Co za příkrm, když vše odmítá?

petra.vavra
11. bře 2008

Ahoj všem, hledám radu od každého, kdo má zkušenost se stejným problémem jako my. Malé je téměř 5 měsíců a prostě jí na noc nestačí moje mlíčko, takže stává po hodině a dožaduje se jídla. Rozhodla jsem se, že jí trošku něčím dokrmím, ale naše malá odmítá naprosto vše co jí do pusy stčím, kromě prsu. Nutrilon ani jiné UM nemám šanci, to už patrně cítí a nestrčí ani dudlík od lahve do pusy, doktorka radila vodu (vzhledem k tomu, že malá prospívá víc než výborně), ale to taky ani náhodou, kaši lžičkou ani flaškou taky a jediné co se napije je třeba trochu čaje, ale to hodně vyjímečně. Prostě jsem naprosto vyřízená, protože je strašně nevrlá, zubama to určo není, prostě je na ní vidět, jak je nevyspalá. Pokud s tím máte někdo podobnou zkušenost ráda si přečtu, jak jste bojovali vy 😅

susik77
11. bře 2008

peto, mozna potrebuje mala citit tvoji blizkost...spi s vama v posteli?muze to byt takove obdobi...

petra.vavra
autor
11. bře 2008

Prave ze s nama spi a doted byla v poho, zvykla jsem si ze po třech hodinach papa a to bylo v pohode, ale ted to zacina byt strasny...me nevadi ze ja nespim, ale ona je vyrizena a pak zbytecne ubrecena apod. at zkusim cokoliv, zatim nevyslo nic a jsem z toho zoufala hlavne ja 😢

susik77
11. bře 2008

tak zkus ji naopak naucit spat ve svoji postylce 😉 my jsme malou naucili od ukonc.3.mesice a odvtedy spi mnohem lip😉

kejka
11. bře 2008

Měla jsem to samé.Malýho jsem kojila co dvě hodiny,ani jsme nestačili usnout a už chtěl znova baštit.Byl uřvanej,nejen v noci,ale i přes den.Přetaženej a nevyspalej.S pitím UM to samé,ale radím trpělivost,je to prostě něco jiného než MM,po něj.době si zvykne.Zkus dokrmovat na noc každý den trošku.Já dávala Sunar-chuťově je nejlepší a trošku-i když se to nemá,jsem ho přisladila.Jinak jsem ho měla v ložnici u sebe,když už jsem padala na tlamu,tak si ho chlap bral do obýváku a po třech hodinách mi ho přinesl na kojení,abych se trochu vyspala.Vydrž,já vím,že je to někdy příšerný,ale bude líp. 😉 😉 Mám to 3x za sebou,tak vím,o čem mluvím. 😉

petra.vavra
autor
11. bře 2008

tak to nemam sanci, tak nezavre oko...uz jsem skouzeli asi vsechno a proste nic ☹

jana.1
11. bře 2008

Možná má růstový spurt, když pije častěji.. a přešlo by to.. nebo se chce u tebe uklidňovat.. mlíčko jí zřejmě stačí,když přibírá výborně, jak píšeš... a jestli je nacpaná, tak si od tebe nic moc nevezme chuť nechuť.. Ono do prsa nevidíš, nevíš, jestli vypila třeba, plácnu, 60 ml nebo jestli ti klidně každou hodinu vyžahne 100 nebo 150 ml.. To je taky klidně možné... Nebo jí třeba rostou zuby 😕 No těžko říct. Každopádně jako příkrm můžeš zkusit různé chutě.. vyrábějí mrkev, květák, brokolici, hrušku.. vše se jmenuje "první lžička". Když nebude chtít, zkus ovoce.. třeba od Hippu jablko s borůvkami nebo od Hami první lžička hruška apod. Jde o to zkoušet to.. Neboí jí dej pár lžiček a dokoj.. Taky kaše jsou různé... rýžové, jahelné, pšeničné..bez příchutě, s příchutí. Jen ber při výběru ohled na její žaludek a ledviny.. Některá miminka jsou taková uplakanější, což je hrozný nápor na psychiku i na tělo.. nebo jsou uplakaná a nevrlá jen v nějakých obdobích.. Vydrž, ono to přejde.. rychle rostou, učí se nové věci.. 😉

petra.vavra
autor
11. bře 2008

Jana1- Jani já mam pocit, že ona má spurt asi každý týden 🙂, já bych jí už klidně něco dala co se týká zeleniny a ovoce, ale mudra mi to zakázala, že když je jen kojená, tak žádný dokrm, vždycky si tam u ní říkám, že bych jí chtěla vidět u nás doma, jak by byla chytrá potom tady ...ale máš pravdu, že největší nápor je na mou psychiku, protože se pomalu, ale jistě začínám sesypávat....nikdo si nedovede představit, jak ráda bych jí kupovala nějaký dobroty, ona by se nabaštila a byla by v pohodě...

jana.1
11. bře 2008

petruš, aha.... no nemáš to lehký 😖 na www.kojeni.net tvrdí, že se prý mimčo odstaví spíš UM (navíc z lahve.. to je individuální.. malým kazí techniku, starší zas jsou vychytralí.. některá mimča zvládají oboje, ale dost jich dává přednost láhvi).. než zeleninkou.. dokrm je dokrm a zlenina už je příkrm, akorát že byste začaly o měsíc dřív... nevím no.. přeci jen je to změna pro trávicí systém... no hele já nevím o výživě miminek.. jen co jsem kde četla.. jasně, mlíčka máš dost, takže mudra ti řekne kojit a nedokrmovat ani UM ani nezačínat s příkrmy.. to je dobré.. no ještě bych vydržela do min. těch 5 měsíců a pak bych možná zkusila už pomalu zlehka najíždět na příkrmy, třeba ti je bude taky plivat a bude vyřešíno.. 😅 Ono je to ze začátku stejně jen pár lžiček, takže se tolik nesníží poptávka po tvém mlíčku.. začíná se zeleninkou, ale jen z toho důvodu, aby pak neodmítali ovoce, protože je sladší.. jinak je to fuk.. někdo začíná kaší.. No hlavně to vydrž! Přeji pevné nervy! Bude líp 😉
A nebude to trvat dlouho... 🙂 🙂
koukni sem.. paní tam má i online poradnu.. http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=100

petra.vavra
autor
11. bře 2008

Jani1-díky za tvou podporu, s Jiřinkou z kojeni.net, jsem už tohle přesně probírala, ale tak taky je pro kojení, takže mě moc nepovzbudila ☹...lžičkou už jsme zkoušely kaši a plivala ji všude, že můžeme malovat....dnes jsem volala do Nestle, tak mi pošlou nějaké vzorky mlíka, tak jsem zvědavá, zda jí některé zachutná a vezme si ho...ohledně toho mlíčka, myslím si že ho mám málo a proto se nezasytí, ale jen napije na žízeň a max na to, aby vydržela tak tu hodinku, už jsem na podporu mlíka taky vyzkoušela kde co, ale nic....a večer už je tak unavená, že mi u toho většinou spí a pak se právě budí po hodině a ráno je totálně hotová...no nic beru, uvidím co mi pošlou z nestlé a pak dám kdyžtak vědět a ještě jednou díky...P.