Dcera je nemocná a málo jí. Je to normální?

pismenka
3. říj 2008

ahoj maminky, chci vás požádat o radu. Mé holčičce je 6měs. a máme rýmu a kašel, já taky tak jsme dnes byly u doktorky a máme odsávat rýmu - strašně u toho brečí a stejně moc nevysaju. Brečí až do ruda. Bojím se, zda to dělám správně, jestli jí nějak neubližuju. Dále se chci zeptat - když je ted nemocná - skoro nic mi za dnešek nesnědla - je to normální? mlíko umělý nechce. To jen když je rozespalá - do ted jsme kojili, ale už ani to prso moc nechtěla. Občas vypije tak 150ml UM, ale to jen občas. Doktorka nám stále říká, že málo přibíráme. KOupila jsem jí i kaši na noc - akle nespí celou noc, je to uplně stejné a kaše mi sní přes den - když dám 100ml vody +kaše. Víc ani ťuk. Docela mě to trápí, aby neměla hlad. Ale nepláče, je strašně čilá, šikovná. Tak nevím

kombloudek
3. říj 2008

Když jsou dětičky nemocné tak většinou nejdedí.Já bych se tím tak netrápila.Pokud aspoň občas za den něco sní a vypije a je čiloučká,není apatická tak je to dobrý.Zkoušej jí nabízet častěji,ale nenutit..podávej po lžičkách čajíček,at má nějaké tekutiny..s tím odsáváním to znám.Používám takovou tu obyč,jak saješ pusou.jakou máš ty?Vždycky jí nejdřív nakapu Libenar a tak za 5 min začnu odsávat.Taky mi chviki trvalo,než jsem se to naučila..

bledulka
3. říj 2008

řekla bych,že je normální,pokud jí není dobře že méně jí.Spíš než jídlo bych nabízela pití-protože je ještě kojená,tak bych hlavně častěji nabízela prso,aby si jen cucla....pokud má i teploty,tak hlavně sleduj,aby nebyla dehydratovaná-v tom případě běž znova k doktorce....je jí 6 měsíců,pokud plánuješ i zavedení příkrmů (nebo jsi i zavedla) zkus jí nabízet čajíček (ten samozřejmě můžeš i před 6 měscem,ale některé maminky chtějí výhradně kojit)
do čaje nebo do převařené vody se dá dát proti dehydrataci "kulíšek"-to je rehydratační roztok-koupí se v lékárně-ten mám stále doma-nikdy nevím,kdy dítě bude mít horečky,či zvracet a mít průjem a dehydratace u dětí umí strašně rychle vzniknout kuk sem http://www.kulisek-ors.cz/pro-matky/stupen-dehy...

to jídlo bych řešila,až jí bude lépe

k odsávání-nevím jakou odsávačku máš,ale plně doporučuji odsavačku na vysavač" oproti běžné ústní či ruční odsavačce je to veliký rozdíl,rýma se opravdu odsaje mnohem lépe a je tak i menší riziko vzniku zánětu středního ucha....občas zvlhčím mořskou vodou (mar+ )

kombloudek
3. říj 2008

A ještě jsem zapomněla,odsávání před jídlem.Možná nechce proto,že má ucpaný nosík a nemůže dýchat..
Co se týče odsavačky na vysavač,prý je dobrá a vůbec není tak drastická jak někdo říká,ale já se jí bojím ☹

bledulka
3. říj 2008

kombloudku-odsavačky se neboj-je opravdu super,podtlak neudělá nijak velký,ale stále dostatečný na to,aby se vše odsálo...dle lékařů se ani člověk nemusí bát,pokud odsaješ i menší množství krve,nebot jak je nosní sliznice poškozená,tak je k drobnému krvácení náchylnější a netřeba se ho bát...(ale já krev neodsávala ani jednou)
je to opravdu výborná věc-jednou jsem zkusila odsát nejdřív ústní a pak vysavačovou a ta vysavačová vytáhla ještě takové velké mnnožství rýmy,že jsem ústní jednou provždy zahodila....

bledulka
3. říj 2008

jo,nevím jakou ústní odsávačku používáte,ale snad tento článek není zcestný...
http://www.ct24.cz/domaci/18312-na-ceskem-trhu-...

lukin
3. říj 2008

Stačí založit jen jednou.

bledulka
3. říj 2008

lukin-už jsem to v druhém duplicitním tématu psala.Pismenko je nová tak udělala drobnou chybu a určitě ne schválně-to se stane....admini to jistě za chvíli vyřeší 😉

kalo
3. říj 2008

pismenko: malá je teď taky nemocná...dokonce za týden zhubla 30dkg ☹ Ale doktorka mi řekla, že hlavně do jídla nenutit...tak nenutím. Když má fakt hlad, něco málo pojí (jediné, co mi sní je jablečné pyré nebo pár lžiček děts.přesnídávky)...Tak zkoušej aspoň sem tam jí dát lžičku něčeho, nemusí sníst celou porci...

krista
3. říj 2008

Netřeba zakáladat jedno téma dvakrát 😉 Překopíruji sem co ti napsaly holky ve volné diskuzi a tamto mažu 😉

mobina • 1d • Dnes ve 13:58
Máme teď to samé. Pravděpodobně ti nechce moc papat, protože má ucpaný nos. Odsávej těsně před jídlem. No a nabízej jí hodně tekutin. Čaje, šťávičky hlavně něco. Mě bylo řečeno klidně přikládat k prsu co hodinu, hlavně aby nebyl dehydr. Čaje mi moc nebere,ani ty sladký 😒 Jinak s tím papáním. Ondra během nemoci taky jeden den jí míň, druhý den normálně. Prostě podle toho jak mu momentálně je. Hlady neumře, hlavně sledovat to pití 😉
A u odsávání je to u nás taky cirkus. To pláče asi každé miminko ☹

vikinka27 • 2d • Dnes ve 14:00
pismenka, je to normalne ze nechce jest.... neviem ako ty, ale ja ked som chora (prve dni) tiez nemam chut jest...
len davaj pozor aby dost pila (ci uz MM alebo cajik...)
k celkovemu priberaniu sa podla tvojich udajov vyjadrit neviem, ale co sa tyka teraz choroby, nechaj ju pracovat na chorobe, nie na traveni 😉

liviky • 2d • Dnes ve 14:11
tak písmenko,souhlasím s holkama,hlavně pitný režim a s tím oddsáváním,pokud máte obyč. odávačku a šíleně u toho vyvádí,tak to je jak moje malá,proto sem koupila odsávačku na vysavač a je to rychlý a bez řevu,dokonce si na ní zvykla i ta starší a je fakt super,jen lituju,že jsem jí nekoupila už dřív!!!http://www.docsimon.cz/zbozi/baby-vac-detska-od... a uvidíte,ale říkám je to super pomocník 😀

bledulka • 1d • Dnes ve 14:16
psala jsem do tvého druhého tématu :

řekla bych,že je normální,pokud jí není dobře že méně jí.Spíš než jídlo bych nabízela pití-protože je ještě kojená,tak bych hlavně častěji nabízela prso,aby si jen cucla....pokud má i teploty,tak hlavně sleduj,aby nebyla dehydratovaná-v tom případě běž znova k doktorce....je jí 6 měsíců,pokud plánuješ i zavedení příkrmů (nebo jsi i zavedla) zkus jí nabízet čajíček (ten samozřejmě můžeš i před 6 měscem,ale některé maminky chtějí výhradně kojit)
do čaje nebo do převařené vody se dá dát proti dehydrataci "kulíšek"-to je rehydratační roztok-koupí se v lékárně-ten mám stále doma-nikdy nevím,kdy dítě bude mít horečky,či zvracet a mít průjem a dehydratace u dětí umí strašně rychle vzniknout kuk sem http://www.kulisek-ors.cz/pro-matky/stupen-dehy...

to jídlo bych řešila,až jí bude lépe

k odsávání-nevím jakou odsávačku máš,ale plně doporučuji odsavačku na vysavač" oproti běžné ústní či ruční odsavačce je to veliký rozdíl,rýma se opravdu odsaje mnohem lépe a je tak i menší riziko vzniku zánětu středního ucha....občas zvlhčím mořskou vodou (mar+ )

druhé stejné téma nech kdyžtak zavřít,at nesjou duplicitní 🙂

liviky • 2d • Dnes ve 14:22
jj a při odsávačce na vysavač ti nehrozí,že ty bakterie budeš vdechovat ty a nakazíš se taky