Čím nahrazujete dětem suroviny které nemúžou?

beruska2x
26. bře 2010

Ahoj, zajimalo byme cim nahrazujete detem suroviny ktere nesmeji... nas malej miluje kakao s ovesnyma vlockama - vidi to jist ke snidani ostatni, tak chce taky ale kakao kvuli AE nesmi, znate neco cim to "obalamutit" 😀

taky nesmi vejce, to se nekde da skrobem ale taky ne vzdy...

co v takovych pripadech pouzivate vy?

libka1
26. bře 2010

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=13833
toto je fajn, ked niekto nemoze orechy 😉

beruska2x
autor
26. bře 2010

ty jo to je dobry do vanocniho cukrovi 😉 pro deti... nebo do susenek domacich 🙂

libka1
26. bře 2010

nemam odskusane, ale velmi to tam chvalia... nastastie my orechy mozeme, ale chystam sa aj tak vyskusat ako alternativu 😉
dufam ze sem nahadzu ludia vselico, celkom ma to zaujima 😉

beruska2x
autor
26. bře 2010

ja toasi zkusim, nechci mu orechy moc kvuli tomu AE, jsem rada ze to ted ma pekny 😀 no taky doufam ze se neco dozvim... 😉

eviska83
26. bře 2010

no kraasna tema= toto zaujima aj mna 🙂 nas je tiez alergic- dakujem za tu nahrazku orechov- urcite vyskusam 😵
beruska- nas tiez nemoze kakao koli AE- ale napr. do krupicovej kase mu davam skoricovy cukor.
Tiez mu vyslo ze je alerg. na vajcia ,ale nikdy po nich nemal reakciu -tak dr. vravela ze kludne mozme davat- jasne ze prazenicu mu ale nedavam 🙂

beruska2x
autor
26. bře 2010

jo skoricovy cukr taky davam, my vejce nesmime, kdyz jsem to jeste nevedela tak jsem mu udelala domaci nudle a sloupalo se mu cely telo 😅 jak kdyby mel lepru 😔 desny...

nepouzivate nekdo ten napoj Caro???? jestli je to s kofeinem nebo bez, pry se to da dat do mlika ale jestli i detem???? 😕

libka1
26. bře 2010

to caro kludne mozes dat 😉 to je obilne, nie je tam kofein ... ja som to raz skusila malej a grckala z toho, ale to bolo davno, ked nechcela pit mlieko a vsetko som skusala... asi skusim zas, uz som aj zabudla ze existuje 😉

beruska2x
autor
28. bře 2010

tak jsem Caro dneska koupila, zitra si dame k snidani tak jsem zvedava 😉

copak nikdo nemate dalsi typ 🙂

zdenallicka
28. bře 2010

MIsto Cara jde dat i Vitakava nebo Spaldove Bio Kafe..🙂

zdenallicka
28. bře 2010

MIsto kakaa karob..

beruska2x
autor
29. bře 2010

tak Caro Simovi chutna, takze jsem zatim spokojena 😀

karob? co to je? mas to vyzkousene i pro deti???

libka1
30. bře 2010

http://www.vareni.cz/trendy/karob-misto-kakaa/?...

vyzera to zaujimavo, musim niekde zohnat na odskusanie 😉

chechta
30. bře 2010

Ahojky,
já používám Vitákávu a nebo klasickou meltu a pijeme to s mladým oba s mlíčkem nam nam 😀 to spaldový kafe mi moc nechutná 😅

Berusko Karob sedá koupit v každé zdravé výživě a mají tam s ním i spoustu pochutin - osobně miluju kakao a můžeme ho tak jsem to nikdy nezkoušela

Místo vajec se dá použít Vajahit http://lekarna.lekarnet.cz/cholesterol/z-624-va... - samozřejmě nevím co můžete a co ne tak je potřeba pročíst jestli složení vyhovuje. Je to supr do buchet a tak, ale piškot s tím neuděláš to je jasný 😀 😀 😀 😀

ten recept na falešný oříšky super - to určo vyzkouším

zdenallicka
30. bře 2010

Karob pro deti vhodny je... 🙂

beruska2x
autor
30. bře 2010

chchta diky 😉 o vajahitu vim, ja uz do peceni - babovka a tak davam vajec min, da se i ten skrob..

ale treba co kvetakove placicky, a takove veci .. jak to nahradit tam 😅

jijitka
22. kvě 2010

Vajahit jako náhradu vajíček taky nemůže použít každý - obsahuje sóju,což je též alergen. Pak se dá použít kukuřičný škrob (např. Gustin, Maizena), tak, že 1 lžíce škrobu nahradí 1 vajíčko.
Karobový prášek je OK, ale např. "čokotyčinka" z Karobu už je taky se sójou - aspoň podle toho,co jsem vyzkoumala ve Zdravé výživě.

hiki123
12. zář 2014

taky doporučuji caro