Dcera odmítá přesnídávky. Poraďte

rymeska
19. srp 2009

Ahojte maminy, chtěla jsem se zeptat, malé je 7,5 měsíce a domítá mi jíst přesnídávky. Začali jsme v ukončených 6 měsících zeleninou, tu celkem jí, většinou do ní dostanu skoro celou skleničku, sice posledních 5 lžiček je boj, ale sní to ... v ukončených 7 měsících jsem začala zkoušet ovocné přesnídávky a ona mi sní vždycky jen pár lžiček a víc nechce. Zkoušela jsem jí i povařit čerstvé ovoce a to taky nic. jediné co chce je čerstvé nepovařené ovoce, ale tam dásničkami (zuby ještě nemá) uhlodne vždycky kus a dáví se tím, tak to jí taky dávat nechci. Tak nevím, Neporadíte mi někdo ???

aponchie
19. srp 2009

a musi to jist nasilu?treba ji to nechutna ja nevim.me nechutna tolik veci kurna

ygreen
19. srp 2009

tak syrové nastrouhej, pomačkej. Mě mladej taky dlabe na přesnídávky - jednou za čas - svou porci čerstvýho ovoce dostává v Hipp a hami ovocných stoprocentních šťávách, které ředím s vodou a pak ke sváče si dává banánovej koktejl - UM + mixlej banán 😉

dvojka
19. srp 2009

u nás taky tak.Aly vymyslela jsem to tak,že jí k tomu přimíchám trochu kaše a postupně budu snižovat dávku kaše až bude mít jen čisté ovoce,teda aspon v to doufám

samik2008
19. srp 2009

zkoušelas různé příchutě???jak píše ygreen jablíčko nastrouhej,banán pomačkej.........

soanpe
19. srp 2009

já nikdy nevařila ovoce,
prostě jabko jsem nastrouhala na skleněným struhadle
hrušky taky, merunky jsou měkké, takže není potřeba banán naškrábeš,takže přesnídávky jsem úplně odbourala

meleri
19. srp 2009

Soanpe,

kde jsi sehnala skleněné struhadlo? už dlouho sháním a nikde sem neviděla..

rymesko,
ty přesnídávky mají celkem furt stejnou chuť, i ty domácí kompoty.. zkus třeba nastrouhat mrkev s jablkem a rozmačkaný banán...
nebo rozmačkaný banán s troškou té přesnídávky..chce to zkoušet...od druhých vím že banán dětem celkem dobře chutná..
dá se i jablíčko nastrouhat, jestli tam nechceš tu mrkvu, plus ten banánek..

rymeska
autor
19. srp 2009

Ahojky, díky za názory ... jo, když jí do toho přidám banán, tak to baští, a jak ... bohužel po něm má ale zácpu, takže jí ho moc často nedávám ... jinak jsem zkoušela všemožné příchutě , ale nic ... děkuji za rady, zkusím tedy nastrouhat jablíčko co to udělá ... doufám, že to pomůže ...

vendeta
19. srp 2009

rymeska a proč ji davaš poslednich 5 lžiček jako boj...
takhle male dítě se do jidla nutit nema, když nechce tak nechce třeba ji to stačí a nebo proste nechce

meleri
19. srp 2009

rymesko,

tak ať ta zácpa brzo zmizí! 🙂 u nás to tež tak bohužel bylo, ale pak se to hodně zlepšilo a začal kakat. zkoušela jsi řepu?(zas nevím jak daleko jste s těmi příkrmy, jestli teprv u mrkve a nebo už i přidáváte jiné věci) stačí ji uvařit a přidat k jiné zelenině...nám pomohlo jak jsme vynechali mrkev....jakmile začne líp kakat, tak ten banán je fakt zázrak...můžeš to přidat ke všemu a bude to pak jíst....🙂

meleri
19. srp 2009

jo přidávám se ještě k Vendetě, určitě nenuť,jestli pláče a bojuje, to je určitě její způsob jak říct Mami už mám dost..🙂) mimča prý snědí 1/4 dospělé porce. a jestli nechce ted neboj dožene pak..

aponchie
19. srp 2009

ja porad nechapu proc se deti do jidla nuti 😒

samik2008
19. srp 2009

to taky nechápu a u nás to ani nejde nutit,jakmile má dost nebo nechce to tak začne prskat 😀 pokud se dítě nutí taky se může poblinkat a nezůstane mu v bříšku nic

lienka43
19. srp 2009

Nasa mala tiez nechcela presnidavky a ono to prislo casom samo, nenutila som ju nikdy jest nasilu to sa ani nema. Teraz mame 11 mesiacov a nechce ich znova jest tak davam ovocie cerstve..

a.j.a.
19. srp 2009

Já bych si s tím moc hlavu nedělala. Naše malá taky nechtěla přesnidávky. Zeleninová jídla v pohodě, ale ovocné nee. Tak jsem ji nenutila. Sem tam nabídla, spapala pár lžiček a to jí stačilo. Pak začala jíst rozmačkaný banán, ten jí nic nedělal a nastrouhané jablíčko. Doteď přesnidávky moc nejí, ale už jí všechnomožné čerstvé ovoce, takže mi to ani nevadí.

Tak bych jí taky nenutila a zkusila to s tím jablíčkem, nebo hruškou. Škoda, že po banánu má zácpu. Ten naší malé vždycky dost chutnal.

halahalo
19. srp 2009

taky mam s tim ten problem ze mi mala odmita presnidavky,tak divne se po nich kreni a kdyz ji ma v puse,plyve ji zpet.ani kasi (sunarka,nestle) mi nechce.nevim co s tim.nechce skoro nic ☹

aponchie
19. srp 2009

nejhorsi zazitek z detstvi byl nuceni do jidla 😝

halahalo
19. srp 2009

nevim,ale u 5-ti mesicniho miminka,myslim,ze je to nuceni bezpodminecne nutne,aby to dite melo vse,co je pro nej potrebne a dulezite.nemuze byt treba preci napriklad cely den jen na mleku,kdyz potrebuje i vitaminy z ovoce a jine.

aponchie
19. srp 2009

hm a jak by jsi to delala kdyby teda nechtelo a prskalo?

halahalo
19. srp 2009

asi nejak ale tomu miminu by to chybelo,z hlediska jidelnicku,vitaminu

aponchie
19. srp 2009

jak nejak kdyby nechtelo?

halahalo
19. srp 2009

vzdyt pisu,ze nevim ale ze i ovoce miminko potrebuje

soanpe
19. srp 2009

5ti měsíční miminko může být plně kojeno nebo na UM a staí mu to
u mojí holky to mám tak,že když jí něco nejede, tak to nehrotím a nabidnu jí to za 3-4dny, za týden a prostě k tomu sama dospěje
apon, máme stejně hnusný zážitek z dětství 😝

aponchie
19. srp 2009

hala a ty nemas svoji lekarku co by ti objektivne poradila?

halahalo
19. srp 2009

mam ale jsem se zeptala i tady,vzdyt se normalne tady ptaji mamy i kdyz maji sveho lekare,nebo ne?

aponchie
19. srp 2009

a co ti rekla lekarka?

halahalo
19. srp 2009

at zkousim.

meleri
19. srp 2009

třeba to Rymesku ani nenapadlo že už malá nechce, když je to její první dítě třeba to chce jenom trochu víc praxe.. 😉 nemusíte ji hned sjet...

aponchie
19. srp 2009

zkouset ,ale nenutit..a zkouseni znamena,ze kdyz nechce nenutim a obcas nenasilne zkusim 😎

halahalo
19. srp 2009

ok diky 🙂

schwarzovka
19. srp 2009

jak se ti halahalo povedlo, tak rychle zavést příkrmy? tos jí ze dne na den vynechala většinu dávek mlíčka? to se ale nedivím, že ti všechno odmítá...asi na to ještě není připravená...