6měsíční chlapeček nechce umělé mlíčko, poraďte

dablikkikca
26. lis 2013

Ahoj holky, jdu si k vám pro radu. Mám 6.měsíčního chlapečka od 3týdnů jsme na UM. Poslední dobvou mi vůbec nechce mlíko. vypije ho jen ráno a to jen 120ml, jinak za celej den ho nechce. Už nevím co sním dělat. Dávám mu sunar. Přemýšela jsem že změním značku,.ale fakt už mě nebaví to mlíko pořád vylejvat. Budu ráda za každou radu, či zkušenost..

bbn
26. lis 2013

@dablikkikca mám kamarádku, jejíž dcera od 4m nepozřela ani ml mléka a žije a je zdravá. Prostě mléko naprosto odmítala, plivala, u kojení šíleně vřeštěla, propínala se do luku, nebylo možné do ní mléko vpravit, když kamarádka vyzkoušela um, bylo to to samé. Na radu pediatra prostě najela na příkrmy dříve a velmi pečlivě vše sledovala. Jsou prostě takové děti, nic si z toho nedělej. Prober to s pediatrem a uvidíš.

klouzek
26. lis 2013

Přesně tak,najela bych na příkrmy,nekojené děti můžou už od ukončeného 4 měsíce

deenyska
26. lis 2013

A není třeba přepitý? Nemyslím tím množstvím, ale chutí. Něco ve stylu "Furt máme králíka, ani Pinďa už to nežere" 🙂... Synovec měl období, kdy jsme si mysleli, že už je s mlíkem amen, a nakonec to bylo jen přechodné období, dnes má tři roky a mlíčko pořád ještě 2x denně pije, tak třeba to bude i u vás. Totéž měl i s jogurty.. úplně začal odmítat Pribináčky a Lipánky, a až po nějaké době, kdy mu je ségra nedávala, to zkusila, a s chutí ho slupnul. Ale bohužel je pravda, jak píše bbn, že "Jsou prostě takové děti"co to mlíko pít nebudou a nebudou... Ale taky bych se asi jen tak nevzdala 😀, přecejen má 6 měsíců a aspoň těch 120 ml vypije..takže ta změna značky by asi bylo to první, co bych já zkusila. Kámoška do svého syna dostane jen Sunar s banánovou nebo jahodovou příchutí, ale bohužel ochucená UM jsou až od roku - teda alespoň myslím. Syn od bratrance nechtěl žádné UM, zkusily všechny značky, co tenkrát byly, nakonec převařovali kravské, což mu chutnalo a problémy nebyly ani s trávením ani s alergií, s ničím. Tím samozřejmě nenavádím ke kravskému mléku. Vím, že dnes se názory na jeho podávání dětem různí, jen jsem chtěla přidat i tuhle zkušenost, byť není moje vlastní 🙂.

kalo
26. lis 2013

U nás to bylo to samé....v těch 6ti měs. už měl příkrmy, tak jsem mu UM pašovala do příkrmů...Do mix.ovoce s piškotem, do zelenin.nebo masozelenin.příkrmu...do neml.kaše...prostě do všech jídel, aby aspoň ty vitamíny z toho trochu byly...

kytkakvete
26. lis 2013

@dablikkikca Vyměnila bych značku, třeba je fakt přepitý a začala s příkrmama, s kravským bych byla opatrná pro velký obsah bílkovin a jejich vlivu na ledviny, což se může projevit až v pozdějším věku 😉

dablikkikca
autor
26. lis 2013

Holky, tak vámd děkuji za rady a za názory 🙂 Jsme na příkrmech už od 4.měsíce. Už papa zeleninu,ale i přesnídávky a ovoce. Nejdřív mi to nechtěl, ale ted už papá jako profik. Ale zase nechce hold to mléko. Tak zkusím změnit značku. Ale teda vůbec nevím co. Dřív jsem dávala Sunar nutra, a ted obyč sunar. Jinak mám zkušenosti s nutrilonem,ale po tom ho zase trápilo bříško. Tak fakt nevím co koupit 🙂

kytkakvete
26. lis 2013

@dablikkikca dobré je prý babylove z dm, i cenově 😉 a mám zkušenost s bebou

laska.nezna.hranic
26. lis 2013

u nás to byl boj od sedmi měsíců. v době, kdy jsem byla hospitalizovaná. do té doby bez problémů. jakoby natruc, že jsem ho opustila. pak už to bylo jen horší a v jedenácti, kdy jsem skončila v nemocnici podruhé, už jsem do něj nedostala ani kapku. od té doby nechce nic bílého tekutého ani vidět. zato pro kousek masa by zabil 🙂 starší syn je druhý extrém, bez masa se obejde, ale mlíčko miluje a jen tak se ho nevzdá 🙂 nenutit, jen se to zhorší. lepší je obejít to kašičkama, jogurtama, a tak 😉

nella0101
20. led 2014

Dobrý den , jdu si k vám pro radu, mam prcka 4,5 m . Začaly jsme s příkrmy, a od te doby odmnítá UM, nedostanu do něj ani ráno. Dopoledne mi nechce papkat vůbec, at mu dam cokoli. Max par lžiček kaše, a par přesnidávky(ovocné) na oběd má zeleninku, maso, rýži. Vše vařím doma sama. Po spaní si dá sušenkovou kaši, před koupáním večer bud zeleninkový příkrm, či ovocný s piškoty, a pak po koupání před spaním vypije 180 ml míčka s kaši. Nemyslím si že jí málo, ale mam strach že nemá už to mlíčko tolik, nemůže mát nějaké zdravotní problémy? Váhu si myslím že má krásnou, na 4 měsicích jsme měly 6760 g . děkuji za názory a rady. N.

frity
1. bře 2014

@nella0101 Ahoj, jak jste na tom? Pije malý mléko, nebo ho pořád odmítá? taky mám 4,5 měsíčního prcka, který odmítá pít mléko. Zkoušeli jsme různé druhy mléka i různé lahvičky, ale jakoby se zasekl a bez šance. My s příkrmy teprve začínáme, dávám mu v poledne zeleninu a večer rýžovou kaši, ale zatím se snaží skamarádit se lžičkou, tak mi toho "sní" jen pár lžiček. Mlíčko mu dávám ve spánku, jinak bych jej do něj nedostala vůbec žádné☹Vypije tak za den 600-750 ml mléka (podle toho jak spí přes den), což je dle dr. tak na hraně, vzhledem k tomu, že je to zatím jediný zdroj potravy. Snad se brzo rozpapká s příkrmama, protože teď moc nepřibírá.