5,5měsíční dcera vůbec nepřibírá, máte zkušenost?

otrys
8. lis 2013

Zdravim maminky, muzete mi, poradit? Dcera 5,5 mesice (6300G, 64 cm), byli jsme po trech tydnech na vazeni a nepribrala ani gram a vyrostla jen centimetr, doporucili nam prejit na UM, coz jsme zavrhli a vzdy po kojeni se ji pokousim dokrmit..bohuzel mliko nechce, nechce vubec pit z lahve. Vzteka se i u kojeni, jakmile ji to netece tak, jak by chtela.. Jsem zoufala, ze bych uz i klidme presla na umelou stravu, jen aby pribrala..ale lahev odmita, pitko taky a po lzicce se za chvili samozrejme vzteka taky.. Pritom to neni zadny hubenourek.. Prikrmum taky moc neda..dve tri lzicky. Po teto informaci od MuDry, mame rozhozeny cely rytmus, dcera spala v noci, jedla celkem normalne a ted vlastne neji poradne nic.. snazim se to hodit zpet, ale bojim se, ze za tyden na prevazeni budeme mit mozna i min a skoncime v nemocnici.. Mate nektera zkusnost? Dekuji..

katyxq
8. lis 2013

co můžu poradit - jiné zdravotní problémy nemá (viz https://www.modrykonik.cz/potravinova/alergie/ )? Dělal se krevní obraz? Jsi v kontaktu s laktační poradkyní? Přírkmy se snaž nabízet co nejvýživnější (viz http://www.margit.cz/jak-zvysit-hmotnost/). Případně můžeš zkusit podpořit chuť k jídlu třeba podǎváním řasy spiruliny. Taky ber v úvahu, že děti často přibývají skokově, co nepřibrala teď, může být za týden jinak.
Každopádně v tomhle věku problém řešit UM je nesmysl 😉

otrys
autor
8. lis 2013

Katy, moc dekuji 🙂 s laktacni poradkyni budu dnes odpoledne mluvit. Podle odkazu, cos mi napsala, to vypada na maly prutok mleka.. Nekdy mam opravdu pocit, ze je lina sat.. jenze, co s tim, prehauzuju ji z prsa na prso, nekdy i 10x, uz po minute piti.. driv to bylo po deseti minutach, pak po peti a ted po dvou, trech, nekdy i po minute. Bylinky piju - caje pro podporu laktace. Zacala jsem ji i kojit casteji a tohle byl prave vysledek. O potravinove alergii mi doktorka vubec nic nerikala, na to se tedy budu hned informovat, odkaz bohuzel nefunguje..

veruska007
8. lis 2013

My takhle začali s příkrmy. Starší přestal přibírat mezi 4-5 měs., mladší mezi 3-4 měs. Oba byli vývojově dopředu. Dr. naznala, že jsou vývojově napřed a mlíčko už jim nestačí. Radila začít s kaší, ale raději jsem začala se zeleninou k obědu, později přidala kaši... asi po měsíci přesnídávku, ovoce, jogurt... jak začali jíst, tak znovu přibírali. I když doteď jsou teda hubeňouři 😉-

krmv
9. lis 2013

Ja mam dobre zkusenosti s homeopatika ricinus 5ch,na podporu mlika