Dáváte dětem jíst když brečí nebo podle intervalů?

alishia
15. pro 2008

Ahoj,

mama mi rika ze maleho prejidam, ze mu mam dat papat az kdyz si o to rekne. Tak mam pochybnosti jestli nema pravdu. Chci se poradit jak to delate vy?

norik1
15. pro 2008

Alish ja davam kazde tri hodiny - ale uz je na to zvyknuty, takze ak nedam, uz si pyta sam 😀

norik1
15. pro 2008

...vychadza mi to 6x denne 😵

stvura
15. pro 2008

Ja davam kedykolvek ma zaujem.
Vobec nie je prejedeny, ma uplne optimalnu vahu. Dietatko papa tolko kolko potrebuje, nas maly ked uz nechce tak sa odtrhne od prsnika a hotovo...

sisstin
15. pro 2008

alishia: já to dávm podle času, páč jinak by nejedl nikdy... 😅

alishia
autor
15. pro 2008

no ja sem v nedeli pospichala z obchodaku do auta pro flasku, ze malej musi jist. ale on vubec jako nebrecel, byl uplne v poho, a mama na me spustila, ze kdyz nerve tak hlad nema.

saska.t
15. pro 2008

ak kojis treba davat vtedy kedy si vypita, ak je na UM mal by byt dodrzany min. 3 hod. interval ... 😀

martina.d.
15. pro 2008

Ahoj, ja dávam podľa potreby.Ale kútikom oka sledujem čas, kedy jedol.Režim má klasický, raňajky, obed, večera, medzitým desiata a olovrant nejaké ovocie, jogurt alebo sušienky.Večer v posteli ešte pred spaním fľaša mlieka.
Nie je tlstý, ale spapá dosť. 😉 😀

alishia
autor
15. pro 2008

my mame taky intervaly....ktere dodrzujeme (zhruba). Ale nekdy mi prijde ze mu nevadi, kdyz neco vypustime.

sisstin
15. pro 2008

alishia: no tak Tygr neřve hlady nikdy...takže to se fakt nedá poznat 😅

romi.r
15. pro 2008

taky máme tygra a taky je těžké poznat, kdy pláče hlady 😅

beelinka
15. pro 2008

Alishia nepisala si či koijš. Ked sme boli menši tiež som davala podla potreby, ale potom začal vymyšlat, len trochu pocuckal a nechcel, o hodinku to iste,/asi keby nemusel ani by nepapal 😕 tak sme zaviedli režim a toho sa držíme a už sa mi aj na čas pýta buvat, alebo vie kedy ideme von. Je to takto lepšie aj pre mna a on my vačšinou aj všetko spapa čo mu dam 😀

lu777
15. pro 2008

Alishia: kojeni asi podle poptavky... v tom neporadim, uz dlouho jedeme v Nutrilonu

ja teda dodrzuju interval 3 hodiny... kdyz vidim, ze ma fakt hlad, tak dam o pul hodiny driv... ale treba ten dalsi interval se pak snazim zas natahnout, aby celkove dostal jidla stejne... je totiz baculaty dost, nevazi tak moc (8.5 kg ve skoro 11 mesicich), ale moc neroste do dylky, takze je oplacanej i tak

ja nejaky ten interval dodrzuju i proto, ze mel dost potize s briskem a kdyz jsem dala jidlo driv, tak ho to zase zlobilo... maximalne dam dudlik a snazim se rozptylit... nebo dam kousek jablicka na zvykani

pokud ma ale rustovy spurt, tak jidlo vyzadovat treba dva tydny bude a to dost jasne... tam pak fakt nakrmit, to hodne rostou... coz by mohl byt vas pripad, je mu okolo 6 mesicu 😉

lu777
15. pro 2008

no ale jestli nerve a je baculaty, tak ja to delala tak, ze intervaly jsem treba dodrzela, ale dala jsem min jidla...

zuza.m
15. pro 2008

no ja som davala podla hodin každe dve a neskor tri hodiny ale teras začinam podla potreby.ked je v kočiku tak sa to pretahuje aj o dve hodiny lebo spi a v tedy nechce byt rušeny.a proste nepapa.ale ked je hore a začne byt nervozny a už sa bliži jeho čas papania tak mu dam aj skor.ked to nevystihnem včas tak spusti poriadny rev a už je neskoro ponukat ho mliekom lebo je taky nazlosteny že už ani to mlieko nechce. 😅.

sisstin
15. pro 2008

tak já fakt nepoznám, že má hlad(jestli ho vůbec má 😅 )jednou jsem prostě zapomněla na svačinu..a nejedl asi 7h..a reakce veškerá žádna 😅

jankajs
15. pro 2008

mala som kolegyňu, ktorej dieťa nemalo pocit hladu. Neviem ako sa to odborne nazýva, ale dostali sa s tým až do nemocnice na infúzie - nepýtala si, keď jej dali jesť, odmietala, proste ako sa hovorí "naháňali ju s lyžicou okolo stola", ale skončilo to zle. Síce sa z toho dostala, ale mala rozvrátený krvný obraz, minerály, všetko čo sa dalo a hoci je dnes dospelá, zdravotne sa to na nej podpísalo (a bohužiaľ aj viditeľne). Ja malému ponúkam častejšie, keď chce , dá si, keď nie, odložím... 😉

sisstin
15. pro 2008

jankajs: tak jako on to sní, když mu to dám...v pohodě..ale prostě, aby křičel hlady..to fakt neznám 😕

anke
15. pro 2008

alishia: ja davam, kdyz si rekne - nikdy nerve hlady (jen pokud vylozene nestiham dovarit obed - ale to se stalo zatim 2x)
poznam to ta, ze se mi ksape do vystrihu a chnape po mne ... na intervaly kaslu, vetsinou je to po 2 hodinach - ale ve dne i v noci, nedari se odbourat nocni kojeni - snazim se hojdat a tak, ale nic ...
taky me napadlo, jestli neni krmeny moc, ale on uz od narozeni jedl vic
... obcas se teda poblinka, kdyz si vypije moc (ma ve zvyku po prikrmu pit jeste mliko - tak do cca hodiny), ale nijak casto to taky neni
... ja tak nejak davam na instinkt nez na hodiny

psala jsem si o tom s Annag v diskuzi Kolko papat - zkus si promluvit s ni, mela na to takovy zdravy nazor 🙂

radka.m.
15. pro 2008

alishia-je rozdíl,jestli kojíš,nebo máte um.pokud se kojí,tak se může dávat klidně co 1.5h,protože mm je lépe stravitelné.při um by se měli dodržovat minimálně 2hodinové intervaly,dříve se um nestihne strávit,tak asi tak.

alishia
autor
15. pro 2008

tak ja nekojim🙂 ale drive byl desne hladovy a to nejak opadlo. Asi si zvykl na ty intervaly🙂 on je baculaty az az🙂 mam co delat abych ho unesla. ale tyrat hlady ho nebudu, me jen fakt napadlo, jestli bych mu nemela dat jidlo az projeví zajem. My spime od pul7 do 5.

kacka.va
15. pro 2008

my měli taky při kojení taky určitý interval, už jsem to měla vypozorované, když ještě nechtěla, tak se prostě nepřisála, ale jakmile jsme to překročili, tak to byl pak řev, že jsem měla problém, aby se mi přisála, jak už byla hladová, takže nejdřív uklidnit a pak teprve najíst, ale to se stalo jen párkrát.

timbouctou
17. pro 2008

alishia_ tak to se máš, náš hladovec řval třeba i po půl hodině ty první tři měsíce 😝 Ale v poho, te'd je navyklej ráno mlíko a milovaná chlebová kůrka, kolem desáté ovoce, kolem jedné oběd, kolem čtvrté sváča a po šesté večeře a v sedm prso a do hajan. Ale píšu KOLEM, že jo...

eppik.m
18. pro 2008

Ahojky, tak náš Míša se naučil už v porodnici že se papá po třech hodinách a to i jako novorozeně pravidelně dodržoval i v noci. Pouze když měl růstové spurty tak chtěl třeba i po hodině i v noci. Tak jsem mu vždy vyhověla. Nikdy proto neřval že má hlad a jsem ráda že nám to oběma tak vyhovuje. 😉 a dnes papáme takto:
snídaně v 8h: kojení
svačinka v 9-10h: ovoce 150g
kojení před obědem
oběd 12-13h: 200 - 220g zeleniny s masíčkem
svačinka 16h: kojení a něco do ruky, rohlik, loupák, piškot ...... nebo jogurt
kojení před večeří 18h
večeře 19:30 kaše 150ml
noční spánek v 20h

mywiel
18. pro 2008

Alishia ja mam podobny problem, mala je 100% na MM a ma 8kg a doki vravi ze je to vela, ze mam nahradit 1 kojenie fenyklovym cajom, tiez mam z toho zmiesane pocity, lebo ten caj oddiali kojenie tak na dve hodiny ale nenahradi to papania aj tak papa 6x. Uz som sa prestala s tym stresovat, hlavne, ze je zdrava, ved ona to zhodi ked bude lozit. 😅

mywiel
18. pro 2008

Tiez sa snazim cakat kym place, aj ked mam pravdu povedat dlho ju nenecham plakat, nemozem... 😅 a mozno nie vzdy place od hladu, ale nie je to lahke zistit kedze ona prsnik nikdy neodmietne aj ked hladna nie je a povedat mi to tiez zatial nevie. 😀 😅

mobina
18. pro 2008

Alishio, když jsem kojila, tak jsem se snažila dodržovat ty 3 hodiny přes den. Pokud békal dřív, dostal dřív. Co jsme na příkrmech, tak jsem se to taky snažila dodržovat, ale co už jsme pokročili, tak to spíš nechávám na něm. On tedy stejně po těch cca 3 hodinách kníkne, ale rozhodně už nepanikařím, když se sekneme venku nebo když mi těsně před obědem usne. Kdyby měl hlad, tak spát nebude a když se zdržíme venku a začíná prostestovat, tak dostane křupku nebo sušenku 🙂

anke
18. pro 2008

mywiel: teda to me prekvapuje, co ti rikali doktori - Davidek mel v 5. mesicich pres 9kg a doktorka se nad tim nijak nepozastavovala ... rikala,ze je to nestadardni miminko, ale omezovani v kojeni nenaridila, Dada papa po 2 hodinach pres den a bohuzel i v noci, ale ja s tim nebojuju - teda predevcirem jsem zacla v noci misto kojeni zoufale hojdat, tak se mi to podari posunout treba od 40 minut (budi se pak po 20ti minutach), ale ja jasem pak rano totalne nepouzitelna ... no a kdyz se v noci zacal kroutit a plakat, tak stejne dostal, je na to taky nemam nervy, nechat ho rvat ... ja tak nejak doufam, ze se to samo urovna casem 🙂
a z vahy si nedelej starosti, ono se to pak zpomali: Dada mel v 5. mesicich 9.300g a 72 cm, v 6.mesicich 9.450g a 73cm a ted v 8. mesicich 10.300g a 75cm. Uz to jde pomaleji a to jeste neleze, pak to bude asi jeste pomalejsi....

slaviq81
18. pro 2008

ja davam malej ked si zaziada 😉

evikuu
18. pro 2008

Já dávám malé ráno když se vzbudí 180ml pak po 4 hodninách.Jí mě najednou 180ml takže krmíme "jen" 4x denně.Říkám si jestli to není málo ale asi by si řekla.... ráno 7-8h, pak 11-12h,pak okolo 4h a večer po 7h.

papuellka
19. pro 2008

Jsme na UM a krmím každé tři hodiny 6 x denně, snažím se čas dodržovat přesně, ikdyž malý odpoledne spinká, tak ho nechám max. o půl hodinky dýl, pak přijdu s flaškou, buď se vzbudí a nebo ji vyzunkne i se zavřenýma očima.🙂