Bojkot příkrmů. Co s tím?

dygab
27. lis 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti. Naše Hanna je poměrně drobné a hodně živé miminko. Začali jsem proto poměrně brzy s příkrmy, i když je plně kojená. Už 14 dní dávám doma vařenou zeleninku, občas banán. Zdá se ale, že příkrmy Hanička bojkotuje. Co s tím?

alcatko.j
27. lis 2007

Dygab , neporadim, ale snad te potesi, ze nejsi sama, krome hannicky bojkotuje prikrmy, ale zcela, i nase nelinka a Morusky z dubnovek Maty 😔 Total, ja davam prikrmy uz mesci, poprve pozrala 3 zlicky mrkve, od te doby o vseho 😔 Zkousela jsem vse, varit, kupovat, michat, s mlikem , bez mlika, nutit, nenutit, pauzy, vsecko!!Nic!!!tak na to seru..na cas...
a vezme si jen vecer asi 15 lzicek kase, jinak je to moje mala prsofilka 😅

makelka
27. lis 2007

Holky vydržte, u nás v lednovkách má maminka nytri chlapečka Vojtíška a ještě doteď ho skoro plně kojí a to má už 10,5 měsíce, nechce jíst skoro nic, teď se to zlepšilo a jí trošku líp, ale tak 15 lžiček a konec. Kdyžtak jí napište, vyzkoušela toho hodně - myslím všechny možné jídla i varianty krmení, třeba by vám poradila. Ale co hlavně říkala je, vydržet - DRŽÍM PALEČKY

johanda
27. lis 2007

No to mi připomíná moje děcka, do roku téměř plně kojené, až když jsem jim jídlo po 1.narozeninách trochu přisolila, vzali příkrmy na milost. Pokud mimčo přibírá a je spokojené, nelámala bych to přes koleno a netrápila bych se tím.

mikca
27. lis 2007

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... třeba tady najdeš nějakou dobrou radu 🙂

kacka79
27. lis 2007

Ahojky, my teda problémy s jídlem nemáme, ale od kamarádek vím, že jejich mimčům jedou víc ty kupované příkrmy... no chce to zkusit. Jinak hodně štěstí 😵

natalien
27. lis 2007

Tak my byly dnes u kamarádky, která krmila svou 7mi měsíční holčičku kaší - doma uvařenou rýži s mrkví. Nell na ni tak strašně koukala, že jsem ji to zkusila taky dát a ta se mohla zbláznit, strašně ji to chutnalo 😕 Tak nevím, jestli ji už teda mám dávat příkrmy, či ne. Jen na noc dostává Nutrilon (premium) a jinak je pouze kojená a občas dostane čajik nesladký.

kacka79
27. lis 2007

Natalien, to je na tobě... my sice kojíme, ale přikrmujeme jako kdyby sme byli na UM - teda od 4 měs. Malej je žroutík, má skoro 9 kg a moje mlíčko už nestačilo.. a taky mu to děsně chutná, u jídla úplně chrochtá 😀

natalien
27. lis 2007

Tak já nevím, asi vydržím do Mikuláše, to ji plánuju koupit Bio mrkev 🙂

zevina
27. lis 2007

holky, chce to trpělivosta zase trpělivost, ne každé dítě se naučí baštit ukázkově do 2-3 týdnů jak se všude uvádí 😉 a je to naprosto v pořádku, náš malý byl ukázkový případ, do 9 měsíců jsme naprosto každé jídlo dokojovali! snědl si svých pár lžiček, při mimořádně úspěšném dnu až 50g 😅 zamkl pusu na deset západů a bylo 😒

zevina
27. lis 2007

abych to ještě doplnila, i podle mudry prospíval dobře, takže radila jediné: vytrvat a nenutit, nechce víc? nic se neděje, normálně dokojit, důležitá je hlavně masozelenina, i když malé množství, které zbaštil 🙂 jo a žádné rady jako dosladit nebo dosolit jsem nepraktikovala, ani je nepovažuju za vhodné, prostě se to časem samo zlepšilo a rozjedl se líp, i když ani teď nebaští extraporce 😉

anatanka
29. lis 2007

Ja uz o tom taky zacinam premyslet, to bude horor, protoze do Miri nic krome mlika nedostanu. Spoleham na presnidavky, myslela jsem, ze ty bere kazdy mimco...

tiki
29. lis 2007

Dygab, ja myslim, ze Hanni je jeste dost mala, i kdyz je ziva a drobna, tak pokud mas dost mlika a ji se do prikrmu nechce, tak klidne jeste mesic pockejte...

kalu
5. pro 2007

Ahoj holky,mám podobný problém se svou 8,5 měsíční Lucinkou.Drobná, velmi živá,do 6 měs.plně kojená, pak začaly pokusy o příkrmy dle klasického schématu, kromě "prsa" jí však nic moc nešmakuje .Chutná jí jen bílý jogurt, do kterého jí míchám ovoce nebo přesnídávku- sní když má náladu tak 1/2 Aktivie,zelenina jen někdy, ale jak do ní přidám maso, tak to nechce vůbec, z kaší jen nemléčná Sunarka rýžová smíchaná s ovocem.Většinou z každého jídla jen ochutná,zašklebí se, začne se vztekat a sápe se mi po prsou.Jsou dny kdy nechce nic a pouze kojíme.Jinak je zdravá, stále usměvavá a stále v pohybu.Míry v 8 měs. u pediatra (dle jeho rady-nabízet a nenutit)74cm a 7,80kg- stále kolem 0- 3.percentilu ale to již od narození( por.m.-51cm-3,180g)

bramburka
4. črc 2008

holky, já mam problém, že mi do pred 14 dnema jedla zeleninu, maso, ovoce, všechno, je jí 8 měsíců, ted sní jen kaši a Nutrilon, od jídla pár lžiček a bojkot, co s tím? Je pravda, že v tom byla dovolená i nemoc, ale ted uz je doma a zdrava a stale nic moc, no snad se to spraví, jen se bojim, aby ji nezadělala na averzi na jidlo, kdyz ji to tak nutím!

janicka.ziv
9. črc 2008

holky nestalo se vám některé, že vám dítko začalo odmítat ovoce? teda spíš přesnídávky? jako pár lžiček do ní dostanu, ale tváří se u toho děsně a pak už za žádnou cenu nechce ☹ do čerstvýho ovoce kouše ráda, ale tím se moc nenají a nastrouhaný čerstvý jsem teda nezkoušela, ale pochybuju ☹ nemáte nějakou radu?

jaku
9. črc 2008

Janicka.ziv tak my to máme přesně naopak, ze začátku mi ovoce vůbec nechtěl a teď by se po něm utloukl.Tenkrát jsem zkoušela pašovat ovoce do kaší a to mu jelo, možná si tak zvykl na tu chuť. Jinak já hrušky, nektarinky,broskve, meruňky strouhám na jemném struhadle (mám takové jen na sýr), takže pak je to vlastně taková kašička. Někdy do toho rozpustím dětskou sušenku Hami a to mu pak chutná o to víc 🙂

scalia
22. črc 2008

Už mám skoro 9.měsíční mimčo a ted mi začalo nějak bojkotovat všechna jídla včetně mlíka Jako něco sní,ale tak poloviční porci-někdy víc. Ale je to boj. Byla teda nemocná,ale už je to skoro dobrý a tak nevím, zda jít s tím zase k lékaři nebo ne at nejsem za hysterku
Nebo že by zuby? Nestalo se vám to taky?

janinac
22. črc 2008

Scalio my máme to samý...sice Adámkovi je 14měsíců, ale k obědu si dá max 3 lžičky nějaké zeleniny a víc prostě nechce.
A ten bojkot mlíka jsme měli taky...přestala jsem ho dávat a pil jenom čaj a pak jsme na mlíko zase najeli, ale zjistila jsem, že jak mi nechtěl mlíko, tak mu zjistili, že má kvasinky a možná proto ho nechtěl...ale jasně, že to může být k zoubkům....to jsou takový hnusy ty zuby, že to mimčo úplně rozhodí 😠

scalia
22. črc 2008

Janinac a co mu teda pak dáš k obědu?
Ptala jsi se na to jídlo doktorky?
Mně to připadá jako zuby,ale to člověk neví. Ona mi mlíko pije,ale než si tu flašku vezme,tak mě u toho tečou nervy a pak ji během pití asi 5x vystrčí jazykem ven.a někdy pak začne plakat jako že ještě chce a přitom ji sama vystrčila....

janinac
22. črc 2008

Ono to bude znít blbě, ale nedám mu nic. On prostě fakt nechce nic jíst..takže ho chvilku nechám a než jde spát mu dám mlíko nebo čaj. Dneska jsem se mu vařila s polívkou, protože vývary on má fakt rád a snědl tak 5 lžiček a pak začal dělat nenene a tak jsem mu dala mlíko a nechtěl...tak jsem mu podala čaj a ten vypil a chrní. On není drobný takže fakt nevím po čem přibírá.
Doktorky jsem se na to neptala, protože do roka mi snědl třeba půl velký skleničky nebo celou malou a od roka jsme ještě u ní nebyli.
Ale zuby to fakt můžou být...podle mě, když budou mít hlad tak se ozvou. Jestli je malá jinak veselá, tak to může být k zubům.

scalia
22. črc 2008

blbě to nezní-že mu nedáš nic. Já to naprosto chápu. Když oběd fakt nechce, tak s tím nic nenadělám a cca do hodiny ji zkusím dát mlíko.
Jinak je malá veselá ale přijde mi,že kdybych ji za celý den nedala najíst nebo napít, tak se ani nepřihlásí.

Já nevím jak ty,ale já si to asi moc beru ☹ . Mně malá právě že jedla i 200g příkrmů a tedka najednou tohle, tak jsem z toho fakt nešťastná.
Dnes si dala k obědu 80g a konec. Pak za hodinu 30ml mlíka a řev a řev. Tak jsem jí to za chvilku zkusila dát znovu a vypila ještě 100ml. tak to nechápu

jankax
22. črc 2008

Jezis tak jsem se ted zdesila, taky mam doma 'prsomila' 😀 a kdyz tady ctu, ze nekdo vice mene jen koji do roku tak mi vstavaji vlasy hruzou 😲
Maly da na obed tak tri lzicky a tim konci, nejradsi by se jen kojil ale to porad, tri hodiny uz vydrzi jen malokdy....

monik76
22. črc 2008

U nás je to taky tak. Začala jsem v půl roce přikrmovat a do dneška nic moc. Fakt sní tak 3 lžičky a pak tu pusu prostě neotevře. Nehce nic, zeleninu, ovoce. Jo možná co jí trochu jede tak je kaše. Jinak chce jen kojit.