3měsíční odmítá pít z lahve, poraďte

alikt78
3. říj 2013

Ahojky, potřebuji poradit - moje 3.měsíční mimi odmítá jídlo z lahve, sice plně kojím, ale občas potřebuji někam odjet a musí hlídat manžel (babičky, tetičky), jenže nikdo není schopný do ní dostat jakékoli mlíko (ať umělé nebo odsáté) lahvičkou, pořád jen řve a řve až do usnutí, ale jakmile jí nechám přisát k prsu tak se okamžitě zklidní a saje. Prostě závislák na prsu. Poraďte jak ji dostat občas na UM nebo odsáté mlíko. Doma máme snad všechny druhy lahví, zkoušeli jsme i lžičku a nic nepomáhá.... Přeci ji nemůžu pořád všude tahat a kojit, taky někdy potřebuju vypadnout🙂.

llluckaaa
3. říj 2013

Proč bys ji nemohla pořád všude tahat a kojit? Co máš tak důležitého, že potřebuješ od 3měsíčního miminka "vypadnout"? Osobně bych to řešila asi tak, že když nechce v tomto věku přijímat dítě od nikoho jiného, tak s ním zůstanu doma 🙂

eficenka
3. říj 2013

@alikt78
také bych se řídila podle miminka a "návštěvy" nebo něco jiného nechala na pozdější věk, přece jen si musela vědět, že budeš muset mít miminko 99% času u sebe. proč tahat a kojit - obtěžuje tě to? 😅 😢
Jinak můžou zkusit krmit přel lžičku a nebo přes prst se stříkařkou.. miminko však mnohdy nepotřebuje jídlo, ale kontakt s matkou, pomazlení...

levandulefialova
3. říj 2013

seš matka a opouštíš svoje dítě??? Fuj na tebe!!!!

nae
3. říj 2013

Tvoje dieťa vie, čo je najlepšie - jeho mamina a jej mlieko. Je to múdre dieťatko, tak si to u neho nepokaz 😉
Pokiaľ ťa neťahajú vyslovene nutné pracovné povinnosti, tak všetko ostatné počká - kamaráti, kino, apod. A kto nepočká, ten za to nestojí. Drž sa.

ivajaro
3. říj 2013

Já tedy nevím, ale 3měsíční mimi bych doma nenechávala.. ☹ .. a že potřebuješ někdy vypadnout, co budeš dělat pak celý život, když už ted máš potřebu "utíkat" od mimča? ☹

alikt78
autor
3. říj 2013

Víte milé maminky to že jsem napsala, že musím občas vypadnou, tím jsem nemyslela "opustit" svoji dceru, jenže jsem epileptik a jednou za měsíc musím na kontrolu do Prahy, to jí mám autem tahat 300km? Jen pro upřesnění v kině ani jinde jsem nebyla asi 3 roky - mám ještě dvouletou cácorku a dávám jim všechen svůj čas. Obě moje holky byly "vymodlené".

llluckaaa
3. říj 2013

@alikt78 Tak v tom případě bych brala dceru s sebou. Kde bydlíte? My jsme taky 300 km od Prahy a cesta trvá 2,5 hodiny. Jednou za měsíc bych to absolvovala, raději než se nervovat, že dcera bude doma hladová řvát 😉

metallico_mondo
3. říj 2013

@levandulefialova nevědět důvod a házet kolem sebe špínu to je fakt ubohý :-/

metallico_mondo
3. říj 2013

@alikt78 my jsme tudle zkusily taky lahvičku ( pro rýpaly jsem musela k dr) a muselo se jí ukázat že když nasaje tak že z toho taky něco teče 😀 daly sme jí to k pusince a trošku promačkaly aby malinko vyteklo a tak nějak na to přišla a cumlala 🙂 ale zas je fakt že naše
ďáblice je nenažranec 😀

llluckaaa
3. říj 2013

@metallico_mondo Od fialové levandule to byla jen provokace - má dnešní registraci a jediný příspěvek 😉
Ale jinak se nedivím, že to někdo pochopil jinak, protože úvodní příspěvek je napsaný dost nešťastně 😵 Ono když napíšeš, že dítě musí hlídat tatínek, babičky, tetičky, tak to znamená, že byla bez něj minimálně pětkrát a navíc ten výraz "vypadnout"... 😅 Stačilo napsat Musím jednou měsíčně na celý den ze zdravotních důvodů pryč... a reakce by byly úplně jiné 🙂

alikt78
autor
3. říj 2013

To ta moje prďola by taky baštila každou chvíli, pořídila jsem si i kojeneckou váhu abych věděla kolik ode mě vypije a ve dvou měsících baštila 120ml každý 3hodiny. Doktorka je spokojená, jak krásně přibývá, už váží něco přes 5kg a to se narodila 2,3kg. Lahvičky máme různé od aventu, který tečou při naklonění, od medely která má napodobovat prso (u tý se musí opravdu hodně zabrat aby tekla), od tommee tepee, a ještě asi další 4 bez značek s různými tvary dudáků. Vždyť ona ani obyčejný dudlík nechce. To ta 2-letá ho vyžaduje ještě dnes. Ta je pravý opak - má teprve 9kg, je to strašný torpédo, pořád někde lítá a když jí posadíme k jídlu, na to má odpověď , že prý nemá čas..🙂

metallico_mondo
3. říj 2013

@llluckaaa ano ale levandule nebyla jediná, přeci nejdřív vyslechnu důvod a pak až teprve moralizuji pokud je to potřeba 🙂 ikdyž uznávám že mohl být napsán trochu líp 🙂
@alikt78 to naše dudák taky ani náhodou to je okamžitě řev. máme odsavačku od aventu i s tím ,,sosákem´´ a z tý pila jinou jsem nezkoušela....

llluckaaa
3. říj 2013

@metallico_mondo Znáš MK, tady se vždy předpokládá to nejhorší 😅

lenicka07
3. říj 2013

Ono by stačilo někdy, kdyby se odpovídalo přímo na otázku (jak to udělat) a né se moralizovalo, proč to ta dotyčná potřebuje vědět. Mám podobný problém. Budeme mít sraz ze základky po 20 letech (to si přece nemůžu nechat ujít 🙂 doma mám 5 měsíční dítě a zatím jenom kojím, ani jsem nezkoušela nikdy odsávat, natož dávat láhev (nebylo to potřeba). Asi to budeme muset vyřešit tak, že mi ho manžel přiveze na kojení a nakojím ho v autě. I kdybych případně nějaké mléko odsála, myslím že by mi po několika hodinách prsa asi praskla 🙂

metallico_mondo
3. říj 2013

@llluckaaa to ano 😉

alikt78
autor
3. říj 2013

@llluckaaa ..... bohužel nevýhoda diskusí je ta, že ikdyž někdo potřebuje poradit, byť by to byl sebehloupější dotaz, tak většina odpovědí není radou. Je mi jasné, že jednodušší je napsat, že to všechno je špatně, za to přidat spoustu vykřičníků a neporadit (s tím jsem tak trochu počítala), ale najdou se i lidi, kteří se snaží poradit a o problému diskutovat. Nikdo se přeci při žádosti o radu nedokáže a taky nemůže rozepsat proč a jak a nač a přiložit životopis tak aby to bylo jasné každému, když pointa otázky zůstává stejná. Připomnělo mi to jednoho tatínka, který chudák potřeboval poradit jak postupovat při přebalení svého miminka a položil zde dotaz, pro maminky nešťastným způsobem formulovaný, protože než aby mu poradily jen řešily jeho větu "posrané miminko" - že miminko je přeci pokakané, nebo dělá hovínko a ee,... myslím že z dvaceti odpovědí byla jenom jedna radou ☹

llluckaaa
3. říj 2013

@alikt78 Já chápu, jak to myslíš, ale zrovna v tvém případě byla otázka na místě. Protože pokud se nevzdaluješ daleko, bylo by jednodušší donést dítě na kojení za tebou nebo by sis mohla odskočit na kojení za ním, kdyby to šlo.
Mně přijde, že jsi všechny možnosti krmení už vypsala a pokud to tak nejde, tak by bylo jednodušší to řešit tak, že miminko bude s tebou 😉 My jsme poprvé jeli 300 km v synových 2 měsících a bylo to v pohodě. Jezdíme pravidelně a přijde mi, že miminka to zvládají líp než větší děti 😉

aneta0707
3. říj 2013

nabizet, nabizet a nabizet, nezkouset to jenom kdyz nekam jedes. jak se uz jednou pricucne, tak to bude umet. ja mam flaky od mam, ale zjistila sem, ze ji je jedno jaku ma flasku, ale chce jejich savicku. z niceho jinyho mi neji a natahuje ji. flasku ma od 4 tydnu a od 6ti tydnu plne na flasce. a nemusi byt pravda, ze uz se potom nepricucne k prsu . me se pricucava jeste ted a to uz nemam mliko a skoro 5 mesicu nekojim

levandulefialova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz