Absolutně odmítá pít mlíčko umělé i mateřské

anney
2. led 2008

Ahoj,
mám skoro 6. měsíčbí dítko a uplně mi začal odmítat kojení a UM taky vůbec nechce.Nacpu do něj stříkajdou tak 60 ml a konec.Vzteká se a pláče a nechce nic.Nemáte některá podobnou zkušenost???Je strašně neklidný, porád křičí a nic ho nezabaví a neutiší.Trvá to už strašně dlouho a jsme všichni doma bezradní a vyřízení. 😕

jana.1
2. led 2008

pokud jde o prsa, tak zkusit si zvednout mlíko, příp. si do porodky skočit pro oxytocin, mně ho dávaj normálně.. jsou zřejmě zvyklí.. líp se to pak spouští.. taky popíjet teplý nápoj a nahřívat prsa před kojením.. Pokud ti tohle dělá, je to k nevydržení a nedivila bych se, kdyby se blokoval trochu spouštěcí reflex.. Je to možný..

Já jsem mámě taky děsně vyváděla s jídlem.. nechtěla jsem ani z lahve, byla ze mě nešťastná. ☹

Pokud jde o alternativní dokrmovadla, tak existuje soft cup, láhev se lžičkou.. zadej si do vyhledávače, maj to zřejmě v lékárnách nebo možná zdr. potřebách.. jak kde..

Pokud jde o láhve, tak bych zkusila různý výrobce, resp. různý dudlíky.. třeba mu něco bude sedět víc..

Pokud jde o UM, tak bych zkusila různé chutě.. Pro jistotu bych začala HA, protože mi to přijde nejlepší pro přechod... Kdyby to ale nechtěl, zkusila bych různé.. To chce prostě ochutnávat..

Jinak od 6 měsíců můžeš zkusit nějakou přesnídávku, kaši nebo si něco umixuj.. Hlavně něco, nad čím se nebude šklebit 😀 Někdo to dává od 4, někdo od 5ti měsíců...někdo až od 7.. Hele.. bude to dobrý 😉 😀
Nic jiného mě moc nenapadá.. ☹ 😕

Dokojila ses až do ukončeného 6. měsíce a to je super 😉 🙂 😵 A kdyby to bylo jen na tobě, nebyl by problém.. Nevím, o co mu jde.. 😕 😅 Je to určtě moooc těžké ☹ , ale neboj.. přežije ve zdraví 😀 Přeju hodně síly.. bude to lepší!

jana.1
2. led 2008

a pokud jde o ty příkrmy, tak je jedno, čím začneš.. zelenina se doporučuje jen proto, aby ji pak neomítal, když se začne ovocem.. vyloženě kvůli chuti.. prostě co kraj, to jiný mrav.. někde začínají ovocem, u nás zeleninou, jinde zas kaší.. Hlavně ať něco zbaští 😝 😝 😉 Akorát s těmi příkrmy se začíná postupně.. musí si zyknout to jíst... a zkusit vždy jen jeden druh kvůli reakci.. znáš to. To je možná jejich nevýhoda 😕

anney
autor
2. led 2008

Janí, díky za IP.Díky za veikou podporu. 😉

Já zkoušela nejprve sunar Ha, ten nechtěl, tak nutrilon Ha taky nechtěl a dnes mi dr. doporučil obyč. nutrilon.Né že by ho chtěl, ale stříkajdou si vysloveně o něj říkal.Vypil už podruhé pouze 60 ml. tak uvidím jestli sám začne dávku zvyšovat.Máme dávat hylak, ten se musí s čajem takže mezi jídly ještě vypil 60 ml čaje.A hned se krásně vykakal, což mu dělalo už od večera strašnej problém.Na kojení už se vybodnu, co úůjde v noci to půjde a už to řešit nehodlám.Odsálal jsem ručně 40 ml, pak to smíchala s nutrilonem a odpoledne mu to dala.Večer budeme dávat poprvé kašičku rýžovou bez příchutě od hamé, tak uvidím , jak se na to bude tvářit.Ale celkove mi přijde takový podrážděný, porád knourá a nic ho neba.Jestli jsou to zuby , já nevím.Ale mudra říkal , že ty horní už pěkně prosvítají, tak snad se brzy ukážou a bude líp.No uvidíme, škoda že neumějí mluvit, aby pověděli co je trápí. 😕

Každopádně děkuju moc za tvoje rady a pochopení, moc mi to pomáhá.To víš máma už si nic nepamatuje a manža na tohle taky nejní. 😉

Jo a zejtra děláme na oběd mrkev s bramborou, tak jsem zvědavá jak se na to bude tvářit. 😵

jana.1
2. led 2008

super anney, tak ať vám chutí 😀 😀 a zoubky ať už se blýskají 😀 😀 ooo to bude pohoda 😵 a taky konečně sranda 😀 hlavně to pak prát 😝

bramburka
2. led 2008

uz jsi v 6. měsíci, neboj, vy přijdete na to, co mu chutná...já už se vysloveně třesu a těším na příkrmy... 😅

lendy1
2. led 2008

annay,
jedna podobná diskuze:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

u nás je to poslední dobou to samé-dostat do něj UM je docela boj, sice baští zeleninku a kaši (máme banánouvou a malej otevírá pusinku už když vidí, že ji připravuju 😀 ), ale mlíčka moc nechce, většinou to dohání v noci 😝
zoubky nám začínají růst, někdy ho to asi dost bolí a navíc je nachlazený, takže s tím jídlem teď taky dost válčíme ☹

jankar
2. led 2008

ahoj,Honzík taky přes den mlíčku moc nedá,jak MM tak UM,prvně začal odmítat prso a flašku chtěl a teď nechce už ani tu flašku,pomalu začínáme s příkrmama a mlíčko fláká 😒 ale přes noc pije.Zkus malého přes noc jemně probrat a dát mu napít,oni děti v noci dobře spolupracují.Já to využívám.

anney
autor
2. led 2008

No tak moc díky za rady....

Jankar, u nás je to naprosto stejný.Flašku fláká, ale v noci sio z prsa saje každý 3 hodiny, to je v poho.Dnes jsem dala první příkrm, rýžovou kaši , tu bez příchutě a náramně mu chutnala.Dr. radil jen dvě tři lžičky, ale on si to skutečně užíval tak jich dostal asi 7 a pak jsme šli pro UM.To samo nechtěl, dělal ciráty, ale já do něj dostala skoro 90 ml stříkajdou.Jestli ho bolí opravdu ty horní zuby a proto jí nechce tu flašku , tak by se to celkem vysvětlovalo.Každopádně až pojedu do města, tak chci koupit tu lahvičku s tou lžičkou. 🙂 🙂

jankar
2. led 2008

já dávám na noc rýžovou kaši nutrilonku mléčnou,je výborná a Honzík ji zblajzne jak malinu,má prebiotickou vlákninu-bříško nebolí,sice sní jen půl dávky,ale přece aspoň něco mléčného.

anney
autor
3. led 2008

Jankar,
tak v noci jsem kojila celkem 3x.Takže nějaký mlíčko jsem do něho dostala.Ale ráno jsem do něj nutrilonu nalila stříkajdou ubohou 30.No bída,tak jsem volala mudrovi co s tím a on se ptal , jak mu chutnala večer ta rýžová kaše.A že když mu chutnala , tak mu mám dát na oběd znovu a tolik kolik sní.A tu kaši , jak jsi tu psala mu zítra taky koupím.Děkuju za radu. 😉 😉

Prosím můžu se tě zaptat kolik malý vážil po narození a kolik ted v 6.měsících?Já jen pro rovnání, když ti taky moc nechce mlíčko. 🙂

jankar
3. led 2008

ahoj anney
Honzík se narodil předčasně 35tt a měl PV 2,65,spadl na 2,52kg a teď v 6měsících má 7,5kg,na začátku měl přírustky velké,první měsíc jsme dokrmovali UM,protože byl slabý a nedokázal si to vytáhnout,pak jsme byli až do 5,5měsíce na MM,pak začal zlobit a táhne se to až do teď.Poslední přírůstek měl za měsíc jen 150g tak jsme už nasadili ty příkrmy a UM-ale jak jsem psala tu už taky moc nechce.
Zuby ještě žádné,ale horní dásně má dobře naběhlé,asi ho to bolí.fakt nevím co ty mimča trápí ☹

Já v noci kojila 4krát,spal od 19:30-8:00.

anney
autor
3. led 2008

Jankar,

tak mi to máme obdobné.Malý se narosil cca o tři týdny dříve, ale dobrý.Porodní váha 3050 kg, ale 9 týdnů měl žloutenku.Do 3 měsíce baštil náramně,přibíval skvěle, pak ale byly ty očkování na hexu a to nás vždy rozhodilo.Za poslední měsíc přibil jen 100g, ale byl jen MM.Tak jsem si malovala , jak se to zlepší až najedeme na UM a ejhle, je to sttejný.Taky nevím o co jim jde, asi nás chtějí trápit čo co?No je to fakt na nervy, ted jsme s manžou do něj narvali(doslova)60 ml mlíčka.Je to bída.Ale malý váží jenom 6.700 kg, což je malounko. ☹ ☹ 😨

jankar
3. led 2008

Anney
no jo žloutenka nás taky provázela,malej být týden na fototerapii a napapat byl obrovský problém+ta nedonošenost,no sapal pořád.Bojovala jsem s kojením už tehdy a jak jsme to zvládli,tak jsem si říkala,že už je to nejhorší všechno za náma,no a nebylo 😒 to jsem ještě nevěděla co bude následovat.
Nervy to teda jsou,co si budeme povídat 😔 ale hlavu vzhůru,musíme to zvládout 🙂

orisek1
4. led 2008

holky, dáváte k těm příkrmům přes den i nějaké jiné tekutiny - vodu nebo čaje, když mimča nechtějí mlíko? Martínek od včerejška taky moc nechce pít, nevím, jestli nemám najednou málo mlíka a jestli má malý dostatek tekutin. Vždycky jsem večer odsála 100ml na kašičku, ale včera a dnes jen slabých 50ml. Příkrmy dáváme už měsíc - v poledne zeleninu a večer rýžovou kaši s MM. JInak kojím. Ale od toho včerejška se Martínek začne u prsa vždycky vztekat a otáčí hlavičku na opačnou stranu od prsa, tak nevím, co to znamená.

jankar
4. led 2008

orisek1-já dávám aspoň na lžičku čaj VĚTRNÍČEK,musí přece aspoň něco pít,ale někdy si vezne i MMna lžičce.

anney
autor
4. led 2008

Ahoj holky,

oříšku,pokud kojíš tak prý nejní nutný čaj, ale já osobně si myslím, že tím nic nezkazíš , když malému čaj nabídneš.Domča čaj uplně odmítal, ale já mu stále každý den nabídla a on si ho už dnes pěkně vezme.Já kojím také, dokrmuju nutrilonem a dávám příkrmy a ten čaj mu prostě denodenně dělám 100 ml, pokaždé vypije něco.Večer po kaši mu ho nabízím a někdy chce a někdy ne.

Jankar, tak dnes jsem měla volat mudrovi, jak jsme na tom.V noci zase kojení 4x, dokonce se v noci pokadil a toho probudilo a i tak se rád napil a usnul.Ráno nutrilon nechtě, tak jsem mu ho nedala, ale dopoledne zase kojení a k obědu jsem měla udělat rýžovou kaši s mrkví a bramborou.Moc mu to nešmakovalo, tak jsem ho nechala.Ve dvě zase kojení a v pět zase chtěl kojení .Pak jsem ho vykoupala a světe div se ještě snědl uplně plnou misku kaše.Byla hodně řídká, ale fakt mu šmakovalo.Tak se to snad už maloooooounko otáčí k dobrému.Ale z lahve mlíko prostě nechce,takže vše stříkajdou nebo lžičkou.To je jakžtakž dobrý.
Máš pravdu, že to musíme zvládnout.Ještě , že mám super manžela, hodně mě podporuje a dodává optimismus.Všechno mi tak hezky vysvětlí, že mám pak pocit, že vlastně žádnej problém nemáme.Jo a v pondělí jdu k dr. na převážení, tak jsem zv ědavá, jak mu ty příkrmy jdou k duhu.Taky mi navrhoval hospitalizaci, že by tam malýho vyšetřili, ale manža říkal, že to zvládneme a že malej se rozpapá, tak jsem to odmítla.No dnes jsem plná radosti, hlavně po tý večeři co zblajznul.Musím se smířit s tím, že lahev nechce a že rovnou půjde k talíři s příborem jako my dospělí. 😀 😀 😀
Přeju úspěch , bude líp.... 😵 😵

jankar
4. led 2008

anney
tak to mám radost,že je lépe a bude určitě ještě líp 🙂
Já mám váhu doma,tak za měsíc co máme příkrmy+sem tam to UM má 600g nahoře což je si myslím dobré.Jen mě mrzí to nekojení přes den.Dneska jsem to zase zkoušela několikrát,100ktát se přisál a odsál a zajímalo ho všechno 😠 jen to prso né...kolikrát si už říkám,že se na to nevyprdnu a nechám ho,dnes mi ráno vypil 120 UM z flašky,za co jsem z jedné strany ráda a z druhé zas tak moc né,radši bych ho nakojila,ale co nadělám ☹
Kolik by měli vůbec děti přibývat na váze když se začíná s příkrmem?Jsi už zasloužilá matka,tak to asi víš 😀
Jinak je malej docela protivný,jednou se řehtá na celé kolo a z toho řve a nezahraje si sám ani za Boha,ruku věčně narvané v puse,pořád si říkám,že to jsou ty zuby,ale zatím nic v pusině nemá.

anney
autor
4. led 2008

No to jste tedy přibrali parádně, to je maxisuper a gratuluju!!!!! 😀 😵

Nedělej si hlavu z toho, že nechce prso, hlavbě , že nějaké mlíčko chce.Pokud jsi ochotná, tak zkus svoje odstříkat a dát do lahve, at má tvoje i přes den.Hodně se mi daří malého nakojit , když je rozespalý.Respektive, když ho vytáhnu po spaní z kočáru, tak si vezme.Někdy méně, někdy více.Dnes jsem ho po dlouhý době super nakojila i skoro za bdělýho stavu.Jo a víš co mi pomohlo?Mylýho jsem celýho i z plínky vysvlékla, jen bodýčko měl.No samo mě u toho počůral, ale to neva , hlavně že sál.
Kolik mají přibývat to ti neporadím, ale myslím si, že z toho si ty hlavičku dělat nemusíš, bo malý má ukázkovou váhu určitě nestrádá????My máme skoro o kilo méně a taky nemám pocit, že by strádal.Jsem sice zasloužilá matka, ale u prvního kluka jsem neměla až takový problémy, kojila jsem ho sice 9 měsíců, ale od 4 měsíce jsem najela fest na příkrmy .Nikdy neměl lahev , ale pamatuju že UM taky striktně odmítal.Tak jsem byla ráda za těch 9 měsíců.A Domča je to samý, takže se to u nás zase opakuje.
Každý jídlo , který mu budu dávat musí být spolu s UM a jelikož ho z lahve nechce, tak musím udělat do misky UM , pak malounko kaše a do toho rozmixovanou zeleninku.Moc mu to nešmakovalo, ale myslím, že si musí zvyknout.Tak uvidíme, uvidíme. 😉 😉

jankar
5. led 2008

všechno jsem už zkoušela-tělo na tělo,kojení pod dekou,někdy se mi taky podaří nakojit když je rozespalý.No je to mazec,normálně si někdypřipadám jak blázen 😖
Odstříkávání-žádná odsávačka mi mléko nevytáhne,jen ručně to jde a to teda moc neodstříkám,tak 150ml za den,díky Bohu za to,mléka mám dost,dívala se mi na prsa Laktační poradkyně a že to fakt někomu nejde odstříkávat i když mlíčko je.Už 100krát jsem si říkala,že to nebudu řešit a pořád to řeším 😠 .Manžel je teď venku s malým,dneska zase skoro nic nejedl,ráno ještě kojo,pak až po 12hod. trochu zeleninky(mrkev+brambor) a pak jsem asi za 2 hod. do něj narvala 70ml MM,ale s donucením,on si u toho vykládá,dělá blbosti,ale nechápu to,že nemá hlad.Ani nevím z čeho tak přibírá,když skoro nic nejí,asi to bude to noční časté papání,jinak si to nedovedu vysvětlit.
PAPÁNÍ ZDAR 🙂

anney
autor
6. led 2008

Jankar, ano papání zdar!!! 🙂 🙂

Dnes to bylo u nás stejný jako u vás!!!Ráno žádný mlíko, bléééé dělal u toho.Nechtěl prostě.Ale k obědu teda nádherně baštil taky mrkev+brambor, pak usnul a já měla šanci ho nakojit a to si teda dal.Ted spí, ale až vstane zase bude kojo.Mlíčný věci mu teda vůbec nejedou , ale to ostatní ano.Dokonce v noci byl hroznej, tak jsem si říkala, že mu prso nestačí a šla jsem mu udělat nutrilon, dostala jsem do něj sotva 20 ml, a nic víc.On k tomu ještě hrozně spí,je to děs běs.Už .aby baštil všechno, budu ráda, tohle je strašně vysilující.Tak zatím, zejtra jdeme na převážení k mudr. tak doufám, že něco má nahoře.Páááá a at se to zlepší 😉

jankar
6. led 2008

ahoj anney 🙂
Tak dneska dopoledne obdobné jako včera,dopoledne nic,jako vždy 😒 na oběd slupl celou skleničku rýže se zeleninou,zapil čajem,kojo nic ani UM,prostě nechtěl,zaspal,pak se nechal nakojit 🙂 a za hoďku slupl jablíčko a poprvé s půlkou banánu,snad ho nebude bolet bříško.Teď si šel zase dáchnout 😉 večer dostane jen UM co mám udělané od rána+MM,kaši tentokrát nedám.Přes noc pořád háže hlavičkou na strany,nevíš čím to je?Je dost neklidný,ale jinak přes den pohoda 😉
Zítra moc držím palečky u mudry,pak dej vědět co a jak.

anney
autor
6. led 2008

No teda Jankar, u nás je to úplně, ale úplně to samý.V noci hází hlavičkou ze strany na stranu, taky nevím proč to dělá??My taky dopol. skoro nejíme.Ach joooo, máme naprosto stejný starosti.Jedna dr. mi říkala něco o intoleranci na mlíko respekrive na to co mlíko obsahuje.Zítra se na to zeptám mudry, ale ty vyšetření a testy se prý provádí až v Praze, tak ani nevím, jestli bych chtěla něco takovýho podnikat.Ale pamatuju, že můj první kluk měl opravdu uplně ty samý moresy.Má atopický ekzem a je děsně hubenej , v deseti letech váží jen 29 kilo, ale jinak je zdravý kluk.A mlíko mi nejedl, tedy nepil skoro do 6.let.Ani krupicovou kaši nechtěl, tak jsem mu to nenutila.Dodnes nemusí jogurty a sýry, tak možná tam nějaká averse opravdu bude.Anebo jsou naše děti gurmáni už takhle maličký.Přeju dobrou noc a napiš jak si vedete a jestli se to už lepší 😉 😉

anney
autor
8. led 2008

Ahoj Jankar!!!

Tak jsm tedy byli včera u mudry.Zvážil malýho a zjistili jsme , že posledních 6 dnů přibral krásných 306 gr.Takže už máme konečně přes sedum kilo.Poradil mi , jak přikrmovat, že mám dávat ůpřesnídávku spolu s bílým jogurtem a tak.Prostě nahrazovat to, že nechce mlíčko.V noci tedy cucá krásně, přes den tak 2x 3x taky, alevůbec nechce UM.To mu dávám jen do kaše a tak, ale potvůrka jak tam to mlíko cítí moc mu to nejede.Ale já jsem konečně spokojená, protože je vidět, že malej je spokojenej a prospívá.Tak mi napiš , jak se máte vy jo????Ahoj Anney a Domča 😉 🙂

jankar
8. led 2008

ahoj Anney 🙂 tak to moc GRATULUJU 😵
My dem do poradny ve čt. tak su zvědavá co mi doktorka řekne na to odmítání mléka.Pak poreferuju 😉
My jsme na tom fakt úplně stejně,já dneska nakojila 2krát a to bych řekla,že jen tak na žízeň,na hlad určitě né a v noci 3krát a to si teda dá.... 🙂 tak aspoň to.
Jinak je taky spokojený,sice někdy protiva,ale to jen když chce spát a ty asi zuby nebo co.Slindá jak bernardýn a ruky vrařené v pusině snad nonstop 😀 Jo a co ti Domča pije po jídle?má dám aspoň na lžičku trochu čaje nebo MM,ale nic moc.
Tak se opatrujte. 🙂

anney
autor
9. led 2008

Ahojky!!!

K tomu čaji.Malej ted sosá z lahve jako divej.Tedy čajík nebo vodu.Nabídnu mu pokkaždým jídle, bud chce nebo ne.Za den vypije tak 100 ml, u prsa někdy pije taky jen žížu, tak ho nechám.Pak napiš, co říkala ta doktorka, jsem zvědavá.Zatím páá jdu ven 😉

jankar
10. led 2008

Ahoj tak podává info od doktorky.
Vše je prý OK,malej má 7,70kg(700g přírůstek za 5 týdnů)s tím nepitím si nemám lámat hlavu,prý kdyby chtěl tak se ozve a to noční kojo mu prý asi stačí.Jo a taky říkala o těch jogurtech,že můžem bílé s ovocem....tak nevím,zítra mu to zkusím dát.Asi fakt všechno moc řeším.
Čaj taky nechce,prostě přes den nic... 😠 (dneska)to jsou fakt nervy,tak to neřeš že jo!!!!!

anney
autor
11. led 2008

Ahojky!!!

No jsme stejný povahy, neřeš to, ale stějně červík hlodá.Já jsem těd uplně v poho, opravdu když nechce , tak nechce a hotovo.Máte pěknej přírůstek, to je fajn.Pokud čajík nechce , tak nemá žízeň, ale nabízela bych ho dál, třeba si to rozmyslí nebo se prostě žízeň dostaví.U mě kojení v noci taky je, ale mám pocit, že mi ted ubývá mlíko a že pro se malej budí víc než by měl.Asi v noci zkusím udělat UM a nabídnu mu ho.No už se budí, tak musím běžet , zatím pa a hlavu vzhůruuuu 😀 😀

adelin
12. led 2008

Ahoj holky tak moje malá nechce mlíko vypije ho strašně málonato co by měla. Ale čaj a štávy jí chutnají. Ted jsem začala dávat v poledne mrkvičku a ta jí taky jede. Tak nevím jestli to mám nějak řešit asi nebude mlíková, myslíte, že je to nějaký problém. Nespokojená nevypadá.

jankar
12. led 2008

ahoj adelin 🙂 když vypadá mimčo spokojeně tak to neřeš,tekutiny má a to je OK,holt ty naše děti nebudou asi mlékové 😉 jen nechápu to,že našemu Honzíkovi do 5,5měsíce mlíčko šmakovalo a najednou z ničeho nic nechtěl,ale už na to prdím nebo bych se musela zbláznit.Taky vypadá spokojeně tak se SNAŽÍM to neřešit,i když je to těžké.

adelin
13. led 2008

Jankar mě to taky neva akorát mám strach aby jí nechyběli nějaké vitamínky