4měsíční miminko najednou pije málo umělého mlíčka

kvetinka84
26. lis 2012

Prosím o radu, jsem už zoufalá. Mám 4měsíčního chlapečka. 3 měsíce byl plně kojený, přibíral krásně, cca 1 kg za měsíc. Ve 3 měsících začal plakat hlady a nepřibíral, začala jsem ho dokrmovat, dle doporučení dr. Bebou sensitive, bolelo ho hodně bříško. Ze začátku jsem mu Bebu dávala jen večer. Nebyl problém. Pil 150-180 ml. Potom jsem měla mlíčka stále méně, musela jsem dávat Bebu častěji a začaly problémy. Malý brečel už když viděl flašku, u jídla se kroutil, měl zácpu. Tak jsem mu začala dávat Sunar Nutradefense, ale obyčejný, ne HA. Ten mu chutnal, ale strašně pěnil, malý jak se napil té pěny začalo ho bolet bříško, měl strašně koliky. Zkusila jsem HIPP bio combiotik, ten mu nechutnal. Tak jsem se vrátila k Sunaru Nutradefense HA, ten nepění, malému chutná, bříško se zdá lepší. Ale problém je, že toho vypije strašně málo, asi 80-130 ml. Většinou si dá 100 a končí. Ale tu první 100 vypije snad za 5 minut hltavě a s chutí, ale pak vystrkuje jazykem flašku z pusy a už si jí prostě nevezme. Zastavil se už 14 dní na váze a nic nepřibral. Doktorka mi řekla, že by ještě na to Nutradefense vydržela, když mu chutná. Každé krmení je pro mě stres, jsem z toho nešťastná. Nevím, co mám dělat, jestli vytrvat, nebo ještě zkusit jiné UM. Bojím se, jestli nemá nějaký zdravotní problém

luckybara
26. lis 2012

@kvetinka84 ahoj já měla problém s UM co se týká betonování,jinak ti asi bohužel neporadím co se týká odborné stránky,jinak kolik toho vypije celkem za den?Já mám opačný problém malé jsem nevědomostí vytáhla žaludek a teď pije přes 1litr za den začala jsem k tomu přikrmovat,i když doktorka moc nesouhlasí..po týdnu příkrmů(dopíjí to mlíkem)jsme na 1L za den,jinak netrápí ho zoubky?

maxinkaa
26. lis 2012

My jsme měli od narození Nutrilon HA, malou bolelo bříško, plakala, pak jsme přešli na Nutrilon zelený a od té doby máme spokojené miminko 🙂

llluckaaa
26. lis 2012

@kvetinka84 Jestli je teď spokojený, tak bych UM znovu neměnila. To může být jen krátkodobé období, že nemá tolik hlad, a třeba brzy začne víc pít. Kolikrát denně jí? Co třeba mu jednu dávku přidat? Moje dcera pila od tří měsíců na dávku max 120 ml, byla spokojená a přibírala pěkně.

kvetinka84
autor
27. lis 2012

Dřív jedl už jen 5x denně, spal skoro cleou noc, teď ho v noci jednou budím na jídlo, aby za ten den snědl víc a trochu přibíral. Za den vypije 600-700 ml. Podle dr. by měl pít 800 ml. Dneska jsme celou noc nespali, malý měl strašně bolení bříška, úplně koliky, vyloženě vřískal bolestí a prohybal se jako luk. Málem jsem nad ním brečela. On se i přitom pití mlíčka dost kroutí, přijde mi, že pije dokud ho nebolí bříško, pak se najednou napne a začne šponovat nožky a je zle a už si flašku nevezme do pusy

luckybara
27. lis 2012

@kvetinka84 my trpěli na koliky dost,koupila jsem sab simlex,a krmení několikrát přerušovala,kvůli odříhnutí..asi bych zkusila mu nabízet víckrát za den menší dávku..

kvetinka84
autor
27. lis 2012

@luckybara To dělám, ale přijde mi, že celý den nedělám nic jiného než krmím

kvetinka84
autor
27. lis 2012

Holky, jak se pozná, že má dítě alergii na bílkovinu kravského mléka?

ajuse21
30. lis 2012

@kvetinka84 nám se projevila průjmem a šílenými kolikami...malej brečel bolestí,kroutil se celý den..nespal.A může být i krev ve stolici,ale nemusí

kvetinka84
autor
30. lis 2012

@ajuse21 Malého jen bolí bříško a má zaražený prdy a zácpu. A vypije toho míň než předtím. Jinak nic, žádný průjem, zvracení, vyřážky, krev ve stolici. Myslíš, že by to mohla být ta alergie? Doktorka mě s tím začala strašit, doporučila mi malýmu dát Nutrilon Allergy Care, ale on to strašně nechce a nemůžu to do něho dostat, radši hodiny hladoví a pláče....

ajuse21
3. pro 2012

@kvetinka84 může to být ono...u každého se to projevuje jinak a příznak může být i zácpa a prdy=milkcolitida.Tak mu ten AC zkus osladit glukopurem,třeba to pomůže 😉 vím že je nahořklý a děi to nechtějí..Domík s nim nemá problém,ale my jsme na něm od 2 měsíců.Jak ho začal pít,tak změna se projevila asi po 10 dnech..od té doby žádný bolení 😉

kvetinka84
autor
3. pro 2012

@ajuse21 Tak naše problémy se vyřešily, ukázalo se, že za tím byl Aktiferin. Vysadila jsem ho, malý pije normální mlíčko a žádné bolení už nemáme a pije krásně

ajuse21
3. pro 2012

@kvetinka84 tak to je dobře 🙂

kvetinka84
autor
16. pro 2012

Holky pomooooc, malý jedl asi týden krásně, pil mi přes 850 denně. No a pak se zasekl a ubíral a ubíral, až mi pil zase ty 100. Jsem ráda, že vypije 700 za den. Dětská dr. nás dokonce poslala na vyšetření bříška, udělán ultrazvuk bříška, vyšetření krve, jaterní testy, alergie na bílkovinu kr. mléka, moč, výtěr ,,,,,,a výsledek, máme naprosto zdravé dítě, trápí ho prdíky, když bude přibírat nemám to řešit. Ale on mi už 14 dní nepřibral ani gram, teď navíc dostal velkou rýmu, u flašky se dusí a dáví, jak nemůže dýchat a tak je to ještě větší boj než před tím. Vypije denně tak 600. Jsem moc ráda, že je zdravý, že nemá nic s bříškem, ale v čem to teda je, že tak málo jí a nepřibírá. Jsem z toho zoufalá. A to jsem tak jásala, když se na ten týden rozpapal. Doktoři mi neporadí....

kvetinka84
autor
17. pro 2012

Tak dneska jsme byli u doktorky kvůli viroze a malého převážili a opět nic nepřibral. Už 2 týdny stojí na váze. Ale doktorka nad tím mávla rukou, že prý když je mu blbě, že nemá chuť k jídlu. Mě to ale dělá starost a jsem z toho smutná 😢

lentiny
7. únor 2013

@kvetinka84
@kvetinka84

Ahoj,
my davame nutra defence extra a mala je spokojena. Nam to HA tvorilo zacpu ale take sniax 165 a to je zazrak. Dpktrka rikala ze pokud jo male davky tak ji mam davat tak to vyzkousej7-8x denne a bude to ok.

lentiny
7. únor 2013

@kvetinka84
Zkus na prdiky Lefax, nam zabral super. Je to mlicko a pri krmeni mu jej vstriknes do pusinky. My pvyzkouseli kapprobioticke kapky a dost nam pomohly.

olyn
24. led 2014

@kvetinka84 Ahoj, vím, že už je to rok starý příspěvěk, ale máme se synkem ty samé problémy, jako přes kopírák. Můžu se zeptat, jak jste to vyřešili a v čem byl problém? Malý nám jedl bez problémů 180ml na dávku a teď 100 a kroucení, plivání, vystrkování jazykem, konec...díky za radu, zkušenost...cokoliv.

Jinak je na UM Beba Pro 1, zkoušeli jsme Sunar Nutradefense, ale bříško se nám po něm zhoršilo. Kaká docela tuhé bobky a v podstatě jen s naší pomocí...

kvetinka84
autor
24. led 2014

@olyn Ahoj, nevadí, ráda ti odpovím. Vyzkoušela jsem několik lahviček, několik saviček, několik mlék, BEBU, Sunarnutradefense, Hipp BioCombiotic. Beze změny. Doktorka nám pak nasadila nutrilon allergy care s podezřením na alergii na bílkovinu kravského mléka. Ale ten je šíleně hořký, malý ho totálně odmítal, několik dní skoro nejedl. Což dr. bylo divné, protože ty děti, které tu alergii mají po tom mléku skočí a pijí a uleví se jim. Dokonce nás poslali do nemocnice na vyšetření, krevní testy, jaterní testy, ultrazvuk bříška, vše v naprostém pořádku, mám jen dítě s nadměrnými kolikami, musím vydržet do půl roka, pak ho to přejde, to byl verdikt lékařů. Pak mi známá vyprávěla jak bere aktiferin po operaci a jak je jí po něm zle, že je jí na zvracení, má šílenou zácpu, nadýmání, nechutenství. Nám byl aktiferin předepsán ve 3 měsících. Po konzultaci s dr. jsme ho hned vysadili, po pár dnech se jídlo dost zlepšilo. Malý ale pak dostal virózu a jak mu bylo zle, tak nepil vůbec. Byla jsem opět na nervy, po týdnu jsme byli zralí znovu na hospitalizaci, malý na dětské, já do blázince. Jediné kdy jedl bylo ve spánku a nikdy už nevypil více než 120 ml. Doporučení lékařů bylo zavést co nejdříve příkrmy po lžičce. Tak jsme v 5 měsících začali a malý naštěstí po lžičce papal krásně, jí všechno, s ničím nemáme problém, žádná alergie. Na mléko si vypěstoval úplný blok, do 11 měsíců ho vypil v noci a po ránu v polospánku, pak se seknul a do dneška nevezme mléko do pusy. Ale jogurty, sýry, kaše, pudinky, tvarohy jí bez problémů. Při těch problémech stál skoro 2 měsíce na váze. Pak po zavedení příkrmů přibral skoro 2 kg za měsíc. Dneska v roce a půl má 12 kg, takže žádné podvyživené dítě. Dneska když se na to dívám zpětně, poradila bych vám, tolik se tím nestresovat, stejně si nepomůžete. No a nenutit mléko. To byla asi naše hlavní chyba, nabízela jsem mu mléko co 2 hodiny, vůbec ho nenechala vyhladovět. Dneska bych volila taktiku, nechceš mlíčko, nechtěl, ale další dostaneš až za 3 hodiny. Tak nevím, jestli jsem vám pomohla, přeju ať se to co nejdříve zlepší🙂