3,5 měsíční miminko odmítá jídlo. Souvisí to s alergií?

labambola
29. pro 2010

Prosim o radu - už měsíc děsně bojujeme s jidlem. Mame skoro 4 měsíční dvojčátka. Oba jsou spokojení, smějou se, ale jakmile začneme krmit nastane řev, nebo prostě jen zatnou dásničky a dudlika dovnitř nepustí. Chvilku pomohla změna polohy, ale za chvilku se to vratilo zpět. Alespon Filipek se ted zlepšil a papa dobře, ale u Štěpánka je to pořád horší a horší. Zkoušeli jsme změnit lahvičky, savičky, mličko - nic! Prohliželi jsme pusinku (i paní doktorka) taky jsme nic nenašli. Zhruba před měsícem měli oba trochu rymu a byli zahlenění (hleny ve stolici a při ublinknuti), ale teď už tyto příznaky nemají, nemají ani průjem, ani teplotu. Preventivně dávám probiotické kapky (už dlouhodobě) ale taky nemají efekt. Teď na radu pediatričky zkoušíme rozmixovaný banán s mlíčkem, nebo vařenou rýži, ale taky to není moc úspěšné. Někdy zabere krmení v polospánku, jindy ani to ne. Včera papal v devet večer, rano jen 30ml, vic jsem do něj nenatlačila a pak až v pul jedné odpoledne 😒 😢 Doktorka je spokojená protože přibírá 🙄 ,ale mě se to nelíbí - pije ani ne polovinu toho co před měsícem.A spíš je to čim dal tim horši.... Nemůže mít souvislost s alergii na mleko??? Nebo mate někdo podobnou zkušenost??

miona
29. pro 2010

Labambolo, nejsem odborník..ale u dcerky jsem taky kvůli úděsným kolikám a úbytku na váze myslela, že se jedná o ABKM, ale nebylo to tak, problém byl jinde...mudr. mě i tvrdila, že u ABKM se objevuje ve většině případů exém, krev ve stoličce, zahlenění atd - třeba mě někdo ještě opraví ....no ale nejlíp bys to zjistila, kdybys koupila UM pro alergiky, při zlepšení by to bylo jasný.
A na nějaký vyšetření by vás mudra neposlala? Na gastro, krevní rozbor, atp...?
Jinak je mě líto, že se takhle trápíte..docela ti rozumím, i když u nás to byl ve srovnání s vámi slaboulinký odvárek. Já už se smířila s tím, že nám prostě jí jak vrabeček. Moje mudra sama říká, že přibírá opravdu pomalu, ale jinak je ok, tak to neřeší. Ale je fakt, že ona nás kvůli tomu posílala na krevní obraz, jestli ho má ok. Mám 4m holčičku.
Ještě mě napadá, když píšeš, že dr. je spokojená, že chlapeček přibírá a dobře prospívá, možná si můžeš dovolit ten luxus a zkusit na to chvilinku nemyslet, říct si, že to holt je v režii Štěpánka a třeba z tebe malinko opadne ten stres, tm pádem i z kluků a budou papat líp.
Víš co je nejhorší...že ať budeš chtít sebevíc, sama do nich víc jídla než oni budou chtít nenarveš ☹
Rýži a banánu bych ještě dala šanci, přeci jen jsou maličkatí, tak si budou dýl zvykat na novinku v jídelníčku. Držím vám palce, ať to zvládnete do normálních příkrmů. 🙂

markytkaaa
9. led 2011

Je to trápení, já vím ... znám to, naprosto stejný scénář jen s tím rozdílem, že nám odmítání jídla začalo o měsíc dřív než vám.
Lékařka nic nezjistila, v pusince, ve stolici, pohmatem, poslechem, teplotou ... nic. Prohlásila, že to nevidí ani na intoleranci lepku či mléka. Poslala nás domů "ať bojujeme", že nám dává volnou ruku ... to potěší že 😀

Změna nepomohla žádná - změna UM, změna savičky, jiná teplota podávaného mléka, jiná poloha, jiný čas nic ... AŽ ... zhuštění stravy, do mléka jsme začali přidávat tři až čtyři odměrky nemléčné kaše - rýžová nebo od sunarky rýžová s kukuřicí, posadili do lehátka jela se kaše na lžičku. A najednou bez problému, lžička vzata na milost (to musela, když už to v té puse měla, tak lehce jako mléko to taky vyplivnout nešlo). Jenže krmit pořád kaší? 🙂 Takže velmi rychle ve třech a půl měsících jsme přidali i mrkev, brokolici, květák (ty jednodruhové skleničky od Hami) a odpoledne jednodruhé ovocné skleničky - jablko, meruňka, broskev. Přes celý den podávaný kmínovo anýzový čaj na prdíky ...
Od pátého měsíce už skleničky s masem, domácí bramborová kaše, ovocná přesnidávka se lžičkou bílého jogurtu nebo s pár nadrcenými piškoty ... stravu jsem měla schválenou od dr., sama souhlasila s tím, že pokud mléko né, tak se holt musí vyživit jinak. Lékařka má něco přes třicet, takže to není žádná stará škola 🙂
Od té doby pohoda! Baští krásně, nevzteká se a přibírá 🙂 i přesto, že je defakto odchovaná na kaši važí na sedmi měsících šest kilo ...

Ani jedno moje dítě nebylo mlíkový ... syn začal úplně odmítat "holé" mléko od sedmi měsíců, dcera ve třech ... Kaše mléčné i nemléčné jsou oproti tomu absolutně bez problému, asi jde hlavně o tu konzistenci a způsobu podání 🙂
Držím pěsti 🙂

mirdisek
10. led 2011

Tak my máme doma sice 5ti měsíční mimi, ale s jídlem bojujeme od začátku, Elí měla nízkou porodní váhu a ted máme 5,5kila a jedlík opravdu není, v noci kdybych jí nevzbudila, nejí vůbec, jinak má tedy i s nočním papáním 6x denně 120ml a to ne vždy vypijeme, ted je třetí den nemocná a jí klidně jen 2x denně a to ještě s řevem, takže jsme přesně začali zkoušet kaši a dneska už byla i mrkvička, jako nesní moc, ale aspon si to vezme, u lahve s mlíkem je řev jen co jí to dáme do pusinky, já už jsem z toho taky na nervy, ale ona prostě nechce a nechce... je fakt, že kdyby mi jedla jako před týdnem aspon ty necelé 120, byla bych za to vděčná, včera jedla naposledy ve tři odpo, pak pár lžiček kaše navečer, v 10večer sice vypila 120, ale celou ji vyblinkala a pak až ráno v 8 spapala opět 120, ted v půl druhé 90, pár lžiček mrkve a od té doby nic... ach jo, jsou to starosti ☹

storm07
12. led 2011

Ahoj holky, ze začátku jsem taky řešila, že malá pije o 2 dávky mlíčka míň, zda má dostatek živin apod. Bylo i období nechutenství. Doktorka mě uklidnila, že to tak bývá. Apatická nebyla, prospívala i přibírala, tak jsem to přestala řešit. Teď zase papá,ale od 6. M mi začala odmítat mlíčko. Občasné odmítání oběda a večeře,taky zůstalo.Neperu se s ní, i když vím, že by neměla hladovět.
Takže hlavu vzhůru a dokud děti prospívají,tak si nedělejte přílišné vrásky

sichatka
12. led 2011

@lamabobla - nesmíš oba porovnávat. Oba jsou osobnosti a holt každý jiný. Když mi holky nechtěly jíst, zkustila jsem si je dát na kojicí polštář a dát jim lahvičku v té poloze, co byly zvyklé při kojení. Popř. krmila jsem je i v polospánku vleže v postýlce, nechala jsem je tak půl hoďky zdrřímnout, pak mléko a znovu spánek. V té době my táhly cca 110 ml na jedno krmení. Zkus mu to mlíčko více přihřát. Holkám dříve stačila teplota mléka cca 38 stupňů, pak už jí musely mít 40 a nyní jsme na 41,5 stupně. Měřím digi teploměrem. Připadám si jako blbec, ale funguje to. Možná je přesycený a potřebuje trochu vytrávit. Vím, pro nás mamy je to nepochopitelné, ale on si skutečně sám řekně až bude mít hlad. Vařená rýže u nás nezabrala, spíše bych zkusila rýžovou kaši, ale na lžičku, špatně se bere z flašky. Co takhle mlíčko s kaší (Hami, Sunarka) - my preferujeme jedině vanilkové, jiné nechtějí. Držím palečky,ať se to zlepší.