7měsíční dcera nechce neochucená jídla

lucijenkaa
28. únor 2014

Ahoj maminky,zadávám sem diskuzy,potrebuji vedet vaše názory,at zlé či pro nás lepší,malá nechce neochucená jídla,jsou nam 7 mesícu a doktorka tedy rekla at začnem prisolovat,je tady nejaká mamča co taky začala takle dríve?

bjoucik.15
1. bře 2014

mě malá jedla jen domácí jídlo...skleničky plivala... Vlastně plivala mi zeleninu a ovoce jakékoliv..... Musela jsem už v 5m přidávat masíčko a petrželku..... Polévky jen sladké - přidávala jsem med. Instantní kašičky od 7měsících nechtěla vůbec,takže byla a do teď je na klasické krupičce z mléka, nechám ho vařit chvíli a pak jí to dávám. Syrový mlíko ještě ani neochutnala a zatím to nemám v plánu.... Teď už mi dlabe téměř všechno,jen to ovoce ne. A nejradši má jakýkoliv omáčky 🙂

kacikaci
1. bře 2014

kdyby mi praktická lékařka radila, abych kojenci solila jídlo, tak bych ji vyměnila..
jinak dají se použít různé bylinky, já klukům dávám do jídla kmín, čerstvou bazalku, majoránku, apod.
dobře ochutí jídlo i kousek celeru, kousek pórku, oliv. olej, apod.
a kdyby mi i přesto mimčo tohle nejedlo, tak bych na čas s příkrmy přestala a zkusila to po čase znovu

monika6e
2. bře 2014

@kacikaci njn, tak když pomineme všechny alternativní zdroje a zapomenu na všechny "hloupé" odborníky, se kterými spolupracuju, tak na tohle už upozorňoval i Vaněk v Pekle na talíři... Chudák tenhle článek je tak se svým názorem poměrně osamocen...

baris
2. bře 2014

@lucijenkaa obě holky považoly domácí vařené jídlo do roka za vysoce nebezpečnou věc, kterou nepolknou a nepolknou. a to jsem mohla vyvařovat z domácí zeleniny, bio, z obchodu, mixovat, strouhat, dělat psí kusy ... Kombinovat jak jsem chtěla a nesnědly to ani omylem.

Zato kupované skleničky (3 druhy - špenát s bramborem, brokolice a jehněčí maso s bramborem) - pro děti od 4 měsíců - ty jim jely. Na nich a na Sunaru byly až do roka. 😀 V roce začaly jíst naše jídlo - brambor, těstoviny, rýže a k tomu maso. Nic jsem nemixovala - jedly to už v poho. Samo, že jsem tolik nesolila.

Jinak ty skelničky pro ty nejmenší dětí jí doteďka 😀 - ty pidi počátečnické.

Hold každé dítě je jiné a každé dítě má jiné chutě jako dospělý.

papka
1. kvě 2015

maminky, v dnešní době se to jídlo moc řeší, vždyt naše babičky, maminky nás krmily ve 4. měsících svíčkovou, knedlíkama, mlíčka nebyli kvalitní atd a moje mudr říká, že nebylo tolik alergi na lepek, ekzémy, senná rýma, různé kašle jako nyní. Asi to chce moc neřešit a občas když dítě dostane v 7. měs. sůl do jídla, nebo ovocný jogurt, nebo rohlík, tak určitě neumře. 🙂

achjonetusim
1. kvě 2015

@papka Neznám nikoho kdo by byl v 4.měsících krmenej jak popisuješ, ba naopak. Bylo MM nebo Sunar, místo skleniček se například mrkev poctivě strouhala na skleněnym struhadýlku, zeleninu si hodně lidí pěstovalo samo na zahrádce, fungovala výměna (vajíčka za brambory atd.). Proč se to teď řeší víc než kdysi? Protože maso je napíchaný steroidama pro rychlejší růst, zelenina pesticidama proti škůdcům, ve všem jsou antibiotika, není vyjímkou že je potravina geneticky upravená. To je taky důvod proč je mnohem víc alergií, ekzémů atd.

petrajurinova
1. kvě 2015

@papka vrať se na zem. Naše maminky nás krmily Feminarem Sunarem, které dostávaly na recept (zdarma, nebo za mírný doplatek), svíčkovou a knedlík by miminu do roka nedaly stejně jako jiné moukou zahušťované jídla a alergie, ekzémy, astma a pod. byly taky, jenom se o nich tolik nevědělo a nemluvilo. Děti jezdily do lázní a ozdravoven, kam je posílali doktoři a pobyty byly bezplatné, takže maminky nemusely sáhodlouze řešit co je nejlepší a současně finančně únosný způsob léčby.

pomykalovak
1. kvě 2015

tak můj chlap byl kojený pouze 1 měsíc a poté sunar nechtěl - tchýni nezbylo nic jiného než vařit polívky, kaše, ovoce, zeleninu.. od půl roku už prý jedl normálně to co oni a taky žije.. nejsem zastáncem takového extrému, ale taky zastávám názor, že dneska se to přikrmování až moc hrotí a právě proto je teď tolik alergiků 😉 osobně se soli a cukru chci u malého vyhýbat co nejdéle existují i jiná dochucovadla - jak psaly výše jiné maminky - bylinky, oleje atd