9měsíční syn chce jen jeden druh oběda, co s ním dělat?

kkikkina
26. čer 2014

Ahojky maminky, prosím Vás poraďte mi co mám dělat se synem aby jedl i jiné kombinace oběda než ( mrkev, brambor, cuketa + maso) + občas mu do toho dám i hrášek to také vezme. Ale cokoliv jiného než je tato kombinace nechce. Když udělám rýži s něčím, těstoviny, nebo dnes zkoušený kusksus, nemám šanci to do něj dát. S ní lžičku a když zjistí, že to není to jeho oblíbené, tak stávkuje, i když ví, že bude do svačinky hlady. S kaší a svačinami problémi nemáme, to s ní cokoliv. Prosím poraďte jak ho naučit i něco jiného k obědu, přikrmujem už od pátého měsíce a stále s tím válčíme, dokuď jsem mixovala, tak to eventuálně šlo ale kousky už dá jen to své. Přeci nemůže jíst jen jeden druh oběda ne?? Není zrovna cvalík, tak se bojím, že by nepřibíral, nebo neměl dostatek živin. Děkuji za jakou koliv radu 🙂 Pěkný den 😎

lv
26. čer 2014

A jiné mixovane? Třeba část oblíbeného+ malinko nového?

helcenka
26. čer 2014

@kkikkina - a co polévky? Moje děti je měly hodně rády a doteď mají...

pisisvori
26. čer 2014

Asi neporadím co čekáš, ale dcera jedla od 6 měsíců do 12 měsíců jen koupený špenát s bramborem ... a pak jogurt s banánem....od ostatního (vyzkoušeno snad vše kupované a miliony vařeného všechny možné i nemožné varianty) si vždy vzala 2-3 lžičky a sápala se po prsu🙂. V roce jsem jí odstavila přes den a začala vařit...svíčkovou z čehokoli (krůtí, hovězí...), polévky...rajskou samozřejmě co nejméně soli a koření pro ni....ale ne úplně bez a od té doby jedla úplně normálně a dobře🙂.
V 6m měla 9.4kg a ve 12m 10.2kg ...jak se začala hýbat....cm nevím, ale byla vždy velká takže s baculatého miminka čím dál hubenější, ale nic jí nechybělo.

kkikkina
autor
26. čer 2014

Polévky také nemají šanci :-/ Nemáme právě ani 8 kg v 9měsících, tak chchi aby zesílil. Ale on je hrozný šídlo, leze celý den, tak to vše spálí. Zkusím tedy jeho oblíbené a postupně mu třeba i do brambor dát těstovinu a uvidíme. Chci ho také postupně učit né nauplně mixované ale rozmačkané, což dá opravdu jen to své. 😒

anina32
27. čer 2014

@kkikkina Třeba je problém v tom že ještě není připravený na kousky a chce mixované? Každý dítě je jiný, staršímu jsem musela mixovat úplně najemno až do 13 měsíců, jinak by byl schopen umřít hlady. A věř že to na něm žádné následky nezanechalo, teď mu je 11 let a žádné problémy se stravováním nemá a nikdy neměl 😉 Oproti tomu mladší baští kousky už od cca 7mi měsíců v pohodě. Jestli je u vás takový problém s jídlem, tak bych si nedělala hlavu a klidně mu to mixovala.

kkikkina
autor
27. čer 2014

díky za radu, sice i když namixuji těstoviny, tak jich nesní tolik jako brambor ale stále lepší, než když to má na kousky. Asi opravdu je problém v těch kouskách. Jelikož, když někam jedem a dám mu mixovanou skleničku od Hippu, tak sní i dvě a těd když jsme byli pryč, dostal už sklenku s kousky, to samé chutově a snědl sotva čtvrtku. Chtěla jsem ho jen naučit na kousky do toho roka, když člověk někam jede, aby mu měl i v restauraci co nabídnout, asi nám to tam nenamixují... Tak snad když budu mixovat, začne baštit vše víc.. 😔

zuzana_ka
27. čer 2014

@kkikkina Naše Sárinka v tomto věku akceptovala jen banány, nic jiného. Masozelenina nehrozila. Ted má 11m a začala i zeleninku, ale pouze vařené ode mne, žádné kupované.... podle mě se taky rozjí a začne mít i jiné chutě.