Chroničtí nejedlíci 3+

sisstin
18. lis 2011

Zakládám diskuzi o chronických nejedlících nad 3roky. Pro adminy: "nejedlých" diskuzí je tu sice víc, ale vždy jde o malé děti, které dočasně stávkují s jídlem. Tahle diskuze je o dětech, které mají s jídlem problémy od narození a přetrvávají i nad tři roky, popř. nejezení patří i k nějaké diagnoze jiné.

rakywanda
8. zář 2012

@mojsha tiež to teraz riešim. doma bolo fajn, dala som jej na výber z jej obľúbených pár jedál a niečo zjedla, ale v škôlke hrúza. za týždeň tam nezjedla nič, vodu jej nosím vlastnú. najhoršie je, že to ani neochutná. na maslový chleba povedala, že maminka má doma iné maslo 😀
v dôsledku tohto nejedenia nemá vitamíny a už od piatka je chorá.
ja osobne tomu neverím, že by sa mi tam rozjedla.

bianca
8. zář 2012

cafte mozem k vam?Nasa neje nic ine okrem masa a peciva.Sem tam knedlik.Inak nic.V skole okrem sucheho chleba a caju nic

rakywanda
9. zář 2012

@bianca vitaj 😉
my máme obľúbené pečené kura s ryžou a opekaný suchý chleba. žiadne ovocie, zelenina, džúsy...
inak nie je slabá, malátna či bez energie...ide mi len o tie živiny a vitamíny, lebo potom letí nejaký bacil cez Prahu a sadne na ňu.

bianca
9. zář 2012

@rakywanda nasa je ADHD.Ovocie a zelenina ani ale jedine cerstve.Mrkvu len tak ocistenu surovu v pohode ale ked je v polievke tak ani nahodou.A co sa chorob tyka tak s tym sme nemali najmnsi problem kym sme nenastupili minuly rok do skolky.To imunita dostala riadne bo zadku a zajtra idem po lieky na podporu imunity.
inak u nas nehroz ziadna priloha.Len maso s masom a doneckonecna.Prave mala zachvat ze chce kurca alebo dajake maso.Jedine co do nej sem tam dostanem je knedlik alebo zemiakova kasa alu tu len ochutna kedze musi,

sisstin
autor
9. zář 2012

ahoj holky, koukám, že se to tady zase dalo do pohybu. 🙂 Tak u nás malé dílčí úspěchy, ve školce celkem jí, teda hlavně maso...z přílohy jen rýži, ale polívku sní téměř vždycky, pokud třeba není gulášovka nebo luštěninová. Svačiny tam jí, sice teda asi suchý, ale jí. Ted dokonce překvapil a snědl misku jogurtu, doma ho neměl strašně dlouho a jedl jen jeden druh 😝

Ale trošku se to zlepšilo i doma, má rád třeba obrané pečené kuře, a vlastně jakékoliv maso, jsou to teda pidi porce, ale aspoň už něco zkouší, což dřív neexistovalo. Zeleninu v polévce jí všechnu, ze syrové jí asi jenom papriku. Ovoce má rád jablíčka, hrozny, nektarinky a meloun.

A ve svých skoro pěti letech jsme se dopracovali ke 103cm a 14,5kg 😝

sisstin
autor
9. zář 2012

jinak co se týče zdraví, tak je fakt zatím extrémně zdravé dítě, v životě nebral žádné léky...vloni ve školce na ten podzim nachytal 3x rýmu a jednou pořádný kašel, od tý doby máme klid od všech nemocí až doted...ani rýmu neměl, prostě nic...tak uvidíme. V tomhle teda aspon jedna výhoda, že i když má problémy, tak co se týče fyzického zdraví, tak to je teda držák 😎

bianca
9. zář 2012

nasa skolka je sem tam extremna.Minule mali na obed cibulovu polievku s tofu a druhe kolozvarsku kapustu.No to by som nejedla ani ja

sisstin
autor
9. zář 2012

@bianca u nás jsou zas ujetý na cizrnu 😝 😅 😅 😅 ale jinak tam vařej celkem slušně 🙂

bianca
9. zář 2012

@sisstin ou :D ale minuly rok mi ucitelka nadsena hlasila ze mala si dokonca sla pridat.Mali lososa 🙂

sisstin
autor
9. zář 2012

@bianca jo, Tygr vloni 2x snědl celej oběd, z čehož si jednou přidal....to byly nějaký erupce na slunci 😅

gloruja
28. zář 2012

@sisstin díky za tuhle diskuzi!! jsem ráda, že vidím i ten posun, kt. u vas od zalození diskuze nastal! Můj prcek je na tom tak, že jí pouze grahamy, lipánky, řízek, bramborák...a pak by tedy do sebe s chutí cpal čokoládu, oplatky, zmrzlinu..jsou mu červstvě 3. Já věřím, že se to jednoho dne zlomí a on si dá tu polívečku 🙂 držím palce vám všem!

bufina
28. zář 2012

Jsem po dlouhé době zabrouzdala na Koníka a vidím diskuzi akorát pro nás 🙂)) Už nevím co s malým dělat. Naprosto odmítá oběd, no hranolky teda neodmítne nikdy 😝 Ještě tak sní polívku, ale to musí být jedině vývar, jinou ne. No a jinak přežívá na rohlících a chlebu, večeří třeba párky nebo míchaný vajíčka. Přez den baští oplatky nebo jabko... Salám a sýr, to nikdy nechtěl, jakmile bych mu chleba nebo rohlík něčím namazala, tak se toho už nedotkne... Čokoládu teda naštěstí taky nechce. Nějak zvlášť to zatím neřeším, ale chtěla bych aby aspoň normálně obědval a nejhorší je poslouchat tchýni když tam dojedeme třeba na víkend 🙄

sisstin
autor
28. zář 2012

no holky, Tygr teď dokonce ve školce jedl i gulášovku a zelňačku 😝 i vaječnou omeletu a cizrnový knedlíčky v polívce...maso..ale prostě u nás je kámen úrazu ty přílohy a omáčky, to vůbec nejí, a když je něco "smíchanýho", třeba těstoviny s masem a omáčkou, tak z toho vyžere to maso a konec 😝 ale jinak polívky ve školce jí snad už všechny...

doma je to furt tak nějak stejný, to jí asi dvě polívky a občas maso z druhýho, ale zas já nevařim každej den, obědy má hlavně ve školce 😉 a vařim to, co jíme my, na něj prdim...když nechce, tak nechce.... 😝

kristis
3. bře 2013

Ahoj tiez mam problem mala ma 4 roky a sice zje nieco ale nie vela.Obedy do nej nedostanem a ak ano 2 lyzice a povie som najedena alebo si najde nieco v jedle je to je dno ci kusok mrkvi cibule alebo hoco co sa jej nepaci a uz mi to nezje.Som uz z toho na nervy stale sa trapime aby jedla sem tam pride maminka som hladna a da si nieco.ale ked sa jedna o sladkosti to moze non stop a uz som aj to vysadila ale je to zbytocne jogurty zje ale aj to uz len max polovicu. ☹

mataharyy
3. bře 2013

Ahoj, mohu se přidat. U nás je to na palici, ne že by vysloveně nejedl (tedy nejedli), ale je to boj. Jediné co opravdu funguje je rajská a těstoviny (příp. těstoviny s kečupem), ale to se přeci nedá jíst pořád, ovoce sem tam, hlavně jablka (lepší než drátem do oka), no a pak sladké 🙄 Nejhorší je že mladší by i jedl, ale papouškuje staršího, tak mám doma dva nejedlíky a nějak nevím jak na ně. Doma už nedržíme prakticky žádné sladkosti, protože jsou oba velmi vynalézaví a trvalo by asi tak minutu než by je objevili a snědli, ale ani to nepomáhá, ani "vyhladovět" nepomáhá... Začínám být celkem zoufalá a dochází nápady 🤐 Protože nesnídají (jen koláč když upeču, ale chleba, rohlíky atp. ani za svět), prakticky neobědvají a nevečeří, svačiny to už je škoda slov ☹

kristis
4. bře 2013

mataharyy mam podobny problem tiez sladke a somariny a neviem si rady ked neje nie je problem vydrzi uz som v koncoch.

mataharyy
5. bře 2013

@kristis akorát se jdeme dohadovat nad snídani, tak jsem zvědavá, protože už víc jak půl hodiny odmítá 🙄 Takže ač hezké slunečné ráno, budu mít hned náladu na pytel... 😖

kristis
5. bře 2013

No dnes rano moja pekne papala ale chlebik s maslom a medom takze problem nebol ale obed to nejedla vobec somnou az s manzelom ked prisiel z prace.

kasyma
27. bře 2013

ahoj holky tak u nás je to tak,že malá kdysi jídala celkem v pohodě,dalo by se říct,že co jsem jí dala snědla krom pár vyjímek,ale teď už asi 2 měsíce si vymejšlí,že tohle nepapá,že tohle nechce atd..takže pokud do ní dostanu k svačině jogurt nebo přesnídávku s piškoty tak je to úspěch občas brumík nebo kinder mléčný řez. K snídani střídáme dvě varianty buď chleba nebo rohlík s marmeládou a nebo se šunkou,takže nic moc pestrýho.Od ledna nastoupila do školky a když jsem si přečetla jejich jídelníček tak jsem se"zhrozila" protože dělají většinou samé zdravé pomazánky jako luštěninovou,drožďovou atd. a jiný srandy. Teď ještě v poslední době začala dělat to,že když jí krmim (musim protože když před ní dám talíř sama nesní nic) tak si strká jídlo za tvář jak křeček a jedno sousto kouše třeba 10 minut než ho polkne takže je to na palici. Pokud dám větší sousto než malé tak se okamžitě začne dávit div by se nepozvracela.A nejhorší je tchyně ta má samozřejmě obavu myslí si,že jí snad nedávám jíst tak jí říkám,to co tu píšu skrz to dávení a ona hned,že bude vybíravá atd. Podle ní jí to mám asi nacpat až do krku nebo co. Malá tam zrovna dneska spala tak jdu volat co snídali :D

elisadavinci
27. bře 2013

ahojte, pridávam sa aj ja. mám skoro 6 ročného syna, ktorý má intoleranciu laktózy a prekonanú alergiu na kravskú bielkovinu. ked mal 2 roky prestal mi jesť, jedol len rano mlieko a potom cez den kusok rohlika a koniec. rok a pol som chodila k dr. že neje, ale neriešila to. až ked ma prešla trpezlivosť a zmenila som dr. druhá dr. hend našla kamen urazu, ale aj ked drží dietu, nechce mi jesť strašne vela jedál. čo má rád: hrianku, suchý rohlík, pečivo, hranolky, vyprážané maso, zeleninovú polievku(ale len vodu a písmenkové slíže. akonahle sa tam objavi čo i len kusok zeleniny, tak to nezje), paradajkovú polievku. v školke vačšinou nezje nič. keed maju na desiatu chlebik s pomazankou tak obje len kôrku. svokor viní mna, vraj ja som na vine, že neje, lebo som mu nedavala normalne jedlo do 1 roka a vylučne som kojila 6 mesiacov. proste som dodržiavala to čo mi radila detska dr čo sa týka zavádzania príkrmov a nedala som mojmu 8 mesačnému decku pečené kačacie stehno 🙄
velakrat som už zufala, fakt neviem ako by som ho motivovala, aby ochutnal aj iné jedlá. ☹

sisstin
autor
27. bře 2013

@elisadavinci tak u nás je to obráceně, ve školce sní svačinu (ale můžou mít suchý pečivo), jí veškeré polívky tam, veškeré maso, nejí teda přílohy mimo rýže...ale jako dobrý, doma jí i nadále svých pět jídel (žádné není vařené) 😝

elisadavinci
27. bře 2013

@sisstin tak to maš celkom dobré, pokial je v školke. ja len platím okolo 20-25 eur mesačne, pričom reálne z toho za mesiac zje možno za 5 eur. 😖

pehaka
5. dub 2013

Ahoj maminky 😉 mám tak šílený dítě na jídlo a už mi z toho fakt hrabe 😒 v září nastupuje do školky / bude mít 4 roky/ a já se děsím toho aby neumřel hlady 😒 zkoušela jsem to po dobrým po zlým, vyhrožovat, odměny nic nefunguje slibuje slibuje a stejně nejí!!!!!! co jsem tady tak pročítala dost dětí je na tom podobně....opustí je to někdy?
všechno co uvařím chci aby alespoň ochutnal - neochutná a když už to něj alespoň jednu lžíci narvu natuje a většinou to vyzvrací - nejí řádné přílohy - brambory maso, rejži , těstoviny nic od mala mu dělali problém kousky/ vždycky jakoby natahoval/ to se drží dodnes přemýšlím jestli nemá problém spíš s dávicím reflexem....
na druhou stranu sní namazenej chleba žervé , rohlík, jí jogurty převážně bílý nebo kostíky / je úplně zatíženej na obal značku musí bejt stejná/ jí přesnídávky a hlavně maso na jakejkoliv způsob občas nějakej vývar / podotýkám že u babiček jí líp/ už jsem ho přemluvila na knedlík s vajíčkem a palačinku což považuju za úspěch vůbec nevím co s ním co oběd to hyterickej záchvat odpověď na proč to dělá ...mám plný bříško, nelíbí se mi jídlo 😝 na sladkým nikdy nějak nelpěl poslední dobou mu zachutnalo má zákaz dokud nebude jíst 😝 😔 pije čaje občas šťávu džus, večer ráno mlíko s kakaem jinak je to zdravej chytrej skoro 4 letej kluk perfektně mluví, umí na kole jdou mu anglický slovíčka, občas se až děsím jak je na 4 letýho kluka šikovnej - stoná většinou 1-2krát do roka žádná vážná nemoc má 102cm a 17 kilo / asi ze vzduchu či co/ tak proč sakra nejííííííí????? poslední dobou bych ho nejradši zmlátila už mi s tim leze na nervy....má teď 10m brášku vztah mají krásnej / ten je úplnej opak sní všechno 😀 díky bohu 2 nežravky bych nepřežila...tak si říkám co sem komu udělala, že mě takto trestá?? mám vzhledat pomoc nebo to nechat být a čekat až ho to jednou přejde?

bebel
5. dub 2013

@pehaka u nás detto, len Brunko už je 2. rok v škole.
V škole zje niekedy niektoré sladké múčne jedlá.
A inak suchú ryžu a suché cestoviny.
Doma funguje len na semolinových cestovinách s olivovým olejom a soľou.
Raz za týždeň zje trochu vývaru s mrkvou a písmenkami.
Jediné mäso, čo je doma každý 2.týždeň ochotný zjesť je vyprážané kurací rezeň- musí byť čerstvý, nie zohriaty, ani vychladnutý...bez príloh.
Na raňajky do zblbnutia strieda len biely rohlík s nutelou a maslový biely rohlík s medom.
Pije len čistú vodu a kakao. ...a ešte jahodový džús a občas cappy junior hroznový.
U svokry jedáva len hrianku/toast s kačacou masťou a cesnakom.
Jediné miesto za istých konkrétnych rituálov, kde je ochotný zjesť dusené mäso s ryžou na šťave je v dome u mojich rodičov, pripravované a servírované mojim otcom. Akonáhle ho podával dedo u nás doma- zas nastal hysterický záchvat akoby sme ho chceli otráviť.
Na desiatu jedáva len jablko a Brumíka/horalku.
V lete je ochotný zjesť langoš, dokonca toto leto zjedol 1 aj s kečupom (neverila som vlastným očiam).
Inak v reštauráciách zje len pizza tyčinky.
Ešte chlieb vo vajíčku bolo jediné jedlo, ktoré sa nám podarilo úskokom do neho dostať, že si to pripravil on sám.
Inak veľmi rád uvarí, aj mu to vonia, ale ani za boha neochutná.Ak ho nasilu prinútime- je schopný držať sústo v ústach aj niekoľko hodín, kým nedostal príležitosť ho vypľuť.(to boli pokusy kedysi- dnes ho vyflusne hneď - nečaká )
Zo zeleniny zje len čerstvú mrkvu. Z ovocia v lete ešte melón bez kôstok, raz za uhorský rok banán alebo hrušku.
Nám nepomohlo ani vyhrážanie sa, ani úskoky, ani vyhladovenie.....navštevuje školu pre nadané deti a tam majú veľmi podobných prípadov 8 zo 115 detí. 😎 Som zúfalá, navážajú sa do mňa rodinní príslušníci- ale situácia sa len zhoršuje- neustále eliminuje počet potravín, či jedál....kedysi zjedol aj krupičnú kašu, alebo monte, alebo dokonca kukurično šunkovú pizzu. Psychologička z CPPP mi nijak nepomohla. Teraz si ho zobrala na mušku školská 😝 uvidíme. Ak sa nám podarí nejaký úspech- rada sa oň podelím.

bebel
5. dub 2013

Ešte má rád pečené orechové meusli a suché corn flakes a hranolky.

sisstin
autor
5. dub 2013

@bebel nema syn Aspergeruv syndrom?

ifkael
5. dub 2013

@bebel u nas sa to posledne mesiace fakt lepsi...inak ako u Vas. zlepsilo sa to ako som sa nato vykaslala...a ked sme zacali jest, uz ked si sadol, ze kde ma on...tak som sucho bez zaujmu skonstatovala ze - naco, ved on neje.... a mozno aj vekom...bude mat na jesen 10,,,a fakt mam pocit, ze sa rozjedol. ale naozaj som to prestala riesit. hladom predsa neumrie.
ranajky- nechce...chodim ako blbec 6:00 do miestneho obchodu aby mal rozky cerstve...hovori, ze ich zje- neviem neviem.... myslim ze to hadze susedovmu psovi, ale som rada, ze to nehadze v detskej izbe za skrinu.
doteraz jedol v podstate to co si pisala... rezen cerstvy kedykolvek bez prilohy, ryzu pripadne tarhonu s masom na stave... ovocie nic moc, zelenina estemenej...vyvar obcas. perkelt s haluskami... a bolonske spagety ma teraz oblubene - to by jedol stale.
inak zje- obcas jablkove pyte.pride zo skoly, ze- maminaa, mal som duplu- to mu tak veriiim...

bebel
5. dub 2013

@sisstin nie, má spolužiakov s AS, on ich len dráždi 😎 je ako ich detektor 😉 presne vie ako ich vytočiť 🤐 Kamoška je riaditeľka školy , tak mám podrobné info o tom, čo sa tam deje. 😅
Z tejto dgn, má čiastočne určité prvky/znaky, no ten základ nesĺpňa- chvalabohu. Je veľmi sociálny a prirodzený, intuitívny. Ale je napr. hypersenztívny na pachy.

bebel
5. dub 2013

@ifkael oooooooo tarhoňa! Na tú som skoro zabudla....tá je obľúbená zo školy....dokonca aj doma ju raz zjedol- špeciálne kvôli nemu som ju pripravovala. 😝
Dik za povzbudenie- len fakt ma teraz štve , že je priesvitný s tmavými kruhami pod očami. 😅

sisstin
autor
5. dub 2013

@bebel aha,me to jen tak napadli,kdyz jsi psala o te skole 😉 no u nas je hypersenzualita v dutine ustni,ale musim rict,ze ta skolka na jidlo fakt zabira a celkem ji i rozmanite. Doma je to slaby,ale aspon na mnozstvi ji celkem slusne,nicmene v 5,5 letech vazi malinko pres 15 kg 😝