Dcera málo jí. Máte to někdo taky tak?

kadlecova.misa
6. srp 2010

Ahoj všem...moje malá nikdy nebyla velký jedlík...ale je živá (až až 😀 ), roste..jen špatně jí...v 16m váží jen 9,3kg. Příklad dnešního jídelníčku: v 6h mlíko 150 ml UM, ve 12 h trochu omáčky s knedlou...nic nic,nechce, pusu neotevře..v 16h 150 ml....nic nic, pár kousků tyčinky, večer 19:30h mlíko UM. Momentálně jí rostou zaráz 4.stoličky,tak to zhoršení jezení přičítám tomu..jsem z toho na nervy. řešily byste to,máte to někdo taky tak??děkuji (nepište prosím ty ,komu vám děti pěkně jí, to není zásluha, to je dané..a u nás to tak bohužel není..u nás je to boj. 😔

moravanka
16. srp 2010

My byly dnes na ockovani. Mala ma rovnych 9 kilo.
Rikam lekarce, ze mi Julda skoro nic neji a mam strach, ze ji budou chybet nejake vitaminy. Lekarka odpovedela, ze deti v nasich zemepisnych sirkach maji asi 5x vyssi prijem vitaminu, mineralu a stopovych prvku, nez kolik by jim stacilo. Takze v tomto si vubec nemam delat starosti..

pismenka
16. srp 2010

my máme 2,5 roku a 10kilo 😀 Taky nejsme jedlíci,řešila jsem to a hodně a dnes vím,že si děti řeknou.Je to drobínek a nic s tím nenadělám🙂)

usounek25
26. srp 2010

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jestli třeba nedáváte nějaké multivitamíny nebo něco na dodání vitamínů apod, když ti naši drobečci, tak špatně papají. My teď máme asi týden opět krizovku - nejí skoro nic, ráno si vyzunkne 240 UM, pak oběd - pár lžiček polévky, omáčky - ale taky se stane, že dá jednu lžičku, odfrkne si a nechce jíst už dál nic, odpoledne s donucením pár lžic jogurtu nebo výživy a večer podle nálady chleba s nějakou pomazánkou anebo krupička. Hlavně u jídla dělá poslední dobou šílený scény, chce vystupovat ze židle apod. 😒 , už mi někdy tečou nervy a musím se jít uklidnit do vedlejší místnosti. A s pitím je to taky děs, za celej den si dá pár loků, jsem ráda, že aspoň to mléko neodmítá a má tak nějaké tekutiny, ale jinak je to bída. A přitom furt lítá, poskakuje, jezdí na motorce, celý dny by byl nejraději venku, nechápu, kde na to bere energii, když skoro nic nesní. Navíc se začal strašně vztekat, takže když není po jeho, tak předvádí naprosto senzační hysterický výkony 😒 . No je to boj s těma dětma, snad z toho vyrostou.

bera28
26. srp 2010

Já mám taky drobky, každý 11 kg i s postělí🙂
Na vitamíny se vyprdněte, můžou nadělat větší škodu, než užitek. Moji svišti blbě jedí odmala, jednou jsem jim zkusila dávat Multisanostol, vůbec jim nechutnal, takže jsme ho hned zrušili. No a teď před prázdninama jim dělali kompletní vyšetření krve (KO, minerály, vitamíny, růstové faktory, bla, bla bla...) a vše naprosto v normě. Takže opravdu nestrádají, i když jsou to na první pohled fakt vychrtliny, kterým spočítám žebra i přes tričko 😉
Usounek, když ti pije mlíko, tak vlastně jí. Schválně se podívej kolik kcal obsahuje sklenice mléka 😉

majkaa
27. srp 2010

ahojte prosim vas nemate skusenost s tym, ze malinky my krasne spinkaval od pol roka asi do 8 mesiacov celu noc, potom mu isli zubky a pytal si v noci cajik. A teraz sa posledny mesiac budi na mliecko asi 2x za noc. Vecer vypije 200 bebu a o 4-5h je hore zas na mliecko. Skusali sme mu dat par dni cajik, ale to sa nam budil kazdu hodinu a ked sme mu dali bebu tak pekne zaspal. Ako sa dostat znova do rezimu celeho prespania noci?

neu.sona
28. srp 2010

Ahoj majkaa, my máme též to samé. Malý krásně spával, ale teď už je to pár měsíců katastrofa :(. Na mlíko se teda teď budí už jednou za noc, víc mu teda nedám, tak mezi 3-4 ráno, ale taky se někdy zbudí do půlnoci, někdy hned do půlnoci. Nevím, co se mu děje. Máme 16 zubů a nevím, jestli mu nerostou další. Měly jsme je už v roce, teď pořád nic. Je to vyčerpávající, ale snad začne zase někdy spinkat dobře celou noc. Ale je fakt, že na mlíko je jak divej, má ho strašně moc rád a neusl by bez něj. A teď, když dávám nestle junior bifidus, tak je to ještě horší. Úplně ho miluje 🙂.

1velrybka
24. črc 2015

Ahoj, zkouším obnovit tuto diskuzi. Mé dcerce bude rok a půl a jí opravdu málo. Nežádám o rady, jak do ní dostat víc jídla (prostě jí to málo asi stačí), ale spíš bych chtěla uklidnit a slyšet, že někdo to má také tak, že v tom nejsem sama.

nadja73
24. črc 2015

@1velrybka ano, i ja mam nejedici deti, holcicky. mladsi budou za mesic 3 a vazi 12,5 kilo. Je drobna a zda se, ze ji to staci, protoze jinak je velmi aktivni a zadna chudinka. Dite si vezmed, kolik potrebuje, dneska uz vim, ze nema cenu do jidla nutit. 🙂

1velrybka
24. črc 2015

@nadja73 Ahoj, moc díky za zprávu. Hledala jsem tu diskuzi na toto téma, ale obě, které jsem našla, mají poslední příspěvek před 5 lety, tak jsem si říkala: "To nemá nikdo stejný problém?". Naše Maruška je právě taky hodně aktivní. My máme ještě s jídlem spojený jiný problém, a to blinkání. Od mala zvrací (pravděpodobně reflux) obloukem, dřív třeba několikrát za týden, teď tak jednou za 2 - 3 týdny, jak kdy (s věkem se to zlepšuje). A s tím opět spojené - kousky potravy - jiné děti v tomto věku jedí chleba naprosto bez problémů, my se ho teprve jíst učíme, když mi za den sní kousek jako dvě padesátky, slavím úspěchy (ještě před pár týdny ho nejedla téměř vůbec). Obědy jsme tak před měsícem a něco ještě mixovali, pak mačkali najemno, teď dávám skleničky tak, jak jsou (ale vybírám takové, které mají měkké kousky a takové ty omáčky, ne hrášek, protože slupky z něj ji natahujou atd.). Zubů má plnou pusu. Což o to, ona by to třeba snědla, ale letělo by to ven. Tak jsem ráda, že už zvládáme nemačkat. Ale od té doby jí ještě míň. (Mixované stravy snědla třeba až dvojnásobek) Myslím, že vychrtlá není. Váží přes 11 kg. (Porodní váha byla 1990 g). Pokud jí jídlo nutím a dám jí, když už nechce, je velká šance, že to vyzvrací. Tak raději dávám míň. Snad to dělám správně.

nadja73
24. črc 2015

@1velrybka urcite to delas spravne. Starsi dceri jsem taky dlouho mixovala, i detska sestra rikala, ze to nevadi, cely zivot to mixovat nebudu. Kor, kdyz je to u vas spojeny jeste s refluxem, tim spis bych netlacila na pilu a fakt nechala na ni, kolik a jak chce papat. Hlavne, ze je jinak v pohode, jidlo neni stredobodem zivota😉

1velrybka
24. črc 2015

@nadja73 Moc děkuju za uklidnění. Manžel, rodiče, babička a vlastně celé příbuzenstvo mi tohle taky říká, ale prostě jak slyším, jak mnohem mladší děti zdlábnou dvojnásobek toho, co Mája a ještě si např. chleba vezmou do ruky a koušou, aniž by je někdo musel u toho kontrolovat, tak mi je z toho smutno.

nadja73
24. črc 2015

@1velrybka Já vím, že si hlavně u prvního ditete furt myslíme na to,aby hodně jedlo,že je to nejdůležitější. Sama nejsem jina. Jen postupne zjišťujeme, že krásně fungujou i s tim málem, co do sebe dostanou. 😉😉😉

olusenka
24. črc 2015

@1velrybka dcera jí taky málo. Porovnávat se nemá, ale klidně napíšu, že před měsícem vážila 10,3kila, teď jí bude za měsíc 2 roky, porodní váha 3000g. Jakž takž sní snídani a svačinu, ale oběd a večeře bývá problém, buď se nacpe masem (přílohy skoro ze zásady odmítá, výjimečně sní pár zrníček rýže nebo trošku kaše bramborové), je prostě masožravec, občas sní kus okurky (to je jediná zelenina v syrovém stavu, kterou přijme), dnes třeba večeři vůbec nechtěla, odmítla jak polívku, tak jídlo, nakonec měla banán.
Já jsem s jídlem ale taky děsně zlobila a opravdu hrozně a dlouho (roky), takže vím, že to mají oba po mě. Syn totiž nejí pořádně taky, je vybíravý, zeleninu syrovou nesní žádnou, do nedávna okurku, teď už ani tu nejí. Přitom já zeleninu jím, dělám si i saláty, vidí mě ji jíst. Navíc oba trpí častým problémem malých dětí tzv. neofobismem, cokoliv nového vidí, nechtěji ani ochutnat, už dopředu "vědí", že by jim to nechutnalo. Nezbývá než doufat, že z toho vyrostou jako já. KOlikrát si říkám, že snad musí mít dcera dnu nebo kurděje nebo nedej bože cukrovku, jak se stravuje.😉
Je mi to líto, vím, že mám zodpovědnost.
JO a k tomu mixování. Dcera problém s kousky nemá vůbec, kusy masa do sebe hází, že snad ani nekouše, zato syn byl přesně to, co píšeš o dceři (až na to zvracení), mixovala jsem mu šíleně dlouho, ještě na skoro 2 letech jedl mačkané vidličkou nebo pidikousíčky, dnes (3,5roku) mu zůstalo to, že dokáže kousíček masa žvýkat i v extrémních případech půl hodiny, jí hrozně pomalu, žvýká fakt věčnost než to spolkne, nebo to pak spíš ještě vyplivne.

1velrybka
25. črc 2015

@olusenka Ahoj, díky za Tvoji reakci 🙂

lucca13
24. lis 2015

Ahoj 🙂
Mám 2letou dceru, do 1,5 let jedla všechno co jsem ji naservírovala, všechno snědla
po roce a půl přestala jíst jogurty, ale to jsem tolik neřešila...horší to je teď, to už mi nesní kromě ranního mléka skoro nic ☹
pokaždý se na jídlo jen podívá a řekne že to má shamaný a to platí jak u oběda tak i u večerního mléka a svačin...jediný co občas sní tak je kousek rohlíku nebo chleba a když má dobrej den, tak i pár kousků ovoce 😅 a taky mi často dělá to, že když něco strčí do pusy tak to rozžvýká a pak to vyndá a dá mi to
Jinak nevypadá že by nějak strádala, s kouskama problém nemá, zuby máme všechny venku
mám to nějak řešit? začíná to bejt čím dál horší 🙄