Absolutně odmítá pít mlíčko umělé i mateřské

anney
2. led 2008

Ahoj,
mám skoro 6. měsíčbí dítko a uplně mi začal odmítat kojení a UM taky vůbec nechce.Nacpu do něj stříkajdou tak 60 ml a konec.Vzteká se a pláče a nechce nic.Nemáte některá podobnou zkušenost???Je strašně neklidný, porád křičí a nic ho nezabaví a neutiší.Trvá to už strašně dlouho a jsme všichni doma bezradní a vyřízení. 😕

jankar
26. led 2008

Ahoj 🙂
To su ráda že jste zdraví....
U nás vše při starém.Dneska jsem Honzíkovi uvařila brokolici+bramboru+mrkvičku,to mu jede,udělala jsem toho víc,s tím že zbytek dojím...no a ono na mě nezbylo 😀 všechno to zblajzl.Pak měl odpoledne na svačinku bílí jogurt s banánem a oslazené trochou přesnídávky,to taky sťápal,to fakt šikula,ale to mlíčko.... 😠 přes den skoro nic,noci i nadále kojím 😉 tak aspoň že to.Na noc mu tu kašičku nedávám,poslední dobou se nějak vztekal,že mu to dávám a tak má místo toho mlíčko,asi mu to stačí,vypije ale na nejvíš 80-90ml a to je strop.To máš supr,že ti to dstříkávání ručně tak jde,jen tak dále.To pokaždé odstříkáš těch 130ml?kolikrát denně?Já to mám asi nějaké divné ty prsa,když jednou odstříkám hodně(to je u mě tak 70-80ml)tak po druhé je to málo(jen 20-30ml)jak je to možné?Prostě nemůžu nic vyždímat a pak zase víc...nechápu to a neřeším to,nebo bych zcvokla 😀
Přeju hodně úspěchů v papání...pa Jana,jdudo hajan 😔

anney
autor
27. led 2008

Ahojík Janíí,

tak k tvé otázce.Samo, že nemůžu tolik mlíka odstříkat porád.Většinou poránu kojím a pak tak v poledne to odstříkám.Dnes jsem odstříkávala 2x po 90 ml, ale zase jsem kojila.Už v noci kojím tak 2x, víc jen vyjímečně.Ale zato mladej se rozpapal, a kolikrát ani nestačím to jídlo dávat.V osum nebo devět snídá, pak oběd, svačina,večeře, kojení a opravdu toho sní docela dost.Ještě se mi nestalo, že by mu něco nechutnalo.Mlíčko, sunar mu taky nabízím, ale mooc ho nechce.Tak z něj dělám kaše, nebo ho dávám do příkrmů.Jinak to ruční odstříkávání mi jde opravdu líp než strojkem, mám odstříkáno během deseti minut.Vůbec si nic neděl z toho, že moc mlíko nechce.kamarádka měla to samý, už jsem se setkala s více holkama , co maj stejnej problém a neřeší to.Hlavně, že baštěj to je super

Moc hezky se mějte a ppapání zdar.....anička 😉 🙂

zuz11
26. čer 2008

vefa • Dnes v 09:34
Ahojky zhruba v 8. měsících mi malý přestal pít mléko, už jen v noci si občas cucne( ještě kojím), ale myslím, že to bude asi konec mého kojení...jestli je tu někdo v podobné situaci, čím jste ho nahrazovali? Díky

zdenka26 • 1d • Dnes v 10:09
Ahojky,tak mám stejny problém,já sice nekojím ,ale malý vůbec nechce UM,jak vidí flašku,tak je řev.taky by mě zajímalo,jak to někdo řeší 😉

dadla • 1d • Dnes v 10:54
Ahojky maminy, nám je sice už 9m pryč ale měla jsem stejný problém co vy. V 8m mi malá odmítala mlíko, vyzkoušela jsem všechy zančky UM ale vše dopadlo stejně. Tak ráno jsem to pořešila tak, že do UM jí rozhňaňám cca 6 piškotů abych to mlíko tzv. zakamuflážovala a je to oki 😉 k obědu jí dávám nějaký ten příkrm masový (např. kuřecí maso a bramborovou kaši kam přidám opět sunar). Ke sváče pudink, ten je taky mléčný nebo jí udělám normální a opět ze sunaru. K večeři kaši buď mléčnou nebo nemléčnou (kam jí opět přimýchám sunar) a když se vzbudí cca ve 3 ráno na jídlo tak je rozespalá tak vyžuhne tak 120ml UM. Takhle jsem to pořešila já..... Tak držím palečky

pipisek • 2d • Dnes v 11:09
mě se malá odstavila sama kolem ukonč. 6.měs.,ze dne na den se odmítla přisát 😢 začala jsem jí dávat Sunar a ok. Pavda je, že ho ale 1-2x denně měla i při kojení, nějak mi nestačilo mléko.

vefa • Dnes ve 12:15
No mě taky právě nechce pít ani sunar, tak mu sem tam zkouším jogurty a večer kaši, ale nevím jestli to není málo...

adelin • 1d • Dnes ve 12:53
Ahojky Vefo moje malá taky nepije mlíčko už přes dva měsíce. Tak nahrazuju jogurtama, sýrem Kiri nebo žervé a přidávám sunar do příkrmů a večer kaši , ale ta jí taky moc nejede, ale sní jí, ale mléko absolutně ne. Tak si z toho nedělej hlavu. 😉

kalo • 1d • Dnes ve 13:20
Já přestala kojit taky v 8 měsících. Kojila jsem míň a míň, až pak jen 1 denně a pak konec. UM jsme měly ke kojená už od 4 měsíce. Takže žádná křeč. ALE!!! Asi tak v 9 měsíci mi přestala chtít i to UM. Zkusila jsem jinou značku, příchuť a žádná změna. Vždy max 150ml k snídani...to pijeme doteď...(a to vypije jen proto, že je hladová po 12ti hodinách spánku...) 😖

vefa • Dnes ve 13:34
Taky asi zkusím sýr, akorát nám doktorka říkala, že tavené ne. Tak nevím jaké?a s čím mu to dávat?Chleba moc nejí když má jen 4 zuby spíš si to požužlává 🙂

cazadora • 1d • Dnes ve 13:41
vefa mě doktorka řekla že když kolem 8m začnou odmítat mlíko je to normální chce to jogurty sýry, ikdyž teda sýry taky nevim jak naty má jen 1zub a ještě ne celej

elucinka • 1d • Dnes ve 14:58
Vefa, u nás to bylo to samé, Adam v 8 měsících začal bojkotovat kojení a pak úplně odmítal prso. Nejdřív nechtěl žádné UM ale pak se to najednou ze dne na den zlomilo, prostě jsem mu ráno po probuzení dala sunar a on vytáhl celou láhev. Od té doby pije 150ml na noc před spaním, pak se ve 2 v noci probudí, dá tak cca 180-200ml a ráno v 8 zase, to vypije i 230ml. Kromě toho jí dopoledne jogurt a na noc kaše. Zkoušej mu občas to UM nabízet, třeba se chytí...

frog • 1d • Dnes v 15:47
Ahojky máme od 8 měs. stejný problém..takže tedka máme tak 150-180 Beby ráno,k sváče buď jogurt nebo chleba s máslem a lučinou nebo 40% eidam,to prý můžou.Tak pý můžou ty termizovaný sýry,takže prej i cotage..no a večer máme ml. nebo neml. kaši a to je z mlíka taky vše..
vefa a my máme taky jen 2 dplní a tedka trochu vylezly dva horní a chlebík jí jede,ale já jí ho teda dávám už tak skoro 3 měs. i na žužlání,takže se naučila jak na něj i bez zubísek

surynka44
9. čer 2009

Ahoj všem. Máme problém s tím,že malá mi odmítá UM. Př. dám ji v noci cca 02.30 a ráno mi vypije sotva 60ml. Dnes vypila ráno 50ml a pak si dala na oběd příkrm, teď odpoledne ovoce, ale mlíko nechce. Mám někdo s tímto zkušenost? V noci pije někdy jednou, někdy 2x to vypije těch 140ml.

luca76
9. čer 2009

surynka44: mám stejný problém, malýmu je skoro 6 měsíců, doted pil krásně, i 1000 ml denně, je to asi týden, co mlíčko skoro nechce, dnes mi vypil zatím kolem 200 ml a to už jsou 4 hodiny odpoledne....a to jsem to do něj ještě nalila proti jeho vůli skoro, až si ted říkám, že jsem ho asi neměla tak nutit...stejný je to se zeleninou, na začátku papal, ted nechce....jí jen mrkvičku...jenže z té mu začaly příšerný větry a bolení bříška...tak nevím, jestli mám s tou mrkví přestat...

surynka44
9. čer 2009

Mě naštěstí zelninku jí, dnes měla poprvé ovoce to zatím taky, ale může se vše změnit. Teď mi vypila 140ml od rána, prostě síla ☹ JInak my z mrkve měly to samé, ale zvládla to.

zdenulab
16. črc 2009

Ahojky mám podobný problém s tím, že ma malá nechce žadné mlíko, pije jen čaj a šťavičky a když cítí mlíko konec, ani nutrilon, beba, jakž takž vypije sunar, ale to jí musím ředit čajem aby necítěla tu chuť mlíka. Vzhledem že jí byly teprve teď 4 měsíce tak nevím co s tím. pokud některá víte poraďte mi prosím ☹

akras
16. črc 2009

Ahoj,
my se s nepapáním mlíčka trápily od 6.týdne, skončili jsme v Motole, protože několik dní skoro nejedla a už jen spala a byla apatická. Po nemocnici jsme skončili na odsátém mlíku a nutrilonu HA z láhve, až do cca 4.měsíce jsme krmili jen ve spánku, za bdělého stavu vypila třeba po 7,5h jen 40ml 😒 Byla jsem z toho strašně na nervy, nic moc extra nepřibírala... Ale asi tak od 4. měsíce jsme začaly dávat na noc rýžovou kaši (nestlé v pytlíku - nemléčná rýže, dětská krupička) udělanou hustou v MM nebo UM, prostřihla jsem do dudlíku díru jak vrata a vyžahne 150 během minuty a fakt se po tom žene 😀 ...je to strašná úleva, protože já naší Barču nikdy neviděla plakat hlady, že by se jídla dožadovala,...jakoby neměla pud sebezáchovy 😉 Ale stejně jí ještě ve 23h a ve 3h ráno dávám jídlo, aby nahnala, nějakou dávku přes noc, kdyby přes den nechtěla.
Před 5. měsícem jsme začaly se zeleninou, no nic moc , ale systém lžička_zapít celkem funguje a něco do ní dostanu.
Taky mi začala konečně pít čaj (granul Hipp, jablečno-meduňkový), což se mi ulevilo, protože když v těch vedrech málo pila, tak jsem se bála dehydratace...
Mám pocit, že od té doby, co má tu kaši a teď i tu zeleninu, tak je to o moc lepší, dokonce už občas pijeme "zaživa" (dnes zrovna rekordně zaživa vypila 160 😅 ).
Ta rýžová kaše byla pro nás fakt záchrana, tak to na noc třeba zkuste, mlíko dostane rýžovou chuť a je to moc dobré - mléčná rýže 🙂
Zkuste kdyžtak to mláko alespoň přes noc, aby ho alespoň trochu měla, já prostě Barču ani moc nebudím, vyndán dudlík, dám láhev a ona v takovém polospánku láhev vypije.
Moc držím palce, protože vím, jak je to stresující, když dítě nepapá.

akras
16. črc 2009

My už jsme tak naučení, že dám před spaním co vypije - třeba 60ml a pak jakmile usne, tak to dopije a pak pěkně hajá dál...většinou to tak vyjde i v kočáře, vypije a když hned vyrazím dál, tak ještě spinká (ale někdy to taky nevyyjde, něco jí vzbudí...a pak už nechce).
Teď si děláme legraci, že až jí bude 8let a my do ní ve spánku budeme cpát to vepřoknedlozelo 😀

zdenulab
20. črc 2009

Akras dík za tip zkusím to, ale Niky nechce nic co chutná po mlíku a to už jsem zkoušela všechno místo vody čaj, to pila 4 dny, pak už taky ne ani v noci to je to nejhorší ☹ a o tom, že je to stresující žádná, jsem z toho úpně hotová. Niky má 4,5 měsíce a kromě přesnídávek a příkrmů do ní nedostanu žádnou kaši nic 😒
Tak hlavně, že jste se z toho dostali, držím palečky a pěkně rostěte.

verzel
20. črc 2009

zdenulab - Ahoj, i my máme podobný problém jako všechny ostatní mamky v diskuzi....nám se osvědčil čajík od firmy MAGAFIT - zelený a růžový, je to normální pytlíkový čaj, ty slazené granuláty se Áje taky hned přejedly a nakonec je nechtěla ani vidět, myslím, že po nich měla ještě větší žízeň.
Problémy s mlíčkem máme od 5.měsíce a někdy to je boj dostat do ní alespoň kapku 😝 Ještě mě napadá, že jí chutnala kaše z UM + dětské suchary z DM, někdy jsem jí musela oblbnout ještě lžičkou ovocného pyré do té kaše. Držím palce,ať malá papá a hezky sílí.

akras
20. črc 2009

No, já dnes zkoušela dávat jen za bdělého stavu - do večera tak dala 640ml, rozhodně to není alespoň těch 800ml, což je podle dr slušný 😒 , no ale z toho dala 180ml kaše a ještě k tomu mrkev s troškou brokolice....zítra začnu dávat ke sváče banán, to je energeticky hodnotný, tak snad jí bude chutnat.
Dr nám taky radila, že kdyby nám s kaší dělala problémy, že jí do toho máme namixpvat banán nebo jablko, naši nám ho mixovali i normálně do mlíka, taky jsme se ségrou blbly s mlíkem....holt, některé děti si potrpí na koktejly 😀
Hodně štěstí

zdenulab
29. črc 2009

Ahoj holky, tak Nikolka mi konečně zase pije mlíčko 😀 sice SOJOVÉ, ale pije. Takže klidně zkuste, třeba to taky zabere. Normálně sama otevírá pusinku jen co vidí flašku s mlíkem 😅

janocka
9. lis 2009

duha82 • 2d • Dnes ve 13:20
Ahojky
prosím poradíte? můj 4. měsíční chlapeček už 5 den odmítá pít mléko, přestal ze dne na den, nikdy mi toho mléka moc nevypil, jsme už na příkrmech (na doporučení lékaře) zelenina s masem, rýžová kaše a začíníme s ovocem, to vše baští krásně ale mléko vůbec, vždy jazykem vytlačuje savičku, zkoušela jsem i jiné savičky i jiná mléka, ale nechce! maminky poradíte, jste na tom některá stejně?

momin • 1d • Dnes ve 13:28
Ahojky,my na tom tak nastesti nejsme,ale kamaradce mala prestala odmitat mliko v pul roku. Musela zacit davat uz tak brzo jogurty a jine mlecne vyrobky. mala ji jeste papala v noci ale flasku do pusy proste nevzala tak ji musela treba ve dve v noci krmit lzickou kasickou... 😒 Urcite by to chtelo probrat s lekarem. ten vam poradi!

duha82 • 2d • Dnes ve 14:13
ahojky momin mě se tohle právě stalo i u první dcery, ta právě taky začala na 4 měsících odmítat mléko, přece nemůžou být dvě děti stejný 😕 🙄 no a na 10 měsících ho zase začala pít, jinak lékař mi u ní nák moc neporadil... taky radil jogurty a sýry ale to byla už starší... 😒 jinak díky a lékaře se zeptáme

momin • 1d • Dnes v 15:17
Aha..ja sem si nevsimla ze uz mas druheho prcka. Nooo sou to sourozenci tak ze by....?! 😕

kutcher • 1d • Dnes v 15:26
Delej mu treba mrkvove polivcicky s mlekem, at tu chut ma furt v pusince, tak to aspon zacne brat jako soucast prikrmu a zacne zas bumbat, neboj a navic i zoubky mohou navodit nechut vzit do pusy savicku

duha82 • 2d • Dnes v 15:34
holky díky 🙂 ty polívčičky zkusím 😉 ale dělám mu i do sunaru rýžovou kaši a to papá krásně

duha82 • 2d • Dnes v 15:36
a že by zoubky?! ale čaj si z lahvičky veme

kutcher • 1d • Dnes v 16:07
Ono deti kdyz se zoubky zacinaji ozyvat, a to mohou vyrust klidne az za 2 mes, tak ty deti muzou prestat pit neco ze savicky a pritom jim dudak nevadi, zmena chuti take neni vyjmkou, zkus ty polivky, delej kasicky, aspon bude mit dostatecny prisun ml. vyrobku a pit ten cajik at se nedehydratuje a ono to pujde, uvidis

duha82 • 2d • Dnes v 16:16
Kutcher díky moc 🙂

rioko • 1d • Dnes v 16:27
Vojta to měl úplně stejné, taky od 4 měsíce přestal pít mlíko, max. v noci, tak jsem ho budila - a budím do teď dvakrát, aby nějaké mlíko dostal - když je v polospánku,tak to nějak nevnímá. Myslela jsem taky, že to je zubama, ale vyrostly mu až za dva měsíce. Spíš to bylo tím, že jsem začla s příkrmama, prostě jiná chuť nebo nevím, taky jsem zkoušela jiné savičky, stříkačku a podobně, doktorka řekla, že pokud vypije 500 ml tak dobrý, s kaší a nočním mlíkem to dal.Jinak nemá cenu fakt nutit,u mě to nefungovalo

kutcher • 1d • Dnes v 16:33
Nemas vubec zac, este takovy dodatek my dost pouzivali homeopatika, zkazit tim nic nemuzes koupili jsme si 1 baleni pri nechutenstvi a 2. chamomillu na zoubky - nam to pomahalo kdyz celkove nemel chut a pak se to i dost zlepsilo, ale nekteri tomu neveri, to musis posoudit sama