8měsíční syn nechce nic kromě mléka, co pomůže?

zaludovap
29. kvě 2014

Matyášek (24.9.2013) mi nechce nic jiného než Nutrilon. Kojila jsem 3,5 měsíce, ze zdravotních důvodů jsem musela přestat. Od 4,5 měsíce se snažím dávat domácí příkrmy, jenže nic do malýho nemůžu dostat. Ovoce i zelenina, kašičky, přesnídávky, nic mu neleze a do toho všeho mi v tomhle teple nechce ani čaj (mám leros a sunárek pro děti) 😉 . Měla jste to některá z Vás taky? Pomohlo něco? Děkuji všem!

frantiska85
29. kvě 2014

Na příkrmy má moře času. Nejedl by jogurt?

zaludovap
autor
29. kvě 2014

Jogurt taky nic moc :-/ . Dvě/tři lžičky a víc nechce.

verunkamb
31. kvě 2014

Ahojky, my jsme měli to samé, když nám rostly zoubky. Syn měl takové období, kdy odmítal příkrmy dva měsíce v kuse a chtěl pouze Sunar. Já to nevzdávala a snažila se do něj dostat aspoň pár lžiček denně. Řešila jsem to i s pediatrem a ten radil, ať mu dáme čas. Bála jsem se, že nebude jíst. Najednou kolem 11 měsíce se to zlomilo a teď baští krásně. Už ani tolik nevyžaduje Sunar. Dej Matyáškovi čas, on si sám řekne, až dostane chuť 🙂

zuzana_ka
31. kvě 2014

@zaludovap
My máme to samé, nic krom nutrilonu nechce. Akceptuje max banán nebo nějakou sladkou kašičku, ale v malém množství cca pár lžiček.
Maso - zelenina vůbec, hned se začne dávit a po dvou lžičkách je utrum.
Už jsem z toho zoufalá. Moje mamka, tchýně, doktorka si myslí, že na ní kašleme, že nic nedáváme ani nezkoušíme. Ona prostě opravdu nechce ☹
Voda, čaj taky nic ☹

Říkám si, že až pomine to období zoubků, tak se to zlomí.
Začínám být toho názoru, proč jí učit nové chutě, když kolikrát sotva chce mlíko, protože jí rostou zuby? Mě by se to taky asi nelíbilo, kdyby mě bolely dásně nebo zuby a někdo by mě posadil do židličky a rval do mě nějaké nové chutě, které mi až tak nechutnají....

adrianka1712
31. kvě 2014

Dcerka ma skoro 10 mesiacov, a vobec mi nechce papat. Ona je sice kojena, ale z prikrmov mi spapa maximalne par lyziciek presnidavky. Ovocie a zelenina nehrozi, to vypluva.

zuzuzuz
31. kvě 2014

@zaludovap my to tak meli taky, nejedl nic krom mlika, piti taky nic. 2mesice jsme to zkouseli porad dokola a nesnedl bud nic nebo kdyz jsem ho oblafla a dostala mu to do pusy tak se poblinkal. Vyresili jsme to ve spolupraci s doktorkou tak, ze proste nedostane mliko kdyz nesnedl zeleninu krome noci, to mel normalni kojeni a pak sunar postupne. Jakmile mel hlad dostal jidlo, kdyz nechtel tak nechtel ale mliko nedostal. Cely den jsem mu to takto nabizela, trvalo to 4 dny, kdy nejedl absolutne nic, pak se odblokoval a zacal jist normalne vsecko a pak dostaval i to mliko pres den. Ale ja ho znam a vim ze to neodmital kvuli tomu ze mu nechutna nebo by mel nejaky zdravotni duvod (to jsme s doktorokou dopredu vyloucily), ale proste jako vzdor novemu, on nema rad nove veci do ted. Jo a taky pomohlo ze jsem jela na tyden k rodicum, krmila zasadne moje mama a aja odesla z domu pryc aby me nevidel, protoze s maminkou je to mliko dycky spojene at se koji nebo dava UM.
Doktorka i vyzivovy poradnce mi rekli ze od 6m je zelenina a pak maso moc dulezite kvuli zelezu a jinym latkam ktere se v mliku od maminky ani v UM uz nenajdou a pokud se to oddaluje tak to naopak muze mit zdravotni nasledky, mimo jine spatny rozvoj pameti, intelektu, zazivaciho traktu aj. To me presvedcilo k takovemu mozna radikalnimu reseni ale za 4 dny jsme to meli vyreseno a doktorka byla celou dobu na telefonu a chtela vedet jak to jde a radila mi. Dodnes mi sni vse krom spenatu a ne malo 😀

zuzuzuz
31. kvě 2014

@zaludovap jo a byt jsme byli dycky na domaci strave, nekterym detem proste vice chutnaji sklenicky tak nez nic myslim sklenicky lepsi tak treba zkus i kupovane jidlo... Taky maso jidlo vice navoni a vek uz na to ma.

irennn
31. kvě 2014

@zuzuzuz úplně s tvým názorem nesouhlasím...malý má 8 měsíců a tři týdny a je to asi tři dny,co mi začíná trošičku něco jíst (5lžiček na oběd a na večeři)...dle dr. ukázkově prospívá,je pouze na MM....dle ní a to má 25 letou praxi se dítě do jídla nutit nesmí...samo si o jídlo řekne, až mu přestane MM stačit....já pouze několikrát denně papání nabízím, do nedávna nechtěl ani vidět, hlava na stranu a ne...a nucením jsem ho akorát zatvrdila...ale postupem času,kdy dochází k rychlému rozvoji, začnou jeho chuťové buňky pracovat a on sám se začne pídit a natahovat po jídle....a je to pravda...a řešení? Našla jsem hromadu receptů a jím s ním...dezert z překapáváné holandie s ovocem si dám na talíř a dítě jí se mnou,máme dvě lžičky..samo mi leze do talíře a chce ochutnat....rohlíček s Lučinou, vařená babykarotka-tu ,i bere z mističky....sám se učí. Dle mě je nechat dítě vyhladovět ta nejhorší možná metoda....já chci jít po dobrém a vyplácí se mi to

irennn
31. kvě 2014

¨Ještě bych chtěla napsat,že doma mám dítě jako přes kopírák,ale plně kojené...nechce žádné skleničky ani klasický blafy pro miminka...takže jí se mnou,chce to,co jím já,proto jsem přizpůsobila jídelníček a mám dvě lžičky, dřív ochutnal jednu,max.dvě a někdy ani to a teď pár dní papá 3-4 xdenně po 5 lžičkách,někdy víc,někdy míň,ale je to dobrý začátek.

1)ráno snídaně: nachystám nám do misky bílou holandii,rozdrobím sušenky sunarky a nastrouhám kousíček banánu, nebo nechám 24h.přes utěrku překapat Holandii a pak tu hustou část vyšlehám s uvařeným vajíčkem-jen žloutkem,namažu na rozpůlené rohlíky a nakrájím pidi kostičky a zase jíme spolu,nebo Lučinu,nebo chlebík s máslem-úplně ty nejmenší kostičky co jsou možné..dám na to na zem,teď už ke stolu a začnu jíst a on se mnou
2)svačinka: HAMI 100%ovoce přesnídávka takové kelímky bez cukru
3)obídek uvařené hovězí maso a rajská z rajčátek ,klidně v plechovce zahuštěná rýžovou krupičkou,trošku cukru,těstovinky...baští se mnou
večeře: už jen mlíčko
ale včera jsem namočila přes den vločky a večer je uvařila s kojeneckým mlíkem a k tomu jsem dala vařit sušené švestky..pak to pomixovala,přisladila rýžovým sirupem...a dala jsem všem na talířek...to bylo poprvé,co měl boule za ušima...a instantní kaše mi nikdy nechtěl...chce to čas,věř mi hlavně ho nenuť

baca
31. kvě 2014

@zaludovap Já mám holčičku rok a tři měsíce a dodnes mi skoro nic krom mlíka (kojená) nejí. Když je nemocná, tak jen mlíko. JInak je ochotna pozřít suché těstoviny, bramboru, má ráda rajče, kiwi, vaječný bílek, šunku a sýr, ale samotný, někdy dá pár lžiček pribináčku,dvakrát kousne do banánu, kukuřičné křupky. Ale vždy jsou to špetky. Přesnídávky, bílý jogurt, polívky nejí, jedině husté z polívky. Chce jíst zásadně sama. Kdybych měla první dítě, asi se hroutím. Ale že je to třetí, tak to prostě beru, jak to jde. Asi vyčkám do dvou let a pak bych ji chtěla začít víc odstavovat. Když jí dám koláč, tak nechce, ale drobky koláče ze stolu to vybírá.

zuzuzuz
1. čer 2014

@irennn to neni o souhlasu, a ani ho od nikoho nepotrebuji, a uz vubec ne se obhajovat, nase doktorka je vyborna a zkusena a jak se ukazalo mela pravdu, za 4 dny jsme meli paradniho jedlika jen co prekonal svuj neopodstatneny odpor k nemlecnemu jidlu. Jen tady nabizim pohled ze ne vzdy jde vse "po dobrem" a cekat. u nas tvuj postup neuspel, ho vubec nezajimalo co na mem ci cizim taliri je, byl to zavislak na prsu a pres to nejel vlak a plne kojit 10 mesicu ci dele jsem opravdu nechtela a malej mi uz ani neprospival. Nutit do jidla se nema a to my ani nedelali, on se stejne nenenchal, to jsem napsala ze se kdyz tak poblinkal. Proste to dostal na talirek a mel na vyber zda jo ci ne, akorat kdyz ne tak mliko misto toho nedostal, to by jaksi nemelo smysl. Samozrejme 2 tydny by to takto zkouset urcite neslo, zase vse rozumne... Museli bysme vymyslet neco jineho. Kazda zname sve dite nejlepe, nekdy potrebuji cas ale nekdy ani cas nic nevyresi.