Co dělat, když roční dítě nevypije ani 500ml UM denně?

hanka208
9. únor 2014

Prosím o radu. Jestli má cenu ještě pořád dávat UM když syn nevypije i s kaší denně víc než je DDD?Od narození byl přikrmován a po 6ti nedělí jsem přešli na UM. Nikdy jsem s tím neměli problém. Dokonce když mu byla 3-5 měsíců mléka vypil jako v 8 měsících. Myslela jsem si že to po roce přejde s tím, že mléka dělají i ochucená, ale ani to a ani ochutnávka jiného mléka nic nezměnilo. Nemáme někdo podobný problém?

frufrunka
9. únor 2014

@hanka208 Já bych to moc neřešila... Dala bych mu tolik, kolik vypije a vyprdla se na doporučená množství. Já to u kluků měla jak na houpačce - například napřed byli ve 13 měsících skoro jen na mlíce, odmítali jídlo, za měsíc to bylo přesně obráceně... V roce už můžeš dávat kravské plnotučné mléko, ale osobně se přimlouvám za UM, určitě je pro takhle malé dítě lepší. Prostě nabídni a ono si tělo řekne co potřebuje... 🙂

hanka208
autor
9. únor 2014

@frufrunka Moc děkuji za názor a asi to tak i udělám pač se mi nechce takhle brzo rušit UM kort když jsme i často nemocný.

frufrunka
9. únor 2014

@hanka208 🙂 My jsme dávali Sunar asi do dvou let -nebo ještě déle? Už si to nepamatuju (staršímu je už 6, mladšímu 1,5 a pořád mu dáváme UM a večer kaši) Ta rada neřešit a dát mu, na co má chuť a kolik vypije je přímo od pediatra a myslím, že to i odpovídá zdravému selskému rozumu, však nám se taky občas chutě mění, no ne? 🙂

hanka208
autor
9. únor 2014

JJ, ještě jednou děkuji. No právě já když řeknu pediatričce že tolik mléka nevypije, tak mi 1. co řekne, že mu už třeba nechutná ať zkusím jiný. No my dáváme Nutrilon a ted měl právě vanilkový i banánový a ted jsem ještě na zkoušku vzala Hama ale ten jsem sehnala jek obyč. tak skončí ani v kaších 🙂

cikado
9. únor 2014

Nutrilon malému kolem 1 roku přestal chutnat ,přešla jsem po doporučení lékaře na sunar(prý je sladší ) a pil ho docela rád skoro do 3 let 😵

xmarg04
9. únor 2014

@hanka208 Nemyslim, ze život a zdravi stoji jen na UM - starsi nepolknul Um od 8 mi mesicu, kdy proste ze dne na den bleeee a patri k nejvetsim a nejzdravejsim detem co znam...😉

hanka208
autor
9. únor 2014

@xmarg04 Synovec byl na tom podobně. V září však nastoupil do školky a teď marodí každých 14 dní. To je sice normální, ale když tu ta šance je tak proč jí nevyužít. Hlavně je to UM pro takhle malé děti lepší než kravské a tak dokud bude pít aspon něco tak mu to dám a až ho bude odmítat úplně což je asi otázka času tak s tím stejně nic nenadělám. Děkuji za názor 🙂

olusenka
9. únor 2014

můj syn nikdy žádné UM mléko nepil (začala jsem zkoušet na 1roce zhruba, když jsem omezila kojení jen na jedno denně (a to bylo spíš symbolické). Nechutnalo mu asi, to UM, zkoušela jsem 4 různé druhy, zkoušela jsem hrníček s pítkem, bez pítka apod., nic jsem do něj nedostala. Jí tvaroh, sem tam sýr nebo jogurt. Teď mu chci začít dávat Chia semínka jako zdroj vápníku. A co se týče tekutin, taky nic moc. Něco tekutin má v jídle, ale jinak mi za den vypije tak 1,5-2 hrníčky co mají obsah 3dcl, takže žádná sláva, ale asi mu to stačí....

anina32
10. únor 2014

Já jsem musela přestat kojit když bylo malýmu 9 měsíců. Zkoušeli jsme asi 4 druhy UM, a nic, ochutnal vyplivl a pak už to nechtěl. Tak jsme byli 5 měsíců úplně bez mlíka. Pak jsme koupili na ochutnání UM nestlé junior doremi vanilka, dělají ho i v 200ml krabičce s brčkem, ideální na ochutnání. Malýmu to zachutnalo, koupili jsme tedy v normální práškový formě a teď na 1,5 roce pije 600ml denně, kaše nejí už dávno. Zkusila by tedy takhle dát ochutnat jinou značku, kdyby nepomohlo, nechala bych dítě ať pije kolik samo chce, lepší něco nežli nic.

betelgeuzz
10. únor 2014

@hanka208 při nástupu do školky marodí skoro všechny děti a je jedno, jestli UM pijí, nebo ne. Starší dcera nikdy UM nepila, jenom jsem jí ho dávala do kaše. Ve školce patří k těm zdravějším. Mladší dcera UM pila, ale od 1,5 roku byla na bezmléčné dietě a letos je zdravější, než byla loni. Propagování UM považuju za reklamní trik. nejdřív se to dávalo jen kojencům, pak začalo být moderní kojení, tak se propaguje UM do 3 let, UM pro těhotné a už to cpu i dětem starším a dospělým 😝 Nevidím důvod, aby dítě, které normálně jí, mělo dostávat UM.

deenyska
11. únor 2014

@hanka208 Můj syn je sice starší, ale myslím, že v roce už mi taky nevypil půl litru UM, protože už dostával mléko jen po ránu a večer. Dnes, když mu udělám mléko ze 180 ml, vypije všechno, když z 210 ml, tak ještě, ale většinou mu dělám tu menší dávku, protože se přiznám, že je mi pak líto zbylé mlíčko jen tak vylít 😀 . Ale z 240 ml ani náhodou a to mlíčko miluje a trvá na své dávce. DDD jsem se řídila v době, kdy mlíčko tvořilo většinu denní stravy a i tak mi to syn kolikrát nevypil a prospíval. Jinak jsem taky ráda, že mlíko pořád pije, protože jsou tam vitamíny. Nedostanu do něj ovoce ani zeleninu, takže aspoň z toho mlíčka může něco získat

hanka208
autor
11. únor 2014

@olusenka Jenže já právě skoro nekojila ☹ Tak je na něm od narození. Zkusím ještě i jinou značku. Něco mu naspu do kaše a něco málo vypije + sváča já jogurt tak snad mu to stačí. Jinak s těma tekutinama si myslím že jsou na tom děti i hůř. Poslední dobou vím i o takhle malých dětech co krom mléka vypijí jen 50ml denně 🙂

hanka208
autor
11. únor 2014

@anina32 Tak já zkusím ještě to Nestlé 🙂 Děkuji za tip 🙂

hanka208
autor
11. únor 2014

@betelgeuzz No je to možné. Člověk neví čemu v dnešní době věřit. Já taky dlouhá léta věřila Actívii než jsem se dozvěděla jaký hnus to je. No naštěstí jsem jí nesnědli tolik. A pak jsem si řekla, že už reklamám nebudu věřit. Ale fakt že je bud klamavá reklama nebo korupce číhá všude a člověk je dnes rád za každou správnou a dobrou radu.

hanka208
autor
11. únor 2014

@deenyska Děkuji za názor. Já do syna neštěstí zeleninu i ovoce dostanu v pohodě. Ale říkám si že i tak to asi nepokryje DDD a tak bych byla ráda kdyby ještě to mlíčko nějaký čas pil. Ale asi to nebudu lámat přes koleno. Dokud bude chtít tak mu ho dám a pak prostě nahradíme něčím jiných. Hold budeme dávat víc mléčných výrobků 😉

zazulka
11. únor 2014

Souhlasím s holkama nahoře, netrap se tím, nabízej, vezme vezme, nevezme nevezme, do krku mu to nenaliješ. Jsou i dětičky, který jsou na bezmléčné dietě a taky jsou zdravý. Nedělej si hlavu!

dezyre
11. únor 2014

Se starším synem jsme to měli podobně. Jakmile jsem přestala kojit, měl přesně 5,5 měsíce, přešli jsme na umělé mléko a postupně na příkrmy. V sedmi měsících se mě jednou z UM pozvracel - letělo to obloukem a od té doby jsem do něj nedostala mléko. Do dnes (téměř 4 roky) nepije mléko, ani kravské. Nahradili jsme to jogurtama, pribiňákem, tvarohama. Kaše taky nechtěl. Dnes už nechce ani jogurty. Je bezmléčňák a zatím nevypadá, že by strádal. Zuby ve výborném stavu, zatím žádná zlomenina končetin, tak snad dobrý :D

kalo
11. únor 2014

@hanka208
syn nepil UM od 6 měsíců vůbec a žije 🙂 Prostě ani náhodou bych do něj mléko nedostala....leda tak hadičkou do krku 😀 Občas jsem hodila pár odměrek do jídla, pak od těch 8m míval obden jogurt....

hanka208
autor
13. únor 2014

@kalo no já do malyho ted dostanu ráno a vecer 100ml +něco v kaši,ale tu ji jak kdy.raději si Da pomeranc🙂