3letá nechce jíst, zvrací jídlo. Existuje ozdravovna?

monad
26. bře 2013

ahoj, mám skoro 3 letou holčičku, která nechce jíst to, co by měla..Obsah jejího jídelníčku se skládá tak z 5ti druhů jídel ☹ Vesměs jí jenom něco málo ze zeleniny, z ovoce jenom jablko, , občas banán, těstoviny, jeden druh sýra a jeden druh salámu a občas si zobne bublaniny, bábovky, občas jogurt a to je vše...má 12kg,
☹ moje roční mimi má skoro 11kg ta papá vše
*od těch dvou let, je dost často nemocná, snad každý měsíc je nachcípaná... Zkoušela jsem jí uvařit maso a rozmixovat do bramborové kaše, aby ho neviděla, tak jsem jí dala jednu lžičku, fakt na špičku lžičky, druhou lžičku už odmítala a ještě jí ani nevzala do pusy a začala zvracet žaludeční šťávy.. no konec..
**nové jídla ji nepřinutím jíst, nechce ani ochutnávat - nic. Má fakt asi odpor k jídlu nebo nevím
CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT, ZDA-LI MÁTE také zkušenost s dítětem co nejí, a jídlo zvrací.. 😒 a jestli třeba vaše dítě nebylo posláno někam na ozdravný pobyt, nebo co s tím..
PS: mě už nebaví ty kecy Mudry ať jí nechám a bla bla bla, je fakt hubená a myslím, že i tím pádem pořád nemocná.. moc díky za každou reakci

veruska007
27. bře 2013

@kocicinka Já vařím každý den, manžel si nosí obědy z domu a ještě mám doma mladšího prcka. Vařím tak, aby mi to jedl ten mladší a manžel 😉, polévky milují obě děti, ten náš starší hubeňour včera snědl 8 naběraček polévky 😉. Takže dělám vydatnější polévky, když už děti nejedí druhé, tak si myslím, že i ta polévka jim docela stačí.
Děti mají rády jakékoli přílohy, takže když už nic, tak snědí ty přílohy. Omáčku a maso dostanou, když chtějí. Když nechtějí, tak mají suché přílohy. Rády také mají brambory, těstoviny a rýži na vajíčku 😉. A pak milují sladké knedlíky, šulánky s mákem (já trpím a dělám si zeleninový salát, protože sladká jídla nemusím), zapečené těstoviny (ty dělám často, pokaždé jinak), oba mají rádi kuře, králíka, řízky, květákové placičky, špenát. I tak vařím min. 2x- 3x týdně jídlo, které děti "nemusí". Buď jim zachutná nebo mají polévku a přílohy.

Starší chlapeček líp jí, když jdeme spolu nakoupit, pomáhá mi vybrat suroviny a pak kouká, co dělám, povídáme si, jak to bude dobré, co tam mám přidat... pak se na to víc těší a hodně toho sní 😉

Já když vidím dceru od kamarádky, která sní za den 2-3 lžičky nějakého jídla a ve 2,5 letech má 80 cm a 10 kg, tak jsem v pohodě 😎 .

Jinak třeba moje sestra byla taky nejedlá, rodiče jí dávali na spravení chuti heřmánkový čaj a hooodně glukopuru. Ale jíst ji to nenaučilo 😉.

dana3262
27. bře 2013

@monad mame neco podobnyho. Syn ma sice 14kg, ale nevim, kde to vzal. Ten je schopnej nejist vubec nekolik dni!! Řeším to tak, ze mu nabizim, ale nenutim. Sní toho tak 1/5 co ten mladsi, proste jen 3-5 lzicek od něčeho.. ma rád mlíko, tak mu davam mlíko dle libosti (um, caro, Kakao). Nevim, co s nim.. to se musi snad nekdy probůh zlomit, ne? Nehledě na to, jak je mi líto kdyz vařím každý den dobre jidlo a on na to plivne..pacholek jeden...

morgan
27. bře 2013

@monad Syn taky jí velmi málo,ted ve čtyřech letech ma s bídou 15kg,před nějakou dobou mi dr doporučila dávat mu nutrilon B a musím říct ze vysledky to ma,za poslední dva mesice přibral asi 1kg ( předtím přibral 1kg za cely rok!),jídelníček ma sice porad omezenej ( nejí vůbec zádné ovoce v jakékoliv podobě,žádné sýry atd...), ale má mnohem větší apetit.Je to komplex B vitaminu,takže za zkoušku nic nedáš.

monad
autor
27. bře 2013

@morgan nutrilon B?? to je UM??

monad
autor
27. bře 2013

@dana3262 noo je to děs 😒 😒 já už jí vůbec nevařím, nabízim jen z talíře a to je vše...

alpakovo
27. bře 2013

dámy moc to neřešte!!! ve vyším věku se to prej vrátí..... švagrové syn již 3!!!!! roky jí jen rohlíky, kuřecí maso a čisté vývary a žije. Doktorka to neřeší, roste roste, ať prej jí jak chce 😉

morgan
27. bře 2013

@monad OPRAVA Nutrolin B,porad to pletu :D

baris
27. bře 2013

@monad dneska se to bohužel moc neřeší - to jídlo. Pokud dítě přibývá jakštakš na váze - i vzhledem k výšce, tak se udělá jen pár testů a pokud vyjdou v normě, tak tečka, případ skončil.

Starší dcera má 4,5 roků, váží sice 17kg, ale má 118cm. Všude jí lezou kosti, žebra ... 😠 Kraťasy jí musím kupovat v 98, aby z ní nespadly.

Mladší je expert na jídlo 😠 . Ráno 100ml beby, svačina nic, oběd podlube, svačina nic - občas jablko, večeře - z rohlíku sní šunku, rohlík nechá, před spaním opět 100ml beby. Teď má 3 roky, 100cm a něco málo přes 12kg.

Moje neteře jsou naopak jak kyselina - na co příjdou, to sní.

Jídlo jsem řešila, ale pak přišly jiné věci (starší dcera si přes 2,5roků způsobovala zácpu), tak jsem to vypustila. Nejíš, nejez. Násilím do nich nic nedostanu, když ano, tak to vyblijí - takže ve výsledku ještě horší stav. Povolila jsem více sladkostí - alespoň nějaká energie.

monad
autor
27. bře 2013

@baris nooo přesně!!!!! máme vel98 ale kraťasy 80 jí jsou a muj mimik taky kráááásně papá, teda zatím... musim zaťukat..

knobloska
29. bře 2013

@monad máme to stejný. U obou dětí a to ta malá byla celkem jedlík, nevím, co se stalo. Mám taky nervy v kýblu, jsou hubený, zelený, pořád nemocný. Starší je 5 a váží 14kg, až teď půjdeme na 5ti letku, to nám dr. dá. U nás jsou to suché těstoviny, suchý rohlík, ale pouze nakrájený na kolečka, trošičku šunky, jabka, Brumík 😀. Z normálních jídel vlastně skoro nic, jen vývarové polívky, ale nesmí tam být maso. Do všeho zobne, řekne, že jí to nechutná, a nejí. Ale chodí do školky, tak jsem se zajímala o to, jak to chodí tam a prý jí. Ne všechno, ale polívku většinou ano a občas i něco z druhého jídla. Normálně jsem jí viděla jednou přes okno, jak drží v ruce řízek a láduje se jím. Doma ho nikdy nesní.
Mám doma knížku, ze které cituji...pokud si myslíte, že vaše dítě málo jí, docela určitě se pletete. Potřeba jídla je velice individuální a dítě nebude nikdy dobrovolně hladovět. Takže radím, nadehnout se, uklidnit a nechat to být. Já se o to taky snažím, ne vždy mi to jde, ale nucením se opravdu dosáhne jen toho zvracení a ještě většího odporu k jídlu. Snaž se z toho nedělat takový problém, já se snažím taky 😀

monad
autor
30. bře 2013

@knobloska koukám že fakt nejsme sami. co?? 😖
ale jo, to už si jakoby zvykam,. nebo spíš to zase dlouho neřeším a pak mě to zase chytne.. 😒 tak ať si nejí no, vim, že hlady neumře, ale ty vitamíny mě se..u.. uvidíme. nechám jí udělat tu biochemii..

jennyska
3. únor 2014

Ahoj @monad @joa.n @sisstin @kocicinka @bbn @veruska007 a ostatní snažilky, těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti se Zvracením (buď u Vás a nebo u Vašich dětí) do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/zvraceni/ pomůžete ostatním maminkám (těhulkám), které to právě řeší a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Co Vám pomohlo? Jaký jste měly problém? Co jste vyzkoušely? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

pavlina05
7. únor 2014

Holky, náš Lukášek je velký nejedlík. Dost jsem to řešila a řeším pořád. kojila jsem jej 1í měsíců, UM pak nepil.
Ovoce nejí, vše dle něj ble....
Zeleninu jen rajčata a papriku.
Sladkosti nejí, nemá na to chuť.
Snídá jogurt, svačinu nemá, oběd pár lžiček, pak zase nic nemá☹ a večeři tak nějak dá-sýr, šunka, pečivo,..
Padlo hodně slz, výhružek, prošení,....na něj neplatí nic.Prostě ani pusu neotevře.
V 2,5 letech má 11 kg.
Ale je veselý, zdravý. Teď má poprvé v životě virózu a to není už 2 dny nic. Je mi z toho ouzko, bojím se každého jídla co bude...už nevím co s ním.
K dr. nechci, poslal by nás do nemocnice a chytnout tam rotavir by bylo na mašli...