7,5měsíční mimi se dáví při masozeleninovém příkrmu

jarunkas
5. kvě 2014

Ahoj holky, potrebovala bych taky poradit. Mam 7.5 mesicni holcicku. Uz od 6m jsme zkousely prikrmy. Ze zacatku to vypadalo, ze dobry,, bastila, jen mela zacpu, tak jsme po 14 dnech pridaly svestkovou presnidavku a relativně se to zlepsilo. Jenze uplynul mesic a pul a jakmile ji strcim do pusy lzicku se zeleninou, tak se zacne nadavovat. Vubec nechapu co se najednou stalo... Snedla mi drive uz i tak 120g prikrmu a najednou tohle. Udelaly jsme 4 dny pauzu a vcera zacaly znovu. Prvnich 5 lzicek mrkvicky super, ale potom to same... no a dneska znovu. Dala jsem ji to zapit vodou, kterou taky moc nemusi, da tak 15 ml denne a to oslavujeme 😀 , ale zacla se mi davit i po te vode, tak fakt nevim... Uz nevim co zkusit, delat. Konzistence jsem zkousela uz snad vsechny a i sklenicky i domaci. Nevim nevim nevim. Pokud to neni nasladle, tak mam smulu... Jestli treba nezacit s kasi??? Dekuji za vsechny rady predem. Uz to nejak nedavam... :(

lv
5. kvě 2014

Kaši bych nedala, to už tu zeleninu zruší úplné. Zkus přidat jablko, i když to zní divné. A hustější, řidší, jinou misku, lžíci, rukou, misto, čas, zkusit vše.

jarunkas
autor
5. kvě 2014

Jablko jsem nezkousela, to zkusim, dekuji za tip. Zkousela jsem pridat trosku presnidavky a to jedla, ale to byl jen pokus se kterym jsem prestala 🙂 Lzicky uz jsem zkousela, misky, hrnky vsechno, nabizim ji to pres den 3x, ale jakmile zjisti co to je, tak nechce, jinak by presnidavky davala vopice.
😖

arrowka
5. kvě 2014

"Vubec nechapu co se najednou stalo... "
Z našeho pohledu asi nic, z jejich pohledu se mohlo stát tisíc věcí. 🙂 Měla jsem to podobně, taky mi snědla zeleniny bez problému i 150 g, dnes jsem ráda za 50 g. Nadavování taky známe, je zajímavé, že mnohem více kouskovitý banán vůbec nevadí. 🙂 Taky mi dělá to, že jeden den sní celou porci a druhý den totéž úplně odmítne. V současnosti se vzteká už když jí uvazuju bryndák, asi ho zruším. 😀
Přestala jsem to řešit a nenervuju se tím. Nabízím prostě dál, jednou se to snad zlomí. Hlady neumře.

danimis
5. kvě 2014

Malou nadavuje, když je v jídle větší kousek nebo špatně rozmixovany batat, dýně, maso atd. Bryndak jsem zrušila uz daaaavno 🙂 chtěla ho jist současné s to pak bylo něco na moje nervy.. 😉

jarunkas
autor
5. kvě 2014

Tak s tim bryndákem jsem to už vzdala 🙂 Asi bych to taky neřešila, jen se bojím toho, že bude mít málo železa, pže z mléka ho již dostatek asi nemá... Už přibírá i míň, za měsíc mi přibrala mezi 200 a 300g :(, ale nehubne 😅. A arrowka: nabízíš jí to několikrát denně nebo jen jednou? Já tedy zrušila i ty odpolední přesnídávky, aby si mi nezvykla jen na to sladké, ale jak to tak vypadá, tak už si zvykla, pže sladké je v pohodě, to se nedáví :(

arrowka
5. kvě 2014

@jarunkas Nabízím zeleninu jen přes oběd. Ovoce dávám dopoledne zamíchané do neslazené kaše, odpoledne většinou s jogurtem nebo s různými druhy obilných vloček. Myslím, že úplně v té sladkosti to nebude, moje roční neteř třeba nejí ovoce a zeleninu kupodivu docela jo.
Železo může získat z obilovin, ale dětské instantní kaše bych nekupovala. Zkus kaše Nomina nebo Countrylife.

chroustinka
5. kvě 2014

@jarunkas po jakych intervalech papa? dcera mi zacala jednu dobu taky odmitat ale zjistila jsem ze kdyz ji necham trosku vyhladovet tak pak ji krasne. taky doporucuju ucelat jidlo hodne ridke - to jablicko to toho neni spatny napad, nekdy se v tom decka rypu tak dlouho az je to chladnejsi a pak uz to nechteji.

jarunkas
autor
5. kvě 2014

@arrowka Kdyz ja jsem ji kasi jeste nezkousela... Zacly jsme obedem a po ¨14 dnech jsme zapojily tu svestkovou presnidavku. Dal jsme zatim nedosly... :( Prusvih je v tom, ze jakmile citi zeleninu krome pastynaku a sladkeho bramboru dohromady, tak neotevre ani pusu. Ani nezkusi co tam ma... A s tim bramborem a pastynakem to taky neni zadna pecka. Da tak 6 lzicek a zacne se ji zvedat kufřiček :(. Myslis teda, ze bych mela tu kasi taky zkusit? Nekde jsem cetla, ze dokud nebudou jist obed, nema se zavadet nic jineho... zase je pravda, ze to bych mohla potom kojit do 2 let i vice na 100%.A vzdy dokojujes nebo nechas to co sni a pak smitec? Proc nejsi pro ty instantni kase? My zijeme v Nemecku a nejak nemam šajn, co tu najdu, ale ty instatnky urcite...

arrowka
5. kvě 2014

@jarunkas Teď jak jí málo, tak dokojuju vždycky. Já vůbec kojím tak různě, víckrát denně. 🙂
Ono se to s tím zaváděním myslí tak, že se mají nejprve zavést různé druhy zeleniny na zkoušku a pak teprve maso, ovoce a obiloviny. Rozhodně to neznamená, že dítě musí sníst celou porci k obědu, to by pak spousta dětí neměla zavedené potraviny. 🙂
Však ty kaše, co jsem ti napsala, jsou instantní. Šlo mi o to, aby to byla čistě obilovina, nic přidaného. Což o mnoha dětských kaší neplatí. Určitě budou neslazené instantní kaše k dostání i v Německu.

jarunkas
autor
5. kvě 2014

@chroustinka No papa, teda vlastne nepapa po 3h. Ted jsem ji zkousela nabidnout ten obed s jablickem a zazraku div se, snedla 6 lzicek bez daveni... Takze nesnasi chut zeleniny holt...
😎

jarunkas
autor
5. kvě 2014

@arrowka ja prave taky kojim porad 100%. Takze i kdyz neji tu zeleninu s masem, tak mam pridavat i kase a jogurty? Na ty je teda myslim jeste Linda malinka.A jak to mas s pitim? Vim, ze i kdyz je kojena, ze zizen treba nema, ale jak ji to mam naucit? Davam ji vodu a nic a vcera jsem do toho zkusila vymackat jablickovou stavu trosku a to mi vypila malem cely... Takze zizen nema bych rekla...
Tak jsem zkousela to jablko se zeleninou a to nedavila. Dala 6 lzicek a pak uz nechtela. Je to boj i tak, dela vsechno kolem jen neji... Myslim, ze zelenina ji vylozene nechutna. 😖

jarunkas
autor
5. kvě 2014

A nebude to jablko ted chtit vsude? Bojim bojim...

arrowka
5. kvě 2014

@jarunkas Myslela jsem prostě zavádět postupně další potraviny, nemusí to být hned jogurt nebo kaše, ale třeba jiné druhy zeleniny, možností je spousta. A ten jogurt třeba po lžičce párkrát do týdne, prostě zkoušet. Když ti něco odmítne, tak to nechat pár dní být a zkusit znovu.
Na pití dávám čistou vodu, z takového kapajícího hrnečku se dvěma uchy, ale jen si cucne, žízeň nemá.

jaa
5. kvě 2014

Nerostou malé zoubky?

lenicka07
5. kvě 2014

@jarunkas Já mám u kluka s tím dávením po masozelenině problém od doby co prodělal střevní chřipku, tj. asi od 10. měsíce, čili se to vleče snad dva měsíce. Jen to cítil už mi vyrážel lžičku z ruky. Jediná možnost ,jak do něj cokoliv takového dostat ,je, neustále ho zásobovat hračkami, musím mít neustále něco po ruce. Pokud hračku zahodí, že ho nebaví, okamžitě dáví, pokud se mi podaří rychle mu strčit do ruky, něco co ho zaujme, tak to v pohodě spolkne. Je to teda krmení hrozný, protože neustále s něčím hází, strká to do pusy, mrská sebou, ale ve výsledku to jídlo do něj nějak dostanu. Asi jsem ti moc neporadila, ale u nás to fakt funguje jedině takto. A je teda úplně jedno jestli to má nahladko rozmixované nebo nakrájené na kousky. Co možná mu chutná víc, jsou vývarové polívky s masem a zeleninou a nějakou zavářkou, tak bych možná zkusila i to, zároveň se tím dodají i tekutiny.

kvakuska
5. kvě 2014

@jarunkas do jakéhokoli příkrmu jí můžeš dát povařit kousek cibule, krásně se rozvaří, takže ji potom snadno rozmačkáš vidličkou na kaši, ale hlavně je sladká, takže pokrm osladí ... a opravdu ji můžou i takhle malé děti ... a zkoušelas batáty? ty jsou sladké samy o sobě, k nim se dá přidat ledacos 😉

jarunkas
autor
6. kvě 2014

@arrowka Jojo zkousime porad jinou a jinou zeleninu, ale prave jestli mam jeste k tomu treba navecer uz zkusit par lzicek te kase... Dneska jsem normalne mela nocni muru z toho jidla uz.... pronasleduje me to uz i ve snech 🙂,hruza. Takze u vas se uz basti i jogurtiky i kasicky?

jarunkas
autor
6. kvě 2014

@jaa Zoubky ma 2 dole jiz venku, ale zaclo to v tom obdobi tak pred mesicem. Myslela jsem ze zacatku, ze to k zubum je, ale preci ji to neboli mesic a pul... kazdopadne zacit to tim mohlo no. Jen nevim co s tim teda udelat jestli to je tim...

@lenicka07 A jak delas tu polivku? Lili je prave zdrava, tuk tuk tuk, takze nevim, kde se to pokadilo...Ale zkusit muzu. Udrzet pozornost je taky kamen urazu. To je fakt.

@kvakuska Cibuli jsme taky zkousely, ale asi ji vadil ten smradek z cibule, pze to taky davila... A bataty pouzivame, dneska zkusime s cervenou repou, tak uvidim...
Moc holky vsem dekuji za tipy, jste zlata. 😲

lenicka07
6. kvě 2014

@jarunkas Uvařím hovězí ve vodě (vařím teda hodně dlouho, aby změklo), lepší vařit v papiňáku, ale ten se mi rozbil 😝 , ke konci přidám zeleninu (mrkev, hrášek, celer, ale lze i jinou, kousek květáku, kapusty...., vše pak pokrájím na drobné kousíčky, lze přidat čerstvou petrželku, a nějakou zavářku - nudličky, kapání.... no neměl by se dávat ještě bílek (ten prý až od roku, já teda dávala dřív), ale žloutek byste snad již mohli, lepek již také. A nebo nějakou zeleninovou polévku - třeba květákovou či brokolicovou, trošku zahustit krupičkou, rozkvedlat žloutek. U nás chutnala i dýňová (dýně, mrkev, brambor, celer uvařit a pak rozmixovat, doufám že jsem na nic nezapomněla 🙂 dýně chutnala hodně i holce, tak jsem jí taky přidávala, kluk to moc nemusí, ten radši brambory

jarunkas
autor
6. kvě 2014

Tak jidlo u televize zabralo. Ta cervena repa s tim batatem byla teda sladka,ale dala neco malo. Jen jestli to takhle pujde dal, tak se asi zblaznim. Proc nemuze byt alespon neco bezproblemove??

jaa
7. kvě 2014

@jarunkas ono dlouho trvá,než se proříznou.A,může to opravdu trvat i dva měsíce.A,ze svých zkušeností vím,že u toho děti nechtějí jíst a odmítají určitou stravu. 😉

jarunkas
autor
8. kvě 2014

@jaa Fakt tak dlouho? Tak to je mazec. Ja myslela,ze je to boli tak tyden a hotovo. Kamaradka to mela taky,ze ji nechtela vubec zeleninu,ale tak po mesici se rozjedla. Ocuravala ji tak,ze ji dala zeleninu a kdyz nechtela, tak ji namocila lzicku do presnidavky a to pak slo. Dneska jsem to zkusila a dala pulku male sklenicky, takze boucham sampano,ale bez presnidavky tak zase 4 lzicky a konec. Nevim,jestli to je spravny,aby pak jedla vubec neco.

jaa
10. kvě 2014

@jarunkas Zkus jí zatím dávat jen to,co jí chutná.Když pak po měsíci a více opět zkusíš polévku,či něco jiného,začne si zvykat na nové chutě a přijme je.Mně malá nikdy nejedla kaši a nevezme ji doted.To samé mléčné výrobky.Sní max Monte a Srdičko.Nesnese nic z tvarohu.Řekne mi ,že je to hnus.Tak to neřeším.Zase mi vypije třeba litr mléka.Um nikdy nepila.Pije klasické Olma čerstvé.
Místo kaše měla polévky s troškou másla a s jíškou.Příkrmy začínala déle.Byla dlouho kojená. 😉 Z jogurů mi asi půl roku jedla jen Kostíky a jahodový.