Co mám vařit? Jí jen polívky a omáčku s rýží

pismenka
29. kvě 2009

ahoj mamky,poslední dobou mi dítko odmítá snídani, když máme k obědu třeba plátek s rýží nebo bramborem (je tam omáčka-sůsek) tak to si dá, ale tak zapečené těstoviny - 3lžičky a konec,dnes jsme byli u kamárdky,ta měla špagety s omčákou,tak jsem si řekla, jooo omáčka,to si dá - opět, tři lžičky a že nechce. Nevím co s ní, mohla bych jí buď dělat jen samé polívky a tu omáčku s rýží.........máte někdo taky taková dítka?

iira
29. kvě 2009

ahojky no něco podobneho mam ja doma.Někdy si da jen 2 lžičky a pak chce jen mličko a jindy mi sni pul taliře a da si jeste mleko ,je ji rok a ja si řikala že jako mimi krasně jedla a najednou konec a ve všem se "nípe"

hancas
29. kvě 2009

ahohky u nás je to obdobné,malej mi odmítá UM a chce třeba vánoču,rohlík...malá dříve papal aúplně vše a ted at uvařím cokoliv tak prostě jí taky 3_4 lžičky a konec a už nechce,někde jsem četla že to tak děti mají ☹

kijonkova.k
29. kvě 2009
iira
29. kvě 2009

taky ji vyvařuji vše možne a nakonec mi dneska slupla květakovy mozeček dělany pro dospěle ,jen s tim že jsem ho nesolila,je to lumpice ma rada kořenená jidla jako jime mi,tak ja musim malo kořenit kvuli ní

pismenka
autor
30. kvě 2009

no koukám že to není jen u nás☹
tak budeme bojovat dál🙂) dnes jedu k našim,budou mít sekanou, mamka mi pro ní dělá bramboračku,tak si myslím, že se dnes nabaští, no uvidíme 🙂) ted ke snídani snědla půlku krajíce - hurááááá, velikánský uspěch 🙂)

jjaanca
30. kvě 2009

No s jídlem se potýkáme od začátku. Lucka je hubená a malinká ☹ Poslední dobou odmítá vše sladké. Takže nejí žádné ovoce, jogurty, přesnídávky, kaše. Už nevím co jí mám dávat. Jeden den něco sní s chutí a druhý den to nechce ani vidět. Nemáte někdo recept na nějakou pomazánku?

pismenka
autor
30. kvě 2009

tak dnes byla u babičky ta polívka a málem se upapala.Na pomazánku žádný dětský recept nemám. Ani už jí to nezkouším dát.každé ráno snídáme chleba s máslem, nic jiného jí nechutná. Jogurty jí, ale ne každý den,zdá se mi jestli nemá pořád stejnou stravu, ale doufám, že až budu mít své vypěstované rajčata a bude třeba běhat po zahradě,že do nich žvejkne.

hancas
30. kvě 2009

já dělám malým tvarohovou pomazánku a mnamky

luucia
30. kvě 2009

Holky, my máme psolední dobou docela problémy s jídlem 😖 v těhu jsem měla předsevzetí, jak budu malé dávat jen zdravá jídla,... a ted jsem ráda, že něco sní 😔 Předevčírem u našich snědla 2 talíře guláše a já byla štastná, že něco snědla 😵 Ted mi už asi týden odmítá úplně jogurty, Lipánky, sýry,.. ☹ když jí namažu rohlík s máslem a šunkou, tak ojí šunku a tím to končí ☹ prostě má nějaký období, že enstíhá jíst, pořád někde lítá a na jíkdo nemá čas a kompenzuje to pitím 😉 Lohní pořád 😵 Podvyživeně nevypadá, tak to nějak neřeším, ona se pak zas dojí...doufám 😕

jjaanca
30. kvě 2009

hancas: jak děláš tvarohovou pomazánku a co jsou to mnamky?
pismenka: Lucka má taky ráda chleba s máslem, ale ne každý den, právě přemýšlím jak jí to oživit a napadá mě že bych mohla dělat různé pomazánky.

hancas
30. kvě 2009

jjanca---tvaroh jedno jestli ve vaničce nebo v alobale,jedno pom.máslo,trochu papriky a trošičku soli ,trochu cibule a zamíchám a s rohlíkem jim to šmakuje
mnamky..znamená jako mňam 😀

zusma
30. kvě 2009

Mne teď malá taky nějak stávkuje s jídlem. Jeden den to jde a další nic moc. Přestala jíst jogurty a to někdy snedla i 400bílé holandie. čerstvé ovoce teď taky skoro nechce. Nejhorší je to dopoledne,to vážně nevím co ji dat. Před tím měla jogurty. Asi se jí už zhnusily. nejraději má ráno po mlíku suchý chleba nebo rohlík.

zusma
30. kvě 2009

Zato večer je někdy schopna sníst velkou porci zbytku oběda, půl housky, někdy výjimečně k tomu jogurt,kus papriky a okurky a potom ještě sunar.

jklm
30. kvě 2009

AHOJ ZUZMA PORAD 2 ROCNE DIETA MI PAPA SKORO FURT LEN JOGURTY JE TO DOBRY NEBO MOC .DIK ☹

zusma
30. kvě 2009

A nic jiného nechce? Jako jogurty špatný nebudou,ale určitě by dítě mělo jíst i něco jiného nemléčného.

jklm
30. kvě 2009

TAK NEE JENOM NECO CO NEMUSII ZUVAT ASI MU JEDOU ZUBKY.KED MU UDELAAM MESO TAK BRECII NEVIM PROC MESO NECHCIII.VIS OCHUTENYY ☹

jklm
30. kvě 2009

☹ ☹ ☹

luucia
30. kvě 2009

zus, tak to máme úplně stejný 😉 Anetka mi dopoledne taky skoro nic nejí a navečer se může protrhnout, že by snědla všechno 😕 jogurty taky nejí vůbec a to je před tím jedla ve velkým 😕

zusma
30. kvě 2009

Luci taky jen doufám,že je to přechodné. Je to fakt vopruz. Někdy dopoledne doma nic moc nechce a jen co vyjedeme do tesca na nákup,tak tam žebrá rohlík. Občas ji teď dopoledne dám kaši a trochu sní. Ale nechci ji dávat často,aby se jí nezhnusila. A z ovoce teď sní max.banán anebo frutapuru apod. Takhle to měla podobně s ovocem i loni a pak jí to přešlo.

jklm
30. kvě 2009

JEEEE CO JE TO FRUTAPURAA ZUZMAAAA 🙂

luucia
30. kvě 2009

zus, jj, zkoušej to na nás, mršky malý 😉 ono se to zase srovná, asi je to je období 😉 doufááááám 😅 z ovoc jí jen banán, jahody a hroznový víno