Dcera odmítá cokoliv z jakékoliv lahvičky, máte radu?

strapocka
9. led 2013

Malé bude 7 měsíců a marně se snažím ji naučit pít z lahve. Zkoušela jsem různé obsahy, různé dírky, lahvičky..Už cca měsíc přikrmuju a tak ji chci dodávat tekutiny, ale je to bez výsledku. Vždycky ji nakonec dám prso, ale chtěla bych do ní dostat i čaj nebo vodu. Ze lžičky nebo stříkačky nechci, chci ji naučit na lahev i kvůli hlídání..Nějaké dobré rady? 🙂 Děkuji

aneta0707
9. led 2013

zkousela si ji davat z flasky svoje mliko? nejdriv naucit na flasku a pak jiny obsah. taky zkus ruzny lahve, moje mala by radci umrela hlady nez aby si vzala AVENTku 🙂

strapocka
autor
9. led 2013

Ano, ani to nechtěla🙂 mám tři flaštičky, no nevím, mamin cicek prostě...

schnek
9. led 2013

a nezkoušela jsi normální hrneček?

rebelie
9. led 2013

@strapocka A fakt trváš na lahvi? Nechceš zkusit rovnou hrnek či skleničku? Pokud ne, tak bych asi zkusila, co radí aneta0707 - dát do té lahve vlastní mléko... nicméně pokud nejsou nějaký mega vedra, tak do roka dítěti stačí jen kojení a není nutně potřeba podávat další tekutiny, pokud nechce (ale to samozřejmně neřeší hlídání) - což mi vlastně připomnělo důležitou věc - ať to zkusí někdo jinej v Tvé nepřítomnosti - často se stane, že dítě od matky chce jen a jen nakojit, ale od tatínka či od babičky v pohodě vysosá lahvičku čaje.

strapocka
autor
9. led 2013

@rebelie to zní dobře..o hrnečku jsem taky už uvažovala, ale na tu vodu že ano..a zkusím jak říkáš, ať ji to dá někdo jiný..Je fakt že ty děti to asi nějak cítí. Je mi například záhadou, že se malá budí minimálně 2x v noci na kojení a když jsem 2x svěřila tatínkovi večerní proces a uložení, spala až do rána..Tatínek je samozřejmě na koni, ale já spíš hledám odpověd v přesném časovém sledu jednotlivých jídel apod. To jen tak pro zajímavost
🙂

rebelie
9. led 2013

@strapocka Ta odpověď může být také v tom, že tatínek nevoní mlíkem a i kdyby chtěl, tak nenakojí, takže nemá smysl to zkoušet... a opravdu, v době, kdy ode mně syn ještě výrazně preferoval MM, tak muž ho už byl schopen nakrmit tak, aby to trochu posunulo dobu kojení, takže se dal pohlídat třeba 4h místo obvyklých 2-3h... A jinak bych se nebála dát do hrnku klidně i UM, nebo obilné mléko, za zkoušku nic nedáš (ono samozřejmně dost působí i to, že dítě nás nevidí pít z lahvičky, zatímco usrkávat něco z hrnku nás vidí denně).

lenicka07
10. led 2013

dokud jsem malou kojila, nepodařilo se mi jí naučit na lahvičku, snad jen v létě, když bylo hodně teplo mi několikrát z láhve vypila trochu čaje (najednou to uměla) . Prostě jinak ty tekutiny nepotřebovala, tak je nechtěla (ani ze lžičky, ani z hrnečku s pítkem). Pak jsem jí musela naráz odstavit, jelikož jsem jsem znovu těhotná a gynekoložka mi kojení nedovolila, a úplně bez problémů malá přešla na flašku a UM. Ovšem jiné tekutiny jsou i nadále problém, čaj mi vezme z lahvičky, jen když dlouhou dobu nemá UM, a i tak ho vypije málo a stále vyžaduje UM. Prospívá krásně, ptala jsem se teď dětského lékaře na roční prohlídce na to odmítání jiných tekutin a neviděl v tom problém. Doporučil mi zkoušet jí dávat polévky, tak uvidíme. Jinak si myslím, že dítě si řekne co potřebuje. Prostě bych děcko předala na zkoušku k tomu hlídání a s lahvičkou a nebála bych se toho (pro jistotu bych byla v dosahu, kdyby náhodou to mělo být dramatické) Když jsem malou odstavovala, tak jsem jí prostě prso nedala a nabídla jí místo toho flašku, a rychle to pochopila. Žádné dítě podle mě nebude dobrovolně trpět žízni. Asi tři dny se pak malá neobešla ještě bez večerního kojení, ale to byl spíš usínací rituál.

medakote
10. led 2013

@strapocka Synkovi bude 8 měsíců, od půl roku jsem také zkoušela marně tekutiny, nechtěl nic žádným způsobem, pouze kojit . A to i přes to, že byl v šestinedělí přikrmovaný lahvičkou asi měsíc, než se podařilo plně kojit a bez problémů z ní pil.Teď prostě ne a ne a ne. Zlomilo se to až minulý týden, pořád se mi sápal po hrnku s čajem, tak jsem mu zkusila dát napít z něho a ejhle. Víc vybryndá než vypije, ale něco do něj dostanu. A druhý způsob je brčko (piju tak vodu ze sklenice), z toho také pije. UM nedávám, mám v mrazáku spousta mm odstříkaného, ale jinak než z prsu ho nechce. Ale pokud chceš jen poradit typ lahvičky, tak moc nepomůžu. Také jsem chtěla kvůli občasnému pohlídání aby se naučil mm z lahvičky, ale pořád to nejde.

citun
11. led 2013

Kojené děti jsou potvůrky.Náš malý začal trochu pít čaj až poslední měsíc.Jinak pořád pije mlíčko.Neřešila bych to,naučí se později a mlíčko jako tekutina je dostačující.A taky pije jen z lahve Baby Nova(netekoucí hrnek),jinou nechce.