• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čím nahrazujete dětem suroviny které nemúžou?

12. září 2014 
Ahoj, zajimalo byme cim nahrazujete detem suroviny ktere nesmeji... nas malej miluje kakao s ovesnyma vlockama - vidi to jist ke snidani ostatni, tak chce taky ale kakao kvuli AE nesmi, znate neco cim to "obalamutit" :grinning:

taky nesmi vejce, to se nekde da skrobem ale taky ne vzdy...

co v takovych pripadech pouzivate vy?
26. bře 2010 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=13833
toto je fajn, ked niekto nemoze orechy :wink:
26. bře 2010 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ty jo to je dobry do vanocniho cukrovi :wink: pro deti... nebo do susenek domacich :slight_smile:
26. bře 2010 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
nemam odskusane, ale velmi to tam chvalia... nastastie my orechy mozeme, ale chystam sa aj tak vyskusat ako alternativu :wink:
dufam ze sem nahadzu ludia vselico, celkom ma to zaujima :wink:
26. bře 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ja toasi zkusim, nechci mu orechy moc kvuli tomu AE, jsem rada ze to ted ma pekny :grinning: no taky doufam ze se neco dozvim... :wink:
26. bře 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
no kraasna tema= toto zaujima aj mna :slight_smile: nas je tiez alergic- dakujem za tu nahrazku orechov- urcite vyskusam :dizzy_face:
beruska- nas tiez nemoze kakao koli AE- ale napr. do krupicovej kase mu davam skoricovy cukor.
Tiez mu vyslo ze je alerg. na vajcia ,ale nikdy po nich nemal reakciu -tak dr. vravela ze kludne mozme davat- jasne ze prazenicu mu ale nedavam :slight_smile:
26. bře 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo skoricovy cukr taky davam, my vejce nesmime, kdyz jsem to jeste nevedela tak jsem mu udelala domaci nudle a sloupalo se mu cely telo :sweat_smile: jak kdyby mel lepru :pensive: desny...

nepouzivate nekdo ten napoj Caro???? jestli je to s kofeinem nebo bez, pry se to da dat do mlika ale jestli i detem???? :confused:
26. bře 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
to caro kludne mozes dat :wink: to je obilne, nie je tam kofein ... ja som to raz skusila malej a grckala z toho, ale to bolo davno, ked nechcela pit mlieko a vsetko som skusala... asi skusim zas, uz som aj zabudla ze existuje :wink:
26. bře 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak jsem Caro dneska koupila, zitra si dame k snidani tak jsem zvedava :wink:

copak nikdo nemate dalsi typ :slight_smile:
28. bře 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
MIsto Cara jde dat i Vitakava nebo Spaldove Bio Kafe..:slight_smile:
28. bře 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
MIsto kakaa karob..
28. bře 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak Caro Simovi chutna, takze jsem zatim spokojena :grinning:

karob? co to je? mas to vyzkousene i pro deti???
29. bře 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
30. bře 2010 ve 04:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
já používám Vitákávu a nebo klasickou meltu a pijeme to s mladým oba s mlíčkem nam nam :grinning: to spaldový kafe mi moc nechutná :sweat_smile:

Berusko Karob sedá koupit v každé zdravé výživě a mají tam s ním i spoustu pochutin - osobně miluju kakao a můžeme ho tak jsem to nikdy nezkoušela

Místo vajec se dá použít Vajahit http://lekarna.lekarnet.cz/cholesterol/z-624-vajahit-nahrada-vajicek-bez-cholesterolu/ - samozřejmě nevím co můžete a co ne tak je potřeba pročíst jestli složení vyhovuje. Je to supr do buchet a tak, ale piškot s tím neuděláš to je jasný :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

ten recept na falešný oříšky super - to určo vyzkouším
30. bře 2010 v 05:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karob pro deti vhodny je... :slight_smile:
30. bře 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
chchta diky :wink: o vajahitu vim, ja uz do peceni - babovka a tak davam vajec min, da se i ten skrob..

ale treba co kvetakove placicky, a takove veci .. jak to nahradit tam :sweat_smile:
30. bře 2010 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vajahit jako náhradu vajíček taky nemůže použít každý - obsahuje sóju,což je též alergen. Pak se dá použít kukuřičný škrob (např. Gustin, Maizena), tak, že 1 lžíce škrobu nahradí 1 vajíčko.
Karobový prášek je OK, ale např. "čokotyčinka" z Karobu už je taky se sójou - aspoň podle toho,co jsem vyzkoumala ve Zdravé výživě.
22. kvě 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky doporučuji caro
12. zář 2014 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek