7mi měsíční miminko nechce papat 🙂 Poraďte

rena2
27. dub 2011

Dobrý den, chci se zeptat jak docílit toho aby ta moje holčička papala obídky, dělám ji rajskou s testovinamy, mrkvicku brambory, cuketu brambory atd... a nechce mi to papat.. jediné co ji opravdu chutná je banán na jakýkoli zpusob...
Vím že jsem asi nezacala správně ale uz se to vzít zpátky neda:(
A jeste jedna otázka, naučila se ted pretácet ze zádíček na brisko a dela to i v noci v postýlce, je to jen období nebo ji to mam nejak odnaucit? děkuji moc

majatob
27. dub 2011

ahoj, my jsme s jidlem hodne bojovali s prostredni, zacala jist az nekdy v 8 mesicich a ze zacatku jenom ovoce, pak jsme pridali jogurty a nakonec zeleninu. Ted je ji rok a sni uplne vsechno a bez problemu 🙂 kdyz vis, ze male chutna banan, tak bych zacla s nim a postupne zkouset a pridavat dalsi druhy az se propracujete i k te zelenine 🙂 neboj, casem se to urcite podda, chce to jen hodne trpelivosti (ikdyz ja uz byla kolikrat taky zoufala) 🙂
a to otaceni... pokud ju to budi, tak otacej zpatky na zada, pokud nebudi, tak ju tak nech, s tim stejne asi nic nenadelas 🙂

solvejg
27. dub 2011

A jí ti i jiné ovoce, než banán? Kdyby zvládala třeba jablko, tak zkusit jí do toho nenápadně přimíchat trochu mrkve, pokud uspěješ, tak posléze nabídnout jenom mrkev a dát jí čas, ať si zvykne....ale hlavně všechno nenápadně 😎 My jsme taky začínaly banánem, ale kupříkladu mrkev jí jede mnohem více. A ještě jeden postřeh z prvních příkrmů....ze zečátku mi malá jedla jenom lahvičky, kde bylo vše precizně rozmixované a v patřičné konzistenci.....a doposud jí jedou mnohem více, než domácí tvorba....ale tu už se také uvolila pozřít🙂
Co se týče otáčení na břicho, tak to bych neřešila.....u nás se taky někdy spí na břichu....

marton
27. dub 2011

@rena2 ahoj,mám naprosto stejný "problém" s jedním ze svých dvojčat.Rozmixovanou zeleninu,jakoukoliv téměř nechce.Banán miluje,ostatní ovoce i ve přesnídávkové podobě sní.Pediatrička říkala,že je lepší,když jí aspoň ovoce.Začali jsme s příkrmama v 6,5 měsících.Teď už je to o něco lepší, občas sní i několik lžiček . Podotýkám,že jsem zkusila i domácí i skleničky.Druhé dvojče sní vše,skleničku i 230ti gramovou 🙂 .

rena2
autor
28. dub 2011

😅 moc děkuji vsem.

tapca
14. říj 2012

tapca.ahoj mam velky problem mam 18 mesicni dceru a nechce jist .kdzy byla menci tak hezky jedla ale poslednich 5 mesicu nechce sem zoufala .rano nekdy sni pulku jogurtu ,nebo vypije kakao.pecivo s necim vubec,k svacine nekdy doji jogurt.nebo taky nic .obed 3lzicky polevky a to je vse odpol .neji a vecere krupicova kase do flasky pije hodne,prosim prosim poradte mi sem zoufala,uz si nevim rady vazi 10kg a meri 80cm. predem dekuji .