8 měsíční chlapeček nechce jíst, řešili jste to?

ter25
25. čer 2013

Dobrý den! Jsem zoufalá mamina,která už neví co se svým chlapečkem..už od narození špatně jedl,proto jsme skončili s kojením,i když jsem to obrečela..myslela jsem,že jakmile dostane flaštičku,bude spokojený miminko,ale omyl,trápení s mlíkem byla katastrofa,říkala jsem si,dobře asi nemá rád mlíčko,ale další omyl...co jíme normálně,zjistila jsme,že to není mlíkem,ale že nechce prostě jíst :( poslední týden,je to vážně katastrofa,mlíko pil jen v noci,ale dnes už ani moc ne,za noc vpvypil 160ml,pak asi 3 lžičky přesnídávky..oběd je vždycky trochu lepší,sní tak okolo 140g,odpolední svačina katasrofa,když do něj něco dostanu,zázrak,no ale asi tak 80g jogurtu a pak asi půl nebo třičtvrtě kaše a na noc ještě 100ml mlíka.čaje tak 150ml za den.jinak máme 6800g a 70cm,což je hrozný a tak mě to trápí,ale násilím do něj to jídlo nedostanu.bojím se že při tomhle období určitě něco pohubne..nemáme ještě žádný zub,je možné že se klubou,ale nemůže přece kvůli tomu 14 dní vůbec nejíst?jinak to jídlo byl vždycky u nás problém,já se snažím zachovat klid ale moc to nejde a doktorka s žádnou kloudnou radou nepřišla,prostě to tak má,někdy bych ji nakopala do z.......Tak jsme se chtěla zeptat,zda to taky někdo z vás tak má a jak jste to řešili,hrozně bych potřebovala nějakou psychickou podporu,že v tom nejsem sama... děkuji

speedygon
25. čer 2013

Kamarádka tento problém řeší u cca 3 leté!!! dcerky...nechce jíst skoro nic-ale nepoznala bys to na ní...vyadá starší(vyšší, vyhublá není)...taky chtěla od dr radu a prý to může být psychického původu....a to už je hooodně dlouho, co mi toto říkala...pomalu to bude rok...a přítel mi předevčírem říkal, že prý pořád bojují, že se to nezlepšilo....buď ráda, že malej sní alespoň něco...jí holčička nechce fakt pomalu nic...

vlckulka
25. čer 2013

Měla jsem u jedné z holčiček stejný problém, dá se říci, že možná ještě horší. To co ti sní malý je ještě luxusní proti tomu, co mi snědla malá ☹ Od narození nechtěla mléko, nechtěla ani mateřské, poté ani UM, když jsem do ní dostala 70 ml z jedné dávky, tak jsem byla ráda a pomalu jsem skákala radostí. S příkrmy to nebylo o nic lepší, jogurty nechtěla, kaši jak kdy, masozeleninové příkrmy také jak kdy, někdy se najedla, někdy nesnědla nic. Nervovala jsem se, řešila s doktorkou, ta to neřešila, protože malá nabírala. Vybíravost v jídle jí vydržela, je to opravdu děs a hrůza, když chci, aby jedla, tak jí musím podstrojovat její oblíbená jídla, což znamená těstoviny na všechny možné způsoby, jinak je schopná držet hladovku. Ale už jsem v takovém stádiu, že to neřeším, podstrojovat jí denně nebudu, to bych jí v tom ještě umocňovala. Zeleninu, ovoce do ní téměř nedostanu, stejně tak brambory nejí vůbec v žádné podobě, takže pro svůj klid jí dávám vitamíny. Moje malá je hubená, ale není vychrtlá, přibírá stejně s druhou, která jí daleko více a rozmanitěji 🙂 Vím, že tě to nervuje, ale neboj, malý určitě hlady neumře, prostě nemá potřebu, ono se to časem změní, může to trvat jen pár dnů. Snaž se mu nabízet často a rozmanitě, ale určitě ho nenuť a vydrž 🙂

bonavoxa
25. čer 2013

@ter25 Já mám takovou 5 měsíční. Od porodnice nechtěla a nechce dodnes. Stejně jako u vás kojení prostě nešlo, malá netahala, a první měsíce se krmila flaška + stříkačka. A tak bojujeme pořád. U krmení se kroutí, lelkuje a kvičí..proste ji to nebaví, zlobí ji to. Jsem z ní často na nervy, ale přibírá tak akorát. S příkrmy začínáme, moc jim nedá...zatím jsme nepřišli na nic, co by jí chutnalo..takže zase pár lžiček, pak dolít mlíkem..což vždy ječí jak tur, protože je naštvaná. Zkoušeli jsme mrkvičky, ruzné kašičky do mlíčka..nechutná jí nic, všechno do ní cpeme stejně. Neuspěly ani pro děti atraktivní sladké chuťe, vanilkové, banánové, ovocné,..
Jak nemusí jíst, je veselá, hraje si, výská radostí. Papáme pořád 7 krát denně 100 - 140 ml mléka. Plus teda pár lžiček příkrmu v poledne a večer kašičky. Pomalu se smiřuju s tím, že parří do té kategorie nejedlíku, kterým to vydrží dlouho a nepomuže nic ☹ Ani nevím jakým zázrakem máme 7200g.

speedygon
25. čer 2013

@vlckulka tak zelenina je asi dost běžným neoblíbeným jídlem...u nás jsou taky jen výjimky, kdy ji malá sní(např. v polívce, v rizotu), ale taky nesní všechnu...s ovocem už jsme se zlepšili, jsem za to ráda.....

vlckulka
25. čer 2013

@speedygon máš asi pravdu, že zelenina nepatří zrovna mezi nejoblíbenější, ale jak mám dvojčata, tak srovnávám a jedna holka mi bez problémů sní rajský, papriku, okurky vyloženě miluje a druhá o to ani nezavadí, jenomže ta je prostě vybíravá ve všem, ovoce také nejí, jahody jí nejedou, meloun ani neochutná, jablka nejí, brambory nejí 😖 Pro ní vařit je opravdu zážitek 😅

speedygon
25. čer 2013

@vlckulka to chápu...Lenička taky mnohdy vymýšlí...např z gulášovky, zelňačky a podobného vybere jen uzeninu nebo maso 😀 Umí to poctivě rozpitvat 😀

petrajurinova
25. čer 2013

@ter25 taky bojujeme, už 4 roky - teda kojení malá milovala, byla plně kojená do 7 měsíců (od půl roku jsem jí zkoušela dávat příkrmy, ale prostě to nespolkla, všechno vyplivala) a v té době teda byla takové to obtloustlé faldíčkovaté miminko. S nástupem příkrmů a další stravy nastal zlom a dostat do ní cokoliv byl naprosto horor, nehubla díky tomu, že jsem dále kojila. S jídlem částečně fungovalo pravidlo zdravé výživy - často po malých porcích, takže jsem jí zhruba co hodinu propašovala do pusy moka lžičku nebo dvě nějakého toho jídla a hned ji dala napít. Do roka pomaličku přibírala na váze díky kojení, pak jsem to omezila jen na noc a když jsem ji ve dvou letech odstavila od kojení úplně měla stejnou váhu jako v tom roce. Doktorka to řešila akorát nějakými testy a když jí z toho vylezlo, že není podvyživená a že má dostatek svalové hmoty i vody, tak to řešit přestala. Jí teda skoro všechno, ale v mikro porcích - takže dostává něco pojíst co 2 hodiny, sní ráno půl kelímku termixu, po příchodu do školky v šatně čtvrtku jablíčka nebo třeba půlku meruňky, pak ve školce na svačinu čtvrt krajíčku chleba, na oběd 1/2 naběračky polévky a miniporci hlavního jídla jí dávají až po odpočinku, kdy ostatní dostávají svačinu, tu si pravidelně nosí domů zabalenou a sní ji rozdělenou na poloviny doma - jako svačinku a večeři. Je to zdravé zvídavé aktivní a čilé dítě, takže asi jí to stačí.

ter25
autor
25. čer 2013

Moc děkuji za názory,jsem ráda,že v tom nejsem sama..já mám pocit,že malýmu nechutná nic,on to jídlo by nejradši úplně vymazal..ale dnes při svačině,kdy horko těžko jsme do něj rvala ovoce,jsme zkusila obyčejnej bílej jogurt z ledničky a pár lžiček si dal bez řečí-tak pořád doufám že to jsou zoubky a že mu to studený udělao dobře na dásničky.....no ale pár lžiček a hotovo.sedíme třeba půl hodiny a já čekám kdy laskavě otevře pusu,on se u toho kroutí a vzteká-krása.pokaždé když jsme někde venku na mě lidi zírají,proč jako chudáček musí jíst,když nemá hlad,ale tak nějak nikdo nemůže pochopit že on hlad nebude mít asi nikdy...

ter25
autor
25. čer 2013

Jinak kdyby přibíral tak nějak dobře,asi bych to úplně neřešila,ale my máme opravdu málo......ale na první pohled nevypadá nezdravě,hubenej jo,ale vychrtlej ne..jo a jak mluvíte o zelenince,pradoxně mi přijde že mi jí lepší zeleninu s masem než ovoce,ale možná je to taky tím,že na ten oběd má celkem hlad,pak by si dal až večeři a konec 🙂

luciedu
25. čer 2013

Nakrmit dceru byl taky u nás zážitek, nekojila jsme, protože malá netahala, UM nikdy moc nechutnalo, příkrmy - zelenina jí nikdy moc nejela, takže jsme skončili na jogurtech, které jí chutnali. Sem tam jsem do ní narvala nějakou tu polívku. Nejhorší bylo, když v roce měla střevní potíže a nesměla nic mléčného, tenkrát mi doktorka řekla, že jí mám dávat co má ráda, jen né mléko. Jenže ona nic jiného nejedla. Teď jsou jí tři roky a pořád si vybírá co bude jít. Když nemá hlad tak prostě u toho sedí a jen se v tom nimrá. Byla jsem z ní taky na nervy, ale pak jsem to přestala řešit. Teď máme pětiměsíčního chlapečka a nekojím, protože netahal. Teď začal pít málo mlíčka a musí mít pauzu mezi jídly tak 4 hodiny, začala jsem s příkrmy, ale musíme to odložit, protože malý u toho brečel a nechci mu to zprotivit. Cela sestřička, takže už se můžu jen modlit ať se to neopakuje s tím jídlem doslova, protože to už by moje nervy asi nevydržely.

leikkka
26. čer 2013

podle mě jí pěkně, kamarádky synek má taky na 8 m necelé 7kg, hlavně když přibírá, děti si o stravu řeknou,neboj. Taky jsem se teď nervovala, kojila jsem do 4m zuby nechty, ale kvůli refluxu jsme zacali strádat a moje mléko mu nestačilo, museli jsme přejít na um, kojení každé 3 hdoiny a um třeba i po 7 hodinách - vypil vždy 190ml a pak si dával pauzu na hodně dlouho, pil mléko 3x denně, více jsem do něj nedala. Teď pije konečně menší dávky ale dopoledne toho taky moc nedá, pak si dá oběd a pak zase dlouho nic, na noc se napere a další den znova. Máme vypít 720ml um a dáme tak 400ml a to někdy ani to ne. Už to nepočítám a nesleduji, jinak bych se z toho zbláznila. Prostě chce jíst nabídnu, cucne si či to vypije celé a nebo nechce jíst, tak je to tak jak si přeje. Asi to pusť z hlavy, většinou se ten stres na děti pak přenáší a bojkotují všechno. Starší do 2 let nejedl brambory a ze zeleniny jen mrkev a hrášek, teď na 2,5 letech konečně vezme do pusy okurku a někdy i papriku, o ovci nemluvím - jen jablko, banán a melou, v přesnídavce cokoli, tak raději je kupujeme. Každé dítě je jiné, trápí nás když dělají něco jinak než si přejeme, ale holt nám nic nezbyde než naslouchat. Samozřejmně ne na úkor jejich zdraví. Tak držím pěstičky, ať se brzo rozhamá a mamince dělá radost 🙂

elastiq
28. čer 2013

Můj syn 3 roky taky skoro nejí..ale pořád chce pít mlíko.takže litr denně vypije..přitom je urostlý a vůbec ne chudý. Když obědvá tak sní 4 lžičky maximálně..no hrůza.. Vyloženě mu to stačí, někdy si ty děti samy řeknou že jim to tak stačí..

hojda
28. čer 2013

S malou se pekluju už od půl roku, jídlo jí vůbec nezajímá, maximálně si s ním hraje, ráno vypije mléko, dopoledne zobane trošku ovoce, pak jde spát, tak dostane před spaním mlíčko, po 3 hodinách spaní nemá hlad na oběd...dá si max 5 lžiček (nejí domácí, kupované taky ne) svačina něco málo třeba přesnídávka nebo jogurt (někdy jen pár lžiček, max 2/3 balení, celý nesní nikdy, a večer už taky nic nechce jen mlíko, v noci se mi na jídlo nebudí......jsem z toho na nervy, podrážděná, vzteklá, ale nic s tím neudělám, nic do ní nedostanu ☹ . Je to opravdu hodně vysilující ☹

jitkax
3. črc 2013

Ahoj holky! taky bych s vama chtela sdilet me zkusenosti. Mam 3 deti, a kazde jedlo uplne jinak. Nase nejstarsi dcera toho nikdy nic moc nesnedla, byla malinke miminko a v poslednich letech je nejvyssi ze tridy (z ceho vyrostla nevim...) Muj muz tvrdi, ze zacala poradne rust od toho co si oblibila ovesnou kasi, kterou roky jedla, a ted ji ji znovu, protoze ji nechutna americky chleba... Nas syn (skoro 4 roky) byl miminko k neukojeni! Potez pan buh jsme jiz hned prvni mesic presli na flasku! Pil pres 1 l mleka denne, v jednom roce jedl vsechnu zeleninu i ovoce, co jedl, cpal se jako bychom mu nikdy nic nedali... Ale i pres toto vsechno mel sva obdobi, ve kterych nechtel jist skoro nic... Kvuli jeho vaze (ne tlusty, ale cvalik) jsem si proto nedelala starosti, ale nikdy jsem to nechapala. Ted ma zrovna taky obdoby, ze nic moc nesni. Cely den by pil nejradsi mleko, miluje banany a jahody se spoustou cukru... Nase treti dite, bylo hned od zacatku maly jedlik, moc mlika nevypil a strasne dlouho to trvala nez to vypil... za par mesicu mu budou 3 roky a papa vsechno co mu dam (krome toho, ze je alergicky na kravske mleko a mozna i lepek). Pres to vsechno meli vsechny 3 deti obdobi, kdy proste nechteli moc nebo vubec papat. Moje rady, jestli vam pomuzou nevim, jsou: nabizejte jidlo v prubehu dne ale hlavne deti nenutne a nezlobte se na ne, to jim jenom zprotivite. Nase dceri jsme v nejhorsich obdobich hrali divadlo s nejakou hrackou ona na to koukala a mezitim pekne otvirala pusinka, tak jsme do ni neco dostali. Nebo delat ze jidlo mluvi, proste hrat divadlo... Nebo deti lakat, jako "hm, to je dobre!" Nebo v nich vyvolat zarlivost, pokud uz jsou na to dosti stare, jako napr. muj muz se nasi dcery zepta, chces tento banan (nebo neco jineho) no a ja hned zavolala, nee ten je pro me, dej mi ho... 😉 Jinak stridame trochu zdravejsi stravu z mene zdravou stravou, aby proste jedli radi. A hlavne u stolu porad neopakujte papej a podobne. To funguje jen opacne, zacnete mluvit uplne o necem jinem, kdyz jsme si u stolu nasich deti mene vsimali a vubec nic nerikali o jidle (maximalne jak je to dobre) tak nam vzdycky jedli daleko lepe! Taky jim obcas davame vitaminove preparaty, abychom proste meli jistotu, ze maji vsechny vitaminy, ktere telo potrebuje. Taky jsme napr. s nasi dcerou delali u stolu hru, kdo vytvori z jidla nejpeknejsi soustu, a tatinek nam to bodoval. A to se ji tak libilo, ze se u toho vzdycky dobre najedla! Obcas to delame dodnes (a to je ji uz 8 let). Nas temer 4lety, zase rad dela ze sve stravy na taliri "testo", vypada to sice hnusne ale ve finisi si z toho prece udela nejake ty sousta a sni to u rukama (nebo si to spise nacpe do pusy), no hruza, ale jsem si jista, ze kdybychom mu to zakazali, ze to nesni... A kdyz zacnou mrcet ze uz nemuzou, tak renu (podle toho kolik toho snedli) jeste 3 lzicky a pak to staci.
Na zaver bych rekla, "jidlou hrou"! 😀 Pro maminky s miminky je to asi jine, to chapu, tem bych doporucila, zkontrolovat pusinku, jestli miminka nemaji afty nebo plisen, coz muze miminko hodne bolet a pak nic nechteji, anebo mrknou na dasne, kdyz rostou zuby (a nekdy to neni ani videt, jen si treba porad kousou prsty, nebo jim tecou sliny) tak to taky muze byt duvod, ze nechteji papat. A posledni, ze jim chut toho mleka proste nechutna, pak treba zmenit znacku (pokud davate flasku), pokud odmitaji materske mleko tak bych prece jen zkusila flasku. Moje vsechny deti byly na flasce a presto jsou zdrave a stastne... Doufam, ze alespon nekomu me zkusenosti pomuzou. A hlavne se drzte a nepropadavejte panice, oni obcas opravdu potrebuji jen malo (hlavne v obdobich, kdy sna temer nebo vubec nerostou) Hlavne neztracejte nervy, to vasemu diteti nepomuze, ikdyz vas to privadi k silenstvi 😠 Ale vim, ze je to jednoduche to rict, ale udelat (ja si to tim taky prosla) . Tak zatim! 🙂

ivetapos
29. črc 2013

Dobrý den všem, mám podobný problém s 8-mi měsíčním klukem - přes den jí pěkně, ale absolutně odmítá snídaně a večeře. Snídávali a večeřeli jsme mlíko , to mu přestalo chutnat tak před 3-mi týdny. Zkoušela jsem kaše, piškoty do mlíka, různě dochucované mlíko a kaši, ale poslední týden odmítá snídat a večeřet úplně. Nemáte nějaký tip co bych mu měla nachystat? Svačí přesnídávky, bílý jogurt, obědvá bez problému všechnu zeleninu a maso... Předem děkuji za rady, Iveta

katarina1996
8. říj 2015

@
@ter25 dobry den , Já mám to samé muj chlapecek vazim 6,5g a jsem s toho nestastna je mu 8 měsíců a to je dost málo .. mam velkéj problém s papáním jsem rada když mi něco s papa .. už od narození by probíral pomalinku ale dneska už i papa a je to čim dal víc hroši jsem s toho úplne nestastna a hledám všude Pomoc .. přestal mi pit mliko ve 3 měsících byl to sok .. a a 6 měsíci zase začal ale jen ráno a večer a spouta přestávky během, tech mesicu nevím co dál .. tak ze vám rozumim

kacka82
13. říj 2015

@ter25, @katarina1996 u nás to samé. Přispívala jsem tu už do několika diskuzí. Náš chlapeček za pár dní 15 měsíců nemá ani 7,5 kg. Má dny kdy do sebe něco vpraví a dny kdy pije pouze mléko a to v malém množství - během 24h 300ml mlíka. Vypadá jak 6ti měsíční miminko, teprve začíná lézt. Je zcela v pořádku, veselý (jen pomalejší v hrubé motorice), až na to jídlo. Pravidelně docházíme na neurologii, gastro a endokrinologii. Zkoušela jsem kde co, vařit, skleničky, měnit značky, nevšímat si ho. Když nechce tak prostě nechce. Zrovna teď má období nejedení. Pije pouze v noci. Pak třeba 12 hodin nedá absolutně nic do pusy. Je hubený jako lunt. Dostali jsem teď vysokokalorická mlíčka Fortini, sice po nich nepřibírá, ale alespoň mám pocit, že má vitamíny a kalorie....Je to težké, náročné. Mnohdy propadám beznaději, zda vůbec vyroste. Už ho přerostly i mladší děti. Jsou to prostě děti a on stále křehounké miminko... Ale vše je v naší hlavě, nikdy nebude jedlík, musím se uklidnit nadechnout.....přeji všem maminkám nejedlíků pevné nervy!

zuzapra
13. říj 2015

@ter25 myslím, že zas tak málo toho nejí. Naše malá jedla v osmi měsících ještě míň. Ale v 10 měs. se naštěstí rozjedla. Oběd musí mít hodně masa. Tak vydržte,kdyby bylo něco v nepořádku, pediatr by to tak nenechal. Hlavně se netrapte.

keilin
21. říj 2015

my máme podobný problém, s pitím problém nemá, ale s jídlem jo. Ale u nás jsme přišli na to, že to je 1. tím, že je vzpurnej a taky hyperaktivní, takže nemá rád sedět v židličce, snaží se z ní vylézt a pak další věc byla kombinace vedra v létě s rostoucími zoubky.Jakmile mu další zoubek prošel skrz, zase chvíli papal mnohlem líp, skoro až jako by to doháněl a jak se klubal další, zase nechtěl. Myslím, že pokud je zdravý a papá aspoň trochu nic se neděje, holt dávat co nejkvalitnější a vydatné stravy aby když už sní málo do sebe dostal co nejvíce živin a vitamínů a dohánět to mlíčkem a jinými věcmi...my jsme začali lákat na sušenky pro nejmenší od sunaru...mohl chroupat a neboleli zoubky a dostal aspoň něco zdravého..držím palce 🙂

meyryen
21. říj 2015

U nás je to stejné....k snídani tři lžičky kaše, které ještě vyzvrací, k svačině jogurt sní tak třetinu a to mu hobů ještě musím dosladit rýžovým sirupem, oběd tak 6lžiček a odpo svačina není někdy vůbec.....ráno v poledne a večer má mlíko, to teda vymlaskne.....za den vypije tak 20ml vody a to jen k jídlu....je to s ním čím dál tím horší, nenutím, nabízím, nechce přesnídávku, zkusím jogurt, nechce jogurt zkusím kaši....prostě nechce nic.....uz děla scény když ho posazuju do židličky ☹

keilin
21. říj 2015

ještě mě tak napadá, mám kamarádku, má 13 mes. holčičku a i teď má někdy problém jí nakrmit a její doktorka sama říkala, že nejdůležitější je jestli pije, že to jídlo se časem poddá. Ale ráda bych se zeptala maminek, hodně v okolí slyším kdy začali dávat svému dítěti jídla co jí dospělí..slyšela jsem i že v 6 měs dávali první guláš, nebo když jdu do řeznictví nabízí mi pro něj párek nebo salámek...já pořád dělám zeleninové příkrmy do kterých střídám masa a rybu plus rýži nebo těstoviny..je mu teď rok tak nevím kdy a jak pomalu začít přecházet na jinou stravu, nebo jestli radši počkat. Schválně jsem mu jednou zkusila dát malý kousek párku a vyzvracel ho což se mi obvykle nestává, na blinkání nikdy netrpěl...stejně moc nejí a u jídla se často vzteká...chytá si lžičku, ale samotnému mu to moc nejde, spíš krmím. Říkám si, že na normální jídla je ještě brzy, vzhledem k obsahu soli a jiných složek. Co myslítě? Děkuji za rady 🙂

kacka82
21. říj 2015

@keilin mě synek - když už má období kdy po lžičce něco sní - začal vyžadovat naše jídlo až teď okolo 14. - 15 m. No vyžadovat - ochutnal, chutnalo, tak jsem mu to dala, ale jelikož mám čtyřletou holčičku, minimálně solím a vařím z kvalitních surovin. Takže se při vaření přizpůsobuji dětem. Dnes má třeba malý lososa se šťouchanými bramborami. Polévky také minimálně solím, nepoužívám žádná dochucovadla a vlastně jsem ani nikdy nepoužívala. Co ale malému chutná, je chleba s máslem....

keilin
29. říj 2015

no malý má teď rok, zatím mu pečivo ještě nedávám, jen tvrdý rohlík kuli zoubkům. Posledních pár dní je to trošku lepší a něco jí a pak se zase šprajcne 🙂 naštěstí teď i trochu povyrostl a přibral, tak jsem se trochu přestala stresovat, bála jsem se aby mu to nějak neškodilo v růstu nebo vývoji. Jsem ráda že vidím, že mám ještě klidně čas, děkuji za příspěvek 🙂