Dávat malému Fantomalt? Projeví se to na váze?

ewuli
17. bře 2009

Ahoj, máme doma chlapečka (11měs,8kg),který nechce moc papat a je droboučký. Dr. nám dnes doporučila přidávat do každé mléčné stravy 1/2-1 odměrku přípravku Fantomalt. Máte s tím někdo zkušenosti? Projevilo se užívání nějakým lepším přírůstkem na váze?

fajn
17. bře 2009

ahoj já mám nedonošenou holčičku a taky nechce jíst budou ji 4 roky a má 12kg. Fantomalt i Protifar nám taky dávali ale efekt žádnej jen po tom strašně blila. Zkus uvidíš na škodu to určitě není a pokazit tím taky nic nemůžeš. Já už to nedávám a i doktorce jsem řekla že to nechci.

misasvobodova
17. bře 2009

ahoj. s přípravkem zkušenosti nemám, ale mám doma 5 měs. 2 týdny chlapečka a je také droboučký. jakou jste měli porodní váhu a kolik jste vážili v 6 měs.?

shaula
17. bře 2009

Ewuli, pokud přibírá a není hladový, tak bych to moc nehrotila. Naši kluci taky mají v 8 měsících 6,5 kg, ale dokud přibírají, i když pomalu, tak je doktorka spokojená... Ale s přípravkem zkušenosti nemám.

ewuli
autor
17. bře 2009

misasvobodova: Porodní váhu měl 3,32kg ( po měsíci měl jen 2,71kg), na půl roce skoro 7kg a pak se to najednou nějak utlo.Dělali nám rozbor jídelníčku a má velice malý příjem kalorií.tak proto nám dr. dala recept na fantomalt.

fajn: S tím zvracením jsi mě tada nepotěšila. Malej už takhle dost blinká...ach jo ☹ Kolik si jí toho měla denně dávat a do čeho jsi to dávala?

fajn
17. bře 2009

ona právě taky když byla mimčo tak blila. Do každé dávky mlíka odměrku. Ale v nemocnici když jsem byla tak mě v kuchyňce naučili udělat si mlíko na celej den a do toho to zašlehat mixérem ,vychladit a do ledničky. Pak už jsem jenom odlila dávku mlíka a ohřála. A když byla větší tak do kremáčku nebo bramborové kaše. Ale do polívky ne to ona nechtěla .

ewuli
autor
17. bře 2009

fajn: takže je to v jídle cítit? Píšou tam,že to nemění chuť ani konzistenci jídl. Doma to ještě nemám (museli mi to v lékárně objednat),ale četla jsem to na netu. On mi právě mlíko nechce. jen v noci za spánku něco vypije,jinak mi to hned vyblinká.Po čem neblije je maso a zelenina.tak jsem myslela,že bych to dala i do toho...

fajn
17. bře 2009

ne nemění to ani chuť ani konzistenci. Akorát to má barvu po mlíku .

kalo
17. bře 2009

To má podporovat chuť k jídlu? To by jsme potřebovali...naše dr.váhu naší malé nikdy neřešila..V roce měla necelých 8kg, teď ve 20 měsících má 9 kg...takže jsme taky drobnější.. 😎

ewuli
autor
17. bře 2009

Podporovat chuť k jídlu ne, ale nahrazuje to částečně přísun kalorií

jacinka
25. črc 2012

@fajn ahoj, mohu se optat, jak jsi si pripravovala mliko na cely den? rada bych to zkusila, musi se to nejak hned schladit? predem moc diky