5 letý kluk nechce jíst, poraďte

m.r.
6. kvě 2013

Ahoj holky ,potřebuji radu,už jsem zoufalá.Mám doma 5 letého kluka měří asi 110 cm a váží jen 15,5 kg ☹ Má období kdy my krásně jedl,spapal vždycky co jsem mu dala na talíř.Jenomže teď,my nesní ani celý toust.chléb k snídani.Vždycky co mu dám tak nedojí.A to se mu snažím dávat menší porce ,aby vše spapal.Teď do to ho měl jednodenní střevní virózu takže my zhubl na 14,7 kg. Nevím jestli s ním zajít k dr. ,dnes jsem jí tedy volala o radu co mu dát na podporu chuti k jídlu.Tak vyzkouším,ale jestli to tak bude dál tak tam radši zajdu . ☹

berenika39
6. kvě 2013

ahoj, pět mu bude za celých pět měsíců, takže to ještě může dohnat...ted vážně: má málo, ale může to být přechodné. zásadní je, jestli přibírá - třebas pomalu, ale prostě jo. neměl by hubnout (jasně že po střevní viroze je to jiné). taky záleží na tom, jestli ho netrápí něco jiného, není unavený, netrpí na nějaké alergie. pokud by byl úplně ok, počkala bych třeba dva týdny, jestlis eto změní. pokud mu je něco jiného, pro svůj klid bych si vyžádala základní testy u pediatra. Na podporu chuti k jídlu je víc zázračných přípravků, ale nějakým zázrakem nefungujou☹. Mám doma taky žížalu (tedy - ted už ne🙂)) ). Nám pomohl docela Multisanostol, který obsahuje hodně vitamínu B, pediakid - nevím, za mě asi nic moc.

baris
6. kvě 2013

@m.r. a ve školce jí hezky? Nebo taky nic nesní?

Moje holky jsou taky jak žížalky - starší 4,5 roků a měří 118cm a váží 16,8kg, mladší dcera 3 roky - měří 105cm a váží 12kg 😝 😝 Počítám jim žebra, když mě obejmou, tak mě tlačí všude kosti ... Jsou hold hubenější.

A nepomůže teď vařit oblíbená jídla???? 😝

majatob
6. kvě 2013

Náš pětiletej má necelých 16kg a 107cm, byl drobek od mala, tak to nějak neřeším 🙂 co má rád, toho sní dost, jinak se v jídle šťourá nebo vůbec nejí. Já jsem jako malá byla stejná 🙂

dudunidu
6. kvě 2013

ahojky, můj syn je taky hubeňour. Někdy pomůže taková nevýchovná metoda - posypat mu jídlo Grankem. Klidně i špagety nebo br. kaši 😉 Zní to nechutně, vím, ale díky tomu sní oběd i v den, kdy nechce pozřít nic... Nebo taky používáme metodu "jeden-jeden". Třeba jednu lžíci kompotu nebo něčeho, co má rád, a jednu "pořádného" jídla. Je to šílené, ale kdo nemá doma nejedlíka, nepochopí. Nám jednou už hrozilo, že půjde do nemocnice na kapačky. Takže za cokoliv, co pomohlo, jsem byla vděčná. Hodně štěstí!

m.r.
autor
7. kvě 2013

Ahoj holky,díky za rady.No dneska jsem mluvila s paní učitelkou.Tak malej prý ve školce celkem jí.Teda to bylo tak před týdnem,protože tam teď týden nebyl.Tak jsem jí všechno řekla jaký máme problém,tak prý na něj nebude tlačit.Já se mu snažím dělat jeho oblíbená jídla ,ale vždycky zobne a po pár soustech ,že už nemůže.No teď jsem mu zkusila udělat to ,že jí 7 x denně,ale menší porcičky tak uvidíme.Koupila jsem mu B -komplex v kapkách,po doporučení od dr.Tak ho nechám tak týden dva.A jestli se nerozjí tak zajdeme k doktorce.
@dudunidu tak držím palečky ať se taky rozjíte.Mě to docela dost trápí.Tak snad my něco začne zas přibírat.Přes zimu my celkem dost nabral,ale teď tou virózou to zas shodil. ☹

dudunidu
7. kvě 2013

No, jo prďolové naši. 😉 Čokoládky a Brumíky od babiček, to by mu jelo kdykoliv🙂 A přesně, nejhorší jsou virozy a jiné nemoci, během nich jde dolů klidně kilo, což při váze 12 kg je dost... Tak uvidíš, snad bude brzo líp a ne/nátlakové 😉 metody zaberou! 🙂

sisstin
7. kvě 2013

@m.r. To jste na tom lip jak my s 5,5 roky

m.r.
autor
8. kvě 2013

@dudunidu tak dneska my udělal radost sám si řekl,že chce snídani,jindy mu to musíme nutit 🙂

sisstin
8. kvě 2013

@m.r. syn doma nejí v podstatě nic, jen suché pečivo, nebo housku s Lučinou, občas jabko..jinak nula nula prd. Ve školce sní suchou svačinu, veškeré polívky a maso. My teda měli s jídlem problém od narození, byly doby, kdy si za den třeba jednou kousnul do Brumíku a jednou do housky a celý den pak už nic nejedl. Takže se to zlepšuje, ale jen velmi pomalu, hodně na něj platí kolektiv s tím jezením různých jídel, doma nehrozí.

Já už to dávno neřeším, člověk by se z toho musel po..prostě takovej je a šlus, jinak krevní testy měl v pořádku ted nedávno, nic mu nechybí, je poměrně dost zdravý oproti jiným dětem (ATB zatím jednou a to poprvé v 5 a čtvrt) 🙂

zuzankast.
10. kvě 2013

ahojky, taky mam doma malou opičku, co nechce často jíst. Už také nevím, jak to řešit, nemá smysl je nutit, často vynecháme svačiny, aby jedla alespoň snídani, oběd a večeři.. Chtěla bych Vám ale ukázat, co jsme vymyslely k obědu a to ste měly vidět, jak baštila - a snědla i moje 😀 Je to vykrajovaný kuřecí salámek (koupila jsem ho v celku, nakrájela na silnější plátky a Julinka si jej sama vykrájela, pak se ho jen lehce osmahla na kapičce oleje), s bramborama a kečupem.