9ti měsíční syn odmítá mléko i kaše. Co mu mám dát?

evily
20. únor 2009

Prosím o radu. Syn už mi dva týdny odmítá mléko. Je na Nutrilonu. Už jsme zkoušeli snad všechny druhy mlék, kaší s ovocem i bez, ale jen to zkusí, zjistí, že je to mléčné a prostě si nevezme. Zkoušeli jsme mu dát láhev ve spaní, ale taky nechce. Mléko jsme pili na snídani a na večeři. Mléko na snídani jsem nahradila pečivem s tvarohem nebo máslem, ale vůbec nevím co mu mám dávat na večeři? Náš jídelníček vypadá takto:
7:00 pečivo s tvarohem
10:00 jogurt 200g
13:00 masozeleninový příkrm 150 - 200 g
16:00 ovoce 150 g
19:00 včera jsem dala opět jogurt
Holky prosím co mu můžu na tu večeři dát? A co myslíte, že se stane, když nebude mít to mléko? Já už jsem z toho úplně nešťastná ☹ ☹ ☹

pismenka
20. únor 2009

mohu jen k jídelníčku - tvaroh bych v 8měs. nedávala, nedávám jej ani když je nám skoro 11měs., tvaroh tak po roce možná ani to ne.
obrátila bych se asi co nejdříve na nějakou poradnu - třeba na netíku se něco najdi.

evily
autor
20. únor 2009

Omlouvám se, špatně jsem to napsala, tvaroh nedávám, jen žervé a lučinu. No, já jsem to říkala mé doktorce a ta mi radila hlavně nenutit a zatím nahradit mléčnými výrobky. Později si třeba opět mléko vezme. Spíš mě zajímá, co může nahradit to večerní mlíčko?

zoubek
20. únor 2009

Moje sestra to s malým měla také tak. Prostě ho už odmítal tak brzy. Ani to v celku nebyl jedlík. Na večeři mu dělala třeba polévku. Snažila bych se to mlíčko alespoň nahradit jogurtama. Jinak mě víc nenapadá.

pismenka
20. únor 2009

vím akorát že jsou nějaká noční mlíčka na zasycení od Nestlé, tak třeba tyhle zkusit. Také nevím.

martinka79
20. únor 2009

ahojky já mám podobný. akorát nám je více. já to tedy řeším polévkou či jídlem večer, jinak vařím kaše od Hami a dokonce je i mléko od hami na dobrou noc. Já koupila mlíčko včera,a el žádný úspěch to nebyl. z lahve pít neumí takže to dostává do hrnku a to k snídani a odpolední svačině nebo večer.

ewuli
20. únor 2009

Zkus k večeři třeba bramborovou kašičku.Dej do ní nutrilon a třeba si vezme. Také jsem tohle řešila už v 6. měsíci. Dr. mi radil jogurty,dokonce i tvaroh (a to máme nemocné ledviny,ten jsem ale nedávala),bramborovou kaši a přidávat mlíčko i do masozeleninového oběda.Vyzkoušeli jsme také snad všechny mlíčka na trhu a stejně si ho samotný nevzal.No a od té doby se mu střídá období,že třeba 2 týdny mlíčko vůbec nevezme a pak zas jo..a tak pořád dokola.

slunicko552
20. únor 2009

Tak já bych taky zkusila tu polévku 😉

kalo
20. únor 2009

Taky jsme to měly v tomto období...bojkot mléka a kaší /a ani se nedivím....mít denně k večeři kaši několik měsíců, tak se mi to asi taky přejí/....Na čas jsem dávala něco jiného a po měsíci, dvou, si jii zase s chutí dala...

mobina
20. únor 2009

U nás kaše taky moc nešla. Zkoušela jsem jí dávat ráno místo snídaně, ale nic moc. Teď jí dostává jednou týdně a dlabe obstojně. S tím UM asi nemá cenu zkoušet víc druhů. Prý tedy dětem chutná Sunar. Já Ondru učila na UM tak, že dostal kus rohlíku, křupky. Prostě něco, co pak musel spláchnout tekutinou a to jsem mu dala UM a pěkně se rozpil. Jinak kaši nahrazuji druhým jogurtem. Jeden má k snídani, druhý k večeři + sýry na pečivo.

knobloska
20. únor 2009

Naše malá to kolem 9. měsíce začala dělat taky. Moje mamka mě pořád děsila, že je ještě moc malá na to, aby byla bez mlíčka. Asi za měsíc to přešlo, teď ho vypije kolem 500ml za 24 hodin. Zkus mu do mlíčka rozmixovat banán a dávat mu to z flašky, možná mu to bude šmakovat. Jinak ta naše můra kaši taky nejí, ale to mlíčko už naštěstí jo 😉 . Nebo zkusit ochucené kaše.

keba
21. únor 2009

Evili:tak my máme taky 9měs.a už měsíc mě malá odmítá mlíčko...ze začátku mě vypila aspon 150ml.v noci ve spaní,ted už ani to ne!Co se s tím dá dělat?asi fakt jen se snažit to mlíčko nahradit mléčnýma výrobkama..ale na druhou stranu co vlastně můžeš dát mimi v 9měs.?bílý jogurt nebo žerve...to zatím dáváme ale myslíte že bych mohla nabýdnout už i třeba bobíka??na obale je napsáno že je bez umělých látek a barviv.

dostyna
29. led 2012

Ahoj, tak u nás po nemoci probíhá bojkot taky.Ráno a večer mi mlíko odmítá,u kaše se taky kroutí a dělá,že je unavený.Jedině kdy mléko vypije je nad ránem kolem 5h když se vzbudí.Jsem z toho zpufalá a nevím co s ním 😢