Dcera odmítá jíst maso. Máme jít k doktorce?

kachnifu
2. lis 2009

Ahojte maminky,
mám problém.Malá,je nám už 20měsíců mi odmítá jíst maso.Když jsme začali s příkrmama,tak to jedla,nepoznala to.Ale když jí dám dnes kousek kuřecího,hovězího,tak nic.Vyplivne to.Nejíme ani párky,salámy..To mi tedy vůbec nevadí..Ale maso potřebuje.Zrovna nám teď taknějak skončilo to špatné období,co nechtěla jíst vůbec nic teplého.Žádná oběd.Ale kinderčokoládkama,nebo sušenka nepohrdla nikdy.Poradí někdo?Nebo mám jít k doktorce? I když tam je to asi bezvýsledné.

filipal
2. lis 2009

ahoj kachnifu,

moj syn nejedaval maso,skoro do puberty. dokonca chodil do vegeterianskej skolky. aj teraz jedava ( z masa) len hydinu a ryby.u lekarky mal vzdy velmi dobre vysledky a nebyval chory. vela deti je vegetarianov a su v poriadku.
zrejme ta budu vsetci presviedcat, ze je to nebezpecne, ze dcerke budu chybat bielkoviny, zelezo..
u nas s tym nie su velke skusenosti. na slovensku vysla kedysi knizka - Vegetarianske dieta, od Mudr. Bukovskeho,
kde je vsetko o tejto problematike vysvetlene. budes totiz musiet naozaj tu skladbu stravy ustriehnut. napr. vela bielkovin ma soja, fazula, vela zeleza zase mak... apod. nutenie do masa nie je dobre riesenie, lebo ho dcerke, este viac sprotivis.. 😉