17ti měsíční holčička nechce jíst nic kromě sušenek

antlen
6. led 2011

ahoj, mám 17ti měs. holčičku a nechce mi poslední dny jíst. Respektive toho sní hrozně málo, jako piškoty a sušenky by jedla pořád, ale normální jídlo ne, tak nevím, co s ní. Jinak je v pohodě, bez teplot, hraje si, je spokojená. Nemáte s tím prosím někdo zkušenosti?děkuji

marecek4
6. led 2011

@antlen co mám zkušenost,tak děti mají takové období,kdy sní jen to nejnutnější,ale ostatním by se cpaly horem dolem,u naší nejstarší to trvalo do dvou let a malý má toto období teď taky,tak ho prostě nechám-chceš jíst za pochodu-prosím,chceš jíst s tátou prosím,hlavně že do sebe dostane nějaké normální jídlo,mám totiž i trochu dojem,že je to následek svátků,kdy jsme při návštěvách měli pořád něco na stole a tak si vzal kdykoliv nějaký mlsek,teď musí zase přijít na to,že tam nic není a snad začne baštit normálně,protože mlsání moc nepodporuju-u nás je spíš ovoce,sušené i čerstvé,čokoládky,bonbonky,oplatky moc ne

antlen
autor
6. led 2011

@marecek4 já jsem teda ustoupila od toho, že bych jí dala piškot nebo něco, prostě mezi jídlama nic nedostane a snad ji hlad dožene 🙂 hodně jsem se u jídla rozčilovala, ale už jsem si řekla, že se nebudu zbytečně vztekat, stejně tím nic nezměním, nechceš? tak nechceš, tvůj problém 🙂 jinak bych se už asi zbláznila 😕

marecek4
6. led 2011

@antlen taky jsem nic nedávala a nedávám,ale ti prckové to tak mají nastavené,a když to období přijde,tak jim vydrží třeba půl krajíčku na celý den ☹ a my se můžem zbláznit obavama,jestli jim to stačí,některé maminky dělají různé hokus pokusy a vychystávají obličejíčky,lodičky a já nevím co,aby dítko nalákaly a je jim to nanic,sednou porýpou a odejdou od stolu ☹ ,a to ještě můžou mamči být rády,když to zůstane na stole a ne po celé kuchyni 😉 když si tohle představím,tak jsem ráda za to co mám a už se vůbec nerozčiluju 🙂 ,jen přítel jaksi nechápe,že i u puberťáků jsou baštící období,to si hned přijdou holky tlustý,hned nejí maso-ale sekanou,kuře a řízky milují,a to ještě slečna nepřišla s tím,že bude jíst dělenou stravu nebo klíčky 🙂 -to už by ho asi odvezli 😉 ,protože mu do toho jaksi nezapadají pytlíky s brambůrkama,křupky a jiné laskominy,za které jsou schopní utratit celé kapesné

berenika39
6. led 2011

@antlen ty máš dvojčátka? a kluk jí normálně? mají taková období, pak to přejde....

antlen
autor
6. led 2011

@berenika39 jojo, mám dvojčátka. Chlapeček jí normálně, co mu dám, to sní. Tak nevím, holt má asi teda nějaké období, snad se to brzo zlepší.

berenika39
6. led 2011

no mě napadlo, jestli když malá vidí jeho, jestli to nepomáhá...petr takhle stávkoval těsně před druhým rokem, když jsme byli někde, kde se jedlo, nikdo mi nevěřil, že doma jen okusuje🙂)), babičky spokojený, jak u nich hezký papá🙂), doma nula. a váží pořád málo, tak zase hlad není to pravý🙂. ale opravdu to přešlo, když lezl nějaký zub, poznala jsem to jen podle nejedení. tak at se to brzo zlepší 😉

blandik
6. led 2011

@antlen - mě napadá jen, že mnohem důležitější než jestli dítě něco sní a kolik toho sní je pohoda u stolování, aby si dítě vytvořilo pozitivní asociaci s jídlem - že je to příjemná doba, kdy si u stolu s mámou povídá a může sníst kolik chce nebo odmítnou jíst a není to problém. Druhá věc je skladba jídla - určitě nenahrazovat hlavní jídla sušenkama, jen aby něco snědla. Batolata obecně jí problematicky a tak by se spíše měla naučit to, že stolování je supr věc...než si to spojovat se stresem, že se máma bude rozčilovat...a taky tak dítě může přijít na to, že je to báječný nástroj - že tak může vybíjet své jiné frustrace, pomstít se mámě....apod.

blandik
6. led 2011

@berenika39 - u nás malý nejedl téměř půl roku žádnou jinou zeleninu než brokolici a okurku - pomalu byl jen na suchých nudlích a bramborech a rohlíku s lučinou...a po půl roce, světe dív se...u babičky začal jíst mrkev a najednou i maso opět zavonělo...no mají to jak na houpačce...já se jen snažím, aby jsme měli pravidlo - že místo snídaně, obědu a večeře nemůže být sušenka nebo musli tyčka, ale co vyzobe z obědu je jeho věc (že vyzobává jen nudle nebo ignoruje maso - tak to tak prostě respektuji):o))

radka.m.
6. led 2011

antlen-pokud to trvá chvíli,tak bych to neřešila,prostě každý z nás má období všežravosti a naopak období,kdy se nemůžeme na jídlo ani podívat 😉 určitě děláš dobře,že pokud dítě nechce třeba oběd,tak ale nedostane do dalšího jídla třeba sušenku 😉 ,akorát bych to prostě po očku hlídala,aby to netrvalo dlouho,aby to pak nemělo vliv na zdraví,což pokud by fakt nejedla vůbec nic delší dobu,tak by se to určitě na zdraví odrazilo,jsou prostě věci,o kterých se s dětmi moc diskutovat nedá,jedna z nich je jídlo,ale třeba taky pitný režim 😉

usounek25
6. led 2011

Ahoj, z vlastní zkušenosti potvrdím, že děti opravdu takové období občas mají - to moje taky. Někdy do něj jídlo padá jak němci do krytu a nestačím se divit co všechno sní např. včera u babičky - 1,5 talíře slepičí polévky a pak dva bramborové knedlíky se špenátem - a to hned po sobě, nevím kam to dává. A jindy mi nesní přes den skoro nic, ráno si trochu zobne snídaně, povrtá se v obědě a na večeři taky skoro nic. Jídlo mu nenutím, kdyby měl hlad tak si řekne a beru to tak, že my dospělí máme občas taky dny, kdy by jsme vyjedli celou lednici a pak zase za celý den nic, jíme to na co máme chuť, což děti nemohou, musí papat to co jim předložíme. Pokud je tvoje holčička v pohodě, prospívá, tak bych to zatím nějak neřešila, ono se to zlepší, možná jí rostou zoubky. Samozřejmě pokud by to trvalo delší dobu, tak bych skočila k dr. 😉

zizalind
29. led 2012

Ahoj mám 16 měsíční holčičku a poslední týden taky moc nesní. Já jsem z toho na nervy, protože jsem toho názoru, že jíst musí. Manžel mě zase okřikuje ,at jí nechám, že si sama řekne až bude mít hlad...Ale představa, že má hlad ale nemá chut na to co jí dávám, je děsná....Tak jí zkouším pořád něco cpát ale nechce nic, tak asi opravdu nemá hlad...Přestala jíst jogurty, dokokce i brumíka, což opravdu čučím...A už mi dochází nápady co jí dávat jíst...Protože od malička je hrozně vybíravá, ale nemám to srdce jí nedat nic a čekat až jí opravdu přepadne hlad...Někdy se mi chce z toho až řvát, máme pouze 8,5 kg , jak jste na tom vy? Prosím o radu, už fakt nevím co dělat, někdy mám chut na ní nalepit mašličku a někomu jí věnovat :D :D :D

barnie
29. únor 2012

@zizalind Ahoj, my máme 17-měsíční holčičku a jsme na tom dost podobně. Narodila se s 2,9 kg/49 cm a teď má tak do devíti kil a necelých 80 cm...někdy jí jak ďas a někdy do ní nedostanu ani její oblíbené pamlsky:(Je hrozně drobounká, ale živá, až se všichni okolo diví, kde pořád bere energii...Když nechce jíst, tak se taky trápím, co s tím. Tak vařím to její oblíbené - ale v rámci zdravé výživy taky trochu, ať nejí úplně nezdravě a říkám si, když nechce jíst, že kdyby hlad měla, tak jí...Nemá cenu se kvůli tomu pořád rozčilovat, stejně ji člověk nepřesvědčí, když sama nechce:(

zizalind
29. únor 2012

@barnie Ahoj přesně tak, když nechce nechce, těžko jí to do krku nacpu 🙂 ale jak píšeš, jednu dobu jí jak otesánek a pak týden nic nechce...takže až to k nám zase příjde asi budu muset zůstat klidná....ted jsme díky bohu ( musím zatukat :D ) otesánci a během měsíce jsme přibrali skoro kilo 🙂 tak mám MEGA radost 🙂 takže vážíme 9 530kg a měříme 80cm...a jak bojujete s nočníkem ? 🙂

barnie
4. bře 2012

@zizalind Tak to gratuluju🙂 My jdeme ve středu na 18-m. prohlídku, tak malé budou po dlouhé době brát míry, tak jsem na to celá zvědavá🙂S nočníkem bojujeme a nebojujeme..malá na něm ráda sedá - ale moc dlouho tam nevydrží, odejde a vzápětí tam chce znova:(Nakonec pak ale stejně vykoná potřebu někde v okolí...:(Nechávám ji teď častěji bez plínek, když ji pak posadím, někdy se podaří..ale má z toho strach, co to z ní jde...takže to asi nebudu nějak hrotit a ještě počkám...i když už bych byla ráda, kdyby se začalo dařit. Vy to máte jak?

zizalind
4. bře 2012

@barnie Ahoj 🙂 my jdem v úterý na očkování 🙂 no tak nočník stále nechápe, sedíme na něm od Vánoc a pořád nic :( ale naučí se to jako všichni, a jestli o měsíc dřív či později je jedno....koukám a nevím zda dobře chápu, čekáte druhé miminko ? 🙂

barnie
4. bře 2012

Taky si myslím, naučili se to všichni, tak co...my látkujem, co vy?JJ, čekáme druháčka...jen kvůli tomu se ten nočník snažím občas zařadit na program dne, jinak by mi to bylo asi jedno..ale přebalovat dvě ratolesti..to bych nedělala nic jiného🙂

lsx
16. kvě 2012

Ahoj, poraďte mi, syn poslední dobou stávkuje s jídlem. Vždycky jedl docela dobře, ale jídlo jsem mu musela vždycky připomínat, nikdy neprojevil hlad sám. Teď poslední týden nechce nic, jedině piškoty by mu chutnaly (to mu nechci dovolit). Mám ho nechat "vyhladovět"? Nechce se mi moc za ním pobíhat po bytě se lžičkou, zvlášť když za pár měsíců bude mít sourozence, tak to nevím, jak bych to stíhala...

naty
16. kvě 2012

@lsx mám pocit, že mluvíš o mým synovi 😀 akorát je o půl roku starší...všechno jedl a najednou mu nic nechutná, jen piškoty a mlíko...občas sní chleba na snídani, ale nerví mě s obědama, už opravdu nevím, co bych mu uvařila, aby to jedl...ale dělám to tak, že když nechce (jíme 5x denně), tak prostě počká do dalšího jídla (samozřejmě bez piškotů a podobných věcí)...dneska třeba nechtěl svačinu, ani oběd...ale před spaním už měl asi hlad, tak si řekl o ten babán od svačiny a zdlábnul ho...pokud to není tak, že nejí úplně celý den, tak bych ho nechala, až bude mít hlad, no...předpokládám, že pokud to pak sní, je v tom jen rozmlsanost a ne nějaký problém...

lsx
16. kvě 2012

@naty Děkuju za odpověď. Já mám právě pocit, že je trošku rozmlsaný. Viz to, že piškoty atd. by do něj padaly, ale normální jídlo ne. Nebo když vidí taťku, jak jí obložený chleba s kečupem, tak ho zajímá jen ten kečup 😠 Zatím si teda o nic jiného neříká.
A ještě dotaz: To co nesní k snídani, obědu... mám mu to nechat na stolečku kdykoliv k dispozici nebo schovat? Zatím mu to tam nechávám, ale přijde mi, že se toho nabaží očima a vůbec k tomu nejde a ani si nezobne.

naty
16. kvě 2012

@lsx to, co nesní, odnáším pryč a nedám mu to...leda by si řekl, že chce jíst...ale pokud by si třeba svačinu řekl 15min před obědem, tak bych mu jí nedala s tím, že nechtěl a musí teď počkat na oběd...určitě bych třeba oběd nenechávala kdykoliv k dispozici...však za tu chvilku hlady neumře 😉 Já myslím, že pravidlený jídlo je důležitý, stejně jako pitný režim...u stolu máme pohodu, když nechce jíst, tak ho nenutím, ale řeknu mu, jak to bude, když to nesní, tzn. že bude muset na další jídlo počkat...

emispheare
16. kvě 2012

@lsx @naty tak to samé mám doma i já, bohužel... akorát s tím rozdílem, že my jíme asi jen 5 jídel a to suchej chleba/ rohlík, pečený brambory, švestkový knedlíky a vývar, pórkovou polívku. Syrovou zeleninu, ovoce - s tím problém nemá, ale jakmile je to upravené - tak si to můžu jíst sama. Samo, že piškoty, sušenky - to by papal, ale s tím zas nesouhlasím já 😅 Já jídlo neschovávám, u nás je to zbytečný, kolikrát nad tím seděl hodinu a jen řval, že to jíst nebude 😠

lsx
16. kvě 2012

@naty Jiřík ale zatím nechápe,( nebo dělá že nechápe,) když vysvětluju, že když to nesní, bude mít hlad atd. Nevím, kdy začne dítě chápat budoucnost, ale přijde mi, že u nás zatím žádné vysvětlování "Co bude, když..." nefunguje

lsx
16. kvě 2012

Jo ještě bych chtěla dodat, co za fígl jsem odpoledne zkusila, nevím, jestli je to výchovné, ale trošku fungovalo: Vůbec jsem mu nenandala jeho porci, prostě jen sobě a on chtěl zjistit, co za dobrotu jím, tak snědl 2 brambory a kousek masa.