Dcera málo jí. Máte to někdo taky tak?

kadlecova.misa
6. srp 2010

Ahoj všem...moje malá nikdy nebyla velký jedlík...ale je živá (až až 😀 ), roste..jen špatně jí...v 16m váží jen 9,3kg. Příklad dnešního jídelníčku: v 6h mlíko 150 ml UM, ve 12 h trochu omáčky s knedlou...nic nic,nechce, pusu neotevře..v 16h 150 ml....nic nic, pár kousků tyčinky, večer 19:30h mlíko UM. Momentálně jí rostou zaráz 4.stoličky,tak to zhoršení jezení přičítám tomu..jsem z toho na nervy. řešily byste to,máte to někdo taky tak??děkuji (nepište prosím ty ,komu vám děti pěkně jí, to není zásluha, to je dané..a u nás to tak bohužel není..u nás je to boj. 😔

memi88
6. srp 2010

@kadlecova.misa
ahoj, já jídlo také řešila a byla jsem z toho špatná,ale pak jsem se na to vykašlala, přestala jsem řešit okolí a jídlo dávám, když chce, Nikdy od narození nejdl po 3 hod,, jedli jsem tak po hodince a do 8 měs zvracel vše, takže i dnes je jídlo, kdy si řekne a na co má chut.A pokud rostou zoubky, tak bych řekla, že nechutnenství s tímto souvisí, U nás to tak je. Tak se drž

kadlecova.misa
autor
6. srp 2010

memi : díky moc...já asi potřebuju uklidnit...asi z toho blázním...když byla malá mimino,taky jsem kojila co hodinku a půl. 😀 děkuji!!!

moravanka
6. srp 2010

Taky bojujeme. Mala ma 15 mesicu a jeden tyden a vazi 8800g. Takze nic moc. Mala ale neni, jen tenka. Jogurtu sni snad 70 ml, pecivo ozuzle, kase nebo puding neji, ovoce neji. Jedine co mi sni je 150 ml uvarene zeleniny s masem a testovinama. Ale z toho mi nepribere. Mleka vypije trosku rano a jednou v noci.
Fakt hruza, rada asi neni. Jinak vymyslim co uvarit, rajskou nechce, cervenou cocku nechce, bataty nechce. Nekdy neco uvarim a ani tuk. Tak rychle varim zeleninu s testovinama a kouskem masa aby mela aspon nejaky obed. Uz ani neexperimentuju, je to zbytecne.
Jinak je ziva, cely den lita venku po zahrade. Normalne by ji melo vyhladnou, ale nic.
Taky jsem z toho hotova. Jsem myslela, ze se treba v roce rozpapa, ale nic.
My to mame tak: rano v 6 trosku mlicka, v 9 ozuzle rohlik, v jednu 150 ml maso-zelenina- testoviny (mixle na hrubo), v 5 jogurt, tak polovinu ze 180 ml a v 21 hodin jde spat. A pak vypije trosku mlika v noci. Kdyz slysim od kamosek, jak jim mladsi deti zblajznou cely banan, na to jeste rohlik, sni cely jogurt, k obedu 300 ml a vecer 300 ml kase, tak me to nase nepapani moc trapi.
Ale jak vidim, nejsem v tom sama.

kadlecova.misa
autor
6. srp 2010

moravanko: přesně!! a kolem jsou právě samí "otesánci a jedlíci" a já se trápim se svou žížalkou hubenou..ted mě říká jedna mamina: ta tvá holčička je hubeňoučká a průsvitná....ja taky nevím,co vařit..někdy mě jí u kohoutku s vodou,kterej pouští na sebe,nebo ve vaničče s vodou..tak se ale jist neda. 😢 děkuji za podporu!!!!!!

fifa79
6. srp 2010

kadlecova.misa:ahojky, tak my jsme na tom podobně.Denisek váží 9kg a měří 80cm.Je to taková žížalka.Pokud jsme jen kojili bylo to v pohodě.Jakmile jsme zavedli příkrmy.....hrůza.....Taky nám teď rostou zoubky,takže nic už týden nejí a předtím to taky nebyla žádná sláva.Dnes celkem úspěch....snědl jeden jogurt.U nás je ještě další problém v tom, že odmítá i jakékoliv jiné tekutiny.Já ani nevím kolik vypije při kojení.Taky mě to trápí, ale co naděláme.Už jsem celkem rezignovala a nabízím to co má rád a kdy má hlad.On má jídlo spíše na hrání a je to jediná věc o kterou se rád rozdělí 😀 😀 Co naděláme.Já jsem zkoušela snad vše, ale bez úspěchu.U nás byl to stejné manžel,tak je to možná dědičné 🙄 začal jíst až v sedmi letech.........tak ještě šest let a je to v poho.Deny ani o jídlo nemá zájem.Ostatní děti stojí u stolu a dělají ham, ham a ho to nezajímá.Ani sladkosti.

kadlecova.misa
autor
6. srp 2010

fifa: u nás taky,dokud jsme kojily,pohoda. první příkrmy taky pohoda..až pak někde mezi tím se zasekla 😝 ..ještě že aspoň pije. malá miluje párky a slaný tyčinky...sladký taky moc ne. ale pochopitelně, to není jídlo.že!! takže ještě 6 let,jo?? chacha....držte se. 😀

luthien.k
7. srp 2010

@kadlecova.misa, ahoj, ty brďo, Ty dáváš malé párky? No těpic 😉 😅
Hele, neřeš to, kámošky klučinovi, jinak velkému jedlíkovi, rostly stoličky na cc 13 měsících a celý měsíc (!!!) byl téměř jen na mlíku, na jídlo ani nechtěl pomalu otevřít pusu nebo ho musela dlouho přemlouvat a dávat mu laskominky... Doktorka říkala, neřešit, že je to normál.
Náš malej taky není kdovíjaký jedlík, i když jí asi líp, než co tu čtu, ale není to na něm vidět, v roce měl 74 cm a 8880 g, takže je to taky drobek a neřeším... 😉

samik2008
7. srp 2010

Holky neřešte to...
Dcera snědla vždy všechno co sem jí dala.Syn pravý opak,taky sem to řešila,ale manžel mi řekl,vykašli se na to,však on si vezme až bude chtít a je to pravda.Teď už se to zlepšuje,nevím jestli má více hlad nebo co 😉 ,ale uvidíte to přejde samo a děti se rozjedí 😅

leninnek
7. srp 2010

malá jedla do roka vše a hodně cca 12 -13 měsíc odmítla mlíko - úplně, byla od mala na UM prostě jsme ho do ní nedostali, zkoušeli jsme všechny značky i kravské nic nechtěla a asi měsíc potom přestala jíst i mléčné výrobky, normálně obědy všechno jedla po troškách, sem tam, úplně vybíravá třeba byl den kdy měla jen půl suchého rohlíku za den ale váhově dobrý, živá, zdravá, doktorka říkala at se snažím aspon ty jogurty nebo mlíko, občas byly boje pak se to trochu spravilo a ted cca dva měsíce opět pijeme mlíčko 😉 sice celkově jídlu moc nedá ale jsme spokojená že má denně aspon to mlíko taky si dá jogurt tak jsem spokojená, akorát je teda fakt, že v jídle nemáme vůbec žádný režim obědvá snídá svačí i večeří prostě každý den v jinou hodinu a ke všemu se nenechá krmit jakmile ji chci nakrmit já nejí dostane lžičku jí ale polívky tekutwější jogurty no hrůza 🙄 ..... ale taky jsem si užila takže pokud pije aspon to mlíko a zvlášt když mu ted rostou zoubky tak bych to vážně neřešila 😉

usounek25
7. srp 2010

Bože holky, jako kdyby jste tu psaly o našem Adamovi 🙂 . On do roka jedl dá se říct dobře, v podstatě snědl co jsme mu dala, trochu jsme se trápili s kouskama, ale to už je celkem v pohodě. Ale tak asi poslední dva měsíce je hrůza, děs, šílenost 😒 . Jeden den sní skoro vše co mu nachystám, padá to do něj, jak němci do krytu a pak má dny, kdy si ráno dá UM, pak sní pár lžiček oběda, na svačinu někdy celý, ale většinou půlku jogurtu, občas se nám do něj podaří narvat večer nějaký pečivo a než jde spát tak má UM. S mlíkem naštěstí zatím problémy nemáme, to vypije kdykoliv. Jinak třeba ovoce nebo zelenina - to nesní v žádným případě, nabízím mu pořád, ale tváří se na to,jak kdybych mu dávala bůhví co. Sní jedině ovocnou přesnídávku. A zeleninu mu cpu do polívek apod., takže snad aspoň nějaký ty vitamíny má. Jinak jak psala nahoře kadlecova.misa taky miluje slané tyčinky - zvláště ty sýrové od Bohemia, těch bych se užral, ale to přece není žádný jídlo. Já nevím, jestli nemá hlad a přitom je tak šíleně aktivní, strašně moc toho naběhá, nachodí, nechápu, kde tu energii bere. A ze všech stran jen slyším a už jí všechno, když má rok a půl. Kamarádka má dceru, je teda jednou tak stará, jak Adam a ta mě vždycky řekne, ježišmarja, to naše Kája, ta už v roce jedla úplně všechno, i velké kusy apod. Jenže bohužel náš budulínek jídlo moc neřeší. Navíc teď máme takový to vztekací období, takže je to docela záhul. Někdy mě už z toho hrabe. Snad bude brzy líp.

andykov
7. srp 2010

Ahoj holky,
tak naše Kikuška nepapá už od narození, nechtěla sát, takže není kojená, jen na odstříkaným mlíčku 2měs. Pak jsme tak nějak střídavě bojovaly se změnou Um, ve 4měs.začly příkrmy, to děs, ale pak jak jsem jí zařadila vše, tak to šlo tak nějak střídavě oblačno do roka, ale teď hrůza jaký u toho dělá scény ☹ Nejvíc mě štve, že to prská, nic ji nevoní, strká si ruce do pusy, všude to patlá, mlátí mi do lžíčky a to i přesto, že když se mi tam to sousto podaří dopravit, tak ho v poho sní. Možná je to moje vina, já ji to jídlo i kolikrát nutím, už jsem se snažila jí to nenutit, ale mně to prostě nedá, ach jo. Asi bych to měla nechat být, když ona má pořád nějakou virózku a já se pak bojím, že ji budou chybět vitamíny a nebude silná na boj s těma bacilákama :(
U nás ráno kolem 150ml mlíčka, pak jeden jogurt, oběd nic moc, ale když dám skleničku, tak tu 200g většinou sní, ale musím jí dost zabavovat, svačina to jak kdy chce, na přesnídávky mi prdí, ovoce nechce, občas sní banán, takže většinou nějakej menší jogrut jen a pak k večeři kaši kterou už taky moc nechce, to sní tak 100-120g. Ale tohle množství mi sní, když s ní opravdu bojuju a snažím se, jinak by snědla tak půlku všeho.
Takže asi to nechám na ní, dneska mi kamarádka říkala, že ty dítka si vezmou to co potřebujou, že jen nám se to zdá málo.
A baculka zrovna není, ale vyloženě hubeňorek taky ne, má 81cm a 10kg.

samik2008
8. srp 2010

Tak mi jsme měli dneska úspěch,posnídal kousek koláče 😉 ,zkusila sem mu ho dát a ejhle on si ho snědl.

@andykov nezkoušelas třeba nakrát nějaké ovoce na talířek nebo misku a postavit na stůl at si malá bere sama?Myslím to tak že když by šla okolo a viděla to tak by si třeba vzala

momin
8. srp 2010

@kadlecova.misa Miso ja sem nepatrim-my mame jedlika... 😅 🤐
Ale moje kamaradka ma 2 letou holcicku a asi od roku sni jen par kousku snidane .. obed ... a kousek vecere.... 😕
Asi ji to staci.. je sice drobnejsi ale ne vychrtla-nevypada ze by stradala.. 😉
myslim ze na tom budete podobne.. 🙂
Zase na druhou stranu muzes byt rada ze ti pije to mlicko.. my mame sice jedlika ale mleko do nej nedostanu (ani UM ani kravska..zadne...) A to od 10 mesicu!!!!!!!! Snazim se to vyrovnavat mlecnyma vyrobkama,ale sou dny kdy si proste ani ten jogurt nevezme...

nency
8. srp 2010

@kadlecova.misa Tak u nás je to velmi podobné. V 18.měsících měla 9.120g, 79 cm. 😒 Přitom narodila se velká s váhou 3690 g, 51 cm. Ale od malinka jí méně než ostatní dětičky. Do roka to šlo, ale za poslední měsíce jí moc málo.
Také jsem si říkala, že to budou zoubky, ale stoličky už máme, takže tím to nebude.
Náš jídelníček je velmi podobný a co se týče oblíbených "jídel" také. 😀 Ráno má UM vypije kolem 150 ml, dopoledne sní akorát tak půlku malé Activie - to ještě v lepším případě, jeden dílek housky, ev. 4 kostičky chleba, nebo 4 kolečka banánu. Oběd většinou nechce vůbec, jí sama, ale kolikrát není vidět, že by ubylo. 😖 Má ráda rýži s kuřecím masíčkem, ale sní opravdu maličko, dá si párkrát do pusi a pak talíř odstrčí nebo to začne házet na zem.
Po tomto "vydatném obědě" jí dávám ještě UM, kterého vypije tak 80 ml. Odpoledne jí až kolem 16. hodiny, ale také žádné velké množství jídla. Z ovoce sní jenom banán a to zdaleka né celý, z přesnídávek sní tak 1/2 malého kelímku.
K večeři má ráda těstoviny se sýrem, ale sní také jenom pár kousků. Když jí dám kaši, sní cca. 6 lžiček. Večer má UM, vypije 210 ml. V noci se mi ale 1-2x budí, tak jí dělám mlíčko i v noci. Za noc vypije cca. 200ml.
Také jsem zkoušela dávat kde co, ale zjistila jsem, že nemá cenu experimentovat, protože čím delší příprava jídla, tím menší šance, že něco z toho sní.
Naše mudra mi říkala, že jí mám nechat ať sní kolik chce. 😉
Oproti jiným dětem je to drobek, ale jinak aktivní, pořád někde lítá a za celý den spí jenom 1 hodinku po "obědě".
Spát chodí až kolem 21.30 hod, vstává kolem 7. Takže aktivní a čiperná až až. 🙂

ivonne
11. srp 2010

@kadlecova.misa znam moc dobre.moje dcera bude bude mit za tri tydny dva roky a meri77cm a vazi 8.5-9kg jak kdy.furt se ji to pohybuje.jistnechce a ziva je tak ze rikam ze spotrebuje vic energie nez prijme.jidelnicek-rano 200ml mleka-svacina nejake blbosti jako tycinky,piskoty,-obed lipanek nebo malou naberacku polevky,nebo pul mensi brambory varene.maso jen vyjimecne.to vyplivuje.-svacina mesicek jablka,nebo pul banau,nebo presnidavku -vecere krupicna kase asi 150ml a nebo 200ml mleka.koupila jsem ji pikovit-itaminy v sirupu a to ji davam aby mela aspon nejaky prisun vitaminu.azkousim pangamin rozpostit v piti aby dostala chut k jidlu.je silene aktivni ale s jidelm bojujem od narozeni.a to porodni vaha byla 3750g a 49cm.

kadlecova.misa
autor
14. srp 2010

ahoj holky,děkuji za příspěvky.Právě jsem se vrátila z týdenní dovolené..být tam ještě o chvíli dýl, malá se rozpadne...to byste neveřily,ale ona za celej den snědla jen jeden jediný jogurt!!!!! děs,neposeda,pytel plný blech.....neudržitelná,jen viděla lžičku,řev..měla teplotu,zdálo se se mi,že roste zub..tak uvidíme. 😀 😝

evinkaa
14. srp 2010

Ach jo, holky, trápení s jídlem, to my známe. Závidím mamkám, co to nikdy nepoznaly. Třeba kámoščin malej je 2x tak větší, než naše Natálka a to je o půl roku mladší. Co ten toho sní..... Ale oni jsou oba velcí, takže má být po kom. My žádní obři nejsme. Malá má teď necelých 9 kg, je to vyžle. 🙂 Ale zdravá a v pohodě, aspoň to. Začala mi teď trochu jíst, ale vůbec to na ní není vidět. Dnes ráno po probuzení vypila 90 ml mlíčka, asi za hodinu snídala skoro celej krajíc chleba s máslem a se šunkou(bez kůrky, zatím bojujem s kouskama), na sváču má jen asi 60 ml mlíka a nějaký křupky, pak oběd, to sní plný talířek čehokoliv, miluje polívky s rozmočeným rohlíkem, to sní i dva a půl velké naběračky, pak spí asi 4 hodiny, kolem páté dávám buď celý jogurt, nebo třeba banán a nektarinku nebo tak, večeříme 200 ml kaše a asi hodinu potom před spaním zas tak 60 ml mlíka. Takže co jsem četla výš, je to rozdíl, ale fakt, není to na ní vidět. Od malička jsme bojovali s váhou, už nám hrozily i vyšetření, ale počkáme prý ještě do kontroly v září, a uvidí se. Jestli vyrostla a přibrala, tak to bude v pořádku. Jestli ne, čeká nás "lékařský" maraton. Takže držme si všichni palce, děti se snad časem rozjedí všechny. 😉 😅

kadlecova.misa
autor
15. srp 2010

ahoj evinkaa,malá podle fotky nevypdá jako vyžle! 😀 Měla bych sem dát fotku malé po dovolené.. 😀 😢 No,ale co jsem přijela dom,Jí!! tak uvidíme. Nás teda DR.nikam nehoní,a to jsme měli v roce 8,8kg. roste pěkně, tak snad je vše ok. mějte se a pěkně příbírejte!!jinak taky závidím všem,co jim děti pěkně a rádi papají. 😅

evinkaa
15. srp 2010

Ahoj Míšo, no, na fotce tak nevypadá, v roce jsme měly ale jen 7,48 kg a 69 cm. Prý jsme mimo tabulky už delší dobu, tak proto nás chce honit po nějakých vyšetřeních. Doufám, že vše bude OK a bude jen drobná. V té době, co jsme byly s malou na roční prohlídce mi pila jen mlíko, 2 měsíce jsem do ní nedostala prakticky žádný jídlo. Nanejvýš tak 3 křupky denně a z každýho jídla tak lžičku. Byla jsem z toho pěkně vyřízená. Teď už se to snad lepší... Uvidíme. 😝

kadlecova.misa
autor
15. srp 2010

Evinko, to jsme na tom stejně..malá mi ted pila jen mlíko..pak jsem zjistila,že vyrostly 4 stoličky zaráz...včera na ni jedla pěkně..i když na můj vkus stejně málo..tak snad se nám ty děti trochu rozjedí 😉 . pevný nervy a dobrou chuť. 😀

iriv
15. srp 2010

Ahoj,tak taky se přidávám k těm maminkám co bojují s jídlem,moje dcera bude mít v září rok a váží 8kg,takže Sofinka si dá nanejvýš 8 lžiček příkrmu,ale jinka pořád kojíme,už jsem uvažovala,že natvrdo přestanu kojit a snad konečně začne jíst.Myslela jsem si,že dělám něco špatně,že je taková hubenější oproti jiným dětem,ale kamarádka má obě své dcery hubeňoury,tak prostě některé děti nepotřebují jídlo k životu 🙂 a přesto jsou spokojené a šťastné 🙂 🙂

kadlecova.misa
autor
15. srp 2010

iriv.. 😀 ..jojo, štasné a hubené..a maminky na nervy. 😝 😀 😀

lidus2
15. srp 2010

Ahoj holky 🙂 tak to mě mrzí,že mátetakové problémy s jídlem ☹
a to jsem si já myslela,že mám problém...ikdyž svým způsobem ano...
Matý když se narodil vážil 2900g a měřil 49cm...v roce měl 84cm a teď váží asi 11,5kg.S taťkou jsme oba vysocí,tak z něj drobek nebude 😀 papá mi úplně všechno...všechno ovoce,jogurty,chleba s máslem i se sýrem...ale obědy to jsou boje 😠 má svá oblíbená jídla a nic víc do něj nenacpu!Miluje!!!!! opravdu miluje těstoviny a jedl by je ke všemu.Má rád omáčky,ale ne rajskou a běda jak k něčemu udělám brambory...ty nejí vůbec!!!!!!To se ještě zašklebí co si dovoluju mu dávat 😀 má rád kuřecí polévku se vší zeleninou,sní i celer a petržel,ale ty brambory...a přitom,když je loupu a dám mu kousek syrové brambory,tak jí sní,ale jak je vařená,tak je konec 😀 a UM pije,ale nikdy ho moc nepil...jako "malinký" vypil třeba jen 150ml a teď vypije to samé,někdy dopije celou flašku 180ml.
Až si nás pozve dr.na kontrolu,tak se jí musím optat na ty těstoviny,jestli mu nějak neublíží...vařím mu bezvaječné a má je vlastně každý den...buď jako přílohu k obědu nebo nudle v polévce...jinak zoubky má 4 a 3 se klubou ven a naštěstí s kouskama problémy nemá 🙂
jinak co jsem četla tuto stránku,tak si "stěžujete" maminky s holčičkami...mám známou a ta má o 3týdny starší dceru než je Matý a ta taky baští jak vrabčák a je hubeňoučka a známá má nervy v kýblu 😀 😀
tak držím palečky,aby se dětičky rozjedli 😀 😀

moravanka
15. srp 2010

@lidus2 syrove brambory jsou jedovate! Ty synkovi nedavej!

editah222
15. srp 2010

Holky vaš problém se nás zatim netyka, ale chci vám aspon vyjádřit podporu!
Já jsem jako dítě byla velký nejedlík, ale tenkrát se to řešilo radikálně - super oslazená krupičná kaše do flašky a když to bylo furt málo tak jsem prý dostávala zásmažku. 😀 No, mělo to úspěch a to takový, že se od puberty potýkám s nadváhou. ☹

@lidus2 Mě se hodně osvědčil kuskus a bulgur a taky pečené brambory a nebo vařené ve slupce. Pořádně je vydrhnu, uvařím a malá si je cpe du pusenky i s tou šlupkou. 🙂

lidus2
15. srp 2010

@moravanka opravdu jsou jedovaté 😲 😲 dávám mu jen občas,když se mi u vaření motá pod nohama a loudí...takže moc sjem mu jich nedala,ale přece jich pár snědl 😔 😔 děkuju za upozornění a budu na to dávat bacha 😉 🙂
@editah222 a k čemu dáváš kuskus...ten bulgur ani nevím co je...vůbec nevím k čemu bych tyto suroviny použila 😅
jinak k tomu jak tě vykrmovali ☹ bohužel dřív to takhle chodilo ☹ mamka mi říkala,že starší sestra jí "řvala jak kráva",tak jí dávali kravské mléko...je to asi 42let,takže pěkně čerstvé mlíčko přímo od kravičky...doktoři by se poměli 😀 😀 😀 a ženský v práci,ročník asi 1960 mi vyprávějí jak už ve 4.měsících dávali dětem tvaroh apod.a přesvědčují mě,že už v roce je nejvyšší čas 😖 😖
a nechce ani pečené...v úterý jsme byli u maminky,tak jsem mu zkoušela dávat zap.brambory s brokolicí a neúspěch...naštěstí jsme měli v záloze polévku,ta zabere vždycky 😅

a taky vyjadřuju podporu...měli jsme min.měsíc,kdy Matý odmítal jak kupopvané skleničky,moje zamražované miminkovské jídlo i naše obědy...to jsme obědy doháněli mlíčkem,aby nebyl hladový 🙂

iriv
15. srp 2010

@kadlecova.misa ...to máš pravdu,už se těším co řekne doktorka při roční prohlídce 😉 ,u kluků jsem takový problém vůbec neřešila,no jo holky se rozhodly držet dietu už od narození 😀 😀

kadlecova.misa
autor
15. srp 2010

jejda..tak nás je víc..holky malá se mi po dovolené rozjedla...abych to nezakřikla 😉 ..ted dlabe ze ji nepoznavam..tak snad to co zhodila dozene a trochu pribere.

kadlecova.misa
autor
15. srp 2010

iriv..jojo,holky jsou modelky.od narozeni. 😀

editah222
15. srp 2010

@lidus2 kuskus i bulgur použij místo těstovin. Kuskus má tu supr výhodu, že ho stačí jen zalít horkou vodou a za chvilku je hotov. Nebo moji malé chutná i polenta (kukuřičná kaše), uvařim z toho tu kaši, zamichám do toho zeleninu nakrájenou na kousky a ted už i trochu sýra, dám "oschnout" na pár hodin nebo přes noc na plech a druhý den to nakrájím na kostky, které když se mi chce, ještě zapeču v troubě.
Editka papá líp když se může aspon částečně krmit sama, proto zkouším různé blbosti 🙂