8měsíční dcera nejí nic jiného než jogurty a přesnídávky

maminkasimona
17. pro 2013

Mám 8.měsíční dceru mléko,jogurty a přesnídávky jí normálně bez jakéhkoli problému.Bohužel když udělam mrkvičku s masem a bramborem rozmixuji a snažím se jí nakrmit strašně pláče slzy má jak hrachy!!! :'( Co stím máte někdo zkušenost? Jak jí mám donutit?

radulka57
17. pro 2013

@maminkasimona asi bych se spíš poradila s doktorkou 😕

pisisvori
17. pro 2013

@maminkasimona dcera do 12m jedla jen jogurt, do kterého jsem přimíchávala lipánek s banánem...jinak chtěla pořád jen prso. Zkoušela jsem vařit doma cokoli a i všemožné kupované. Z domácího snědla od všeho pár lžiček, kupované jen špenát s hovězím a bramborem občas jinak nic. Až když jsem jí v roce přes den odstavila, mlíko měla jen večer a v noci a začala jsme vařit normální jídla jao pro nás jen málo kořeněné, polívky...tak začala normálně jíst. Myslím, že to žádný velký problém není pokud není nějak na nízké hranici prospívání. Dcera měla v půl roce 9,40kg ...v roce 10,20kg (samozřejmě byla i dost dlouhá, to si už z hlavy nepamatuju), takže u nás to problém nebyl i když přibrala jen kg za 6m, ale i tím že začala lézt a chodit.

bonavoxa
17. pro 2013

Naše malá to měla podobně,s tím rozdílem, že nechtěla nic..ani mléko, ani přesnídávky, ani masozeleninu. Chce to pevné nervy, zkoušet a vytrvat. Nakrmit malou je u nás nadlidský výkon, otáčí se ve stoličce, musí mít hračky, koukat na youtube..ale když ji chytne rapl, řve jak tur a má slzy jak hrachy taky. Jednu dobu jedla jen domácí příkrmy, teď to prostřídáváme s kupovanýma skleničkama..a světe div se, docela to jí a bez cirkusu. Naše MUDr. to moc nehrotí, přibírá pomalu, ale narodila se dvoukilová a ted má v 11 měsících 9 kg. Stejně když nechtějí nepomůže nic, ani po dobrém, ani po zlém. Chce to klid..i když to někdy fakt nejde...dneska zase zlobila, až jsem měla chuť to jídlo vyhodit vzteky z okna :D Ale zastavím se, myslím a něco pěkného, uklidním se a pokračuju..nebo toho nechám s tím, že dostane kus chleba se sýrem, křupku nebo sušenku do ruky, ať se dojí. To zase rozšpindře a pohází po celém bytě. Je to radost ta mateřská 😀

maminkasimona
autor
17. pro 2013

No tak malá ják říkám jen ty jogurty,přesnídávky a mléko lipánky sní klidně dva. Zkoušela jsem i ty příkrmy ze skleničky a i klasicky vařené doma,ale jakmile zjistí,že je to něco jiného je zle a opět řve a řve.Několikrát jsem zkoušela nechat jí prostě být ať si hraje a nic jí nenutit aby prostě vyhladověla,ale ani to mi nepomohlo ona má prostě svojí hlavu.S MUDr. jsem se radila také a ona říkala že to nemám nijak hrotit že i pár lžiček je úspěch,ale že ty proteiny v té výživě prostě už potřebuje takže se máme snažit.Natálce je 8.měsíců a má 9,5kg narodila se ve 35tt a měla 2100g a 44cm,ale mateřské mléko začala papat hned druhý den a bez problému z prsu i když byla maličká.Přibírá rychle ale připadá mi že ten nutrilon je prostě málo.Jsem teď těhotná tak jsem z toho už nerovozní a jak říkáš také bych raději vyhazovala vše z okna,člověk se snaží a ona na to prdí.Ani se jí nechce mluvit jiný děti už požvatlávají mama a tata a naše malá vůbec. 😨 jsem z toho jelen

laurital
17. pro 2013

@maminkasimona Radím nehrotit.To stejné byla moje starší dcera, jedla jen pribiňáky a přesnídávky, občas si zobla Hami skleničky krůtí s rajčaty, koukám, že to mám dodnes v paměti 😉 .
Po roce se to zlomilo a začala přibírat i jiné potraviny.Hlady neumřela, vzrůst i vše okolo normální.
Mmch i s tím mluvením to bylo podobné...hlavně klid Simčo.

petraludvikova
17. pro 2013

Zatím bych to neřešila 😉

Ale pracuji v MŠ a připomnělo mi to jeden případ - holčička má 3 roky a nejí nic jiného než to, co se nemusí kousat (jogurty a polévku). Je to hrozné, nemá polykací reflex.
Maminka říkala, že jí v raném dětství násilím nutila jídlo a tak má z toho teď psychický blok. ☹ ☹

baca
17. pro 2013

Mám doma desetiměsíční dceru. Příkrmy jí dávám od šesti měsíců, ale doteď markně čekám, kdy začne normálně jíst. Ona zase sladké moc nechce, jogurt nepozře, spíš už tu zelennu a chleba. Když má dobrý den, tak sní množství asi tak na dne normální skleněné kompotové misky. Dneska třeba snědla i trochu jablka s piškotem, i pár lžiček oběda i pár lžiček kaše. Ale dva dny zpět byla skoro jen na mlíku (kojím). Váží 7,5 kg, při narození měla 3,10. Doktorka říká, že prostě pořád nabízet. Nezdá se mi, že by strádala, živá je až až, skoro už chodí. Jen mám pocit, že jí nedám najíst. Obě starší děti mi jedly normálně.

maminkasimona
autor
19. pro 2013

@petraludvikova Ježiš marja,tak to bych nerada. Zřejmě to budu muset nechat při těch pribiňákách a doufat,že se to zlomí.

maminkasimona
autor
19. pro 2013

@baca Koukám,že v tom nejsem sama,ty dětičky si prostě dělají co chtějí.Zkoušela jsem jí dát kuře po kousíčkách bez mixu,a to by jedla normálně.Mix nechce,prostě mi to přijde že chce si to kousat sama má 2,spodní zoubky a na těch si to to společně s hornímy dásněmi rozmělní a polkne.Asi už by chtěla být velká :D Kaši jsem zkoušela i dělala hodně sladkou ale maximálně dvě lžičky a dost.Prospívá dobře nekojím o mléko jsem přišla když malé byly dva měsíce ze dne na den.Proto jí nutrilon tak jsem ráda že alespoň ten do ní jde normálně.I když jiné mimča papají tak 150-180ml malá jen 120ml ale medá se nic dělat.Čaj mi také odmítá vůbec ho nechce i když by měla tak ten se jí snažím vnutit aby se zavodnila.Snaží se lézt,pase koníčky a pohupuje na 4,sama se posadí a směje se,nepřipadá mi že by byla hladová ale trápí mě to že to prostě nechce. Tak držím palce všem ať Vám děti prospívají i s těma problémama.Je to zlo ale jak jsem poznala když dítě nechce tak nechce.

maminkasimona
autor
19. pro 2013

@laurital No hrotit to nebudu,to nemá cenu pak by z toho měla trauma jak psala petraludvikova.Klid a jen klid čím víc nervozní budu tím více to bude cítit a bude odmítat.

lenysekk
30. pro 2013

Ahoj koukám že nejsem teda sama malýmu je ted rok a už 3 měsíce čekám kdy zase začne normálně jíst jelikož ho nechci nutit aby si nevypěstoval odpor ale dřív baštil krásně uplně vše pak byl nemocnej a od tý doby válčíme jak blázen zezačátku nechtěl vubec nic lžičkou takže jsme dávali jen mlíko později začal zase jíst jogurty a přesnídávky ted sní zase všechno kromě oběda a já už si vubec nevim rady co s nim 😖