Co jí dát k večeři? Kaši skoro nejí a pak má hlad

andree15x
2. únor 2011

Holky, prosím radu. Mám 10ti měsíční holčičku, kojím, občas se mi podaří do Adélky narvat trochu Sunaru, když má dobrý večer, vypije 120ml v horším případě (skoro pořád) nevypije nic, vyžaduje se jen mlíka ode mě (Sunar končí v misce našich trhačů). No ale hlavně, nechce na noc skoro vůbec kaši. Něco sní, ale většinou to končí opět v misce psů. V noci se mi samozřejmě budí a asi má hlad, Sunar opět odhazuje v dál a mámo, dej mi prso ☹ Nevadí mi kojení, jen potřebuji poradit, co jí dávat k večeři? Myslíte, že by mohla i chleba s něčím? Nebo rohlík? Občas dám třeba zeleninu, co měla k obědu. Děkuji

baradisk
2. únor 2011

ahoj,tak treba ji nechutna ta kase co ji davas,zkus jinou,ja sem zkraje kupovala Tomikovi tu od nestle a to teda nepil ani za nic,pak sem zkusila sunarku od 6mes.a super vypije i 200ml. 😉

k.ate
2. únor 2011

@baradisk ono kouzlo Nestle vs. Sunarka je v tom, že v Sunarka je narozdíl od Nestlé slazená, takže i víc chutná 🙂

@andree15x já bych klidně dala chlebík s něčím nebo třeba i tu zeleninku od večeře... Náš malej kaše na noc nikdy nedostával a nemyslim si, že by to na něm zanechalo nějaký následky, i když v budoucnu, kdo ví... 😀

marhulinka
2. únor 2011

@andree15x mě Kubík kaši nesní ani náhodou,navaluje se mu,takže k večeři dávám chlebík s máslem nebo lučinou 😉

andree15x
autor
3. únor 2011

@baradisk já kaše střídám, někdy si ji dá, ale teď poslední dobou vůbec, to tak maximálně mlátí do misky a má legraci z toho, když se rozprskne všude kolem ☹

andree15x
autor
3. únor 2011

@k.ate ta naše potvora ty sladký nemá ráda vůbec, v těch 5 a 6 měsících jí chutnaly, ale teď měla raději neslazené, takže jsem dávala rýžovou, pohankovou a tak, ale ani to jí prostě nejede. Tak zkusím taky nedávat kaši. Ona totiž kouká na nás, když si dáme třeba chleba, tak chce taky a je vzteklá jako blázen, když jí nedáme 😀

andree15x
autor
3. únor 2011

@marhulinka myslíš, že může už lučinu v 10ti měsících? Jééé, to se super tip, to určitě vyzkouším 😉

andree15x
autor
3. únor 2011

tak koukám, že může, že Kubíkovi je taky 10 měsíců 😉

nanule
3. únor 2011

Nase mala taky dlouho nechtela kase, plivala je, snedla dve lzicky a rvala ze to nechce. Vytrvali jsme, nic jinyho nedostala a zacla je jist. Ze zacatku se nam osvedcila ryzova krupicka od neste (zluty sacek). Pripravuje se s mlikem a nema nijak vyraznou chut. To jediny nam ze zacatku snedla. Pak jsme zkouseli davat zase kase, ryzove, piskotove, nejvic ji chutnaly ty od nutrilonu.
Jinak ja bych teda zeleninu od obeda k veceri nedavala, nekde jsem cetla, ze se to s tou zeleninou nema tolik prehanet. A na rohlik nebo chleba mi prijde, ze v 10ti mesicich je casu dost, ale treba ne. Ja bych zkousela tu kasi. Drzim palce 🙂

hanule05
5. únor 2011

Ahoj holky, nikdy jsem nepochopila tu "hysterii" kolem toho, že dítě MUSÍ mít k večeři kaši 😕 , nic proti vám, ale je to blbost. Kaše jenom zaplácne žaludek a nic jim nedá, myslím tím kupovaný kaše. Pokud dávat dítěti kaši, tak z čerstvě namleté celozrnné mouky z obilnin, jako je špalda, jáhly, pohanka, bezpluchý oves, amaranth, proso, ječmen, atd., pak jsou kaše zdravější a hodnotnější, ale většina maminek nemá tu možnost, mlít si doma obilí, že 😀 .

Starší dcerka po kaši blindila, vyzkoušeli jsme asi všechny značky, všechny druhy, jedinou, kterou zkousla byla nemléčná kaše rýžová, ale pouze s vodou, byla bez chuti, jako byste jedly roztavenou umělou hmotu. Takže jsem jí kaše nedávala. Mladší dcerka to samé, sice neblinká, ale ani je do ní nedostanu. Takže taky nic.

Tak když holky byly menší, tak jim prostě stačilo kojení a pak když byly větší, tak jsem dělávala a dělám znovu (pro tu mladší toto:

Takže jsem dávala k večeri většinou chlebík (nebo rohlík) s lučinu nebo trochou másla a třeba s nastrouhanou mrkvičkou, kedlubnou, okurkou, s nadrobnou nakrájeným salátem, vymačkaným rajčátkem, atd.
Nebo jsem uvařila ovesné vločky a nastrouhala do nich jablíčko, banán. Nebo jáhly (pohanka) s jogurtem a nějakým ovocem.
Nebo jsem dělala bramborovou kaši se zeleninou nebo obilninami, ale bez mléka.

Možností je více, stačí trochu popřemýšlet a určitě vás něco napadne.

marketa137
6. únor 2011

@andree15x první syn kaši nikdy nechtěl a do dneska by jí nevzal do pusy. na večeři ěml většinou chleba s lučinou nebo co bylo k obědu, bramborovou akši měl rád a nebo ěml hustou polévku. menší má kaši rád ale zase enchce UM 😒

jakelina
21. únor 2011

@hanule05 malé děti by celozrnné potraviny vůbec neměly jíst. ☹

weri1
23. únor 2011

taky jsem slyšela že celozrné potraviny do let by dítě nemělo jíst 😕

weri1
23. únor 2011

a když jsem slyšela kolik má rohlík v "sobě " soli, tak bych taky nedala. Spíš veku, ta nemá sůl

k.ate
23. únor 2011

@weri1
@jakelina
já četla, že by je neměly jíst denně, ale párkrát za týden nevadí. Hůř se jim ta vláknina tráví, ale už fakt netuším, kde to bylo 😀

k.ate
23. únor 2011

@weri1 jenže zas do normálních vek přidávaj taky věci, co nejsou nic moc 😀 Chleba je taky slanej... On si člověk nevybere, ale pokud se prckovi jinak nesolí, tak jeden nebo dva rohlíky za den mu podle mně zas tak moc neublíží... 🙂

weri1
23. únor 2011

Do deseti let – celozrnné pečivo jen výjimečně
Přestože v rámci zdravé výživy je usilovně doporučováno celozrnné pečivo, pro děti vhodné není. Do tří let by ho neměly jíst vůbec, ale vyhýbat by se mu měly až do deseti let. „Celozrnné pečivo obsahuje velké množství vlákniny, ale malé děti ještě nemají zcela vyvinutý trávicí trakt, takže by jim to mohlo činit potíže,“ potvrzuje Hana Knížková. Pokud totiž dítě moc nepije a ani nemá příliš pohybu, může mu velké množství vlákniny způsobit bolesti břicha či zácpu. V opačném případě, kdy má tekutin i pohybu dost, může trpět na průjmy. Proto celozrnným pečivem rozhodně šetřete. „Výjimečně je možné ho dětem dát, ale převažovat by mělo rozhodně pečivo bílé,“ dodává Hana Knížková.

jinak ať si každý svému dítku dává co chce, že jo 😀

weri1
23. únor 2011

a když jsem slyšela ,že rohlík má v sobě tolik soli, že dítě tím zasobuješ na celý den, do roku dítěte by se nemělo solit a zakladatelka diskuse má 10měs. holčičku tak bych ten rohlík prostě nedávala. Jen můj názor

majdula
23. únor 2011

Ha, tak chleba s Lucinou (vlastne dva chleby, nase dite je zravec) byl na veceri i u nas doma 🙂 Ale taky je pravda, ze jsem si Lucinu troufla dat az po roce...

Donedavna u nas jely nekolik mesicu vecerni kase, s velkou chuti... ze dne na den bojkot a teprve predevcirem vzal kasi zase na milost - ovsem rano. Takze jsem taky resila, co jineho na veceri, ted uz to nastesti neni problem, kdyz basti temer vse, ale stat se to v tech 10 mesicich, tak nevim, co krome chleba s maslem by to zachranilo 😅

k.ate
23. únor 2011

@weri1 jinak jsem schválně vyhrabala složení veky (jasně, že jde jen o jednu, všechny asi nenajdu, ale sůl v ní je taky 😀 ) viz. http://www.chemievjidle.cz/trvanlive-pecivo/vek... 🙂 Podle mě v málokterým kynutým pečivu (pokud ho neděláš doma 😉 ) nebude sůl... 🙂 Je fakt, že v téhle je jí míň, jak 2,2%, ale stejně tam je. Po složení rohlíku jsem zatím nějak nepátrala, ale podle mě to bude podobný 🙂 Prostě do bys pak do roku dítěte nesměla dát vůbec žádný pečivo a pak je zas otázka, jak zvykat na lepek? 😕 když mrně třeba ty kaše nechce? 😀
My jsme malýmu do roka nedávali slazený ani solený věci (krom teda pečiva), i teď má jídlo osolený jen vyjímečně a sladkých věcí dostává taky minimum. 🙂
Já toho o různých věcech "slyšela" taky spoustu, ale mě spíš zajímaj fakta, složení konkrétních výrobků, který kupuju... 🙂 Kolikrát totiž prodavačka v obchodě ani neví, jakej rozdíl je mezi celozrnným a vícezrnným pečivem a tvrdí ti, že je to to stejný (což samozřejmě není 😀 ), takže platí důvěřuj, ale prověřuj 😀
Stejně by mě ale zajímala tvoje alternativa pečiva pro cca to 10 měsíční dítě bez soli...? 🙂

k.ate
23. únor 2011

@weri1 jinak ještě můžeš kouknout třeba sem 😀 http://www.vilem.cz/výrobky/SlozeniZarukyNebale... složení rohlíku a veky je v podstatě stejný, jen do obyč rohlíku dávaj víc oleje 😀 (ale je fakt, že mě tam dostal ten zlepšující přípravek se sojovým emulgátorem 😀 )

weri1
24. únor 2011

@k.ate a musím dávat pečivo 10 měsíčnímu dítěti?

k.ate
24. únor 2011

@weri1 no mě zajímá alternativa, co místo toho? 🙂 a co dávat, aby si ten organismus zvykal na lepek, když dítě kaše odmítá?

weri1
24. únor 2011

třeba dětská krupice obsahuje lepek
Jinak že já vždy někam lezu. Každý je rodič svého dítěte a ví co má dělat, ať každej používá svůj rozum a dělá podle svýho uvážení, ne? 😉 😉 pa

weri1
24. únor 2011

@k.ate hele já prozkoumám co obsahuje lepek a psínu ti do IP 😉

weri1
24. únor 2011

@k.ate jinak ta stránka mi nejde otevřít

k.ate
24. únor 2011

@weri1 ono to je PDFko, tka možná v tom je problém, ale když na netu zadáš veka - složení, vyběhne toho na tebe spousta, stejně tak s tím rohlíkem 😀 Hodně pekáren to na webu má uvedený 🙂

weri1
24. únor 2011

@k.ate hele když se má lepek zavést max. do 7 měsíce tak musí být jiná alternativa jak pečivo...

carolinee
19. lis 2015

@hanule05 souhlasim...taky jsem to nikdy nepochopila, tu hysterii 🙂 že nutně musí bejt kaše... děkuju za tipy, zaujaly mě pro mou dcerku ;)