8měsíční neumí jíst lžičkou, příkrm pije z lahve

pepaa89
12. dub 2014

Ahojte, som zo Slovenska, narodená v Pardubiciach 🙂 Idem si k Vám po radu a skúsenosti ak môžem, mám zachvílu 8 mesačnú dcúru, odmalička máme problémy s papaním, je to o nervy, lebo sme ešte aj chorý na srdiečko, možno aj pred operáciou a to aby dobre priberala je prvoradé v našom stave. Deti v našom veku už samé pijú z fľaše mlieko, príkrmy atd, ja ju musím dodnes držať tak aby si nedržala fľašu lebo ju hned zahodí, som rada, že ako tak sa v poslednom čase rozpapala, nedávno začala chudnúť, mlieko jej už nestačí, lyžičkou ju učím od 5 mesiaca a bez úspechu, teraz je to už horšie, nenútila som ju, skúšali sme každý deň a aj sme pauzu mali a bez výsledne. No a ako začala chudnúť tak som sa rozhodla, že jej príkrmy budem mixovať a dávať také redšie do fľaše...začala znovu priberať..200g za dva týždne, náš veľký úspech...minulý mesiac mala 80g za mesiac a predtým pochudla...Ženy máte aj vy takéto problémy? ocenila by som aj niake recepty ...veľmi pekne Vám ďakujem za ochotu a prajem pekný deň

pepaa89
autor
12. dub 2014

Nikto nič?

marecekavendulka
12. dub 2014

@pepaa89 jestli to dobře chápu,tak ona si nechce vzít jídlo ze lžičky?A jak reaguje?zavře pusinku a ne-nechci nebo se ti podaří jí jídlo do pusinky dát,ale ona ho vyplivne ? děti taky často nechtěj lžičku,když maji v pusince aftíky nebo jim rostou zoubky,my sme to tak měli... jinak pokud bys dávala vše přece jen do lahvičky,tak krupičná kaše,hustá krémová polévka..

pepaa89
autor
12. dub 2014

@marecekavendulka neotvara pusu, kruti hlavou a ked ju rozosmejem otvorí usta a šup ho tam, tak to hned vypluvne, alebo ju natiahne a pozvracia sa...toto skušame od 5 mesiaca a nic

marecekavendulka
12. dub 2014

@pepaa89 no tak bych řekla,že se nechce zbavit navyklé lahvičky....a co doktor na to? jiank bych zkusila dělat před ní,jako by o nic nešlo..děti jsou vnímavé a když vidí,že my rodiče neco moc "žerem",tak se just staví na zadní..no a nebo mě ještě napadlo,zda bys ji nepomohlo,kdybys jí dávala jen z malinké lžičky..já měla na marka takovou opravdu prtavou,veslo se na ni za nehet,ale zabírala 🙂 sice to krmeni pak trvalo pul dne,ale výsledek byl

lady742
13. dub 2014

když moji kluci nechtěliu papat, tak jsem je při jídle zabavila nějakou hračkou, nebo jim dala něco do ruky na hraní, vím nemá se to, ale co dělat?raději takto, než aby nejedli nic , tot můj názor.A většinou pojedli všechno, věkem se to zlepší, ikdyž ten muj starší 2,5 lety je nejedlik doted, ale co mu chutná zase pojí hezky 😉

pepaa89
autor
14. dub 2014

@lady742 Ahoj, ja budem robiť čokoľvek len aby sa najedla, môj sused 2 ročný, musí jesť na skrini alebo na okne aby sa normálne najedol, ďaľší musí mít pusteného SHREKA alebo NEMA inak by sa nenajedol, nechápu to len tí, kt to nezažili

lady742
14. dub 2014

souhlasím, kdo nezažil nejedlíka nepochopí, u nás teda ještě když byli starší zabralo koukat na pohádku, ale v 8 měsicích i to asi nezaujme ☹

hanyzka11
14. dub 2014

A z té lahve ti to sní? Pokud ano, tak bych ji určitě dávala příkrmy z flašky. Především, pokud ubývá na váze. Je zajímavé, jak se trendy pořád mění a na dospělých to stejně poznat není🙂 myslím to tak, že teď se příkrmy začínají dávat lžičkou už od začátku, ale já a moje sestry jsme jako spousta jiných dětí začínaly na šťávě z mrkve, polévkách, mixované zelenině a všechno se dávalo z flašky. Lžička přišla podle mojí mámy až mnohem později. A nemám počit, že bych teď měla s jezením lžičkou nějaký problém :D Takže pokud ti zbaští jídlo z flašky, dávala bych z ní a pak třeba z takového toho hrnečku s většími dírkami, co je na pití čaje. Lžičku bych samozřejmě dál zkoušela, ale jak už tady bylo řečeno: Hlavní je se najíst. Navíc pokud se jídlo hodně zředí, dají se tak klidně dávat i brambory a maso. A ještě jsi tady nenapsal, co ti na to říkal doktor? Radila ses s ním nějak?

tkanicka
14. dub 2014

A když to má ve flašce víc řídké, tak ani stejnou konzistenci ze lžičky by si nevzala? Já mám teda žrouty, ale zatímco starší nevadily kousky od začátku, tak ten mladší když neměl namixovanou řídkou kašičku, tak to hooodně dlouho odmítal a i se tím dávil, i teď když to má hodně husté nebo sušší, tak to nechce.

lajla
27. dub 2014

@pepaa89 nenutit nenutit kdyz trochu schudne nic se nedeje moje zkusenost
zadne dite jeste u nas neumrelo hlady
posledni mam nejedlici a kdyz jsme uz jedly tak ze sedela na dvojumyvadle a hodinu jsme poustely vodu zleva zprava tak jsem se na to vykaslala
v 8 mesicich bys mela pomalh prestat utvrzovat dite v tom ze dostane jidlo ve flasce bude se ti to hur a hur odnaucovat
co ma rada? co papa? mala mi po rotavirech zhubla dve kila byla jak z koncentraku nejedla nic...zacla kurecim vyvarem jen vodou postupne nudlicky...dej ji lzicku do ruky a obrn se trpelivosti hadry a vysavacem...koupat asi taky budes casto ale to k tomu patri...mozna bude jist rukama to taky neva...proste nabizet nabizet ono to priijde...fakt zkus nenutit nevyplati se to...skonci to nakonec blitim nechuti uplnym odmitanim a obe budete s nervama v koncich