4 měsíční dítě odmítá umělé mlíčko. Máte zkušenost?

p_avlina
15. čer 2009

Omlouvám se, že zakládám nové téma. Sice jsem tady našla nějaké rady a diskuze ohledně přechodu s MM na UM, ale vždy se jednalo o větší děti. Mám 4měsíční děťátko a odmítá UM, jak z lahvičky, tak lžičky apd. Nemáte někdo zkušenost?

mousunek
15. čer 2009

a jake jsi zkusila?

shaula
15. čer 2009

Zrovna jsem se chtěla zeptat🙂 Naši taky začali cca ve 3,5 - 4 měsících odmítat UM, ale u nás to byl jen dokrm, tak jsme to tak nějak doklepali s kojením do toho půl roku... I když jak tak nad tím zpětně přemýšlím, tak asi byli pořád hladoví, hodně plakávali. Jenže UM už odmítali...

mousunek
15. čer 2009

p_avlina - ono pokud jeste nejake mliko mas mozna bych se mrkla na tema kombinace MM s UM v opacnem pripade radim asi trpelivost a o pevnych nervech protoze nasoukat do ni alespon neco precijen musis i kvuli tekutinam a nebo zkusit sunar ten je o malicko sladsi a mozna by se nechala zlakat...

jeste se zeptam zda mas savicku normalni nebo takovou tu tvarovanou

matilko
15. čer 2009

mousunek, s akými savičkami máš lepšiu skúsenosť? ja mám aj takú tú kuličku od aventu a potom ortodontické od Nuku, neviem, ktorá je lepšia, mne malá pije z oboch, ale príde mi, že tá ortodontická jej lepšie sedí v pusinke

andykov
15. čer 2009

taky doporučuju zkoušet savičky a dát tu nejmíň namáhavější 😉 pak zkoušet i jiné druhy um.

p_avlina
autor
15. čer 2009

Zkoušeli jsme Nutrilon a Bebu ... u každého spustí pláč a prso si pak veme, takže hlad má. Já to mám taky na dokrm, kojíme co dvě hodiny a chtěla jsem dokrmit alespoň na noc, abych se prospala. přes den totiž moc nespí.

Jinak savičku jsem měla takovou klasickou kulatou, ale z té to teklo moc rychle a teď mám napodobeninu bradavky, aby chtěla i pak prso.

mousunek
15. čer 2009

urcite zkus ten sunar 🙂 na ten by si mohla dat rict a zkus i tu savicku co pisu muze v klidu tahat a neprekazi nikde vzduch presne jak u kojeni 🙂

matilko - savicku mam tu s dvema sirkama od nuku je tvarovana jednu dirku ma ditko v pusince a druhou odchazi vzduch jak ditko pije, jsou fakt super mame ji od malicka a vyhovuje maximalne

p_avlina
autor
15. čer 2009

http://www.babywelt.cz/cs/produkt/nahradni-sili... to je ona? Tak tu máme 😔

Nevíte jestli ty kašičky, co jsou od 4.měsíců se mohou i pro takhle plně kojené děti? Já bych se samozřejmě ještě před tím poradila s pediatrem ... ale každý má jiný názor.

matilko
15. čer 2009

tak my máme presne tú istú savičku a k tomu savičky od aventu, z tých to ide trošku ťažšie
s kašičkami netuším, už som to tu riešila aj ja, kombinujeme UM a MM a dosť ma od toho odradzovali 😔

shaula
15. čer 2009

Pavlina - a co takhle zkusit dokrm alternativně? Třeba stříkačkou přes prst?
S kašičkou bych počkala, máte dost času... Já razím zásadu, že dospělácké jídlo budou jíst celý život, takže s příkrmy v jakékoli podobě není kam spěchat, pokud ovšem dítě prospívá. Předčasné zavádění příkrmů zbytečně zatěžuje organismus.

luciek9
16. čer 2009

p_avlina - pokud už jsi dokrmovala a šlo to bezva, tak to může být jen dočasné. Já bych zkusila změnit dudlík. My používáme avent. Dobrý jsou taky dudlíky Chicco. No a mlíkčo bych moc nestřídala - dětem to nedělá moc dobře. Chce to trpělivost. My používáme Nutrilon Comfort a naprostá spokojenost. Kámoška to také střídala a nakonec se vrátila právě k Nutrilonu, který měla jako první.
Jinak kašičky můžeš zkusit ty od 4 měsíce - buď tu první kaši nebo rýžovo. No a příkrmy až tak od ukončeného 5 měsíce.
Shaula nemáš až tak pravdu. Příkrm by se měl zavést pro plně kojené po ukončeném 6 měsíci a pro ty co jsou buď na UM nebo kombinace MM a UM tak po 5 měsíci.

p_avlina
autor
16. čer 2009

Zkoušeli jsme dokrmovat, ale nikdy se to nepodařilo, ať tam byl jakýkoliv cumel ... zkusím ještě tu stříkačku a asi se s těmi příkrmy přikláním k názoru luciek9. Uvidíme co doktorka, snad to vydržíme do kontroly 😔

luciek9
16. čer 2009

p_avlina ja bych zkusila a vytrvala v těch lahvičkách. Máš už přece jenom dítě 4 měsíční. Ono dokrmovat stříkačkou je podle mě blbost. Nevíš jak dlouho ti mlíko vydrží a co budeš potom dělat. Zkus ho naučit na lahvičku. Prostě stále nabízej. Je potom dost těžký naučit starší dítě na lahvičku. Mám dvě kamarárky. Jedna mám roční a jedna 11 měsíční. Ta s ročním už nekojí. Přestala kojit a pak malou učila pít s flašky. Moc dobře to nešla. Ta druhá to zkouší taky. Prostě čím je mimčo starší, tím to jde hůř. Nechci se dotknout těch co kojí, ale prostě někdo nemůže už v půl roce kojit a co pak dávat mimču. Já bych to nevzdávala a zkoušela tu lahvičku. To je můj názor. Ono se to časem zvládne. Prostě vytrvej. Stejně až budou horka, tak mimču musíš ještě kromě mléka dávat třeba vodu.

shaula
16. čer 2009

Luciek, doba zavádění příkrmů u nekojených dětí je věc názoru. Uvádí se většinou 6. měsíc., někdo říká, že lze v 5.
A právě učení na lahvičku mi příjde méně vhodné než stříkačka, může to být cesta ke konci kojení. Dokud Pavlina kojí, tak bych to neriskovala. Nemůžeš už dopředu počítat s tím, že třeba přijdeš o mlíko, to pak o něj opravdu přijdeš, psychika dělá hodně.

p_avlina
autor
16. čer 2009

U nekojených dětí je zavádění příkrmů dřív,ne? U kojených je to v půl roce ... teda si myslím, zkušenost zatím nemám.
Jinak musím teda oponovat s těmi čajíky nebo vodami, kojené dítě nic jiného nepotřebuje, to mi řekla i pediatrička.

mousunek
16. čer 2009

p_avlina - kojene dite stejne jakjo nekojene potrebuje od 4mesice vice tekutin nez mlicko, mlicko to nepokryje dostatecne a ditko ma pak velke problemy nejen s kakanim

sisa31
16. čer 2009

tak já mám holky úplně stejný problém 😢 ,malej má5 měsíců a přes deset kilo, ale chce jen ty moje prsa,bradavky mám obě popraskané, jak se občas prohýbá u prdíků,občas mě kousnul a už to bylo....taky bych si chtěla odpočinout,protože to bolí a nemám šanci na zhojení, ale ta potvůrka nic jiného nechce.A to je moje třetí dítko...,myslela jsem si, koupím mlíko,nebude problém,ale ejhle,nechce to ani vyzkoušet,tohle je teda pro mě nové,jsem z toho jelen....

veruska007
17. čer 2009

Pokud vam nejdou flasky, zkus tu strikacku. My to tak delali take. Az po case Honzik prisel na to, ze nemusi pit jen to, co mu nakape do pusinky, ale sam zacal ze strikacky potahovat. No, a kdyz uz to umel, presli jsme na flasku a je to v pohode! 🙂

shaula
17. čer 2009

Mousunek, nemáš pravdu, kojené děti nepotřebují nic jiného než mléko cca do 8. - 9. měsíce, u nekojených nemám zkušenost, možná je dobré TROŠIČKU tekutin přidávat. Výjimkou jsou samozřejmě extrémně horké dny, tam i kojeným dětem se mohou přidávat jiné tekutiny (ovšem pokud je vezmou🙂 Kluci mají dnes 11 měsíců a jeden mi nepije vůbec nic (jen trošku kojení + to, co přijme v příkrmech).

Pavlina, na zavádění příkrmů jsou různé názory, ale podle obecných doporučení kojené i nekojené děti by měly být na mlíku do ukončeného 6. měsíce. U nekojených lze začít dříve (ovšem NEJDŘÍVE v ukončeném 4. měsíci), ale jen v případě, že dítě neprospívá nebo mu nestačí 1000 ml mléka na den.

radka.m.
17. čer 2009

i nekojené dítě,které je na UM může začít s příkrmy až v 6měsících a do té doby bez tekutin,i um je samá voda,jinak u kojených dětí i nekojených se doporučuje začít podávat tekutiny jiné,než je mléko hned s prvními příkrmy-po 6měsíci,dřív to bylo,jak píše shaula až mezi 8-9měsícem,ted se uvádí kolem toho 6měsíce,doporučuje to i laktační poradkyně J.Mrázková na netu na kojení,ono totiž mezi 8-9měsícem by měli kromě mléka vypít minimálně 200ml vody a to kojené dítě,které do tý doby neznalo nic jiného než mm najednou nezvládne,takhle mi to bylo vysvětleno právě paní Mrázkovou.jinak názory na zavádění příkrmů se opravdu liší,nejnovější doporučení WHO jsou,že zavádět příkrmy pokud dítě dobře prospívá se může u kojených,ale i u nekojených dětí až po ukončeném 6měsíci.

mousunek
17. čer 2009

shaula - neni to z me hlavy takze pokud to pravda je nebo ne je pouze vec nazoru, kazdopadne k holcine ktere se tu radi pokud ji odmita mliko, tak je nejdulezitejsi aby pila alespon neco...
Kdyz jsem bylaq s malym na pohotovosti, bylo mi receno ze at je zdravej nebo nemocnej a nechce z nejakeho duvodu papat tak musi pit.
Je jasne ze kojene deti i kdyz maji prikrmy dostanou napit od maminy a je to OK, ale pit proste museji.
I kdyz jsem kojila bylo mi receno ze kolem 100ml denne cajiku dat muzu

hubinka
17. čer 2009

Shaula, vím, že jsem trošku mimo téma, ale mám stejný problém jak ty, mála mi taky nechce nic pít, UM tak něco co jí nanutím, a bojím se že v příkrmech toho má málo, kolik tekutin ti tak asi???? malý vypije,já mám pocit, že nedělám nic jiného jen nutím a nutím, mi tak trošku bojujeme i s jídlem ☹ podle nějakych tabulek se řídit absolitně nemůžeme 😒 .

shaula
17. čer 2009

Hubinka, nejsem schopná to vůbec odhadnout, on za den vypije tak dva hlty vody a to kojení a příkrmy neumím říct, nevím, kolik z toho je tekutin☹ Ale dehydrovaný není, tak je to podle doktorky OK, každé dítě ví, kolik potřebuje. Mimochodem já mám s dodržováním pitného režimu taky problémy, klidně vydržím na dvou třech skleničkách vody za den 😀 Asi bude po mně ☹

radka.m.
17. čer 2009

nemyslím si,že malé dítě ví,kolik potřebuje tekutin,to v žádném případě,možná tak pozná,když má hlad,kdy je syto,ale s pitím určitě ne,právě proto,že i dospělý člověk má potíže s dodržováním pitného režimu,tak by se měli děti vést k tomu odmala a dehydratace není jedinou známkou nedostačujícího pitného režimu a taky problémy,které mohou nastat není jenom dehydratace.

hubinka
17. čer 2009

shaula, my nekojíme, malá vypije tak 600-700ml mléka, plus příkrmy, ty ji všechny řdím,tak snad jí to stačí,zkouším čaje, štávičky,ale nic nepije, teda když jí to dávám lžičkou, tak si dá,ale sama z lahvičky, nebo hrníčku to neee,asi jí to tak stačí.
No s tím pitím jsem na tom stejně jak ty 🙂 ,když jsem kojila a měla jsem vypít tak 3litry tekutin za den, tak jsem myslela, že prasknu 🙂

snezenkajarni
17. čer 2009

Ahoj, nevím, co všichni mají s těma lahvičkama a špatným vlivem na kojení. Mám spoustu kamarádek, které kojí a dokrmují lahvičkama a vpohodě. Jenda to tak dělá už 6 měsíců.
Ně doktorka říkala, abych malé pokud je horko dávala ještě vodu. Mlíčko nestačí.

shaula
17. čer 2009

Radka, obecně ti musím dát za pravdu, je mi jasné, že dehydratace by byla až poslední fáze, a nízký příjem tekutin může mít negativní vliv na ledviny atd. atd. Nicméně pokud ty tekutiny do něj nedostanu, tak mu je asi nebudu cpát sondou🙂 Samozřejmě mu pití nabízím, ale on prostě všechno plive ven. Zkoušela jsem vodu, čaj, dětské šťávy (ředěné), nic nebere.
Nicméně jsem si všimla, že máš dobré a aktuální informace, prozradíš své zdroje? 🙂 Konkrétně teď mám na mysli ty tekutiny od 6 měsíců - já jsem přesvědčená, že u kojených dětí (a možná i nekojených? To nevím.) stačí až později, i z toho důvodu, že ty první příkrmy jsou stejně ve formě řídké kaše, takže vody obsahují dost. Další dodatkové tekutiny jsou nutné až v době, kdy se začínají podávat hustší příkrmy a kousky. A pokud někdo doporučuje podávání tekutin zároveň se začátkem příkrmů, tak je to spíš z toho důvodu, aby si na ně dítě zvyklo a později nebyl problém s jejich přijímáním, než proto, že by je opravdu nutně potřebovalo. Toť můj osobní názor, možná se mýlím, a v tom případě se ráda poučím, takže bych byla ráda, kdybys dala odkaz, kde se to dočtu. Nenašla jsem zatím totiž české stránky WHO (pokud existují?) a s angličtinou jsem na tom velmi bídně 😅

jvr
17. čer 2009

Pavlíno, jestli ti můžu poradit z vlastní zkušenosti, zkus přidat do UM necelou lžičku vanilkového pudingu.
U nás to zabralo. Já měla dost sladké mléko a UM (jakékoli značky) nechtěla přijmout z žádné lahvičky ani ze lžičky. Jana

storm07
10. led 2011

ahoj, mně malá odmítá mlíčko již od 6.M. vypije akorát 240 na snídani. A pokud jsem se snažila, tak mi odplatou byl jen řev a hysterie. Ani jiná značka mlíčka nepomohla.
Nejdříve jsem z toho byla špatná,ale jelikož jsme již jedly příkrmy, tak jsem jí nějakou odměrku šupla i do přesnídávky a pod. Navíc v kaši ,kterou měla na večeři je také mlíčko. Od ukončeného 6.M jsem jí začala kupovat jogurty od 6.M,který snědla odpoledne na svačinku.
Dříve mi pít nechtěla, přestože doktorka říkala, že mlíčko nestačí, zejména v teplech,ale se zavedením stravy se to obrátilo.
Jinak doktorka říkala,ať jí to mlíčko nenutím. Nyní máme 8M a prý stačí ranní dávka a večerní kašička,event. jogurt.

janca_dobi
4. lis 2011

Maminky, dceři je téměř 4,5 měsíce, dosud je plně kojená, ale najednou mám čím dál tím méně mlíčka a už jí to nestačí. Chtěla jsem tedy zkusit UM, nejdříve jsem koupila Nutrilon 1, ale šklebila se a plivala to, tak jsme koupili Sunar, ten je sladší, ale dopadlo to úplně stejně. Šklebí se, plive to, řve a nic jiného než prso nechce. Vyzkoušela jsem i několik lahviček i stříkačku a prostě nic. ☹ Ještě nějaká rada kromě již zmíněných? 😅 Zkoušet další a další UM?