2,5leté batole moc nesní

lady742
12. led 2014

ahojky, mám syna 2,5 roku a je to od miminka nejedlik.Občas má období kdy jí více, ale to je vždy jen chvílí.Nyní máme jídelníček takový:snídaně- 180ml UM, sv.-banán, 1/2rohlíku s něčím namazaným, jogurt,oběd-masozelenina plus ruzné přílohy, luštěniny, polévky atd., nejí maso, tak mixuji do zeleniny ,nemáte typ jak ho naučit jíst kousky masa,,vždy to dlouho žvyká a pak vyplivne:(, odpol.sv.podobná dopol., večeře-zbytek oběda, krupice, vyj.kaše. Příjde mi, že sní strašně málo, jeho roční bráška spapá větší porci než on🙂).Přs den kousek zeleniny.Jinak s pitím je to podobné, vypije cca500ml čaje.Zkouším dávat multisanostol, ale moc rozdíl nevidím:(, váhu má 12,5kg.Jo a aby něco snědl krmím ho sama, sám papká jenom jogurt, ten miluje🙂)

maruja
12. led 2014

@lady742 Ahoj moje starší taky moc nesní, to bráška sní víc jak ona 😉 na roce byla chudokrevná a tak musela brát Aktiferin a pak se to zlepšilo, ale né nijak dramaticky a vždy se to trochu zlepší, když bere Pikovit. Jinak vařím furt dokola, co má ráda. Ve školce nejí skoro nic 😒

aninousek
12. led 2014

Ahoj tak já mám doma taky nejedlíka ma 2,8 roků a pečivo mi nejí občas rohlík tak 3 za měsíc chleba vůbec ,žádné koláčky nic má období kdy si třeba do něčeho kousne k snídani má jogurt svačina banán oběd polévka nejlépe vývar s nudlemi to má moc rád svačina pribinák nebo něco podobného večeře kaše pouze instantní krupici by mi nesnědl .A ted přijde to nejlepší vynechala jsem druhé jídlo k obědu absolutně nejí brambory v žádném stavu ani kaši ,rýži pár lžic,jediné co jí jsou těstoviny samotné 🙂maso sní ,ale samotné 🙂

bonavoxa
12. led 2014

Naše malá je nejedlík už od miminka a bojujeme už celý rok. Má období kdy jí hrozně a období, kdy jí příšerně. V roce má 9 k.´g. A jídelníček má následovný: ráno v 6 se budí na UM - 150-200 ml, pak má 150 g ovocné přesnídávky, dál jí nabízím rohlík s máslem, chleba, sýr...to rozvrtá..nebo sušenku..to podrobí, pak má 150 ml Um kolem poledne a jde spát...po spánku si dá 150 g masozeleniny, na svačinu tak 120 g jogurtu, kašičky, ovoce a večer mlíčko s kaší nebo Um tak 200 ml. Celý den jí nabízím jídlo, ale má to spíš jako hračku, vrtá se v tom, drobí a vyplivuje. Doufám, že se to časem zlomí, protože téměř do roka jsme do ní nedostali skoro nic jiného než mléko..a i to těžko. Prvních 15o0ml mléka vypila až někdy v 10 měsících a asi v 11. měsících začala trošku víc hltat..jinak katastrofen s ní už od 4. měsíce. Ale nevzdáváme se 😀 A z tekutin si dá tak 200 ml čaje s troškou medu a citronu.

vanuatuj
12. led 2014

@bonavoxa Tak asi se začnu víc strachovat, když to čtu. Moje malá má 14 měsíců a taky není velký jedlík. V roce měla 7800g a to jsem byla ráda, protože před tím se dva měsíce držela na 7500g. K snídani sní tak dva kousíčky chleba ( myslím jako uloupnutý kousíček, ne dva krajíce), půl banánu a plátek šunky, k svačině dvě křupky, k obědu 3 brambory, pak jí před spaním kojím, takže bych to tipla tak na 120 mléka, po spaní k svačině tak 100g jogurtu a k večeři třeba vajíčko nebo půl mozzareli nebo hrst těstovin , podle toho co jí dám. Před spaním zase kojím a v noci třeba třikrát, ale to bych řekla, že toho moc nevypije. Pečivo nejí skoro vůbec. Vajíčka by zbouchala si myslím klidně i tři, ale to jí zas nemůžu dát. Banán by taky snědla celý, ale po něm se nemůže vykadit, takže patová situace ☹ Hodně jsem to řešila kolem 8. měsíce, to nejedla ani tak jak jí teď, pak jsem se prostě nějak uklidnila, když jsem viděla, že doktorce to nijak nevadí a opravdu mi přišlo, že tím jak jsem se uklidnila já, tak i malá začala víc jíst. S pitím, teď když má dobrý den, tak vypije 300 ml vody a k tomu mléko v poledne a večer kojení. Přeju všem hodně trpělivosti, taky mám stavy, že musím počítat do deseti abych se uklidnila a nekřičela na ni, když rozhazuje jídlo po celé kuchyni a ještě si u toho vesele řekne hopíííí 🙂