Batole nejí maso, jak ho to naučit?

lady742
15. led 2014

děvčata nemate typ jak naučit 2,5 lete batole jist maso?syn ho dlouho převaluje v pusině a pak vyplivne, zatím to řeším tak, že mixuji do zeleniny.Ale mám strach co bude pak ve školce.Mám pocit, že se mu to nechce kousat, on je nejedlík od mimina ☹ .Nebo eventuelně čím ho nahradit?kolik masa snědí vaše stejně staré děti za týden?

maruja
15. led 2014

@lady742 Ahoj, naši se ho naučili jíst v polívce. Furt samej vývar 😉 a teď dvojčata musej jíst sami, takže vařím tak, aby se to dalo dát na pultík jako finger food, maso, těstoviny, mrkev 😉

lenicka07
15. led 2014

@lady742 U nás taky maso jde nejlíp ve vývaru nebo dám víc omáčky a méně masa (na malé kostičky, tak aby vlákna byly co nejkratší), zajídali jsme chlebem nebo rohlíkem nebo knedlíkem (bez toho bych to do ní nedostala) - s tím to maso nějak spolkla, později to šlo i s těstovinama. Jinak nejlíp jí hovězí (kupodivu), moc jí nejede kuřecí (je takové suché a stejně si myslím že není moc zdravé - domácí nemáme). Takže já bych asi nejdřív zkusila nějaké pidi kousky masa do polívky (i tu jsme zajídali chlebem).

bbn
15. led 2014

@lady742 můj manžel nejedl maso do 8 let, prostě ho odmítal. A taky žije, je v pořádku a malý rozhodně není. Jednou se ho jíst naučí. A kdyby ne, tak mu prostě nechutná a chutnat nebude, i takoví jsou mezi náma lidi - někomu nechutná květák, kapusta, mléko,.....a taky žije.

killi
15. led 2014

Já bych to taky neřešila, pokud maso odmítá tak bych mu to nenutila. Znám spousty lidí co maso nejí od dětství. B 12 je i v ml. výrobcích, vejcích rybách atd. 😉 Dcera taky moc nejí maso, má tak max jednou za týden a já ji to nenutím, když nechce.

lady742
autor
15. led 2014

no my už jsme měli jednou málo železa a brali aktiferin, tak se toho hci vyvarovat, ale zatím nevím jak:(

lady742
autor
15. led 2014

v tom vývaru jste jako nechali malé kousičky masa?

ladie
15. led 2014

@lady742 syn taky nejí maso. Vývar sní, ale jakmile je tam vlákýnko masa, tak mi polévku znechuceně vrátí 😠
Ale co občas sní, tak kousek kvalitní šunky a v posledních pár týdnech ochutnává a skoro sní řízek!! 😀

lady742
autor
15. led 2014

no právě, že on nejí ani ten řízek a v te polívce, to taky vyplivne, už ho znám, ale zkusím

lenicka07
15. led 2014

@lady742 JJ, na malé kousíčky a hodně zavářky (třeba kapání) a zeleniny a ono se to v tom ztratí. Já jí vůbec toho masa do všech jídel dávám míň, stejně by mi to jinak nesnědla, nahromadilo by se jí to v puse (takže třeba maso se šťávou, zeleninou, bramborem, dám víc té šťávy a víc brambor), pokud nechce to maso polykat, tak holt prokládám ještě banánem (miluje ho).

bbn
16. led 2014

@lenicka07 to je hodně gurmánská kombinace, maso a banán 🙂