Chroničtí nejedlíci 3+

sisstin
18. lis 2011

Zakládám diskuzi o chronických nejedlících nad 3roky. Pro adminy: "nejedlých" diskuzí je tu sice víc, ale vždy jde o malé děti, které dočasně stávkují s jídlem. Tahle diskuze je o dětech, které mají s jídlem problémy od narození a přetrvávají i nad tři roky, popř. nejezení patří i k nějaké diagnoze jiné.

ifkael
5. dub 2013

@bebel a este pyre... ked ma naladu.

som nemyslela, ze z toho vyrastie...ale fakt sa to lepsi. si pripadam ako trafena, ze kazdy tyzden robim jablkove pite..ale to je u nas plech zachvilu fuc..ale vacsinou uz robim, len osvedcene co zje tomco.

a presne..priesvitny, kruhy pod ocami... kolkorazy ked ma jest, 5 ide za zachod, co si z nehho robime srandu, ci nechodi vracat... a dve hodiny presedene nad stolom, kym nezje pol rozka, tiez mame za sebou.

ale fakt akonahle som zacala prejavovat, ze mi o je jedno...sa to zlepsuje. pomaaaly...ale predsa. a mozno aj vekom...neviem....

sisstin
autor
5. dub 2013

U nas se to fakt vekem lepsi,ale ze bych jako neco uvarila e ted to pred nej postavila,to jako nehrozi stale 😝

kimmie
5. dub 2013

Ahojte dievcata🙂, aj ja mam doma nejedaka. Teda on je velmi vyberavy v tom co zje, ale najviac ma na tom mrzi ze je strasne chudy a mensi. Luky ma 6 rokov, okolo 112cm a 17 kg. 0 gramov tuku.

Tiez ma par svojich oblubenych jedal, ktore pre neho neustale varim, inak by sedel pri veceri viac ako 90 minut a nic nezjedol iba to rozbabral. Dospeli sme do stadia ze musi zjest minimalne vsetko maso co ma pri veceri na tanieri a vypit mlieko. Vlastne on nema rad ani mlieko, ale pri veceri musi vypit 2dcl.
Na ranajky mu robim omeletu z 1 vajicka, 2 platky sunky a trosku chlebika.
Na obed mu posielam chlieb z domu s kuskom mrkvy, takto mam pod kontrolou co na obed zje. Oni maju v skolke moznost nosit si obedy.
Vecere mame teple. Jeho najoblubenejsie jedlo je sucha ryza, no a k tomu dostane bud maso z peceneho kuracieho stehna, morcacieho stehna, lososa, pripadne morcaci rezen, on ma tiez rad masove gulky a tiez mu robievam doma cheesburgery.
Medzi jedlami nejedava, lebo inak by nebol hladny na hlavne jedla, teda on skoro nikdy nie je hladny. On nerad jedava, vzdy posledny doje. Z ovocia ma rad jahody, zo zeleniny mrkvu a kukuricu na klasku. Zo sladkosti citronovu zmrzlinu. Pocas dna pije jablkovy dzus zmiesany s vodou 1:1, pripadne iba vodu.

Pocula som ze chlapci okolo 10 az 12 rokov zacnu lepsie jest a ja sa na to uz strasne tesim😀!!!

anjelicek26
5. dub 2013

@kimmie - Saska by z tvojho maleho mala velku radost, maju na chlp rovnake miery 😅 Ona zje vsetko - ale to mnozstvo - ako pre babiku...maly zje dva krat tolko... ale co s nou 😖 Odkedy berie lieky na stitnu zlazu, aspon sa to o chlp zlepsilo, myslim ta chut do jedla...

kimmie
5. dub 2013

@anjelicek26 Dakujem za tip🙂. Ty si tu stitnu zlazu uz niekde spominala. Ja som ho normalne kvoli tomu zobrala minule leto na vysetrenie krvi🙂, a stitna zlaza bola ok. Mal iba nizsie hodnoty zeleza, ale inak vsetko ok.
Vlastne dievcata mozu byt male a su zlate, no a vsetky matky co maju synov chcu mat doma valibukov🙂. Ja sa len bojim aby ten moj nebol nejaky malinky ked vyrastie.

anjelicek26
5. dub 2013

@kimmie - my sme malu zobrali na rentgen zapästia - treba to spravit medzi 6-7 rokmi, zmerali jej aj kostny vek a vsetko v norme, podla rastovych strbin bude mat 157cm, co nie je ziadna slava, ale pri dievcatku je to jedno... ona ma inak zeleza naopak privela 😝 Ved ho daj aj ty vysetrit, aky bude vysoky, stale mate moznost podat rastove hormony v puberte, my sme to zvazovali pre pripad, keby jej vysla hodnota pod 150cm (prognoza podla rastovej krivky bola 148cm)... ale bude mat viac...

ifkael
6. dub 2013

Tiez sme boli na vysetreni stitnej zlazy.. Chvalabohu ok vsetko

sisstin
autor
6. dub 2013

@kimmie tak syn má přesně 5,5 a měří 106cm a váží 15,4kg 😝 jinak je na 10 percentilu od narození, jak ve výšce, tak ve váze....on se už malej narodil. Jinak já měřím 156cm a MM 171cm, takže jako fakt dispozice být vyšší fakt nemá 😝 Dr. to teda zatím neřeší, že roste furt v normě, jako na spodní hranici, ale v normě (cca 5cm za rok), s váhou to samý 😕

sisstin
autor
6. dub 2013

@kimmie jinak my měli na střední spolužáka, co v prváku měřil jak já 😝 a maturoval s 180cm 😝

sisstin
autor
6. dub 2013

@kimmie jinak v tý růstový křivce mu vychází v dospělosti výška 171cm, ale je tam +-8cm, tak doufám, že ne ten - 😅 😅 😅

anjelicek26
6. dub 2013

@sisstin - ja mam 153cm a drahy 174, tiez deti proste nebudu vyska, nie je po kom... podla rastovej krivky ma mat 174cm, ale to si este tiez overim rentgenom, ked bude mat tych 6 rokov... kolko mal tvoj maly ako trojrocny? Nech si to viem porovnat... Max ma 91cm akurat teraz a je mensi hodne uz ako ostatne deti...

kimmie
6. dub 2013

@sisstin @anjelicek26
Dievcata a mozem sa spytat ktoru stranku pouzivate na vyratanie rastovej krivky?
Dakujem🙂.
Inak my nie sme nizky (ja 173, mm 179) a tak dufam ze moj Luky este vyrastie🙂.
Moj mladsi na druhej strane, ten je uplny opak Lukyho, taky macko. Ja sa vzdy zabavam na tom ze on nikdy nebude moct nosit nohavice po Lukym, lebo tie su vsetky slim fit 😉 .

anjelicek26
6. dub 2013

@kimmie - vyska rodicov je co sa tyka celkovej vysky dietata bohuzial len velmi orientacna... u nas v rodine maju vsetci - myslim zeny - 174-184cm.. fakt ze vysoke... a ja som taky 153cm cvrk... ale ja som mala tiez stitnu zlazu na nic v detstve, len to nikto neriesil 😖 Ja som raz nasla stranku, kde to bolo rok po roku, kolko % z celkovej vysky v tom veku uz dieta dosiahlo, to sedelo pekne... ked to objavim, urcite hodiim link.

sisstin
autor
7. dub 2013

@anjelicek26 ve trech mel 92cm 😉

anjelicek26
7. dub 2013

@sisstin - tak to vyzera, ze Max rastie podobne vdaka ;)

klaravera
10. dub 2015

Naší malé jsou dva roky a čtvrt.Když se narodila,tak odmítala pít z prsu a doslova a do písmene jsme se v porodnici praly za asistence sestřiček.UM mléko přijala okamžitě,doma jsme 3 týdny dávaly odstříkané mléko a pak už ani to ne,pouze UM.Do 5 měs.u nás probíhalo krmení pod heslem,,Krmení dravé zvěře 🙂 Nestačily jsme mléko uvařit včas,třeba v noci a to byl řev neskutečný.Od 5.měs.začly příkrmy,sama dr.mi doporučovala ty ze skleničky,že jsou více kontrolované,než zelenina,ovoce na trhu,ale nicméně jsem vařila dle sezony a kombinovala i ty skleničky.Mrkev,celer,petržel,dýně,brokolice,špenát,hrušky,jablka,banány......Od jednoho roku už jsme začínaly dávat vše.Mimochodem první zub až v 11 měs.a špičák,takže max.sunarka sušenky a nic jiného,protože hrozilo udušení 😅 .Do 18 měs vše o.k.Rajská,kuřecí,hovězí polévka,bramboračka no prostě klasika.Až na snídani prostě namazaný rohlík či chleba to vůbec.Jen na sucho 😉 .A pak nastal zvrat jen asi 7-10 jídel a přes to vlak nejel.Přestala jíst ovoce,zeleninu jen okurku občas.Krájím na hranolky,vykrajuji,dělám špízy a nic.Momentálně jsem fakt neštastná,naštěstí byla vždy pěkná máme váhu 15 kg ve dvou letech i když ted zhubla ☹ .Jedly jsme vždy u stolu,se mnou společné jídlo,loudila,nakupujeme spolu a vybíráme,přijdeme domů a nic z toho nesní.Přestává jíst i mléčné,neustále něco dojídám,vzteky bych brečela,mám 100 kg 😢 .Každý mi říká že se vše změní od září máme školku,to umře hlady.Pročítám rady a doporučení a stále hledám chybu.Nejhorší je okolí.Narážky typu mé dítě jedlo všechno atd.Mimochodem ze sladkého občas sní pouze penguina a u babiček cca 1 za 14 dní malou kinder tyčinku,nic jiného nechce,sušenky,piškoty ani co upeču.Omlouvám se za rozepsání,hledám stále nějakou radu či doporučení ale hlavně jsem ráda že nejsem sama koho to trápí.Pokud se to nezlepší tak půjdu s ní k dr.Zajímalo by mně zdali neexistují nějaký speciální nutri.poradkyně ale pouze doktorský,žádný ti poradci z ulice?Nebo speciální dr přes výživu,ale podvyživená není.Pokud někdo hodíte typ jakýkoliv budu ráda.Děkuji za vyslechnutí 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sunshine125
10. dub 2015

@klaravera naší budou teď tři a je to samé jako ta tvoje. Z polévky sní pouze brambory nebo testoviny. Hrášek mrkev,maso atd jsou u nás sprosté slova. Celé sní akorát jablka,občas vajíčko na tvrdo. Nedojí ani pulku namazaného chleba. Taky omáčky může. Neustále mám na kuch. lince zbytky,i když dávám tak malé porce,že menší už by ani snad nešli. Fakt nevím jak to mám řešit. Ze sladkostí jí Brumíka,bonbony za odměnu a loudí o lízatka,ale nekupuji,protože proste nejí... Už nevím jak to mám řešit. U každého jídla je u nás scéna jako blázen 😠

klaravera
11. dub 2015

@sunshine125 Ano velice mi to něco připomíná,dnes lítala celý den po zahradě,říkala jsem si to ji musí vyhládnout...kdepak 10 špaget a mléko na dobrou noc a konec.Vydindala dnes maliny,komedie neskutečná jak jsou dobrý atd,kdepak úplně se otřásala jako by to byl citron.Nutit nemá cenu ale štvě mně že jiný děti jedí a rodiče nemusí řešit problémy s jídlem.Zítra květákové placky,dřív je milovala to jsem zvědavá.
Držím palec a držte se 😉

mujlubosek
31. črc 2015

ahoj.Vojta 5 let.ji dohromady 8 jidel.proste jsem prestala bojovat a uz to nejak nehrotim.nema to ani cenu.je to skoda,ale o se neda svitit..alespon ji normalni jidla,a zadne fastfoody 🙂 zeleninu,ovoce ani maso neji.do 2 let mi jedl krasne,co krasne..zral jak nezavrenej,kazdy zavidel.od 2 let konec..doufame,ze casem,vekem bude jist vic..hold je to vecny boj 🙂

ivanka8485
31. črc 2015

Holky, můžu se přidat do roku a půl jedl krásně, vše, co jsem mu dala. Pak a zřejmě to bylo díky růstu více zubů zároveň mi přestal jíst obědy. Už se k nim pak nikdy nevrátil.... časem trošku začal jíst brambory v troubě a řízek, ale vždycky když byl nemocný, třeba nosohltan, tak se vše zas vrátilo zpět a nechtěl nic z obědů. Takže jí namazané pečivo - máslo, sýr, pomazánka vajíčková, jen ze žloutků, ovoce - jen občas jahody, maliny, černý rybíz. Zelenina - jen paprika červená sladká. Sladké moc nejí, nevyžaduje, jako sní to, ale jen občas. Pije ředěné džusy nebo šťávy, vodu nikdy nechtěl, ráno a večer nutrilon - a asi tomu vděčíme za vitamíny. Obědy jen sladké maximálně - krupice, buchtičky s krémem, hranolky s kečupem z trouby, pečené brambory s jedním druhem koření (vyměním koření a nejí to). Je hodně přecitlivělý na pachy, jakmile máme třeba vepřo knedlo zelo, tak to musíme jíst jinde, než vedle něj, úplně se mu z toho zvedá kufr, takže zřejmě je hodně citlivý i v puse na konzistenci + pachy. Do školky jdeme v září a slibuju si od toho, že aspon ochutná nějaké věci, co tady doma ne. Třeba polévky. ..... Nic nepomáhá, co se motivace, slibování, vztekání atd týká.

veeeraf
5. říj 2015

Má tu některá takového experta, který by žil jen o jogurtech, kaši a pudinku?? Oběd dnes - lžička rýže + maso - takže nic, občas nějaká ta polévky. Tím to hasne, už nemám energii se ani rozčilovat a odnesu to od stolu 😒 a dál se nezajímám

ivanka8485
5. říj 2015

@veeeraf Ano, měli jsme i to... teď se školkou je to trooošičku lepší, snaží se zkoušet i nové věci, ale o pořádných obědech pořád nemůže být řeč.

1velrybka
6. říj 2015

@veeeraf Ahoj,kolik je malé/mu? My máme taky od narození problémy s jídlem,akorát teda věkem do této diskuze ještě nepatříme.Malé ještě nejsou ani dva roky.Ale nevěřím,že by se to za rok zázračně obrátilo.

venulka1
16. lis 2015

Ahoj holky nasemu bude 2,5roku a ma vse co se tu popisuje....nove veci neji ji jen par jidel a to jsou vše suche prilohy,pribinak,syr,pecivo - chleba, syrovy rohlik jinak mimo maaalo kdyz sni neco jineho ale podvyziveny rozhodne neni ve 18mes mel ke 12kg a 92cm ted netusim ale hadam ze k tem 15kg to bude a vel nosi 98/104 a u nevim co s nim maso nesni vejce nejsni polevky neji zeleninu ovoce neji stavam to do nej v podobe stavy ale uz me to nebavi a jsem zoufala porad mu varim a on mi oznami ze ne a ani to neochutna a k tomu nesnasi spinavy ruce takze on by to ochutnal ale jak je to mokry lepivy atd tak to hned zahodi a utira se..o problemech s mluvenim nemluvim rika par slov všechnu ale perfektne rozumi..kdyz reknu ze mu to nedam vezme si zidli a vezme si to sam :/ jako vcera prisla jsem z wc a on sedel na zidli se lzickou a otevrenym jogurtem a ten si vyndal sam z lednice ja rekla ze bude mit veceri a ze musi vydrzet do urcite doby a on se obslouzil sam..uz nemam silu se zlobit a neco podnikat

josefina79
3. bře 2016

Zdravím všechny. Nějaké novinky u chronických nejedlíku? Jednoho mám bohužel také doma, 2,5 roku 11.4 kg na 88 cm. Děs a hrůza od malinka

ivanka8485
3. bře 2016

@josefina79 Nic moc :( velmi pomalinkaté pokroky...v obědech jedeme pořád cca 5 titulů z toho 2-3 sladké :( snídaně, svačiny lepší, ovoce se rozšiřuje, ...

radapokec
30. bře 2016

Ach jo holky, to je prace. Je to narocne divat se jak bojuje s jidlem,co? Vycerpavajici. Porad ta stejna jidla.Taky vam ve skolce neji?

sisstin
autor
30. bře 2016

Muj nejedlik je uz 8+ a stale zadne zazraky :D ale uz davno neresim :D jinak vazi necelych 22.

stemarta
26. dub 2017

@pehaka dobrý den, narazila jsem na vás příspěvek a máme hodně podobný příběh. Jako když by jste psala o mém synovi (3roky). Chtěla bych se zeptat co se stalo od té doby( od 4let vašeho syna do dnes)? Děkuji za odpověď moc mi na tom záleží Martina