• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

7měsíční holčička neprospívá, nechce jíst

25. října 2013 
Potřebovala bych poradit, jak vykrmit dítko, které neprospívá, ale nic jiného kromě prsu neakceptuje. Mám holčičku 7 měs, má 6 100g, Tu váhu si drží skoro tři měsíce, teď už mi doktorka řekla, že to začíná být velký problém. Jenže já do ní nemůžu nic dostat. Začínáme s příkrmy, ale znáte to, musím na ní pomalu, sní toho málo. Je kojená, ale ani tomu moc nedá, snažím se jí už x měsíců dokrmovat UM, ale ona prostě nevezme flašku, žádnou, dokonce i když je tam moje mléko. Kaše taky nechce, i když jsem jí zkusila dát ty vyloženě sladké. Nevím co s ní, každý mi radí zkoušet to, ale už to zkouším tři měsíce a žádný pokrok. Byly jsme v nemocnici (kvůli něčemu jinému) a tam se i sestry do ní snažily nacpat flašku, ale ona si z ní ani nesosne, tak to vzdaly. Začíná být dost zpomalená za svými vrstevníky, nepřetáčí se, nepokouší se lézt. Mám strach, přitom by jen stačilo, kdyby jako miliarda miminek uměla pít z lahvičky....... Nevím co dělat.
23. říj 2013 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tyf Já teda nevím, co by to mohlo být, ale vím, že kojené děti prostě někdy fakt nechtějí přejít na nic jiného. Náhodou jsem našla podobnou diskuzi, tak si zkus pročíst, třeba najdeš inspiraci http://www.emimino.cz/diskuse/je-mu-14-mesicu-a-nechce-nic-jist-jenom-se-koji-84926/strankovani/2/
Držím palce tobě i maličké :slight_smile:
23. říj 2013 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tyf děti mám dvě, starší syn byl kojen skoro jedenáct měsíců, od 5měsíců jsme začínali s příkrmy, kaši dostával z flašky a hned si ji vzal...za to druhý syn to je jiná liga, on teda prospívá krásně ale flašku taky nevezme ani s mým mlékem jak píšeš, zkoušela jsem mu dát kaši z flašky - opakovaně - a byl doslova nepříčetný..co se týče těch přírkmů tak i s tím jsme ted měli "problémy", starší syn by mi ruku sežral hned po první lžičce, s mladším to bylo komplikovanjěší, o jiný jídlo než moje mlíko nejveil zájem, jídlo plival a u krmení - respektive pokusů o krmení plakal takže jsem týden uplně vynechala a pak už to šlo, ted už baští fakt krásně ale vím jak se cítíš.....a s tím že malá jak píšeš 3 měsíce nepřibírá dr. nic nedělá? jako pokud vidí že je to dlouhodobé tak by mohla udělat např. krevní obraz, viděla nevím například že je dcerka anemická, to děti špatně přibývají na váze a pak to důsledně řešit, tento stav tě musí určitě strašně stresovat a malou pak třeba taky - příklad cítí že ji krmíš právě s tím úmyslem aby přibrala a ona to proto bojkotuje.....to jak dítě naučít pít z flašky vážně neporadím, ted jsem ale zkusila koupit učící hrníček z DM drogerie a malej se s ním pomalu seznamuje a sem tam něco vypije...odmítá i vodu, štávy, čaje, zkrátka cokoliv "smrdí" flaškou to si do pusy nevezme.....asi bych se domluvila s dr. aby udělala testy a pokud vyjdou v pořádku tak at ti ona konkrétně poradí čím malou navnadit, namotivovat na jídlo.....když jí jídlo nabízíš, sápe se po něm? třeba kousek kůrky od chleba...a když jíte vy dospělí, mlaská si, slintá že by si taky dala? náš mladší to právě nedělal, nebyl připravený na jiný jídlo a holt jsme s přikrmováním zeleninou a pod začli později než v 6 měsíích...držím pěsti
23. říj 2013 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@renca_hanych ahoj, tak s doktorkou to řešíme delší dobu, ale ona je celkem taková nenásilná a malá vypadala pořád dobře na pohled, má dobrou náladu, člověk by neřekl, že je něco špatně. A taky jsme řešili jiné potíže, máme ekzém, byli jsme v nemocnici kvůli hemangiomům, takže tohle se trochu odsunulo. Taky trochu přibrala, pak to do příští prohlídky zase shodila, takže až dneska mi řekla, že už teda to je celkem blbé. Ona příkrmy papá docela hezky, kdyby nebyl ten problém, že nepřibírá, šlo by všechno jak má. Samozřejmě záleží na náladě, ale většinou dokáže sníst půl lahvičky (125g) k obědu a půl k večeři, s tím, že i tak potom dokojím. Musí to být teda hodně řídké pyré, když je to tužší tak se začne dávit. Zatím bere jen zeleninu, ovoce a maso nechce. Sladké kaše taky ne. Na krevní testy nás poslala.
23. říj 2013 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tyf Tak to znám.Náš Matýsek měl mixovanou stravu ještě nedávno,protože jsem jinak do něj nedostala maso.Z lahve nepil nikdy,až teď,ale z těch od jupíka.Jinak pil jen od maminky,ale zato vydatně,takže mi jsme problém s přibíráním neměli.
Určitě jí dávej hodně na zem,na deku,tam se jí bude dařit s otáčením. :slight_smile:
23. říj 2013 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevím, jestli jsem ti už nepsala v jiném tématu dříve - pokud má stále ekzém, je možné, žes tím souvisí i to nepřibírání, vysoce pravděpodobně je to nějaká potravinová alergie, prostě střeva jsou drážděna (ať už stravou miminka nebo mateřským mlékem - alergeny do něj z tvé stravy přecházejí), nevstřebávají dobře živiny (takže dítě sice jí, je plné, ale na váze se to neprojeví).
Doporučila bych to kontaktovat Věru Zíkovou - http://www.proalergiky.cz/diskuze/tema/3295 :wink:, výboný je taky článek Margit Slimákové o tom, jak přibrat zdravě - http://www.margit.cz/jak-zvysit-hmotnost/ :slight_smile:.
23. říj 2013 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Určitě by bylo dobré nechat udělat krevní obraz, železo, hemoglobin, jestli není problém tam (ale chudokrevnost taky stále může souviset s potravinovou alergií, doplňování železa preparáty pak obvykle moc nefunguje).
www.modrykonik.cz/potravinova-alergie
23. říj 2013 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@katyxq už nám dělali testy na alergie a vyšli negativně - vím, že už jsi psala dříve, že nejsou úplně průkazné a zkoušeli jsme eliminační dietu a kůže se nezlepšila, takže to jsem vyloučila, resp. neznám jiný způsob jak to zjistit.
23. říj 2013 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tyf jenźe jde o to, co jsi ze stravy vyloučila :wink: (může vadit prakticky jakákoliv potravina, BKM, sója, vejce, pšenice, ořechy, ryby, mrkev, banán, dokonce třeba i dýně, rýže - fakt zkus napsat Věrce Zíkové, pomohla už stovkám dětí :slight_smile:)
23. říj 2013 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tyf já tě nechci nějak strašit, ale neřešila doktorka i to, proč se nepřetáčí, proč je pozadu ve vývinu?? Myslím, že by vůbec nebyla od věci návštěva neurologa a případná rehabilitace. Může to souviset i s tím jídlem. Pokud má třeba nějakou hypotonii, tak to se odráží i v krmení.
23. říj 2013 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dezyre Už jsme objednané na neurologii, ale doufám, že hypotonická není, nevím přesně jak tyhle děti vypadají, ale co jsem si našla na googlu, tak hadrová panenka rozhodně není, je hodně pohyblivá, ale na zádech, s pomocí (když jí přidržím nožičku) na břicho se otočí, ale nelíbí se jí tam.
@katyxq To mi ale řekni, copak nejsou možné testy, které opravdu potravinové alergie odhalí? Ten měsíc co jsem držela dietu byl pro mě hrozně náročný, nejsem zrovna šikovná kuchařinka, takže udělat si hodnotné jídlo z povolených surovin bylo peklo. A když říkáš, že alergii lze mít na jakkouli potravinu, muselo bych takovu dietu držet x měsíců, než by se vyzkoušely vysadit všechny potraviny.
@renca_hanych Ona papá příkrmy si myslím celkem hezky, na to, že jsme teprve před měsícem začali. Třeba dneska snědla za celý den 190g dýně s bramborem a do toho je min. 7x denně kojená, každý mí říká, že mám asi slabé mléko, ale nevím jestli je to pravda a nechci do ní cpát moc UM, to ani nejde a myslím, že by jí to ani neudělalo dobře kvůli ekzému.
24. říj 2013 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tyf ono jsou různé typy hypotonie :wink: Je periferní a centrální. Ta centrální je taková lehčí a ve většině případnů se nenajde příčina a prostě se dítě "vycvičí". Ta periferní je už bohužel horší no.. Každopádně držím pěsti, aby jste dopadli co nejlépe. Dej vědět.. A kdy jdete?
24. říj 2013 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tyf jsou krevní testy na specifické IgE protilátky (spolehlivé tak na 50%), kožní prick testy (ale ty odhalí spíš akutní než pozdní reakce, což u potr. alergií není vzácnost) ... taže jediný spolehlivý je eliminačně-expoziční test (vyřazení podezřelýych potravin na nékolik týdnů a jejich postupné pomalé zařazování zpět do jídelníčku, jenže se musí vysadit vše najednou - což právě nemusí být tak jednoduché, ale Věra Zíková má na vedení EET u multiproteinových alergiků zkušeností dost :wink:).
Pokud maminka nezvládá dietu u sebe, pak je jediná druhá možnost - vysadit přírkmy, přejít na plně štěpené UM nebo UM z volných aminokyselin a po zlepšení stavu znovu začít zavádět příkrmy, jeden druh potraviny 4-7dní po sobě.
24. říj 2013 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@katyxq To jsme zkoušeli, ještě před zavedením příkrmů, ale ona UM odmítla, i když měla hlad, doktorka říkala, že má děti, které navzdory pudu sebezáchovy prostě to mléko nepřijali. Takže rady mých rodičů a jiných - nech ji vyhladovět, když bude mít hlad, vypije atd. radši nezkouším :slight_smile: Navíc bere léky, které snižují hladinu cukru v krvi, takže musí být pořád najedená. Takže nevím, já bych na kojení už tak netrvala, poslední dobou je to pro mě spíš jeden velký stres, kvůli ekzému, kvůli nepřibírání, ale na umělé jí prostě nenaučíme.
25. říj 2013 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tyf -- doktorka má pravdu, některé děti prostě UM nepřijmou nikdy :stuck_out_tongue_closed_eyes: Když už to zkoušíš 3 měsíce a nic, tak bych to do ní asi násilím nervala. Hlavní je, že ti jí pěkně příkrmy. Přijde mi, že v 7 měsích by příkrmy a tvoje mlíko měly stačit. Možná by dr. mohla zkusit ještě odběry na štítnou žlázu? Moje děti přibírají velmi pomalu nebo taky měsíc, dva nepřibírají vůbec. Malá má teď 9 měsíců a váží 5,5kg. U prvních dvou dětí to bylo podobné, tak nás dr.právě poslala na endokrinologii. Tam zjistlii, že jsou děti v pohodě, jen prostě mají asi rychlý metabolismus. U vás je to trošku jiné v tom, že se malá nesnaží přetáčet a pod, ale to ti řeknou na té neurologii, jak moc to je nebo není problém.
25. říj 2013 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek