Chce jen příkrmy a mlíko. Je to tím, že jí rostou zuby?

klarka1
12. únor 2013

Už několik dní Emča odmítá ovoce, kaši, jogurt,... jí jen příkrm k obědu (a teď jí dávám i k večeři, aby neměla hlad) od všeho ostatního dá sotva pár lžiček a to to do ní musí rvát ☹ a to doslova. Mlíko pije celkem obstojně. Rostou ji zuby, může to být tím??? Dokázala sníst i celou přesnídávku nebo misku kaše, ale teď nic ☹ Mám jí přestat nabízet odmítané jídlo a zkusit to třeba za pár dní nebo týdnů??? Ještě podotknu, že třeba rohlík, sušenku... si vezme s chutí.
Díky předem za Vaše rady a názory.

maladama
13. únor 2013

kolik jí je? My se momentálně u 18m dítěte potýkýme s tímtéž - rozhodl se, že už není žádný mimino a nebude dělat nic, co dělají mimina - takže absolutně odmítá kašovité věci (jogurt, kaše), ale pokud je to "dospělácké jídlo", třeba chleba se sýrem nebo hovězí polívka s nudlema, tak toho sežere hafo. Tak holt jí, co my (buď mu uvařím bokem něco bez soli, nebo dosoluju naše až po odebrání jeho porce), a k svačině po pečivu dostává na zapití mlíko.
Jediný dobrý je, že krom kaší začal taky sám odmítat dudlíka, takže jsme ho dali pryč absolutně bez boje 🙂

cabalkova
13. únor 2013

Ja bych se toho nebala. Nas mel obdobi, ze odmital ruzne veci (ovoce, zeleninu, veci s kouskama) a vzdycky se to po nejake dobe upravilo, takze pokud nemas pocit, ze by mela hlad a naji se jinych potravin, tak bych ji nechala chvii v klidu a po nejake dobe zkusila to, co ted odmita, zase nabidnout... Jinak kasi nas mlady pan nejedl nikdy, to byl vzdycky rev a boj, tak jsme ji proste nedavali a ani to ted nezkousime.

mis83
13. únor 2013

Teď máme za sebou 5 dní, kdy první 2 jsem do ní dostala jen mlíko a Kulíška(měla ještě průjem po prodělané střevní chřipce). Třetí den jsem do ní dostala přesnídávku a čtvrtý jogurt. Pátý den jen polívku- krém a kukuřičné křupky. A pak zase začla jíst. U nás je to od zubů, když jí rostou v dásni. Když už jí lezou dásní ven, tak naopak kouše jak vzteklá 🙂 😉 A je jí 13 měsíců...

maudn
13. únor 2013

Nestresovala bych se, dala bych mu to,co sní a třeba před tím tři lžičky kaše, myslím, že jí to přejde, zuby nám pěkně rozhasily režim i náladu..