7 mi měsíční holčička nechce zeleninu. Máte fígl?

misala
16. dub 2012

ahoj ja vim ze podobnych dizkuzi je tu mnoho ale ja bych potrebovala vedet jaky mate figl aby si mimco vzalo zeleninku, my jsme ji jedli krasne i masicko i prilohy, ale najednou zeleninu vubec neche at ji udelam jakkoliv a s cimkoliv tak ji proste nechce vse ostatsni ji krasne ale zeleninu ... hlavni jidlo.... proste nechce

jop
16. dub 2012

@misala ahoj, dej tomu čas, zkoušej nabízet různé zeleniny na různé způsoby, ale nenuť, časem to jíst bude, uvidíš.

misala
autor
16. dub 2012

dobra jeste vydrzim

camelinka
16. dub 2012

@misala me ted mala bojkotuje vecerni kase a zeleninovy obed, takze doufam a cekam az to prejde 😅

pajoslava
16. dub 2012

@misala Prave jsem chtela zalozit stejne tema! 😀 Uplne to stejne - mala ma 7 mesicu a do nedavna jedla krasne! Snedla vse co dostala. Jedla sklenicky..Najednou sni par lzicek a konec...ani svacince moc neda... Zkousela jsem zmenit znacku, udelat domaci, ale proste nic.. 5 lzicek a konec.

Tak koukam, ze v tom nejsme samy 🙂

veruska007
16. dub 2012

Mně přijde, že děti mají stavy žravosti a nejedlíkovství 😉.
U staršího mi pomohlo krmení venku. Doma protestoval, bydleli jsme u parku, posadila jsem do golfek, koupila v samošce jogurt a snědl ho bez odmlouvani během minuty 😉

misala
autor
16. dub 2012

jj tak to mam euplne stejny, ale vecer kasi hlta jako blazen a kdybych ji dala prso tak samozrejmne taky ji nevim no proc takhle prostestuji,

llluckaaa
16. dub 2012

Mám stejnou zkušenost jako holky, i moje děti mají období, kdy některé jídlo nechtějí, ikdyž ho před tím byly schopné jíst po kilech. A s věkem se vybíravost zhoršuje 😒 Takže rada za mě: nabízej dál, ono se to určitě brzy zlepší 😉

neu.sona
16. dub 2012

Období holky, bude jednou líp a jednou hůř. Zkoušet po kouskách dál a nenutit 😉

beruska24.9.
17. dub 2012

poslední dny je to u nás také jak na houpačce - přičítala jsem to rýmě.
jinak u starší v tomto věku pomáhalo nastrouhat sladké jablko do zeleniny 😝 zpočátku poměr 1:1
u mladší pomáhá, když vidí jíst sestřičku 😵
jen bych kolikrát potřebovala nějakého jídelního tahouna pro starší 😠 poslední dobou je to u ní s jídlem příšerné....

beruska24.9.
17. dub 2012

@llluckaaa - já se zase uklidňuji tím, že pokud starší přijmou do školky, tak se snad naučí jíst tam 😀
jen mám obavy, aby to nejedení maličká časem od ségry neokoukala....

klari270
17. dub 2012

Jestli varis,tak zkus naopak koupit uz hotovy prikrm ve sklenicce, to zabralo u nas. A zmenit misto, ja vymenila lehatko ya autosedacku, do rucicky jsem dala krupku,nebo rohlicek a krasne basti 🙂)

llluckaaa
18. dub 2012

@beruska24.9. Tak tě taky trochu uklidním, se školkou se nám to hodně zlepšilo, Matýsek začal jíst i syrovou zeleninu 😨 Ze začátku jsem se učitelek pořád ptala, co a kdy snědl (čímž jsem jim taktně naznačila, že ho v tom mají pohlídat) a začalo se to docela zlepšovat. Teď má někdy dny, že když ho vyzvedávám odpoledne ze školky, tak se ptá, co jsem mu donesla, že má hlad 😀 A to má hodinu před tím svačinu a učitelka říká, že vždycky něco sní, ne vše, ale aspoň půlku jo. Tak snad to bude probíhat tak i u vás 😉 U nás to vypadá spíš tak, že starší odkoukává papání od mladší, protože ta jak někde vidí talíř, tak si k němu vyleze a začne se ládovat. Tak si starší Matýsek musí jídlo hlídat a rychle ho sníst, aby mu ho nesebrala 😀

beruska24.9.
18. dub 2012

@llluckaaa - tak budu doufat..... maličká zatím vypadá také na jedlíka, vrhá se na každé jídlo, co vidí 😀