Chroničtí nejedlíci 3+

sisstin
18. lis 2011

Zakládám diskuzi o chronických nejedlících nad 3roky. Pro adminy: "nejedlých" diskuzí je tu sice víc, ale vždy jde o malé děti, které dočasně stávkují s jídlem. Tahle diskuze je o dětech, které mají s jídlem problémy od narození a přetrvávají i nad tři roky, popř. nejezení patří i k nějaké diagnoze jiné.

irasek
1. pro 2011

@berenika39 😀 prý závist a nám 😀 Dneska na plavání se zase klepal, on je úplně bez tuku. Když ho mám držet za ty jeho žebra 😝 ... Pod vodou jsme si podávali děti a několikrát mi přišel do ruky doost baculatý chlapeček, tak jsem se nořila do tuků a ta jeho maminka mi říkala, že neví, jak Páťu pořádně chytnout. Fakt netušim, co tim chtěla říct 🙄
Nás se každý ptá, co mu má přinést Mikuláš, ale to je fakt bída. Bude to takový jednotvárný ze všech stran 😉 Tic-tacy, mentosky, esíčka, brumík a kinder mléčný řez. Tak doufám, že mu nepřinese nějaký čokolády, nebo nedejbože tvrdý bonbony a lízátka. To bych se do toho "musela" pustit já 😉

irasek
4. pro 2011

@sisstin - my teď byli v Londýně a koupili jsme mu v Nextu pyžama a vzali jsme 104. Byl to trojpack a byl pěkně zabalenej, prostě jsem si to tam nerozbalila, ale až na pokoji v hotelu a musim konstatovat, že v létě mu možná budou 😝
@dvojka - jak se máte?
@berenika39 -co to divadlo v Nerátkách? jak se líbilo?

mamkamarketa
9. pro 2011

ahoj holky,
po delsi dobe se hlasim. byli sme na dovoleny a z hlediska jidla katatstrofa 🙄 nemeli nic na co je zvykly a ji 🙄 takze zadny rohlik,jeho oblibene jogurty 😒 koupila jsem mu dost novych veci a vypada v tom jak strasak. pac americke deti jsou faaakt tlusty 😖 takze vsechno je mu siroky,pada mu to 😒 jinak kalhoty nosi 98 (ty mu jeste budou asi delsi dobu) a ''vrsky'' ma 104 ma postavu po manzelove otci, kratke nohy,velke telo 😅

tamulik
9. pro 2011

ahojte dievčatá, po dosť dlhej dobe sa ozývam aj ja. môj malý je chorý už tretí týždeň, a tak nám našich horko ťažko nadobudnutých cca 15 kg. , spadlo na 13 aj s topánkami ☹ . katastrofa. som s toho úplne zúfala už neviem čo vymyslieť aby jedol.
ináč môj malý nosí tiež 98 -ku a 104 akurát nohavice keďže ma dlhokánske nohy. ale nohavice sú strašidelne široké, problém kúpit. mám kopu veci po straršom synovi ale ani nahodou ich nemôže nosiť. gumka úplne stiahnutá a aj tak padajú. 😀

irasek
9. pro 2011

@tamulik - teeda, o 2kila zhubnul? To je dost... 😒 Já kupuju jedině kalhoty s gumou a taky je obvykle stáhnutá na maximum...
U nás je teď taky nemoc, bere antibiotika a samozřejmě nejí!!! úplně se hrozim, na kolik zase klesne a jak dlouho to budeme nabírat 😠 Doktorka ho vážila kvůli dávce léků a měl lehce nad 13kg...takže nám to doma nadvažuje.
Doktorka radila, že mu mám dávat, na co má chuť. Prima rada, ale on momentálně nemá chuť na nic.

sisstin
autor
11. pro 2011

u nás se jídlo zlepšilo, na jeho poměry jí dost...sice jako furt těch svých pár věcí...ale poměrně hodně...třeba v osm vyleze z pelechu, že by si dal housku a salám, a to předtím snědl celý jablko a jogurt 😲

furt teda bojujeme s "normálními obědy", ale ve školce to aspon ochutnává...no momentálně mě to jídlo nák netíží...jinak váží furt stejně...u něj to zas nějak extra vliv nemá, že třeba víc jí..přibírá tak nák furt stejně 😝

maruschka
12. pro 2011

Ahojte dievčatá..Keďže máte skúsenosti s detičkami, ktoré nechcú jesť, prišla som si po radu..Moja malá má 5 rokov- a samozrejme neje..Má dni, keď zje iba pár suchých rožkov so šunkou..Má dni-také tie radostnejšie a svetlejšie, keď zje aj polievku, nejaké cereálne guličky s mliekom alebo pri dobrej konštelácii hviezd aj ryžu.. 😒 Má 15 kg - minulý rok zostala kvôli nízkej imunite doma zo škôlky..Tam im zo začiatku vôbec nechcela jedávať a po týždni som si ju domov niesla už úplne vyčerpanú domov, ale nenajedla sa 🙄 Ona ako keby ani necítila, že je hladná..Ak jej nasilu dám, čo nemá rada, tak plače hodinu nad tanierom, vypľuje to do koša, alebo ju začne napínať na vracanie..Naozaj, ak má dobré dni, tak sa stravuje na jej pomery "normálne"-teda že neodpadáva od hladu, ale fakt delená strava-ryža bez mäsa a šťavy, rožok bez masla, iba pár druhov ovocia, iba suchá knedľa, alebo iba omeleta bez všetkého..a množstvá-veľmi malé porcie..
Ja už naozaj neviem, čo mám robiť..Ako ju naučiť jesť, ako normálne 5 ročné deti jedávajú.. 😕 😕 😕 Ďakujem...
PS: už sme skúšali všetko, aj kolektív v škôlke, aj rôzne motivačné veci-ako keď to všetko zješ, pôjdeme..atď..Toto na ňu nezaberá...

sisstin
autor
12. pro 2011

@maruschka ahojky, no jestli malá je fakt hladová a stejně nejí, to bych už navštívila gastro poradnu. Tady děti sice nejedí nijak extra, ale nemají zdravotní problémy a nejsou hladové!!! Malá by mohla mít celiakii či podobnou nemoc, určitě řešit 😉

maruschka
12. pro 2011

@sisstin ďakujem..no chorá nie je..Už jej robili testy..Jednoducho nechce jesť a keď už aj niečo zje, tak malé porcie a delená strava..To ma na tom celom hnevá, že je zdravá (len tá znížená imunita, ale to nie je nič závažné, ide iba o to, aby nebola v kolektíve detí) a nechce jedávať..Svokra hovorila, že manžel bol taký a moja mama tiež spomínala, že som nejedávala a bola som doslova podvýživená..O to ide, ako ju prinútiť stravovať sa normálne.. ☹

sisstin
autor
12. pro 2011

@maruschka no mě spíš zaráží, že je prostě tak hladová a vysílená, že odpadává...to by se mi fakt nezdálo normální 😉 třeba syn taky moc nejí, oproti jiným dětem...hlavně teda v pestrosti, na množství to tak šílený není...ale že by neměl energii nebo padal únavou atd., tak to opravdu nehrozí 😉

maruschka
12. pro 2011

ale ona taká bola iba keď chodila do škôlky, potom aj tam začala jesť, ale len tú svoju delenú stravu.. 😉 Raz som sa rozprávala s pánom, ktorý vlastní obchod s výrobkami z medu, publikuje literatúru a on mi poradil, že mám dávať malej na čajovú lyžičku peľové zrná-každý deň..že to má takú výživovú hodnotu ako mäso a ona postupne dostane chuť do jedla a tak sa naučí jedávať všetko..Asi vyskúšam to..Viem, že deti majú svoje obľúbené a neobľúbené jedlá a že tých neobľúbených je určite viac, ale naša malá skrátka jedáva dookola iba pár obľúbených jedál v malom množstve..Jediné, čo mi zje naozaj všetko a teda aj veľa je vývar s mrkvou a rezancami..Už som sa rozprávala aj s doktorkou o tomto jej stravovaní niekoľko krát: malá je zdravá a treba ju nejako prinútiť jesť-tak to bola celá rada...Neviem, asi to chce strašne veľa trpezlivosti-v našom prípade sa tým boríme už 4 roky a dúfam, že ju to raz prejde...
sisstin ďakujem a želám pekný deň.. 😵 😵 😵 😵

sisstin
autor
12. pro 2011

@maruschka syn taky nejí jakoby nic, doma jí jenom Brumíka (čokoládovýho), housku s jedním druhem salámu, asi dva druhy polívky, jeden druh jogurtu a jabka...a tím to hasne 😉 ve školce malilinko lepší, tam jí docela maso..ale třeba příloh se ani nedotkne 😉 takže nejí brambory, knedlíky, těstoviny, rejži atd. 😉

sisstin
autor
12. pro 2011

@maruschka u nás to není tak hrozný na množství, on sní třeba za den 4 brumíky, 3 jablka, 2x housku se salámem, trošku polívky atd. Ale na tu pestrost je to prostě příšerný 😉

berenika39
12. pro 2011

@maruschka ahoj, v pěti letech - nezkoušeli jste radu nějakého psychologa? může jít o nějaký blok..nevím. každopádně to, že od únavy odpadává, je hladová a nejí, to není normální. třeba by už spolupracovala, možná jen najít cestu, proč by měla jíst...držím palce.
my tu většinou máme děti, které sice jídlu moc nedají, ale jedí...akorát jsou jak žížaly a nosí gumu v pase i na džíny🙂.

tamulik
12. pro 2011

@irasek no mne sa tiež zdá že schudol veľa, ale čo s tým už narobím. nohavice tiež iba na gumu , najlepšie by boli dievčenské legíny, nepadali by 😀 .
@maruschka ja rozmýšľam že prečo Vás ešte neposlali k psychológovi, môj malý má v stredu 3 roky a k psychológovi už chodíme.iba zatiaľ nechce spolupracovať 😢

irasek
12. pro 2011

@maruschka - hlad a odpadávání mě teda taky zaráží 😖
U nás se nejí, ale energie je spousty, vůbec netušim, z čeho jí bere... 😅 Akorát teď, jak je nemocný, ke všemu se mu objevil aft, tak se jí stále minimálně a váha klesla ke 13kilům. Ale na aktivitě to znát neni, běhá tady od rána do večera 😅
@tamulik - legíny 😀 - nám by stejně asi padaly... 😀
@sisstin - jakej druh salámu to je? u nás vede poličan- vyloženě dělanej pro děti, že? třeba šunka mu nechutná 😝

sisstin
autor
12. pro 2011

@irasek šunkovej točenej 😅 😅 😅 😅

irasek
23. pro 2011

Ahoooj, všem přeji krásné a klidné Vánoce, nejedlíkům ať chutná 😀

U nás normálně se už přes týden jí a to hodně. Otevře si ledničku, nebo špajz a hlásí: "něco bych si dal". Já jsem v šoku, ale tak doufám, že to tak zůstane 😵 . Jinak cukroví, které jsem tak pracně tvořila, mu prý nechutná 😝

berenika39
23. pro 2011

@irasek cukroví: to nejím....salát? to mi nechutná. řízek? bych si dal, bude k snídani? Cokoládové firgurky na stromek jsou v plném počtu, jen porozteklé, jak si s nima hrál. Ale ani jednu nerozbalil. Vánočku ve školce nejed,navíc jim na to dali marmeládu, to bylo už faaakt moc.
Takže asi tak u nás.

tamulik
2. led 2012

tak babenky, Všetučko najlepšie v Novom roku, veľa zdravia, šťastia a trpezlivosti s našimi ratolesťami 😀 . snáď v novom roku začnú nejakým zázrakom papať a my sa budeme veľmi ale veľmi tešiť.

@berenika39 no môj malý v škôlke nezobral nič do pusy. to asi aby im škodu nenarobil. cez sviatky mal pestrú stravu mlieko a mrkvu s polievky 😖 . ale zobral aj chlieb s maslom a my sme sa doma tešili že azda, ale nie, kreslil s maslom stenu v obývačke 😀 , tak mame na stene nový obraz aby sme zakryli umelecké dielo nášho syna.

berenika39
2. led 2012

@tamulik petr za dva týdny doma (týden s tátou - rýma, a týden společně - svátky ) přibral celý jeden kilogram. moc se z toho těším. ale dneska opět školka a k obědu rizoto ze špaldy a pšenice. tak jsem zvědavá...ale opravdu se ted rozjedl s vitamínem B - dávám mu Sanostol, v tom je dost vysoký obsah béčka, a má to asi na chu´t vliv. Taky mu konečně vyrostla třetí stolička (ještě jedna chybí) , takže doufám jen v lepší časy🙂)))

irasek
2. led 2012

@berenika39 - tééda, kilo za tak krátkou dobu, gratuluji 😉 . To my budeme čekat cca půl roku 😝 . Dneska i učitelka ve školce říkala, že klame tělem: jak je malej, že je šikovnej. Jenže on jak je drobnej, tak si každý myslí, že je mu míň a proto ho fakt každý odjakživa chválí. Samozřejmě, že je úměrně k věku, žádný génius to není 😀

berenika39
2. led 2012

@irasek no on asi zrovna půl dne nebyl na wc 😀 😀 😀 . ba ne, fakt je to vidět, má trochu i tváře, pulík, prostě cvalda 😀 . a s tím chválením o znám, vypadá na dva a půl a jsou mu tři a půl...a taky je k věku naprosto normální, jen klame🙂.

irasek
2. led 2012

@berenika39 - co jsem ho přivezla ze školky, tak snědl celou housku s pomazánkou (to je u nás hodně 😅 ), půlku! čokoládového čerta a normálně mi tady oblejzá špajz a lednici, že chce prý oběd 😀 . Já budu muset asi vytvořit večeři 😀

tamulik
5. led 2012

taaak a my máme zasa antibiotika tak naše jedenie je zasa v nedohľadne.

irasek
5. led 2012

@tamulik - to je mrzuté, umim si představit, jak by to bylo u nás 😖 . U nás se stále vcelku dobře jí, babička ho chválí, jak toho sní hodně- jenže ona to do něho prostě nacpe, honí ho s talířem a vidličkou po celým bytě...
Večer mám v plánu si ho převážit a tajně si doufám v 13,5kg 😵

berenika39
20. led 2012

ahoj, tady nějak ticho, doufám, že je to tím, že se jídlo lepší!!!
Petr už jí úplně normálně, a to všechno. Zřejmě: dělaly to stoličky, ještě nemá jednu, ale ostatní už ano. Nebo: začala jsem mu dávat Multisanostol, ketrý obsahuje hodně vitamíny řady B, podporují chuť k jídlu. Má ho asi dva měsíce, přibral kilo, má 14,30, což je super. Nebo na to nejdení měla vliv nosní mandle a ztížené dýchání nosem, protože od té doby, co mu ji vyndali jí líp. Nevím, možná všechno dohromady🙂
Tak at vám to jde taky líp 😉 😉 😉

sisstin
autor
20. led 2012

@berenika39 u nás tak nějak furt stejný...ve školce teda je ve fázi ochutnávání, takže třeba včera jedl fazole..ale prostě dá si dvě-tři lžičky a konec. Doma jí furt to samý...já už to nějak neřešim. No ale zase zhubnul na 13,3, ač podle mě na množství jí hodně....takže ono je to asi i fuk 😅

irasek
22. kvě 2012

@berenika39 - ahoj, teda až dnes čtu, jak se u Vás zlepšilo jídlo. To koukám 🙂 . U nás je to tak nějak pořád stejné, stále malé porce, stále jí nejhůř doma 😝 Ve školce si prý i přidá, ale zas tam nechce vůbec maso, u sousedů jí taky dobře ( jenže to se předháněj s jejich klukem, kdo bude první), u jedný babičky do něho jídlo nacpou, u druhé jí mizerně. Začal jíst bonbony a čokoládky- to ještě před půl rokem nechtěl, stejně tak lízátka a brumíky. Odmítá mlíko, jogurty minimálně, zeleninu by jedl po kilech, stejně jako ovoce.
No a váhově kolem 14,4kg 😒

mojsha
3. zář 2012

Ahoj holky...
dneska byl syn poprvé ve školce a nejen že tam nic nesnědl,ale on se ani nenapil ☹ navíc když jsem pro něj přišla tak brečel... ach jo...
Od malička bojkotuje jídlo, dlouho jsem ho kojila do 2r2m a pak musela odstvavit ze dne na den jelikož jen vytrapoval s mlíčkem, takže to taky považuju za svou chybu a selhání, má pár oblíbených jídel a nic nového neochutná... navíc ve školce ještě mají extra potraviny co ani doma neděláme ( cizrnu atd.) zeleninu i ovoce jí a z mlečných výrobku pribináka... bylo mi dneska do breku když jsem ho tam viděla...
Vím že je třeba vyčkat zda se nerozjí ale každým dnem čekáme další mimi a ještě tohle k tomu mě docela stresuje...