a reklamy, nosíme to stažené na flešce. A koupímm si tablet s připojením k netu, protože neexistuje, abychom šli někam na celý den na výlet, tam dala dítěti najíst a napít někde v kočárku nebo v hospodě....ještě jsme nejeli ani vlakem do města na nákup..ona by celý den nejedla, maximálně si kousla do rohlíku. je to velká zátěž a omezení. Přístup muže a rodiny mne velice zklamal, ale věřím, že z toho ty děti vyrostou, i když je to běh na dlouhou trať. Bojím se školky, jak to zvládne, jak bude jíst. Prostě pokaždé nasadit úsměv, dobrou náladu...a bojovat. jsem zdravotnk, řešila jsem to s různýma odborníkama, doktorama, nutričníma specialistama,...Nikdo to nevyřeší, úplně neporadí. Přiznám se bez mučení, že jsem chvilkama zralá aspoň na psychologa..umocněno tedy nepodporou a nepochopením okolí.
blka
26. čer 2014
@baterie To jsem taky slýchala rady tipu, seber mu to noční mlíko a hned ti bude jíst. Bodejť by jedl, když se nají v noci. Mlíko jsem mu v noci dávala opravdu dlouho. Už si přesně nepamatuju do kdy, ale už jsem chodila do práce a ještě ho pil, takže do cca 3,5 let určitě. Kdybych mu ho vzala, víc jíst nebude. Pak už jsem teda i kvůli zoubkům přestala a na jídle se to nijak neprojevilo. I když v té době už jedl relativně "normálně".

Už si to nepamatuju přesně, ale asi jsem jednou zkusila něco nemixovaného a jedl. Byly to ale myslím takové ty hamánkové jídla v mističkách. Nebo třeba drobné těstoviny - kytičky, mi jedl rukama :-N , tak jsem ho v tom nechávala se plácat.

@bonavoxa Zase buď ráda, že doktoři berou, že je prostě menší,ušetříte si tím spoustu trápení s lékařema. U nás se to moc řešilo a zase jsem neměla pochopení od rodiny, proč ho po těch vyšetřeních tahám, když mu nic není.
baterieautor
26. čer 2014
@bonavoxa Jsou období kdy to řeším a období rezignace 🙂 Už jsem si na to i zvykla, že taky chodíme ven v 16h, protože do té doby stojím v kuchyni nebo klečím před televizí a šermuju se lžičkou 🙂 Ale jinak je to veselé, extrémně živé dítě, člověk nepochopí, z čeho je živá. Za celých 16M nebyla ani jednou nemocná, bojuje sice s ekzémem, ale ten podědila, jsme celá rodina atopiků. Že vstávám třikrát za noc a přes den spí jen hodinu a půl, to už ani raději nedodávám 🙂 Zkrátka je to náročné dítko, zvládám to celkem dobře, jen mám starost o její zdraví, aby se to neprojevilo v pozdějším věku, třeba na kostech a jinde. Nechápu, jak může mít takový vztah k jídlu obecně, já jsem taky málo jedla, ale co mi chutnalo, to jsem si dala. Ale u ní nic takového není. Ale jak vidím, tak zas tak neobvyklé, jak jsem si myslela, to není 🙂

@blka U nás doktoři taky moc nešílí, raději pro jistotu, ale spíš pořád vymýšlí další a další postupy, které mě akorát více zatěžují, např. sepisovat co za den sní, gramáž, kalorickou hodnotu..... Aby pak nutriční poradkyně vyhodnotila, že jí málo a nevyváženě 😃
bonavoxa
26. čer 2014
@ivda Měli jsme Licopodium Clavatum 9 ch...nemělo to moc valný účinek. Nechci do ní spát toho zase moc, když je malá...ale uvidíme později 🙂
bonavoxa
26. čer 2014
@blka My ale nebyli ani na jednom právě. Udělali jí akorát krevní obraz a chvilku brala železo. Teď už ho brát nemusí.
blka
26. čer 2014
@baterie A nejedla by venku v kočárku třeba líp? Kdyby jste zvolili nějaké pěkné místo, vím je to holčička, ale i jí můžou v tomto věku zajímat auta 😃 , a u dívání se na ně jedli?
Tak kalorickou hodnotu jsem naštěstí počítat nemusela, to udělala za mě 😃 . Ale dodnes vidím, jak tam měl napsanou 3x za den rajskou polévku, tak z toho byl oheň na střeše, že je to nevyvážené a kdesi cosi. Já jsem byla ráda, že jí a kdyby jí chtěl týden, tak mu ji budu dávat týden 😃
@bonavoxa Ono když přibírá, ač je pod hranicí, tak to asi tak nevadí, když je tam stálý váhový posun. Si laicky myslím já 🙂 . Teď se dívám, že na týden, který se Michalka narodila měla pěknou váhu 🙂
bonavoxa
26. čer 2014
@baterie Do ovoce jí občas přimíchám nějakou sušenku, má to lepší konzistenci...a ona jinak sušenku ani nesní..ani jednu jedinou celou za den, někdy javorový sirup, agávový sirup na špičku lžičky, kokosový olej, přidám plnotučný jogurt nebo smetanu. Zkoušíme i různé rýžové dezerty, kukuřičné křupky, Lučinu, šunku, avokádovou pomazánku,...opravdu si lámu hlavu udělat a vyzkoušet furt něco nového. Ale v období rezignace dostane oblíbenou skleničku a na svačinu banán...jistota. už jsme si i vyslechla, že jí furt to samé a že málo chodíme ven...Mám knížky, internet, studovala jsem jídelníčky. Není vyloženě nic, po čem by se utloukla, ani pribináček a podobné sladké a tučné bomby. Chtěla jsem ji sladkého a tučného vyvarovat, ale když jí tak extrémně špatně, už to neřeším.
helabella
26. čer 2014
@baterie -- moje druhorozená měla v roce 6,5kg (porodní 3040). Asi to s jídlem neměla tak zoufalý jako u vás, ale krmení mnou odmítala. Jediný způsob jak jedla bylo, že prostě jedla sama rukama. Nechávala jsem jí tak jíst úplně všechno, časem si pak vyžádala lžičku. Byl to teda nápor na nervy, když tak jedla třeba jogurt, ale jedla. Mimochodem už od porodnice pila minimální dávky -- jak se má postupně navyšovat podle dnů po porodu příjem 20m, 30ml, atd., tak i při odchodu z porodnice dávala sotva 30ml. A vydrželo jí to i potom -- prostě víc jsem do ní nenarvala. Mrzí mě, že tak bojujete, ale chci povzbudit, že u nás se to časem srovnalo. Jí sice menší porce než děti v jejím věku, ale jinak nemá s jídlem problém. Přeju pevný nervy a trpělivost!
bonavoxa
26. čer 2014
@blka No..tehdy jsme si užila svoje, protože jí podle malé hlavičky odhadovali jen 1 500 g. Nakonec se to celkem dá...i to všechno, co přišlo potom...ale podotýkám, že se fakt snažím jak kráva a na nic jiného pomalu nemám čas..
jimmy1
26. čer 2014
@baterie úplně jsem si vzpomněla, jak můj syn jedl jen u pár reklam a nebo dětských písniček...
nejdřív jsem přepínala telku, pak jsem si našla videa reklam na youtube a jen překlikávala, s prominutím jako blbečeka, ale aspoň něco mi syn snědl.
Přeju pevné nervy...
hodinu jedno jídlo jí syn i teď ve 4,5 letech :-x ale už aspoň jí a některá jídla i s velkou chutí
blka
26. čer 2014
@helabella Můžu se zeptat, jak je na tom váhově a výškově dnes?
@bonavoxa To věřím.
@baterie Ještě u nás frčí i dnes, že do sladké activie rozmačkám sušenky sunárek.
marketa2013
26. čer 2014
My měli nejedlíka syna, byl kost a kůže, jedl velmi málo a byl to boj, pak jsme zjistili, že hůř slyší a ukázalo se, že má problém s nosní mandlí, tak jí odstranili a začal jíst fakt dobře.. prostě předtím necítil tak dobře chuť jídla.
majka12
26. čer 2014
@bonavoxa
@baterie znám to velmi dobře a chci jen povzbudit. První syn byl mlékomil, takže příkrmy naprosto odmítal a dostat do něj půl skleničky příkrmu byl nadlidský úkol. On totiž na jídlo ani neotvíral pusu. |-| :-p Mohla jsem ho krmit jenom já, protože už jsem měla takový grif, jak mu lžičku do pusy nacpat. |-| Musel mít hračky, koukat na pohádku nebo nejlepší byly reklamy. |-| Jedl jenom pár druhů kupovaných skleniček, domácí vůbec nepozřel. Docela mu jely křupky a sušenky Sunarky, ale taky nic moc. |-| :-p Ale z mléka byl vykrmený až až, takže váhově nestrádal, jen to jídlo bylo prostě bída a za celý den taky kolikrát snědl jenom jogurt a pár sušenek. |-| Jedl běžně hodinu i déle , aby snědl pár soust a přesně jak bylo něco jinak, tak přestal jíst a už si nevzal vůbec nic. |-| Kousky začal jíst až někdy kolem dvou let. |-| Po druhém roce se to ale docela dost zlomilo a začal jíst ovoce, zeleninu a chleba se šunkou a i normální jídlo, co jsem vařila nám ( obědy ). Nevím čím to, ale fakt najednou začal sám víc konzumovat a dokonce si i říkal o jídlo. x-) x-) Možná to bylo i tím, že jsem to přestala tak řešit a prostě co snědl to snědl a víc jsem se neřešila a už se o nic nesnažila. Přišla jsem na to, že je to fakt marný zkoušet stále něco nového co mi pokaždý přistálo na hlavě. :-p Ted jsou mu 4 roky pryč a teda jí fakt hodně a i ve školce sní naprosto všechno, takže se nebojím, že by strádal, ale teda váha je úděsná - má pouhých 14 kg. :-p Ale už jí, tak to neřeším. Zkoušeli jsme ještě Multisanostol, ten celkem zabral, i Pediakid - ten byl taky výborný. Dobrou zkušenost mám i s Pyridoxinem, což je normální B6 vitamín. 😉 |-| Takže nezoufejte, třeba se to zlomí a začnou ze dne na den jíst jako to bylo u nás. x-) x-) Nicméně pokaždé , když se ho zeptám, co chce jíst, tak mi řekne, že nic. 8-( :-p :-p
helabella
26. čer 2014
@blka -- teď má 6 let a váží 17kg a měří 110cm. Takže je pořád "podměrečná", ale jinak úplně v pohodě 🙂 Syn teda jí líp a ten má teď (3 a 3/4 roku) jenom 11,5kg :-N
majka12
26. čer 2014
@dezyre a kolik syn měří? =-) Náš má 108cm a jenom 14kg |-| 8-( Ale jak jsem psala výš, tak on jí fakt dost. |-| Ale hodně energie vydává. Hubený je šíleně a trčí mu kosti úplně všude, i kyčle mu jsou vidět. A když přibere, tak jenom mu naroste trochu bříško, ale zbytek pořád trčí kosti. |-| Kalhoty mu jsou všechny na délku, ale vypadá jak v pytli, jak jsou všechny široké, to stejné trička. Má dlouhé nohy a i s botama je problém, protože má dlouhé, ale hubené, takže nejlépe na tkaničky, protože suché zipy kolikrát nestačí a bota mu padá. |-|
jhoki
26. čer 2014
@bonavoxa Hodně mi to připomíná moje dítě. Narodila se 36+5 s váhou 2340. Pediatrička mě přesvědčovala, že nikdy nebude cvalík a hlavně, že přibírá alespoň trošku. Manžel se pořád diví, že to ještě řeším. Tchýně mi říká, že si veme tolik, kolik potřebuje. Nehrozí, abychom někde dál jeli. Na klíně jí nakrmit nejde, oběd jí jenom přikurtovaná v židličce s hromadou hraček. Je strašně aktivní dítě, zatím byla nemocná jen jednou a to měla jeden den teplotu. Někdy mám šílené stavy a přemýšlela jsem o antidepresivech. Byli jsme na konzultaci u paní, která se věnuje "nejedlíkům". Mám ji zvykat na kousky, ale jak, když jí u druhé lžičky natáhne? Když mě vidí jíst, chce to zkusit a když jí dám kousek do pusy, vyblije mi mlíko, co měla třeba před hodinou. Tak bych chtěla vědět, jak jí zvykat...

Začni psát odpověď...

Odešli