9měsíční nechce jíst, začínám propadat panice. Co s tím?

ivajaro
3. zář 2013

Moje 9 mesicni dcera, zacka odmitat obedy a dopoledni svacince taky moc neda. Uz s toho zacinam byt opravdu v koncich. Driv mi jedla krasne. I kdyz tomu taky moc nedala. Ted misto jidla radci spi, protoze se mi urve histerakem kdyz ji posadim k jidlu. Co s tim? Jak ji donutit aby jedla? ☹

veronikaprostenika
3. zář 2013

hlavne nenutit, tim bude mit k jidlu jeste vetsi odpor. Malej jidlu driv moc nedal a bojkotoval co se dalo, zlomilo se toted po pul roce. Chapu Tvoje nervy, ale neboj, hlady neumre.

blondynka400
3. zář 2013

Určitě nenutit. Děti mají různé období kdy jí a kdy ne.. Navíc je ještě malá, v 9m na tohle má nárok 😉 Třeba bych zkusila obědy změnit, dávat víc kouskové jídlo, ať se může krmit sama a pod.

dilemma
3. zář 2013

A nerostou nejaky zoubky? to vecinou deti odmitaji jist i kdyby to byly zroutici tak v te době je s jídlem dost utrum.. také pomaha to kdzy za dítětem chodíme a nebo davame neoc do ruky pro zabavu a on otvira pusu a mlaska a pak aninevi ze vlastne něco ji.... no poslední dve rady nejsou zrovna podle rodičovských pravidel polovina me tady zazdi ale pomahaji...

duracell79
3. zář 2013

To vypadá na zoubky. Jídlo bych nabízela, ale nenutila. Zkusila bych aj něco vychlazeného a né teplého. Lebo třeba naše malá se mohla přetrhnout, když viděla, že něco jíme, tak to zkusit tak. Jinak, jsem sice odpůrce dětí s rohlíkem v ruce, ale musím říct, že tvrdý rohlík byl na žužlání bezva 🙂

ladie
3. zář 2013

Hele, žádné dítě, které má k dispozici jídlo, ještě hlady neumřelo 😉

Chápu, že jsi z toho na nervy. Zkus vyzkoušet různé konzistence jídla, jíst společně s malou, ale nervi to do ní násilím. Stejně to nemá cenu. Jen dcera bude řvát a ty budeš naštvaná a vystresovaná.
Takže nabízet a nenutit.

mojsha
3. zář 2013

tak to jsme na tom stejně, nám bude za 15dní rok, s příkrmy jsme začly dobře ikdyž nesnědla kvanta ale ted jako když se utne a nic nechce, kraviny jako křupky sní, ovoce do ruky taky ale vše na lžičku plive, musely jsme nasadit sunar,pač nepřibývá ale jak ho do ní dostat, flaška ani náhodou to řve histericky takže kupuju nemléčný kaše a dělám je ze sunaru,ale to jedla tak týden, ted už to plive taky... asi mě trefí, jinak je spokojená a hravá a veselá, máme na roce 8.3kg a 70cm, ještě tedy kojím ale ráda bych už přestala 😉

zmrzlinka
3. zář 2013

Ahojky!Bude to zubkami.Nam sa teraz tlacia stolicky a ocne zubky naraz,tak tiez nic nepapame.Napr. dnes je len na UM a jednom jogurte....inak nic nechce.Chce to trpezlivost.Dzim palce.

ankava
3. zář 2013

Ahoj, pokud nemáte problémy s hmotností, tak se tím moc nestresuj, malá to vycítí a bude ještě hůř. Jídlo nabízej, ale nenuť. Zkus vychytat, co má ráda a to jí klidně dej každý den. Jak je již výše psáno, v zdejších krajích dítě hlady nezemře. Mluvím z vlastní zkušenosti. Mojí holce jsou skoro tři. Problémy s jídlem máme od první lžičky příkrmu, neví, co je zelenina, z ovoce sní jenom banán,maso vyjímečně... běs děs... Vyzkoušela jsem snad všechny triky a rady JAK NA VĚC a stejně jsem jí nezlomila. Nejedla ani v jeslích.. Přesto nevypadá, že by strádala a kromě rými nebyla nemocná. Přeju Ti, aby to bylo pouze dočasné .-)

lena.k
3. zář 2013

Dcera mela vic takovych obdobi. Obecne je jedlik, ale ma obdobi, kdy nechce moc jist. Zacalo to zhruba kolem osmeho mesice. Ted je ji rok a pul a stale zije 😉 , takze neboj, zase zacne. Ja jsem to nehrotila - chces jist, tady mas, nechces jist, nejez.

ladik1
3. zář 2013

Ahoj, taky jsme měli podobně. Bylo to v době, kdy syn už prostě nechtěl mixované a chtěl být samostatný, prostě chtěl jíst to samé co my a stejně jako my... pomohla vlastní lžíce, nechat ho, aby si s tím dělal co chce, občas jsme mu něco dali do pusy (napřed jako mimochodem, pozděj jako že letí éro apod.). Důležité bylo, abychom jedli s ním to samé! - často napřed ochutnával od nás... jo a taky už chtěl papat sám, třeba kusy masa do ručičky, knedlíček a tak... Teď papá krásně, dlooouho vyžadoval mít vlastní příbor, aby mohl dělat, že to zvládá sám. Důležité je hodně chválit, nabídnout samostatnost a zkoušet, co mu bude chutnat... u nás to první na co zabral byly přírodní masové plátky na mrkvi a brambor... Hodně štěstí!! Hlady neumře, jestli jinak nejeví známky nemoci nebo tak, tak jen zkouší co doma projde 😉