4,5měs. dcera ze dne na den špatně jí, pořád se vzteká

selverin
14. dub 2014

Hezký den,

moje dcerka byla od narození veliký jedlík. Používáme Nutrilon AR... ve 2 měsících mi vypila 7x denně okolo 200ml, mezi jídly čaj. Nezažila jsem s ní, že bych se nikdy nevyspala nebo byla nějak protivná. Vím, že je už starší, více vnímá, má více stresu, ale od minulého pondělí ze dne na den, když ji dám do postýlky, nebo kamkoliv, když se ji chce začít spát, tak začne okamžitě hysterčit. Takovou ji neznám. Začne to tím, že si mne očička, má je červené, zívá a začne pofňukávat, to byl impulz pro mne, dát ji do postýlky a ona se zachumlala do usínáčka a za chvíli sama spala... teď chce spát, ale jakoby ji to nešlo, musí nejdřív vyvádět. Zkoušela jsem ji dávat i mimo postýlku, do kočárku kamkoliv, prostě ne. na dece v hrazdě zůstat taky nechce, ani ve vajíčku, nic... k tomu se začala v noci několik hodin převalovat, zavinovačka už neexistuje, to heká jak blázen, jak se chce z toho vymanit, pořád se jen přavaluje z boku na bok, přitom spí...a teď poslední dva dny se k tomu přidalo jídlo... dneska jedla naposledy ve 2 ráno, jinak mi vypije přes den tak 70ku max 100 (před týdnem 200) a ještě to do ní musím rvát, aby snědla vůbec něco.... nechce dudlík, nechce flašku, kdyby to byly zuby, tak by nechtěla ani čaj, ale ten když ji dám, tak hltá jak blázen... na dásnech nic nepozoruju....teploty nemá, prohlížela jsem ji, jestli nemá někde pod faldíkama opruzeninky, ale nic... je to jen nějaké období?

gosa22
14. dub 2014

a neprožívá spurt? sice by na něj měla ještě měsíc čas, ale děti je prožívají různě...i ty zoubky se klidně mohou ozývat, nám se zhoršilo spaní od 5.měs a v 6.měs byly dva zuby naráz 😉 na dásni jsme to pozorovateli prakticky až ve chvíli, kdy se zub začal drát ven (a to už poslední fáze, do té doby to tlačí uvnitř, což je pro kojence nepříjemné) a teplotu jsme vůbec neměli
trochu se mi zdá i brzy na ten čajík...já ho nedávám ani v 10 měs...jen vodu...myslím, že takto malé mimi stačí jen u vás UM...
u nás se taky začal dost měnit režim, jakmile se mi v 15 týdnech otočil na bříško 😉 od té doby nevydržel nikde moc dlouho..
v tomto věku začínají vnímat čím dál víc, může mít plnou hlavu zážitků a pak problémy s usínám (to jsme taky měli a občas se to stává pořád), taky zkontrolujte teplotu, nám od malička nikdy nevydržel ani v zavinovačce, ani spací pytle apod...prostě nechce být vázaná, ale může jít být zároveň zima, jak byla zvyklá na teploučko ze zavinovačky...
dala bych tomu čas, myslím, že za měsíc dva budete řešit spánek na bříšku (my tak spíme od necelých 6 měs) nebo jiné věci 😉

selverin
autor
14. dub 2014

@gosa22 tak je fakt, že se ve čtvrtek poprvé otočila na bříško a od té doby je taková víc nevrlá.... a špatně začala papat, co jsem zkusily poprvé příkrmy, ty nechce, plive je, tak jsme to nechali na pozdější dobu a dávám ji oddych, ale od té doby prakticky méně papá, od včera je to už katastrofa...

carrie_b
14. dub 2014

Mám stejně starou holčičku a je to u nás poslední týden úplně takové jako u vás. Akorát malá se už měsíc převaluje na bříško a zpět na záda, takže v postýlce místo spaní neustále pase a nebo brečí. Doufám, že je to jen krátkodobá záležitost a zase bude líp🙂

selverin
autor
14. dub 2014

@carrie_b no mě se ve čtvrtek poprvé otočila poprvé na bříško a řekla bych, že od té doby je to nejhorší, když ji položím do postýlky na záda.... teď už spinká, tak příště až bude chtít jít spát, tak ji dám na bříško do postýlky ať si tam vyvádí dokud se ji to bude líbit a pak uvidím, jestli se překulí sama nebo bude řev, jak bude zpátky na zádech 😀

gosa22
14. dub 2014

@selverin tak to bude ono, nám to taky dělal...ale my jsme kojili do 9 měs...na příkrmy je brzy, i když říkají, že mimi na UM má dřív...podle mě je to blbost...počkej aspoň do 5 měs (klidně i dýl), mohlo jí to taky rozrušit a tím rozhodit chutě a celkově režim...nech ji zklidnit a nedávej jí žádný příkrm nějaký čas...až se začne natahovat po vašem jídle, tak zkus další pokus...my to takhle poznali a od té doby dlabeme jak o život 😉

lv
14. dub 2014

Je toho víc:- už víc vnímá, bude min spát, tím bude nějaký čas nevrla - zuby zcela určité, alespoň poporustaji v dasnickach, bolí ji to, proto nejí..

selverin
autor
14. dub 2014

@gosa22 já si to myslela, jestli ji to nezkazilo chutě 🙂 jj, dám ji pauzu od toho, hlavně ať mi začne zase jíst a přestane se trápit před spaním.....

gosa22
14. dub 2014

@selverin neboj, určitě se to změní, držím palce 😉 😉 😉

selverin
autor
14. dub 2014

@gosa22 děkuji snad jo 🙂 musí to být zuby... jen viděla flašku, tak začal hysterák a odstrkávala mě... dostala do ruky dudlík, dala si ho do pusy a znovu hysterák a vyplivla ho... asi ji to bolí.. .nakonec usla, tak mi vypila ve spánku aspoň 140ku....

adelinkkaa
15. dub 2014

Tak presne tohle me dela Maximek uz cca mesic a pul ☹ driv pil hodne a ted? Ted jsem rada ze vypije 130ml,ale vetsinou da tak 100ml.je nervozni,rve .caj i prikrmy dlabe krasne.nevim kde se staka chyba.bylo ze dne na den a porad to trva☹