Chroničtí nejedlíci 3+

sisstin
18. lis 2011

Zakládám diskuzi o chronických nejedlících nad 3roky. Pro adminy: "nejedlých" diskuzí je tu sice víc, ale vždy jde o malé děti, které dočasně stávkují s jídlem. Tahle diskuze je o dětech, které mají s jídlem problémy od narození a přetrvávají i nad tři roky, popř. nejezení patří i k nějaké diagnoze jiné.

maznacik007
20. lis 2011

@berenika39 no my hovor.. my bojujeme o kazde deko.... pritom moj ma pekne buclate lica.... ale inak je jak pavuk z kene... a pritom on aj sladke zje.... ale zasa neni chvilu v klude on to vsetko vytrase... hadam...

maznacik007
20. lis 2011

@sisstin fu nezavidim... my sme mali kazdy rok doteraz ... vzdy skonci na infuzkach lebo on sa rychlo dehydratuje a predsa len pre nich je strata 10 percent hmotnosti uz dost... ako to je moja nocna mora.... toto .... tie afty...v celom hrdle....
a tygr to z coho dostava aj on ma oslabenuimunitu.... ako nas to dostal od inych deti to vieme... on ma aj to ze ma dudel a on si ho tak obtiera o vsetko... vytiahne z pusy a obtrie o to co vidi... a hned do ust

berenika39
20. lis 2011

@dvojka hned. naše mudra mi náhodou povídá, když jsme si tam byli pro mazání: nemá ten váš kluk zvětšenou mandli? a já: jo, má, já to vím, ale čekám, až mu budou tři roky. Napsala nám doporučení na orl, tam hned - je dost zvětšená, vyndat. Není ani tak často rýmující, ale prostě klasika: dýchá výhradně pusou, vypadá jako ťuk ťuk jak má pořád otevřenou pusu, hůř slyší na jedno ouško, v noci chrápe, nos pořád jakoby plný. Starší syn to měl úplně stejně. Vyřízené jsme to měli do dvou týdnů, jít by měl ve středu, ale pořád nějak smrká, včera měl zase průjem, dneska dobrý, tak snad to ustojíme a bude ok.

sisstin
autor
20. lis 2011

@maznacik007 z čeho to měl fakt netušim...on právě imunitu má dobrou až nadprůměrně, nemocnej právě nikdy nebyl (mimo tý stomatitidy), první větší nemoc má ted ve 4letech (velká rýma a kašel, ale na průduškách to neměl)... jinak prostě fakt zdravej, zatím nikdy nebral žádné léky, ATB, prostě nic...ale tu stomatitidu měl mezi 3-4rokama 2x...a z čeho ji měl netuším...páč v té době moc mezi děti nechodil 😕

berenika39
20. lis 2011

To je blbý, dávat "to se mi líbí", když píšete o trápení s prckama, tak to berte tak, že jsem to četla, ju?

irasek
20. lis 2011

U nás jeden aft znamená týden pouze na kakau a váhově vždy okamžitě minimálně půl kila dolů 😝 A bohužel se mu dělají vcelku dost- to má po mě, já mám mesíčně taky jeden 😠
Vzhledově vypadá hubeně, ale ne vychrtle. On jak je i výškově menší, tak to tak blbě nevypadá. i když žebra vidět jsou a spočítat jdou bez pohmatu 😉

@berenika39 tak to my jsme taky starší než vy. Dneska je mu 3roky a 5 měsíců. Strašně to letí...až dneska jsem si uvědomila, že je další měsíc za náma 😔

dvojka
20. lis 2011

@irasek -u nás ty žebra taky tak .Já jsem kolikrát Anetce i Kice říkala že by ani RTG podstupovat nemusely.Stačilo by prosvítit baterkou a dyagnóza by byla zřetelná.
@berenika39 -aha tak to jo.Holky zatim pusou nedychají ani nechrápou.Ale když se podívám kolem sebe ve školce tak mají děti pusy dokořán a jakmile začnou cvičit j´gu a učitelka jim řekne :,,nádech nosem" málokterý dítě je vůbec schopný se nadechnout.Jasně že nemusí mít hned mandli zvětšenou ,ale když už tam člověk chodí pomalu měsíc a je to pořád stejný tak už neni něco v pořádku 🙂

sisstin
autor
21. lis 2011

Čau holky, tak co? U nás dle předpokladů, svačinu nechtěl vůbec, polívku jakž takž a trošku masa...ale doma docela jedl, vyžádal si dva Brumíky, snědl jogurt, pak housku se salámem, teď do sebe cpe jabko a večer si asi dá ještě housku s něčim...

jinak jídelníček zejtra (pro Tygra)katastrofa:
Slunečnicový chléb, máslo, rajče - to si dá suchej chleba a možná kousek rajčete
Polévka masová krémová - o bodů
Palačinky s marmeládou zdobeném čokoládou, banán, kakao - nula bodů na entou, to jedině, že by mu daly učitelky tu palačinku suchou..tak možná 😅 😅 😅

tamulik
22. lis 2011

tak ahojte baby. podľa vašich príspevkov my tiež patrime k vám. aj ked váhu mame celkom dobru , konečne 15 kg. ak nebol kakat 😀 , a aj to s topánkami a výšku ma 104 cm. Milanko bude mat v decembri 3 roky a je iba strapačky s tvarohom , vývar s mrkvou ale bez cestoviny, chlieb alebo pečivo suché a osobitne syr kiri.mlieko pije iba sušene- nutrilon. on tak isto neje od zavedenia príkrmov. prešli sme nemocnicami ale príčina nejedenia sa nezistila.v septembri mu brali mandle nosne a krčné mu laserom obrusovali. jedenie sa troska zlepšilo,nie ze by zjedol niečo nove 😝 to ani náhodou ale už spapá 5 lyžičiek 😀

berenika39
22. lis 2011

@tamulik to mi pověz, z čeho ty děti přibírají??? prcek váží opravdu hooodně na místní poměry 😀 , myslíš, že tomu pomáhá to UM?
a po odběru nosní mandle začal jíst víc? dobrá zpráva, jdem taky, to jsem zvědavá, jestli to platí obecně...je fakt, že petr jakoby funí, když jí🙂)), má pořád ucpaný nos a když má i plnou pusu, tak kudy dýchat, že🙂))).

tamulik
22. lis 2011

@berenika39 ja si myslím že tým UM. Pretože keď sme skúšali na radu lekárky z metabolickej ambulancie nedať mlieko aby jedol, tak malý síce spapal strapačky, chlebík ale s váhou šiel o 1 1/2 kila dole. čo je dosť veľa .
no a mandle mal extremne zväčšené, mával apnoicke pauzy, a keďže má neurologický problém museli von. krčiar vravel že mu hlavne tie krčné spôsobovali veľké problémy. a ináč dala som ho do škôlky že azda pri ostatných deťoch sa rozpapá ale ani sa nedotkne. povie : mivan nepapá 😒 a neotvorí ústa. zajtra ideme k psychologičke som zvedavá čo povie na jedenie - nejedenie.

magimary
22. lis 2011

ahojte..
páči sa mi nová téma, aj keď sa mi nepáči jej obsah...teda naše (aj vaše) ťažkosti s jedením 😒 ...
náš Tady síce nie je 3+, ale o dva týždne bude mať rovné 3 a keďže pochybujem, že dovtedy bude lepšie, tak som sa pridala, ak môžem... 😒

my sme na tom s jedením teraz absolútne biedne a momentálne som na tom tak, že nevládzem ani písať..
náš "pavúk" sa teraz aktuálne rozhodol, že svoj bežný obmedzený jedálniček zruší a nasadí si nový- žiadny... 😖 😔
inak, pri jeho diagnóze je to vraj bežné, no to ma nijako neutešuje a nepomáha mi zvládať túto jeho krízu...
už sa len modlím, nech netrvá dlho, lebo neviem, koľko to ustojí on (o sebe ani nehovorím... ☹ )...
aktuálne je to ozaj ťažké...
dieťa celý deň nič nevpustí do úst (ani jedlo, ani pitie!!!) ☹ ☹ ☹
a ešte je agresívne a bojové ako malý rotvailer... ☹ ☹ ☹
jáj a aby som to teda upresnila...
Tady má teraz (o.i.) obrovskú fóbiu z jedla a z pitia (skrátka zo všetkého, čo sa má nejakým spôsobom dostať do jeho tela)... 😔
ja neviem, či ste to už zažili, ale ja už začínam mať toho obrovskú hrôzu... ☹
dieťa zbadá v ruke kúsok milovaného chlebíka a ono uteká až si ide nohy dolámať len aby nič nemuselo zjesť a sprevádza to zúrivým krikom, nárekom a utýraným plačom... 😔 ☹

berenika39
22. lis 2011

@tamulik no nemáš to jednoduché.
Tohle jsem slyšela už víckrát, že nedat UM, ani obyč., že jim to nahrazuje jídlo...tak asi nabídnu petovi Sunar🙂)).

berenika39
22. lis 2011

@magimary ahoj, vítej, to je samozřejmé.
Řešíš to s nějakým psychologem? Já samozřejmě o vás čtu, tebe nejde přehlédnout 😉 😉 , registruju každý váš pokrok🙂. Malý si nevezme nic, ani kdybys mu to vůbec nenabízela, jen nechala někde ležet, aby si vzal sám?

magimary
22. lis 2011

@berenika39 ďakujem 😉😅 (fakt sme neprehliadnuteľní?!? 😝 😅 no a teraz sa ešte zjavím aj tu 😅 😝 , ale už fakt máme krízu a mám z toho nejedenia, resp. nepitia dosť 😒 )
nie, nevezme...
hoci, on si niekedy aj vypýta, ale následne buď ani ústa neotvorí, alebo aj "náhodou" otvorí (ale to je v jednom zo 100 prípadov) a potom okamžite prvé sústo vypľuje... 😖

so psychológom ? hm-to každý len povie, že toto je u autíkov bežné a viac to nerieši...
dnes ideme k doktorke, tak tej to poviem, ale som si istá, že zareaguje rovnako...
príp. mi dá dobré "rady", ako to treba len vydržať... 😒

berenika39
22. lis 2011

@magimary nevím, možná vás registruju jen já, ale tak je to o věku, už čtu možná jiná témata než mladice vykulené 😉 😉 😉 - tím se nechci nikoho dotknout!!! 😉
Vůbec nevím, co ti napsat, protože kdo nezažil, nepochopí, tohle není standardní problém s jídlem 😒 , máš vyzkoušené, že takové fobie jsou nějak časově omezené, jako že to odezní? bez tekutin to je nepříjemné....

tamulik
22. lis 2011

@magimary klobúk dolu pred tebou a tvojou rodinou. myslím že musíte mať všetci obrovské srdiečko 🙂 .nezávidím ti situáciu, ono to musí byť strašné podozerať aby sa nedehydroval. Predpokladám že to riešite s psychologičkou, čo na to vraví? ako treba docieliť aby prijal aspoň tekutiny?

@berenika39 ono sa lekárom ľahko hovorí, nedajte mu mlieko, nechajte ho vyhladovať, keď mu je potom ešte horšie. prehladne a potom už nezoberie do pusy nič ani jeho milovane strapačky.
ja si zavidim ako mi starší syn krasne papal. všetko okrem džemu 😀 , ale mäso v každej forme, aj prílohy, no prosto zjedol by aj nás ak by mohol 😀

berenika39
22. lis 2011

@tamulik přesně, starší byl taky žrout, dokonce tak do sedmi let byl buchta, prostě oplácaný...vyrostl z toho, je čahoun vychrtlý. U nás taky nefunguje - nedávejte mu nic, však on bude mít hlad. Nebude. Dokud nenastoupím s jídlem na stůl, neví, že máme lednici.

magimary
22. lis 2011

@berenika39 jeho doterajšie fóbie trvali dosť dlho /myslím tie najsilnejšie/, cca rok a aj viac...
tak tu len dúfam, že príroda nepustí a zachráni ho skôr pud sebazáchovy, ako pri tých ostatných fóbiách...
s pitím to riešim akútne, takže vymýšľam rôzne grify, ako doňho dostať aspoň pár mililitrov, ale nie je to ľahké...
zatiaľ sa osvedčuje prelievanie v umývadle a počas toho sem tam nejaké upitie...len to je také... nestále (a minimálne)... 😖

berenika39
22. lis 2011

@magimary uf. pevné nervy přeji. vůbec si netroufám cokoliv radit. hlavně at to co nejdřív přejde.

magimary
22. lis 2011

@berenika39 , tak presne to si prajem aj ja...
a teraz už ideme zase k umývadlu, snáď sa nám niečo podarí "prijať"...

magimary
22. lis 2011

tak nič...dnes je aj prelievanie neúspešné... 😔
upil si asi 2ml... 😢
to je jeho celé dnešné pitie...
ešteže aspoň to ranné mlieko má v sebe...inak už by som bola ozaj na prášky...
to je posledné, čo nám zostalo (ZATIAĽ!), pričom otvorí ústa a nevypľuje... 😔

berenika39
22. lis 2011

@magimary tak alespoň to mléko! nevezme si ho víckrát denně?

irasek
22. lis 2011

ahoj. koukám, že je na tom někdo fakt hůř @magimary - tak to já vůbec už neumim poradit 😒 . já můžu jenom držet palce, ať je lépe. Já Vás neznám, ale je fakt, že na MK už chodim minimálně.
U nás nic nového, celý den byl u babičky a ta si pochvalovala, jak báječně jedl. No ale když mi řikala co, tak je stále na svých pidiporcích.
@berenika39 - a náš Páťa taky pije mlíko, sice už ne UM, ale obyčejné a pije vždy navečer cca 180ml s kakaem. Zatim mu to určitě nezrušim, páč jinak by chodil spát úplně nalačno 😒 - a rád 😝

@sisstin - teeeda, ten ti toho snědl 😀

snajecka
23. lis 2011

@magimary Z dlouhodobějšího hlediska bych zkusila hypnozu ... vím že existujou děti, které měli problém s polykáním pevné stravy a v hypnoze se najedli normálně a problém postupným probouzením odbourávali. Ale chce to zkušeného psychologa spec. na hypnozu. A ten případ bylo zdravé dítko nikoliv autista. V Brně vím o dr. Humpolíčkovi - nebo by Vás mohl nakontaktovat někam k vám. Z krátkodobého hlediska bych mu ranní sunar dával hustčcí (větší dávku sunar prášku) a přes den mu zkoušela prstem namáčet sunarkem rtíky byť zavřené...pokud ho nebudete tlačit dál, mohl by je sám začít pootvírat a okoušet co mu to nabízíte (klidně zaněte na panence aby viděl že se nic neděje, když je neotevře) ... třeba jednoho dne dostane na to co má na rtíku chuť a sám drapne lahvinku 😉
Držím palečky ...

magimary
24. lis 2011

ešte aj tu som dlžná našu radosť 🙂 :
hlásim prvý významný úúúúspech!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😎
Tady zjedol cca 100ml totálne čistého kuracieho vývaru!!!!! 😵 😵 😅 😵
ľudiááááááááááááááááááá,
neviete si predstaviť, ako tu skáčem ako blcha od šťastia!!!!
ako keby mi niekto pridal na plate
množstvo síce nie je nič moc, ale ja som videla, že keď to mal čisté , napokon sa ani tak nebál!!!
a to považujem za to šťastie!!!
zo začiatku síce ešte plakal a nechcel otvoriť pusu, ale keď uveril, že to bude ozaj len "VODA", tak to zjedol!!!
a normálne lyžičkou!!!
dôležité je, že sa "vody" nebál!!!
už sa máme čoho chytiť!!!nič nebudem špekulovať, so žiadnym zahusťovaním, či tuhými príkrmami, teraz budeme na tekutej strave, kým ozaj opäť neuverí, že jedlo mu neubližuje (dúfam, že to nebude dlho trvať)...

juj, len nech mu to zostane 😕 😨

a ďakujem za nápady 😉

berenika39
24. lis 2011

@magimary to se dobře čte!!!!, my si to asi neumíme úplně představit, ale z toho tvého psaní je ta atmosféra malého vítězství cítit 😉 😉 😉 . tak at to funguje 😉

irasek
28. lis 2011

Ahoj, musim Vám něco napsat. To se mi ještě nestalo. kamarádka nás viděla po měsíci a půl a říká, že jí Páťa přijde v obličeji, že přibral, prý má tváře 😀 Ale tak jsem ho zvážila a nic... Stále lehce nad 13kilo 😝 Jinak ve školce jí prý tak "normálně" , že prý ani málo, ani moc.
Jakou nosí Vaši prcci velikost? Já jen proto, že dneska mi v práci jedna pani říkala, že má synovce, půl roku a že mu kupujou velikost 86!!! My máme 98/104, ale spíš tu 98... 😅

berenika39
28. lis 2011

@irasek závist! taková pochvala! 😉 petr nosí samořejmě taky 98/104, a všechno za ním vlaje....týden byl marod - dva dny po nosní mandli jen blééé kaše a šup - váha dolůů, t.č. po večeři 13,40. S pyžamem a plyšákem. ALe už zase jí. Jinak jen pro pobavení, když mu bylo ouvej a nechtěl nic, zachránil to řízek. (ne dort, ne zmrzlina, ne čokoláda).

sisstin
autor
1. pro 2011

@berenika39 Tygr nosí 98, ted je mu úplně akorát...už teda kupuju nový věci 104, ale je vidět, že mu to je větší 😉