7mi měsíční dcera nejí domácí stravu. Co s tím?

janab78
17. črc 2008

Moje dcera(7měs.) nejí mnou připravená jídla.Přikrmujeme od 5,5 měsíce a začaly jsme bohužel kupovanýmy skleničkami. Ty jí skoro všechny a má je ráda. Jakmile jí udělám něco já, tak brečí a nedostanu do ní nic. Jednou mi vypila moji polévku s lahve, kde jsem udělala větší otvor a asi 2x maso se zeleninou. Dávám jí tam i více vody,aby to bylo podobnější těm kupovaný, ale prostě skoro vždy to nechce vůbec.Nechcií jí dávat jen kupovanou stravu. Co s tím?

gabca1
17. črc 2008

jani - tak to co uvaříš zkus míchnout s trochou toho koupeného a postupně tu dávku snižuj. Třeba papat bude.

janab78
autor
17. črc 2008

to jsem ted taky zkusila a nic. Fakt je, že jsem jí to dala nejdřív normálně a jak řvala, tak jsem jí to šla vylepšit, ale asi jak vyděla ten pro ni starý hnus v kelímku, nechtěla to ani vyzkoušet. 😠 Už mi to štve. Neměla jsem jí dávat ty kupovaný vůbec a byl by klid.

tetris.ka
17. črc 2008

No, já jsem taky začala s kupovanými a pak jsem zkusila dát doma uvařenou mrkev, která byla jen rozmačkaná vidličkou a samozřejmě ji to nejelo, tak jsem se vrátila k hotovce. Nedalo mi to a také jsem nechtěla, aby byla jen na kupovaných, tak 2x jsme to smíchala, dala tam i trošku MM a kupodivu mi to jedla. Teď baští jen doma dělané, jen rozmačkané vidličkou, což teda čumím a jsem moc ráda, protože to jsou docela kusiska. Uvidíš, že to půjde i Vám, pořád zkoušej. Zkus ji dát jednu lžičku kupované, pak třeba druhou smíchanou a tak různě, já to tak dělala. Držím pěsti 😉 .

nensy
17. črc 2008

no tak naše malá jí teda kupodivu obojí 😀

sylvar
17. črc 2008

já bych to nijak neřešila, naše malá začala jíst domácí stravu až kolem roka, jako že jsem pro nás začala vařit neslaně a dosolili jsme si na talíři, jinak mi jí zeleninu pro ni udělanou, když ji jím já,jako abych ji něčím neošidila 😀

svoma
17. črc 2008

Janab zkus tam přidat trochu UM nebo pokud kojíš tak mateřské mléko.Já měla stejný problém,párkrát jsem tam malé dala trošku Sunaru a zabralo to. 🙂 Teď už mi jí obojí a bez Sunaru úplně vpohodě,je jí jedno,co dostane. 😉

janab78
autor
17. črc 2008

Diky za rady. Zkusím to namíchat s mlíkem nebo jak píše tetris.ka-střídání.
Vidlickou rozmackane jidlo teda nevim, protoze nema jeste zuby. Zajímavý je, že ovoce mi po domácku rozkvedlané sní. Potvůrka 😠
Tak snad to zabere, protože to kupovaný dávat nechci.

jabber
17. črc 2008

janab - a zkoušela jsi to domácí dát třeba (aby to neviděla) do té skleničky od kupovaných a pak to před ní jakoby otevřít? 🙂 Kamarádka má dvojčata a oni nechtěli vůbec pudinky uvařené doma, jen kupované. Tak to řeší tak, že když oba spí, tak uvaří pudink, dá ho do vaniček od kupovaného pudinku, překryje to alobalem a pak dělá jako že to otevírá - a oni ho normálně baští 😀 😀 . Někdy nejde ani tak o obsah, ale o balení 🙂

tetris.ka
17. črc 2008

No my jsme taky bezzubííí 😀, prckové si s tím poradí. Když je hlad, tak ani nevadí, že nejsou zuby 😀.

artuse
17. črc 2008

u nás je to podobné,kupované skleničky zbaští jedna dvě, ale když něco uvařím, tak jí to musím vyloženě nutit, taky to míchám, dám třeba malou skleničku kupovanou a uvařenou rýži nebo zeleninu k tomu a jí trochu líp,taky pomáhá, když do toho uvařeného jídla přimíchám trošičku ovoce (Frutapury), to pak sní celkem bez problémů...říkám si, že snad po roce až bude jíst normální jídla, tak snad se na domácí dá, chce to asi čas, pro mě jsou ty skleničky nepoživatelný, jí ale jedou, nejvíc dýně, kterou já teda fakt nemůžu ani cítit 🙂

svoma
17. črc 2008

My taky nemáme zoubky a jí mi vpohodě i rohlík,jí kousek ulomím a dám do pusinky,spapá to vpohodě. 🙂

janab78
autor
17. črc 2008

jabber-tak tím to nebude- já totiž vše dávám do kelímku od Aventu a v tom to ohřívám.
Bezzubí a jí i rohlík? Tak to koukám.
artuse-to si nedovedu představit míchat jídlo s frutaporou-to musí být hnus 😀

svoma
17. črc 2008

Janab,zrovna před chvilkou mi ho snědla půlku bez zoubků,taky si říkám,jak to dělá,nechtěla jsem jí ho dát,dokud je nebude mít,jenže to může být klidně až v roce a to si myslím,že by si pak těžko zvykala. 😉

artuse
17. črc 2008

janab: no ono stačí tam přimíchat jenom trošinku té Frutapury, takže tak hrozný to není, určitě je to chuťově lepší než jídlo ze skleničky a aspoň to tak sní no 🙂

janab78
autor
17. črc 2008

artuse-zkusim a uvidim. Zitra dám vědět.

janab78
autor
18. črc 2008

Tak jsme ji dnes dala domaci jidlo, naredene vodou a promichala jsem to s kupovanou polevkou a snedla to. Tak snad to pujde. 😉

gabca1
18. črc 2008

super 😉

svoma
18. črc 2008

Janab no vidíš,super. 🙂 Oni si některý mimnka pěkně vymýšlejí,co? 🙂

ina.b
19. črc 2008

Máme stejný problém. Ať připravím, co chci, tak to malá nechce. Skleničky jí chutnají, ale když uvařim to a samé, co je ve skleničce, tak jí to nechutná. Bude to asi tím, že ty skleničky jsou ochucené různýma bylinkama - kopr apod. Jediné, co sní, když do zeleninové skleničky zamíchám vařený žloutek z vajíčka.

simlenka
19. črc 2008

tak u nás je to nastřídačku, jednou sklenička (zatím ji má nadvakrát) a jednou domácí - vždycky mi to první den nechce a druhej to sní - ale my teprve začínáme, takže to je asi o něčem jiným - ale prostě jeden den si jakoby na tu chuť zvyká a druhý den už jí to šmakuje - přinejhorším třetí

listicka20
19. črc 2008

Chce to zkoušet, já dělám vlastně už jenom domácí, mně zase malá nechtěla skleničky (resp. chutnal jí jenom jeden druh, ale i ten jsem zrušila) - chvíli mi trvalo, než jsem zjistila, jaká jí vyhovuje konzistence (jestli to není moc tekutý nebo moc hustý...) a co se týče chuti - většinou, když to chutná mně, tak to chutná i jí.
Ale prý dítě může novou chuť odmítnout až patnáctkrát, než si na ni zvykne a zachutná mu 😅 nám teď říkali na skupině - takže jenom trpělivost a zkoušet.
A co taky můžete zkusit - dát si to do svýho talíře a jíst to "jako" svoje vlastní jídlo, mimča to někdy láká jíst právě proto, že to jedí i dospělí.

markeeta
19. črc 2008

my zase bastime jen domaci a kupovanou jsem nechtela davat prave kvuli tomuhle problemu. Tedka ale mame problem, ze na doporuceni DR mam davat dve lzice tuku do jidla, no a kdyz ji tam ten olej nedam, tak to prave neji.

janab: zkousela jsi treba uvarit baby carrotku a nechat ji to papat samotnou, aby si to okusovala?

janab78
autor
21. črc 2008

Hlásím pokroky. Už se snad umoudřila. Minulý týden jsem dávala jen domácí a už to jí. Někdy dělala scény a dala jsem jí to místo oběda ke svačině, protože to prostě odmítala, ale asi zjistila, že nic jiného není, tak to pak vždy snědla. Takže super, ale byl to boj.

gandy
21. črc 2008

Máms tejný problém malá taky nechce moje. Občas něco sní, ale to jí musím skoro přemlouvat. Jinak moje moc nejí... Skleničky spapá ale většinou ty bez kousků, musí to být dobře rozmixované!!!!!!! Máte někdo nějaké dobré recepty???

jaku
21. črc 2008

Gandy, myslím, že je fajn recept v jídelníčku pro 8.m děti- už nevím autorku, ale je to kombinace kuřecího,brambor a jablíčka,já dala ještě mrkev a malýmu to moc chutnalo!No a samozřejmě cuketa s bramborem, to je taky hitovka.
Hodně úspěchů 🙂 🙂 🙂 !Já mám to štěstí, že u nás krom mlíka zas jede všechno i kupovaný i vařený 😉 .

hanelka
21. črc 2008

no cuketa s bramborem - to uz jsem slyšela několikrát, že je to hitovka 🙂 ...ale mojí malé to zřejmě nikdo neřekl...a to jsem si to uvařila, rozpatlala vidličkou, dala na talíř a (bez soli) statečně jedla, až ke mě přilezla s otevřenou pusinkou, zkusila, zatvářila se příšerně, a pak už z čiré závisti, že já to jím, snědla další tři lžičky...a konec 🙄 🙄 🙄 tak jsem si to osolila a dojedla sama ☹

jaku
21. črc 2008

Hanelka já do všeho cpu- i do kupovanýho-oliv. olej a možná, že mu to s tím chutná. Ale třeba moje starší dcera tu chuť oliv. oleje nesnášela. Takže třeba není u nás trik v kombinaci s jídlem, ale tím olejem.

hanelka
21. črc 2008

no já zpočátku dávala olivový olej - nechtěla, přestala jsem dávat - nechtěla 😒 😉 prašť jak uhoď 🙄 pak jsem dávala do kupovaného část svojí zeleninu, jenže to mi prošlo, jen když jsem dala třičtvrtě kupovaného a čtvrt mého....jak jsem to dala půl na půl, princezna zavřela pusinku a otevřela ji jenom k řevu 😖, tak jsem se na to vyprdla, teď jí dávám jenom kupované a až seberu trochu sil, zkusím zas vařit 😉

jaku
21. črc 2008

Asi bych to taky přes kolena nelámala, já stejně dávám většinu kupovanou a občas něco uvařím, přijde mi to pohodlnější a dr. říkala, že z jara mám dávat jen skleničky, protže ty suroviny tam jsou kontrolované a zeleninka v obchodě sice vypadá krásně, ale je tam hodně dusičnanů. Něco jinýho je když máš zahrádku a pohlídáš si to, ale věř tomu, když hodně zeleniny je dovoz, nějak to tu dopravu musí vydržet v hezkém stavu.....

gandy
21. črc 2008

No taky jsem jí to zkoušela půl na půl, ale plive to hrozně... Hodně jí kupuju to Hipp a to jí hezky. Jsou to pěkné potvůrky ty naše dětičky..