Čím nahradit dopolední přesnídávku? Ovoce nechce

hanyzka11
2. dub 2014

Ahoj holky. Nejdřív vás trochu uvedu do "problému". Už měsíc přikrmuji děti (dvojčata) zeleninou (od 5. měsíce, jinak jsou na UM). Při půlroční kontrole nám doktor řekl, že už máme začít maso a ovoce dopoledne a klidně i jogurt. Tak s masem nebyl problém. To přijali oba v pohodě. Ale to ovoce. Začala jsem jablkem. Koupila, povařila, dala. Efekt nic moc, ale napoprvé..... abych to zkrátila, koupila jsem nějaké přesnídávky a znovu i vařila jablko a přijde mi, že jak je v tom jablko, tak to malej nechce. Samotnou hrušku snědl, ale dnes už ani to ne. Po týdenních pokusech musím asi konstatovat, že mu to asi nechutná. Vrcholem byl dnešek. jedl v 7.30 105ml mlíka (takže nic moc). bylo 11.15 a už se zlobil, že by jedl, tak jsem dala jablko+banan přesnídávku, snědl 3 lžičky a ty ksichty. tak jsem si řekla počkám, asi ještě po takové době nemá hlad (zásadně nejí po 3 hodinách). tak za čtvrt hodinky jsme to zkusili znovu. nic. tak jsem rozdělala skleničku s hruškou a zase nic. 1 lžička a hotovo.Vrcholem bylo, že bylo 12, tak že mu dám oběd a on snědl 130g kuře+brambor+cuketa.takže hlad měl,ale ovoce asi fuj. Máte tedy nějakej typ, co dávat místo ovoce na dopolední svačinu? Nechci dávat jen mlíko. Zase ovoce za pár dní zkusím, ale do té doby bych to chtěla něčím nahradit a nějak mě nic nenapadá.
A pokud jste dočetly až sem 🙂 tak ještě jednu radu, čím zahušťujete ovoce (přesnídávku)? Jogurt mi přijde v půl roce brzo. Malá snědla, 100g Sunárku, zapila 40ml mlíka a za hodinu křičela, že má hlad. nechci nic slazeného (piškoty). Díky moc 🙂

veruska007
2. dub 2014

Naše děti jedí pouze přesnídávky, ovoce až mnohem později - někdy po roce. Teď máme třetí miminko, žádné z dětí nám před 1. rokem ovoce nejedlo, i když jsme to zkoušeli. Ale zas nenutím silou, s manželem jsme na ovoce silně alergičtí, takže si říkám, že děti asi vědí, proč ho nechtějí.

Do 7. - 8. měs. dávám jen přesnídávku, obědovou zeleninu (s masem) a večer kaši, poté přidávám jogurt - i když obyčejný bílý mě také děti nejedí. Buď malinko přisladím (můžu, děti jsou velmi hubené) nebo přimíchám přesnídávku, rozdrtím piškoty, sunarkové sušenky, ...

Když potřebuju něco zahustit, tak rýžovou nebo kukuřičnou nemléčnou kaší.

speedygon
2. dub 2014

Místo ovoce bych nedávala asi nic, nechala bych mlíko a počkala bych. Důležité je, že baští zeleninu. Ovoce tolik nespěchá. Na jogurt je i podle mě brzo. Ovoce/přesnídávku nezahušťuji, není důvod.

mishulle
2. dub 2014

a co zkusit třeba jablko s mrkví, pokud zeleninu jedí

ange_de_la_morte
2. dub 2014

Klidně dej místo ovoce zeleninu, nebo ovoce se zeleninou ( třebas avokádo s něčím, nebo mrkev s broskví apod.), jinak nenuť, jen nabízej, jinak dej klidně mlíčko když nic - děti na to mají ještě nárok. My jsme jinak taky začli s jogurty v půl roce na povolení dr. takže pokud se tomu nebráníš můžeš i to, ale klidně i později ( já kupovala Jihočeský nebo Hollandiu).

Zahustit můžeš třebas instantní nemléčnou kaší ( já kupuju v zdravé výživě) - používám na zahuštění čehokoliv i když vařím malému teď omáčky apod. Nejlépe asi rýžovou, nebo kukuřičnou-jáhlovou (ty používám nejčastěji)